Jak připojit SIM kartu do telefonu

Jak vložit SIM kartu do smartphonu. instrukce

Při žádosti o tarif a uzavření dohody obdrží majitel telefonu SIM kartu operátora. Bude muset být nainstalován ve speciálním hnízdě uvnitř telefonu, aby mohl volat a používat internet.

Vývoj SIM karet je vyjádřen ve formě změny velikosti a funkčnosti kvůli vzhledu nových gadgetů. Sloty nejsou univerzální, takže provozovatelé mají problém: Při nákupu SIM karty by měl mít uživatel příležitost samostatně vložit do telefonu bez vrácení návratu. Provozovatel v kanceláři se zavazuje informovat klienta o SIM kartě a jejích funkcích a v případě nejistoty můžete požádat zaměstnance komunikačního salonu vložit kartu do slotu pro telefon.

Úplně první SIM karty byly velikosti bankovní karty a většina uživatelů je nikdy nepoužila. U starých telefonních modelů byly takové velké karty vyžadovány, protože byly naloženy a vybaveny všemi potřebnými schématy, které jsou nyní výrazně sníženy. Tyto modely karet byly vydány od roku 1991 do roku 1996. A teď byli přerušeni, byli považováni za vzácnost.

Pokud klasifikujete moderní SIM karty, získáte 3 typy Simi:

 • Mini-SIM. Tento model je považován za standardní, i když to není úplně první, jak již bylo popsáno výše. Porovnání s prvními modely SIM karet se Simka zdála malá. Kromě toho se nazývá Mini-SIM kvůli jeho velikosti a malému čipu, protože se aktivně používá pro zařízení staré generace. Mini-SIM zakoupená pro telefonní čísla Nokia, Motorola, Siemens atd.D. S pomocí těchto telefonů bylo možné volat a psát textové zprávy, jejich funkčnost skončila. Nyní se Mini-SIM prakticky nepoužívá kvůli své velikosti, ve vzácných případech je vložen do hnízda běžných tlačítek, které se stále prodávají v prodeji;
 • S příchodem nových zařízení se specialisté vyvinuli Micro-SIM. Pouze velikost SIM karty, čip a funkce se snížily, zůstaly stejné, zatímco možnosti telefonů se výrazně zvýšily. Řezání plastu na mapě vedlo k tomu, že sama Simka nezabírala mnoho místa a nevyžadovala velký slot, umožnilo to pojmout další komponenty v telefonu. Modifikace byla ovlivněna pozitivně na práci a možnostech zařízení. Zpočátku byla myšlenka snížení množství plastu navštívená tvůrci Apple a myšlenka byla implementována pro model iPhone 4. Později byla inovace popularizována mimo jiné modely smartphonů, takže Micro-SIM je v současné době nejčastější;
 • Nano-SIM je nejmenší SIM karta, která je známá ve vývojářích komunikačních salonů a zařízení. Byl vyvinut pro iPhone 5 a může konkurovat popularitě s již popsanou kartou micro-SIM. Konkurenceschopnost potvrzuje vzhled nových smartphonů, jejichž slot obsahuje pouze nano-sim. Samotný nano-SIM je pouze jeden čip, který nemá prakticky žádný plast po stranách. Dalším rozdílem je jemnost čipu ve srovnání s Micro-SIM.

Chcete.li se při nákupu SIM karty v komunikačním salonu vybraného poskytovatele nezaměňovat, můžete požádat o kombinovaný formát.

Typy SIM karet

SIM karta je identifikační modul předplatitele komunikačního operátora. Od svého uvedení a před začátkem hromadného prodeje uplynulo několik desetiletí a během této doby se jejich tvar a velikost zlepšila. Tento proces byl nucen. Nejprve se na mobilních trzích objevily smartphony a pod zadním krytem prostě nebylo dost místa. Technologie se zlepšily, požadavky na uživatele, baterie se stále více zvyšovaly, telefony jsou tenčí a méně místa.

Tento vývoj karet jim umožnil snížit téměř polovinu a moderní pokročilé sloty znatelně osvobodily prostor pro další detaily.

Podívejme se na to, jaké typy SIM jsou, jaký je jejich funkce a jak vložit SIM:

 • Plná velikost (která nebyla ani uhodlána o přítomnosti hodně). největší v pravítku, kolem obvodu jako bankovní karta. Objevil se v roce 1991 s první vlnou popularity buněčné komunikace mezi obyčejnými obyvateli. Nepoužívá se v moderních telefonech, někdy najdete auta s podobnými „inovacemi“ a la 90s.
 • Mini-SMje stále používán pro zařízení uvolněná od období 2000 do začátku roku 2010, podporuje 2G a 3G.
 • Micro-SIM-se objevoval v roce 2003, ale v současné době je považován za nejpoužívanější generaci komunikačních modulů. Je podporován všemi výrobci moderních gadgetů s 3G a LTE.
 • Nejmenší je nano-sim, který vypadá jako její předchůdce, pouze bez plastových okrajů. Objevil se před pěti lety a používá se ve všech modelech značky Apple a některých dalších producentů prémiového segmentu.

Všechny typy SIMC jsou vloženy stejné. do určených slotů do chytrého telefonu nebo tabletu. Je nemožné přesně říci, kde se nachází stánek, protože výrobci si vyhrazují právo je umístit kdekoli, podle jejich konceptu designu. Někdy je nálepka s pokyny pro krok.pomocí na nových telefonech nalezeno, najdete ji také v uživatelské příručce.

Jak aktivovat SIM v modemu, routeru nebo tabletu

S tablety by neměly být také žádné potíže, protože aktivace SIM karty dochází analogií pomocí smartphonu. Stačí jej správně nainstalovat do zařízení, počkat na registraci v síti a v případě potřeby zkontrolovat zůstatek a přejít na internet pro jakýkoli web třetí strany (s výjimkou zdrojů operátora).

Pokud je v iPadu použita SIM karta, budete muset zadat nastavení a v nabídce „Můj operátor“ vybrat „Aktivaci SIM karty“ v části „Ostatní služby“.

Pro aktivaci čísla v modemu nebo routeru nebude také nutné žádné obtížné akce. Stačí nainstalovat SIM v zařízení a spustit odpovídající software v počítači, který je aktivován po připojení zařízení k PC. Pokud existují pochybnosti a nevíte, jak získat přístup k vašemu osobnímu účtu, můžete původně vytvořit postup pro aktivaci čísla v telefonu, získat všechny přístup a hesla na osobní účet operátora a poté znovu uspořádat SIM v Modem nebo router.

Aktivační SIM karta v routeru

V některých případech může být nutné aktivovat počáteční zůstatek podle čísla SIM karty. Požadavek na to také nastane automaticky, když je zařízení poprvé připojeno. Pokud je tato položka vynechána a neaktivuje zůstatek, můžete to provést prostřednictvím nastavení programu připojení k internetu, přejdete do sekce správy účtu.

Aktivace nové SIM karty umožňuje začít používat vaše nové číslo. bez ohledu na použité zařízení. Ve většině případů stačí provést jakoukoli aktivitu s novou SIM kartou po její registraci v síti. zavolejte, zkontrolujte zůstatek, použijte internet. Pokud existují potíže s aktivací zakoupeného čísla, musíte se obrátit na konzultanta operátora nebo kontaktovat kancelář.

Pokud není možné nezávisle aktivovat SIM kartu, musíte ji zkontrolovat v jiném zařízení. Při udržování problému byste měli kontaktovat operátora z jakéhokoli jiného telefonního čísla. Pokud je nutné vyměnit SIM kartu, budete muset kontaktovat kancelář operátora pomocí pasu předplatitele, pro který bylo číslo vydáno při nákupu.

připojit, kartu, telefonu

Beeline 0611 Hovor nebo 88007000611 Volejte (Corporate Tariff 0628 Volejte nebo 88007000628 volání)

připojit, kartu, telefonu

Jak aktivovat SIM kartu jakéhokoli operátora

Aktivace karty na tabletovém počítači je snadná, ale snadno se zamění mobilního operátora a postupujte podle pokynů, které jsou určeny pro jiné připojení.

Proto jsem v bodech níže popsal aktivaci SIM karty nejpopulárnějších operátorů: Megafon, Yota, MTS, Beline, Tele2.

Většina moderních simíků se po prvním hovoru nebo připojení k internetu stává funkční, ale někdy takové metody nepomáhají. Je také nezbytné mít pozitivní rovnováhu a slot pro SIM v zařízení.

Aktivace SIM mapuje megafon

Před prvním použitím je třeba aktivovat kartu SIM. Pokud si jej zakoupíte v salonu mobilního telefonu, pak tam obvykle dávají telefonní číslo, musíte zavolat.

Ale nejčastěji je nemožné zavolat s neaktivním sim. Odtud vyvstává otázka: jak aktivovat kartu SIM megafone na tabletu?

 • V kabinovém salonu, bezprostředně po zakoupení karty. Zeptejte se zaměstnanců Salonu a rychle aktivují vaše číslo vložením aktivované SIM karty do zařízení. Tam zaměstnanci navrhnou propojit tarif odpovídající potřebám uživatele. Alespoň se můžete seznámit se všemi existujícími návrhy Megafon.
 • Možnost pro majitele zařízení od Apple. Apple Gadget musí být aktivován doma vložením SIM a připojením tabletu k počítači. Dále musíte stáhnout a nainstalovat program iTunes na PC, otevřít jej a zaregistrovat, zadávat taková data, jako je jméno, příjmení atd.
 • Použití kódu USSD. Chcete.li aktivovat pomocí kódu USSD, musíte otevřít nabídku čísla a zadat do něj 121 PUK1. PUK1 je osobní identifikační číslo napsané na povrchu plastového nosiče karty, na krabici a v dokumentaci.
 • Volání na podporu. Stačí zavolat na podporu podle čísla 8 800 333 05 50, žádost o správnou službu. Mějte na paměti, že operátor vyžádá data pasu.

Jak aktivovat kartu SIM YOTA pro tablet

Vzhledem k tomu, že internet IoT a celé spojení tohoto operátora fungují jinak než MTS, Megafon a Beeline, dochází k aktivaci pouze v době připojení tarifního plánu.

Všechny ostatní parametry, například přístup k internetu, jsou přiřazeny automaticky (v okamžiku, kdy gadget zachytí komunikaci). Také po vložení SIM do zařízení dojde k oznámení o použití dat při roamingu.

Pro Yotu je to normální, protože není vázáno na konkrétní region. Jak tedy aktivovat SIM kartu IoT, není nic komplikovaného.

Dvě efektivní možnosti pro aktivaci karty SIM ioT pro tablet:

 • Prostřednictvím aplikace. Připojte se k internetu přes Wi-Fi, otevřete trh Play nebo App Store (v závislosti na operačním systému) a stáhněte si dodatek Yota. Spusťte program a vyberte vhodný tarifní plán.
 • Používání příkazu USSD. Otevřete nabídku sady čísel a zadejte 150 tarifů#. Náklady na tarif závisí na konkrétním balíčku služeb a jsou uvedeny v rublů. Doporučuji vám, abyste se o tom předem dozvěděli.

Jak aktivovat kartu SIM MTS

Registrace MTS zahrnuje několik jednoduchých možností, které jsou vhodné pro všechny tablety, bez ohledu na operační systém (iOS, Android, Windows).

Jak aktivovat kartu SIM MTS na tabletu:

 • V interiéru komunikace MTS. Stačí kontaktovat jakéhokoli zaměstnance salonu tím, že mu poskytnete gadget a sim. Zaměstnanec aktivuje číslo a v případě potřeby spojuje požadovaný tarifní plán.
 • Podpora volání. Číslo podpory mobilní komunikace. 8 800 250 08 90. Zavoláním můžete toto číslo vzdáleně zaregistrovat diktováním osobních údajů operátorovi.
 • Nezávislá možnost. Doplňte zůstatek, vložte SIM kartu a zadejte kód PIN uvedený na plastické struktuře karty. Znovu načtěte zařízení a zadejte kód 111# v nabídce Number.

Aktivujeme SIM kartu Beline

Registrace čísla BEeline na tabletu nastává jedním ze čtyř způsobů. Vyberte si pro vás jakékoli, nejjednodušší, možnost.

 • V kabinovém salonu. Zaměstnanci salonu kartu nejen zaregistrují, ale také pomohou vybrat správný tarif a připojit ji. Tam může být SIM nařezán ve formátu slotu vašeho zařízení.
 • Zavolejte na podporu. BEELINE PODPORA ČÍSLO. 8 800 700 06 11 nebo Krátká možnost 0611 (pouze pro předplatitele tohoto mobilního operátora). Pro registraci prostřednictvím podpůrné služby budete muset poskytnout údaje o pasu.
 • Používání příkazu USSD. Po vložení karty a zapnutí zařízení zadejte 1011111#. Během minuty dojde k poselství o úspěšné aktivaci.
 • Online. Po připojení k Wi-Fi přejděte na oficiální webovou stránku Beeline.Ru, vytvořte osobní účet a aktivujte v něm SIM.

Tele 2

Kartu SIM tele2 můžete aktivovat pouze jedním způsobem. Stačí vložit SIMU do zařízení, zapněte jej, zadejte kód PIN (ve výchozím nastavení je to čtyři nuly) a volejte číslo 610.

Na tomto konci bude záznamník, který bude informovat o dalších akcích.

Různé typy SIM karet

Dnes se používají tři hlavní SIM karty: Nano Sim, Micro Sim a Standard SIM (pro staré telefony). Rozdíl je pouze ve velikosti rámečku kolem čipu, což vám umožňuje nainstalovat SIM kartu do různých telefonů telefonů.

Velikost použité SIM karty závisí na značce a modelu vašeho smartphonu. Většina moderních smartphonů používá Nano nebo Micro SIM a některé staré telefony používají standardní SIM kartu.

připojit, kartu, telefonu
 • Nano SIM: iPhone 5 / 5C / 5s a vyšší, Google Pixel / Nexus a Galaxy S7 / Note8 a New.
 • Micro SIM: iPhone 4 / 4s, Old Nokia, LG, Huawei a Motorola telefony, stejně jako řada Samsung Galaxy J.
 • Standardní SIM karta: Používá se hlavně ve starých telefonech, jako je iPhone 3GS nebo Samsung Galaxy Ace.

Chcete.li získat další informace o modelech telefonu a SIM kartách, viz. Tento seznam v Whistleout.

Jak vložit SIM kartu do smartphonu Xiaomi Redmi 8 Pro

1) Na levém konci telefonu je malá díra shora. 2) Jemně vložte klíčový rychle do této díry, která je součástí telefonu. 3) Odstraňte zásobník. 4) Nainstalujte SIM kartu s čipem dolů („košile“ nahoru) do extrémního slotu. Pokud nainstalujete SIM kartu nesprávně, pak prostě vypadne z zásobníku. 5) Vložte zásilku zpět a zkontrolujte provoz SIM karty do telefonu.

Jak internet funguje na chytrých telefonech se dvěma SIM kartami

Pokud je v smartphonu nainstalována jedna SIM karta, pak internet prochází. Pokud jsou do smartphonu nainstalovány dvě SIM karty, musíte si vybrat, co bude internet fungovat. Výběr SIM karet pro hovory a SMS nemá vliv na internet.

Před nastavením se podívejte na verzi Android na vašem zařízení.

Pokud na zařízení Android 8, 7, 6, 5

Vyberte položku „Připojení“. Pokud taková položka neexistuje, přejděte na další krok.

Vyberte položku „Mobilní data“ (síť přenosu dat).

Nastavení dvou SIM karet

Všechny SIM karty jsou zpravidla připraveny na práci. Jediné, co uživatel potřebuje, je vložit kartu do smartphonu, zapnout zařízení a zadat kód PIN uvedený na balení produktu. Existují také další metody aktivace, které by měly být objasněny mobilním operátorem.

Pokud jste již nainstalovali a aktivovali oba SIMY, můžete, pokud si přejete, vypínat některé z nich. Tyto komponenty jsou ovládány pomocí nastavení telefonu:

Kromě toho sklouznutí podle čísla karty (první nebo druhé) spadnete do nabídky rozšířeného nastavení. Zde můžete přiřadit každé jméno SIM-KA, které se zobrazí ve státní lince. Nakonec nabídka SIM-Card navrhuje nastavit nastavení pro použití karet. Například lze umožnit přístup k internetu a druhé volání.

Jak připojit druhou SIM kartu k telefonu

Druhá SIM karta je nainstalována ve smartphonu stejně jako první. Je jí poskytnuta pouze její slot.

Většina moderních vlajkových a středních smartphonů je vybavena neremovatelnými bateriemi. To znamená, že uživatel nemůže odstranit zadní kryt. Sloty v těchto modelech jsou vypracovány. Chcete.li je vytáhnout z pouzdra, je vybavena speciální papírová klip s tenkou dlouhou špičkou.

Musí být vloženo do malé díry vedle panelu, který pokrývá přístup do slotu. V některých modelech smartphonů je tato díra umístěna na samotném panelu. Vložení špičky sponky na papír do díry musíte stisknout, někdy docela silně, a panel se mírně přesune z pouzdra. Pak to musíte opatrně vytáhnout.

Nyní můžete vložit nebo vyměnit SIM kartu. Vypněte jako dříve, smartphone není předtím nutný. Všechny manipulace se slotem mohou být provedeny, když je zařízení zapnuto. Pouze ve vzácných případech může po instalaci SIM karty vzít restart smartphonu.

Při široké implementaci ESIM obvyklé sloty pro SIM karty postupně zmizí. V tomto je pouze plus pro uživatele. vložení nebo výměnu „SIM karty“ bude ještě snazší.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS