Jak připojit router Wi-Fi k notebooku

Jak připojit notebook s Wi-Fi: Průvodce krok za krokem

Pro připojení bezdrátového internetu budou vyžadována dvě zařízení: router nebo router a notebook, který má postavený síťový adaptér nebo samostatný adaptér, i když mnoho moderních modelů notebooků je nepotřebuje. Samozřejmě budete potřebovat místo, kde internet chytí. Před nákupem je tyto informace lepší předem objasnit.

Před odpovědí na otázku, jak se připojit k routeru Wi-Fi na notebooku, byste měli zvážit místa, kde byste neměli vložit router kvůli jeho možné nesprávné práci:

 • Směrovač nemůžete umístit do jiných zařízení pracujících na frekvenci 2.4 Gigaigers, to znamená, že byste to neměli dát do rozhlasové telegonu, mikrovlnné trouby. Toto pravidlo je vysvětleno jednoduše: Několik zařízení, která pracují na jedné vlně, narušují navzájem.
 • Nedoporučuje se umístit router poblíž zrcadlových povrchů. Jinak signál zmizí nebo bude fungovat špatně.
 • Nemůžete dát router, kde bude mnoho elektrických spotřebičů. Je nutné snížit počet dalších zařízení poblíž notebooku a sítě.
 • Neinstalujte router na stěně zatížení.
připojit, router, wi-fi, notebooku

Nejprve projděte několik bodů, že bude užitečné znát každého, kdo poprvé připojí router. Za prvé, princip spojení pro všechny směrovače je stejný, t.E. Nezáleží na tom, který model a který výrobce jste zakoupili. nezáleží na tom vůbec. Za druhé, nezáleží na tom, který poskytovatele používáte.

Jedinou věcí, o které by se měl obávat, je typ vašeho připojení k internetu, se kterým budete pracovat při nastavování routeru, ale o tom více později v pokynech. Pojďme tedy zhruba vypracovat váš plán pro první instalaci routeru pro vaše použití:

 • Vaše první překážka používání routeru bude jeho balení, s nímž, doufáme, že nebudete mít problémy. Po zbavení se obalu musíte připojit zařízení k potřebnému počítači a poté k nim připojit kabel, t.E. Napájecí adaptér, kabel poskytovatele internetu, síťový kabel mezi routerem a počítačem.
 • Jakmile budete moci nakreslit všechny tyto svazky drátů mezi počítačem a routerem a poté jej natočit, budete muset dále jít do jeho nastavení. To se provádí ve všech případech stejně pomocí speciální IP adresy a prohlížeče. Zadejte IP adresu uvedenou na adrese adresy prohlížeče uvedeného na poli a stránka s jeho nastavením se otevře. Všechno je zde docela jednoduché.
 • Po přechodu do nastavení routeru budete muset nastavit potřebné parametry v něm. Po spuštění trochu vpřed nastavíte typ připojení vašeho internetu v nastavení a v případě potřeby z toho i osobní údaje, ale více o to v pokynech dále v pokynech.
 • A poslední věc, která zbývá, je výstava pro vaše již nakonfigurované preferované jméno a heslo Wi-Fi Network. Můžete použít hodnoty továrny, ale bude stále lepší nastavit.

Jak vidíte, všechno není tak obtížné Relativní. Většina uživatelů má při provádění výše uvedených akcí stále určité potíže. Pojďme na ně podrobněji.

Skrytý přepínač bezdrátového adaptéru

Na některých notebookech může být tlačítko napájení na neočekávaných místech, někdy si to prostě nemůžete všimnout.

Někdy výrobce položí přepínač na zadní nebo stranu pouzdra zařízení tak, aby se spojil s pouzdrem a stal se téměř nenápadným.

Přepínač je obvykle podepsán WLAN, bezdrátový nebo piktogram.

Pokud používáte externí adaptér Wi-Fi, není nutné jej zapnout na hardware. Aktivuje se automaticky při připojení k notebooku přes konektor USB.

Wi-Fi připojení

Pokud jste při instalaci směrovače Wi-Fi nenastavili bezpečnostní parametry, pak bezdrátové připojení k internetu dojde k elementárnímu:

připojit, router, wi-fi, notebooku
 • Zapneme router;
 • Aktivujeme komunikační modul na počítači nebo notebooku;
 • Hledáme síť Wi-Fi;
 • Označte klíč (síťové heslo);
 • Čekáme na 1-2 minuty, přejděte do prohlížeče.

Váš router automaticky vydá IP adresu na bezdrátové zařízení prostřednictvím serveru DHCP. Nástroj operačního systému si bude pamatovat klíč a při aktivaci počítače najde a připojí se k síti Wi-Fi doma.

Pokud při instalaci routeru Wi-Fi byly pozorovány požadavky na zabezpečení sítě a zpravodaj SSID je skrytý, musíte vytvořit profil pro připojení sítě Wi-Fi s notebookem v ručním režimu. V případě bílého seznamu přístupu ke routeru na adresách MAC je nutné vytvořit oprávnění pro vaši bezdrátovou síť uživatele.

Server DHCP může být odpojen ve routeru, poté se nastavení TCP/IP na počítači nebo notebooku ručně představí pro instalaci Wi-Fi.

Instalace a ověření ovladačů

Poté, co jste přesvědčeni, že notebook a adaptér jsou vzájemně spojeny, ale ikona bezdrátové sítě se neobjevuje, je nutné najít důvod. Nejprve se doporučuje zkontrolovat instalaci a připojení ovladačů. Pro tohle:

 • Otevřete „Ovládací panel“ prostřednictvím nabídky „Start“.
 • Najděte „Správce zařízení“.
 • V okně, které se otevírá, zkontrolujte kartu „Síťové adaptéry“, kde by měl být zobrazen ovladač Wi-Fi.
 • Pokud nejsou řidiči, musíte je nainstalovat. Nejlepší je použít diskový software, který jste si zakoupili spolu s notebookem, nebo z oficiálních webových stránek výrobce notebooku.

Rychlý vstup do „Správce zařízení“ lze provádět pomocí kombinace Win R Klaves zavedením devmgmt do příkazového řádku.MSC „, nebo“ hledat „funkce v nabídce“ Start „.

Autorizace v webu

Všimněte si, že pro připojení notebooku k Wi-Fi prostřednictvím routeru musíte mít přístup k webu-Intesovi, který lze zadat z počítače nebo notebooku, který je již připojen k routeru prostřednictvím kabelu LAN nebo bezdrátové sítě. Pak musíte otevřít prohlížeč a provést autorizaci v internetovém centru, který se čte v samostatném článku na našem webu podle odkazu níže.

Nastavení Wi-Fi na notebooku

Majitelé notebooků musí znát několik jemností spojených s provozem bezdrátové sítě na jejich zařízeních. Za prvé, nejčastěji jej lze vypnout nebo aktivovat pomocí kombinace funkčních klíčů (na každém modelu notebooků jsou vaše vlastní). Zadruhé, aby bylo zajištěno nejstabilnější připojení, budou vyžadovány čerstvé ovladače Wi-Fi, které jsou staženy z oficiálních webových stránek výrobce notebooku, pokud je operační systém po instalaci instalace načte automaticky. O tom všem, ale v podrobnější podobě si přečtěte článek na níže uvedeném odkazu.

Kabelové připojení k notebooku

Zbývá pouze připojit druhou stranu stejného kabelu k notebooku a nalezení odpovídajícího portu na bočním panelu. Nebude obtížné to najít, protože ve formě se liší od ostatních. Při připojení bude také znít kliknutí. Pokud je konektor chráněn zástrčkou, opatrně jej vyjměte a teprve jej připojte.

Úspěšné připojení upozorní odpovídající ukazatel zobrazující na hlavním panelu v operačním systému. Pokud byl router již nakonfigurován, okamžitě se objeví přístup do sítě a jinak se objeví oznámení „neidentifikované sítě“ nebo „připojeno bez přístupu k síti“.

Jak připojit notebook k routeru kabelem

Podívejme se nyní na připojení notebooku s routerem prostřednictvím kabelu. Většinou se tento typ připojení uchýlí v případě adaptéru notebooku Wi-Fi nebo pro počáteční nastavení routeru Wi-Fi. Představte si, že máte zcela nový směrovač Wi-Fi, právě z krabice:

 • Podívejte se na začátek se všemi informacemi uvedenými na poli routeru, zejména s adresou, která vám umožní zadat integraci nastavení;
 • Připojte router Wi-Fi k elektrické síti pomocí napájení na něj;
 • Připojte ethernetový kabel poskytovatele internetu k portu WAN v pouzdře routeru (na něm by mělo být namalováno vše);
 • Vezměte oboustranný kabel Ethernet (obvykle v soupravě), připojte jeden konec s libovolným volným portem LAN na pouzdru routeru a druhý v prodloužení notebooku Ethernet;
 • Otevřeno pro prohlížeč na notebooku a přejděte na adresu, která byla uvedena v poli zařízení, například 192.168.Jeden.Jeden;
 • Vyplňte router, respektive, síťové připojení, které vám poskytl poskytovatel (vyberte typ připojení, zadejte potřebná data atd.D. A t.Str.) a aktivovat distribuci sítě Wi-Fi.
připojit, router, wi-fi, notebooku

Jakmile uděláte vše správně, váš notebook automaticky najde dostupné síťové připojení a router zase začne distribuovat Wi-Fi. Pokud jste provedli počáteční nastavení routeru Wi-Fi a jste v pořádku s adaptérem Wi-Fi na notebooku, můžete použít první položku v článku pro připojení zařízení s routerem Wi-Fi router.

připojit, router, wi-fi, notebooku
| Denial of responsibility | Contacts |RSS