Jak připojit sluchátka Bluetooth k notebooku nebo počítači bez adaptéru
Postup připojení bezdrátové náhlavní soupravy k počítači prostřednictvím vestavěného adaptéru zahrnuje 3 kroky:
Jak adaptér zapnout a vyzkoušet, zda funguje, je uvedeno výše. Zvažte nastavení připojení. Chcete-li nastavit připojení, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Bluetooth na liště (v pravém dolním rohu obrazovky) a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Přidat zařízení“. Nezapomeňte zapnout sluchátka a vysílač. Způsob závisí na modelu zařízení, je třeba postupovat podle návodu k použití. Obvykle se to provádí dlouhým stisknutím tlačítka napájení nebo je k dispozici samostatná klávesa. Jakmile bezdrátová sluchátka přejdou do režimu párování, mělo by se na obrazovce objevit okno, do kterého musíte zadat heslo. Obvykle se jedná o čtyři nuly, ale i tak byste měli mít v příručce jasno. Po zadání hesla počítač automaticky dokončí připojení. Pokud je vše v pořádku, v okně „Správa zařízení Bluetooth“ se zobrazí název náhlavní soupravy a níže by se mělo zobrazit „Párování“.
Zkuste zapnout jakoukoli hudbu, měla by být slyšitelná přes sluchátka. Při párování se však mohou vyskytnout drobné problémy. Spárování dvou zařízení není zárukou přehrávání zvuku. Pokud jsou vaše sluchátka tichá, je třeba nastavit zvuk. To se provádí následujícím způsobem:
- V nabídce Start vyberte položku „Ovládací panely“;
- Dále otevřete nastavení zvuku, název karty závisí na verzi operačního systému. Vyhledejte ikonu reproduktoru;
- V zobrazené nabídce vyberte záložku „Přehrávání“; zde dvakrát klikněte na ikonu se sluchátky.
- Mělo by se objevit zaškrtnutí, které znamená, že je zařízení zapnuté. Pokud ne, aktivujte sluchátka. Nezapomeňte na konci stisknout tlačítko „Použít“.
- Poté je vhodné restartovat počítač. Zkontrolujte, zda je aktivována funkce Bluetooth a zda je zvuk přehráván přes sluchátka. Zkuste si je poslechnout, zvuk by měl být slyšet.
Příprava na připojení
Připojení sluchátek Bluetooth k notebooku není obvykle obtížné. Předpokladem pro fungování bezdrátového připojení je, že váš počítač je vybaven speciálním vestavěným modulem (adaptérem). Důležité je vědět, že pokud je náhlavní souprava synchronizována s jiným zařízením. je třeba spojení odpojit. Poté můžete přistoupit k nastavení nového připojení.
Prvním přípravným krokem je stisknutí klávesy WinI. tím se dostanete do nabídky „Nastavení“.
Stisknutím kombinace kláves přejdete do sekce „Zařízení“.
Nyní je třeba aktivovat modul Bluetooth.
Tím je přípravný proces pro připojení zařízení Bluetooth k notebooku dokončen.
Jak zjistím, zda je můj notebook vybaven adaptérem Bluetooth?
Než začnete zkoumat, jak připojit sluchátka Bluetooth k počítači a notebooku, musíte se ujistit, že je modul v zařízení přítomen. To můžete provést některým z následujících způsobů:
- Zkontrolujte nálepku na zadní straně notebooku. Pokud tuto technologii podporují, bude na štítku uvedeno Bluetooth.
- Podrobně si prostudujte technickou dokumentaci svého notebooku nebo počítače. Informace o modulu Bluetooth často najdete ve specifikaci.
- Zadejte název modelu do internetového vyhledávače a přečtěte si specifikace. V popisu produktu naleznete kategorii „Síťové adaptéry“.
- Pokud máte počítač, vyhledejte správný modul ve Správci úloh.
Počítač nevidí mikrofon (sluchátka s mikrofonem)
Návod pro všechny modely s mikrofonem (JBL, Sony, Airpods)
Pokud počítač sluchátka s mikrofonem nevidí, platí výše uvedené pokyny. Pokud počítač nevidí mikrofon sluchátek (není z něj slyšet zvuk), je třeba věnovat pozornost několika nuancím.

- Nejprve zkontrolujte, zda jste správně připojeni. Pokud mají sluchátka s mikrofonem 1 konektor (kombinovaný konektor), je třeba je připojit ke kombinovanému vstupu, pokud jej v počítači máte. Pokud jsou k dispozici 2 zástrčky, zapojte je do příslušných konektorů. Alternativně můžete použít také adaptéry 2 na 1 a 1 na 2. Důležité je, že se nejedná o pouhé „rozdvojky“, ale o adaptéry s mikrofonním vstupem/výstupem.
To znamená, že pokud jsou k dispozici pouze 2 konektory s ikonami sluchátek a mikrofonu, pak pokud například zapojíte kombinovaný mini-jack do konektoru pro sluchátka, mikrofon nebude fungovat.
- Pokud je připojení správné, můžete problém, že počítač nevidí náhlavní soupravu (mikrofon z ní), vyřešit nastavením úrovně mikrofonu. V zásobníku hodin: Klikněte pravým tlačítkem myši na reproduktor → nahrávací zařízení → klikněte pravým tlačítkem myši na mikrofon → vlastnosti → úrovně → a nastavte úroveň na přibližně 85-95.
- Někdy je třeba jako výchozí nahrávací zařízení zvolit konkrétní mikrofon. To se provádí ve stejné nabídce. To se často stává, když je v seznamu více než jeden záznamník. Další možností, pokud počítač nevidí náhlavní soupravu s mikrofonem (zejména bezdrátovou), je stažení firmwaru a/nebo ovladačů pro ni. Aktualizace ovladačů zvukové karty, jak je popsáno výše, může být také užitečná.
- Případně zkuste restartovat počítač. Někdy tato triviální akce pomáhá. Zejména pokud jste při řešení problému provedli nějaké úpravy/aktualizace softwaru.
- Pokud váš počítač nevidí bezdrátová sluchátka s mikrofonem, jsou níže popsány nuance jejich připojení.
Jak připojit sluchátka s mikrofonem k počítači. Video
- Další informace o připojení sluchátek s mikrofonem k počítači najdete v našem podrobném článku.
- Top 5: Nejlepší sluchátka s mikrofonem pro Skype
- Top 3: Nejlepší sluchátka pro streamování
Sluchátka jsou detekována jako reproduktory
Pokud počítač vnímá sluchátka jako reproduktory, není většinou třeba se obávat. Pokud jsou to jen drátová sluchátka bez mikrofonu, je to jedno, pokud je v nich zvuk. Pokud se vyskytne problém se zvukem, bude pravděpodobně nutné nainstalovat ovladače (to platí i pro sluchátka USB). To vše je popsáno v základních pokynech výše.
Pokud jsou sluchátka s mikrofonem detekována jako reproduktory, je pravděpodobné, že mikrofon nebude fungovat. V tomto případě je vhodné zkontrolovat, jak je popsáno v příslušném bodě výše.
U mě jsou například normální drátová sluchátka vždy detekována jako reproduktory. Přesněji řečeno, počítač je vůbec nedetekuje jako zařízení. Zvuk nadále prochází přes zvukovou kartu (to je to, co v seznamu zvukových zařízení znamenají „reproduktory Realtek“ a podobně) a ta se „rozhodne“, do kterého konektoru signál pošle.
Možné problémy
Integrované nástroje systému Windows nemusí fungovat správně, zejména pokud používáte pirátskou verzi operačního systému. Bluesoleil je zde užitečný. Uživateli poskytuje některé výhody:
- Jednoduché a přehledné rozhraní (usnadňuje práci s modulem);
- komunikace bez přerušení;
- současné sledování několika připojení najednou;
- konfigurace systému.
Často se zvuk do připojených sluchátek prostě nepřenáší. Chcete-li problém vyřešit, musíte jej nastavit:
- Klikněte na ikonu reproduktoru v pravém rohu a v dialogovém okně vyberte možnost „Playback Device“.
- V seznamu zařízení vyberte možnost „Bluetooth Audio“.
Nemohu se připojit
Pokud připojení selhává, ale modul pracuje stabilně, může se jednat o několik problémů:
Kontrola stavu je jednoduchá: zkuste se připojit k jinému bezdrátovému zařízení. Pokud se zdá, že je připojení stabilní, je problém ve vaší náhlavní soupravě, pokud ne, je problém na straně počítače.
Notebook nevidí bluetooth
Stojí za to zkontrolovat stav ovladače. Tím se řídí provoz bezdrátového modulu. Pokud nejsou ovladače správně nainstalovány, dochází k nestabilnímu připojení nebo k problémům s připojením.
Chcete-li to zkontrolovat, otevřete Správce hardwaru:
- Stiskněte tlačítko WindowsR.
- Do otevřeného okna zadejte devmgmt.Stiskněte „msc“ a klikněte na „ok“.
Žádný modul Bluetooth: jak jej opravit
Počítače se od notebooků liší tím, že nemají funkci bezdrátového připojení. Majitelé počítačů mají dvě varianty:
- Koupit venkovní bezdrátový modul. Jedná se o paměť USB, která se vkládá do slotu USB. Aby fungovala, je třeba nainstalovat příslušný software.
- Levná, ale výkonná vnitřní jednotka umístěná v portu PCI-E základní desky. Chcete-li získat silnější signál, musíte nainstalovat antény.
Notebooky bez Bluetooth lze připojit pouze externě. Majitelé počítačů si nainstalují obě verze a připojí sluchátka.
Operační systém Windows 7 a instalace dalšího adaptéru
Modul Bluetooth je lepší zakoupit společně se sluchátky. Ačkoli je to drahé, nemusíte se zabývat samostatným hledáním a instalací softwaru. Menší model je v pořádku, ovladače jsou k dispozici na USB flash disku.
Pokud však potřebujete stáhnout software, je nejprve identifikována verze Bluetooth. Aby byl signál spolehlivý a nepřerušovaný, musí se verze náhlavní soupravy a adaptéru shodovat. Existují různé instalační programy: placené a bezplatné. U některých verzí se navrhuje zakoupení licence. Software je však možné po určitou dobu testovat. Například zkušební verze vám umožní přístup až na dva týdny.
Typy softwaru pro připojení Bluetooth
Bezdrátová sluchátka můžete připojit k osobnímu počítači nebo notebooku pomocí různého instalačního softwaru:
- Soubory do telefonu. Software je určen k připojení velkého počtu zařízení. Nemusí být registrován. Kompatibilní s různými počítači a operačními systémy. Po instalaci distribuuje signál do více zařízení najednou.
- Widcomm. Bezplatný software je stejně dobrý jako jeho placené protějšky. Byl vytvořen speciálně pro připojení kanálu Bluetooth. Software obsahuje několik ovladačů pro instalaci. Umožňuje uživatelům komunikovat prostřednictvím služby Skype.
- Mobiledit. Software v angličtině, má mnoho funkcí. Balíček je zdarma, podpora bezdrátových portů. Neustálé aktualizace, optimalizované konfigurace.
- Bluesoleil. Placená verze. Skvělé uživatelské rozhraní. Pomoc ovladačů při párování náhlavní soupravy. Poslech hudby, správa klientů pomocí softwaru. Sedm až čtrnáct dní na vyzkoušení zkušební verze, poté nabídka na zakoupení placeného balíčku.
- Zásobník Toshiba. Značka na trhu již dlouho. Stejně jako ostatní společnosti vytváří specifikace Bluetooth. Software je nejlepší, vytváří bezproblémové spojení za všech okolností. Díky neustálým aktualizacím softwaru se zlepšují funkce, přidávají se nové funkce. Verze není levná, ale investice se vyplatí. Vývojáři nabízejí balíček na měsíc zdarma. Před zakoupením softwaru je dobré pečlivě prostudovat dostupné verze.
Žádný zvuk
Pokud dojde k chybě při přehrávání zvuku, je třeba zkontrolovat, zda je zvuk vůbec povolen. Klikněte tedy na reproduktor na panelu Rychlé spuštění a zobrazí se okno. Vyberte přehrávací zařízení Bluetooth a nastavte zvuk na maximum.
-
Stále nemáte zvuk? S ovladači není něco v pořádku. Otevřete Správce zařízení, klikněte pravým tlačítkem myši na Bluetooth a z rozevírací nabídky aktualizujte ovladač;
Řešení problému
Žádná funkce Bluetooth ve Správci úloh
Nejčastěji je problém v tom, že v počítači jsou již nainstalovány ovladače pro adaptér. Ve Správci zařízení otevřete kartu „Ostatní zařízení“. Možná je adaptér Bluetooth jen nové „Neznámé zařízení“. Dvakrát na něj klikněte a v sekci ovladačů klikněte na „Obnovit“. Pokud ovladače pro adaptér nebyly aktualizovány, zkuste aktualizovat ovladače pro základní desku. Mohou být problémem.
Notebook nevidí Bluetooth
Pokud jste si jisti, že bezdrátový adaptér existuje, ale počítač jej nevidí. Možná je adaptér zakázán v biosu. Stisknutím jedné z kláves F2, F3 nebo Del vstoupíte do systému BIOS během restartu počítače. Přejděte na kartu Zařízení a vyhledejte řádek Bluetooth. Pokud je vypnutá, zapněte ji. Pokud není Bluetooth ani v systému BIOS, je třeba zakoupit speciální adaptér.
Pokud sluchátka nejsou připojena
Problém může být v počítači nebo v bezdrátových sluchátkách. Vhodné by mohlo být jedno z následujících řešení:
- Restartujte sluchátka;
- Restartujte počítač;
- Zkuste připojit náhlavní soupravu k jinému zařízení a zjistěte, zda Bluetooth funguje.
- Aktualizace modulu Bluetooth a ovladače základní desky.
Opětovné připojení v případě poruchy
Pokud dojde k pádu počítače. Restartujte zařízení, zkontrolujte, zda funguje bezdrátový modul a připojení sluchátek. Ovladače mohou být vadné. V případě potřeby je třeba je znovu nainstalovat nebo aktualizovat.
Pokud není slyšet žádný zvuk
Pokud jsou sluchátka úspěšně spárována s počítačem, ale stále není slyšet zvuk. Zkuste zkontrolovat úroveň hlasitosti na samotných sluchátkách (pokud je nastavitelná) a na počítači. Chcete-li zkontrolovat hlasitost v počítači, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru v oznamovací oblasti, otevřete směšovač hlasitosti. Dávejte pozor na hlasitost sluchátek. Pokud ne, problém je pravděpodobně v ovladačích a je třeba je aktualizovat.