Jak připojit směrovač d link k počítači

Nastavení směrovače D LINK DIR 300: podrobný návod

Na trhu jsou dnes stovky různých routerů, které vám umožní nastavit si doma vlastní síť Wi-Fi. Společnost D-Link je jedním z předních výrobců těchto zařízení. Vyrábí řadu různých routerů, mezi nimiž zaujímá zvláštní místo D LINK DIR 300. Spojuje v sobě nejlepší cenu a funkčnost, pro kterou si získal uznání uživatelů. Routery D LINK DIR 300 se často pořizují do kanceláří, domácností, rekreačních objektů a různých dalších prostor, kde je potřeba dobrý signál Wi-Fi. V tomto článku se podíváme na to, jak nastavit router D LINK DIR 300.

Než začneme konfigurovat směrovač, je nutné jej připojit. K tomu je třeba provést následující kroky:

  • Připojte zařízení pomocí napájecího adaptéru (který je součástí dodávky);
  • Na zadní straně směrovače pečlivě prohlédněte konektory pro vodiče RJ-45 a připojte vodič z internetu k tomu, který slouží jako vstupní signál. V našem modelu routeru D LINK DIR 300 je to první vstup RJ-45;
  • Dále je třeba připojit směrovač D LINK DIR 300 k počítači a provést počáteční nastavení. K tomu slouží kabel RJ-45. Společnost D-Link přikládá do krabice se směrovačem malý modrý vodič RJ-45. Připojte ji jednou stranou ke směrovači a druhou k počítači.
připojit, směrovač, link, počítači

Přehled směrovačů

D-link DIR 300 je vybaven 4portovým přepínačem pro připojení počítačů, notebooků a dalších zařízení prostřednictvím ethernetových adaptérů. Tento směrovač dokáže vytvořit plnohodnotný bezdrátový přístupový bod, síť Wi-Fi standardu 802.11.11b/g.

Router je vybaven řadou funkcí. Podporuje bezpečnostní standardy: WPA/WPA2, WEP, IEEE 802.1X, existuje filtrování podle adresy MAC a několik režimů provozu: Client, Bridge, Access Point.

Směrovač je vybaven bránou firewall a jeho pokročilé bezpečnostní funkce omezí přístup k nevhodným stránkám.

Podívejme se na vnější stranu zařízení: indikátory, tlačítka a konektory.

  • Napájení: nesvítí. vypnuto, svítí zeleně. zapnuto, svítí žlutě. bootování (po zapnutí modemu) nebo porucha (po bootování).
  • INTERNET. trvale svítí zeleně. spojení navázáno, bliká zeleně. přenos dat, svítí žlutě. spojení není navázáno.
  • Wi-Fi: zelená svítí. bezdrátová síť je aktivní, bliká zeleně. přenos dat.
  • Místní síť: svítí zeleně. zařízení je připojeno k příslušnému portu, bliká zeleně. probíhá přenos.
  • Bezdrátová anténa.
  • LAN 1-4. čtyři porty Ethernet pro kabelové připojení k síti LAN.
  • INTERNET. port internetového připojení ethernetové linky nebo modemu DSL.
  • Napájecí konektor.
  • RESET. tlačítko pro obnovení továrního nastavení. Stiskněte a podržte po dobu 10 sekund. (pokud je přítomen).

Na boku směrovače je tlačítko pro rychlé přidání nového zařízení. Na tlačítku WPS je indikátor LED, který znamená:

  • Bliká modře. Pokus o připojení.
  • Modré světlo. spojení navázáno.
  • Svítí žlutá kontrolka. chyba při připojení k bezdrátové síti.

Podrobný návod k nastavení směrovače D-Link DIR-300

Chcete-li začít konfigurovat D-Link DIR-300, spusťte prohlížeč a zadejte adresu http://192.168.0.1 v adresním řádku pro přístup k webovému rozhraní směrovače.

Pokud nemáte přístup k panelu správy, zkontrolujte nastavení pro navázání spojení se směrovačem na počítači: zde jsem podrobně napsal, jak to udělat.

Při prvním přístupu budeme požádáni o zadání uživatelského jména a hesla. ve výchozím nastavení „admin / admin“. Jedná se o standardní údaje nejen pro router D-Link Dir, ale i pro většinu ostatních modelů.

Připojení k internetu a Wi-Fi

Zde se dostáváme na hlavní stránku D-Link DIR-300. Musíme otevřít sekci „Rozšířená nastavení“, odkaz na ni najdete v pravém dolním rohu.

připojit, směrovač, link, počítači

Zde nejprve nastavíme připojení směrovače D-Link k internetu. Otevřete kartu „Síť“, oddíl „WAN“. Zvolte typ našeho připojení: je uveden ve smlouvě s vaším poskytovatelem, najděte jej a vyhledejte nebo kontaktujte technickou podporu. Poté zadáme všechny údaje uvedené ve smlouvě a údaje potřebné pro připojení.

Můj typ je PPPoE a pro autorizaci je vyžadováno pouze přihlašovací jméno a heslo. Ostatní pole ponechte jako výchozí, pokud váš poskytovatel nepožaduje jinak.

Kromě toho pokračuje konfigurace směrovače D-Link DIR-300 zadáním údajů pro místní bezdrátovou síť, tj. pro počítače, které se přes něj budou připojovat k internetu. Nejprve se ujistěte, že je Wi-Fi zapnutá. to lze provést přímo na hlavní stránce správce v bloku „Wi-Fi“. stačí aktivovat posuvník.

Nebo přejděte do „Základních nastavení“ a zaškrtněte políčko „Povolit bezdrátové připojení“.

Pokročilá nastavení D-Link

Chcete-li router D-Link DIR-300 nakonfigurovat podrobněji, přejděte opět do části „Pokročilá nastavení“, oddíl „Wi-Fi“. Zde nastavíme název (SSID) bezdrátové sítě, zemi (pro použití povolených frekvencí), standard Wi-Fi (smíšený) a maximální počet připojených klientů. Ponechte kanál Wi-Fi nastavený na „auto“. i ten lze později změnit na stabilnější signál.

V dalším kroku nastavíme šifrování WPA2-PSK pro maximální zabezpečení nebo dokonce „smíšené“, abychom umožnili připojení starších zařízení. Zde nastavíme heslo pro připojení. od 8 znaků. Šifrování WPA. AES nebo TKIP, jakkoli. Vše ostatní nechte tak, jak je.

Uložit nastavení. Po restartu se v seznamu dostupných sítí zobrazí vaše síť, ke které se nyní můžete připojit. Pak přejděte do kanceláře a zobrazte seznam uživatelů připojených k D-Linku, aktuální rychlost v síti a změňte něco v parametrech signálu Wi-Fi.

Konfigurace připojení k Internetu

Pokud se správně nepřipojíte k síti poskytovatele internetu, zařízení nebude distribuovat internet. Pro správnou konfiguraci potřebujete znát typ připojení vašeho poskytovatele internetových služeb. Tyto informace si můžete ověřit u svého dodavatele.

Pro rychlé nastavení a neztrácení času je lepší zjistit, zda operátor používá vazbu na adresu MAC. Pokud má poskytovatel dynamickou IP (bez vazby MAC), síť se objeví ihned po zapnutí. Pokud ano, bude stav připojení v nastavení zelený. Následně můžete přejít k dalšímu kroku. Podívejme se, jak nakonfigurovat směrovač D-Link s vazbou MAC. V tomto případě existují dvě možnosti řešení problému:

  • Překonfigurujte adresu směrovače na adresu MAC notebooku nebo počítače, ke kterému je připojen internet;
  • kontaktujte podporu svého operátora a požádejte o adresu nového zařízení, které má být svázáno.

Adresu MAC najdete na zadní straně směrovače. Tento údaj lze nalézt a zkopírovat na kartě WAN.

Chcete-li provést konfiguraci, přejděte do části „Síť-WAN“. Vyznačení stávajících připojení a odstranění všeho nadbytečného. Dále je třeba přidat požadovaný typ připojení. Společnost Beeline používá protokol připojení L2TP. TransTeleCom (TTC), Rostelecom a Dom.ru typ připojení PPPoE. Po výběru protokolu je třeba otevřít příslušnou kartu a dvakrát zadat přihlašovací jméno a heslo. U některých poskytovatelů je také nutné vyplnit sloupec „VPN-server“. V nastavení zaškrtněte políčko „Připojit automaticky“ a stiskněte tlačítko „Použít“. Pokud je vše provedeno správně, zobrazí se připojení a zelená ikona.

Připojení PPPoE

Chcete-li směrovač nakonfigurovat, měli byste začít vytvořením nového připojení. Dále vyberte možnost PPPoE. Tento typ používají tito operátoři:

Dalším krokem je zadání hesla a přihlášení. Tyto informace můžete získat ze smlouvy s poskytovatelem. Na oficiálních stránkách většiny poskytovatelů najdete také návody na konfiguraci routerů krok za krokem, psané jazykem srozumitelným i pro hlupáky. Po zadání těchto údajů stiskněte tlačítko „Apply“. Pokud se síť nezobrazí, je lepší kontaktovat poskytovatele internetových služeb a upřesnit podrobnosti.

Připojení k

Jak nakonfigurovat směrovač D-Link DIR.300, musí být samozřejmě připojen k internetu a počítači. Pro každé z těchto připojení má směrovač vlastní konektor na zadním panelu.

Jak je vidět, k vytvoření internetového připojení se používá stejnojmenný konektor „Internet“, do kterého je třeba zapojit kabel od poskytovatele služeb. Všechny ostatní 4 konektory „LAN“ jsou určeny pro kabelové připojení jakýchkoli periferních zařízení. počítače, televizoru, přehrávače médií, přijímače atd.д. Zkrátka vše, co podporuje tento typ připojení a může být součástí místní sítě pro výměnu nejrůznějších dat a přístup k internetu.

Na zadním panelu je také tlačítko „Reset“, které slouží k obnovení výchozího továrního nastavení. Resetování se provádí dlouhým stisknutím tlačítka po dobu 5-10 sekund.

Na předním panelu zařízení jsou indikátory pro kontrolu jeho pracovního stavu a všech připojení.

  • Indikátor napájení
  • Připojení k internetu. Má tři typy signálu. zelený (spojení navázáno), žlutý (bez spojení) a blikající zelený (přenos dat)
  • Indikátor připojení Wi-Fi. Má také 2 typy signálu. zelený (spojení navázáno) a blikající zelený (přenos dat)
  • Indikátory připojeného zařízení. Stejně jako všechny ostatní signalizuje zelená záře, že spojení je navázáno. Blikající zelená znamená, že není připojení

D-Link DIR-300. Nastavení internetového připojení

Smyslem konfigurace směrovače je, aby směrovač navázal připojení k internetu a následně ho rozeslal všem připojeným zařízením. Nastavení připojení je tedy hlavním krokem při nastavování DIR-300 a jakéhokoli jiného směrovače.

Pro nastavení připojení potřebujete vědět, jaký typ připojení váš poskytovatel používá. Tyto informace lze vždy získat z oficiálních webových stránek společnosti. Zde jsou informace o nejoblíbenějších poskytovatelích v Rusku:

  • Beeline, Corbina. L2TP, adresa VPN-serveru tp.Internet.beeline.ru. viz. Také: Konfigurace DIR-300 Beeline, video o konfiguraci DIR-300 pro Beeline
  • Rostelecom. PPPoE. viz. Také konfigurace DIR-300 Rostelecom
  • Stork. PPTP, adresa serveru VPN-serveru.avtograd.ru, konfigurace má řadu funkcí, viz. Nastavení DIR-300 Stork
  • TTC. PPPoE. viz také. Nastavení DIR-300 TTC
  • Home.rudy. PPPoE. Nastavení DIR-300 Home.Rou
  • Interzet. Statická IP adresa, více. Nastavení DIR-300 Interzet
  • Onlime. Dynamická IP (Dynamická IP adresa)

Pokud máte jiného poskytovatele, podstata nastavení routeru D-Link DIR-300 se nezmění. Zde je návod, jak postupovat (obecně, pro všechny poskytovatele):

  • Na stránce nastavení směrovače Wi-Fi klikněte na možnost „Advanced settings“
  • Na kartě „Síť“ stiskněte položku „WAN“
  • Klikněte na tlačítko „Přidat“ (ignorujte skutečnost, že jedno připojení, Dynamická IP, je již přítomno)
  • Na další stránce vyberte typ připojení vašeho poskytovatele internetových služeb a vyplňte ostatní pole. Pro PPPoE. přihlašovací jméno a heslo pro přístup k internetu, pro L2TP a PPTP. přihlašovací jméno, heslo a adresa serveru VPN, pro typ připojení „Static IP“. IP adresa, výchozí brána a adresa serveru DNS. V naprosté většině případů není třeba do zbývajících polí zasahovat. Stiskněte tlačítko „Uložit“.
  • Budete přesměrováni zpět na stránku připojení, kde uvidíte nově vytvořené připojení. Vpravo nahoře se také zobrazí indikátor, že je třeba změny uložit. Udělejte toto.
  • Uvidíte, že připojení je přerušeno. Obnovit stránku. Je pravděpodobné, že pokud byly všechny parametry připojení nastaveny správně, bude po aktualizaci ve stavu „připojeno“ a internet bude z daného počítače dostupný.

Dalším krokem je konfigurace nastavení bezdrátové sítě na zařízení D-Link DIR-300.

Jak vstoupit do nastavení směrovače:

K tomu je třeba vzít router do ruky, otočit jej vzhůru nohama a přečíst adresu routeru.

Vidíme IP „192.168.0.1“, což je adresa směrovače. Další viz Přihlašovací jméno „admin“ Heslo admin. Je důležité, aby heslo rozlišovalo velká a malá písmena. Stručně řečeno, je-li buk velký, napište velký, je-li malý, napište malý.

Jak zadat nastavení směrovače:

K tomu je třeba vzít router do ruky, otočit jej vzhůru nohama a přečíst adresu routeru.

Vidíme IP adresu „192.168.0.1“ je adresa směrovače. Dále vidíme Login „admin“ Heslo „admin“. Je velmi důležité, aby se v hesle rozlišovala malá a velká písmena. Jedním slovem, pokud je buk velký, napište velký, pokud je malý, napište malý.

Ceny routerů DIR-300, které jsou k dispozici na prodej

Foto Specifikace Cena (k dubnu 2018).),
DIR-300 D1 Rychlost přenosu: 150 Mbit/s. Frekvenční rozsah: 2,4 GHz. 800
DIR-300 S Rychlost přenosu: 150 Mb/s. Frekvenční rozsah: 2,4 GHz. 990
DIR-300 A Rychlost přenosu: 150 Mbit/s. Frekvenční rozsah: 2,4 GHz. 1 000

Naše redakce připravila tuto příručku speciálně pro naše čtenáře. Čekáme na vaše komentáře a zpětnou vazbu k článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS