Jak připojit notebook k síti Wi-Fi?
Dnes vám ukážeme, jak se připojit k internetu přes Wi-Fi z notebooku. Ve většině případů se ikona Wi-Fi zobrazuje v pravém dolním rohu systémové lišty. Pro připojení k síti Wi-Fi stačí kliknout na tuto ikonu, vybrat bezdrátovou síť ze seznamu dostupných a zadat heslo pro správné připojení. V kavárně, v práci nebo doma tak můžete snadno využívat internetové služby z notebooku nebo netbooku i z jakéhokoli mobilního zařízení.
Existují případy, kdy notebook není schopen zobrazit Wi-Fi. Často to souvisí s tím, že je bezdrátový adaptér vypnutý nebo není v počítači vůbec zabudovaný. Podívejme se, co způsobuje problémy s aktivací W Fi, a na různé způsoby řešení problémů s připojením k síti.
Aktivace Wi-Fi pomocí tlačítek
Některé notebooky vybavené adaptéry pro připojení nejsou po aktivaci zařízení přizpůsobeny pro připojení k bezdrátovým sítím. Jak povolit Wi-Fi v notebooku? V takových případech pomůže jedno nebo několik tlačítek umístěných na notebooku. Může existovat několik variant, které přímo závisí na modelu vašeho notebooku a na datu jeho výroby. U starších modelů se modul Wi-Fi zapíná samostatným přepínačem nebo samostatným tlačítkem. Tento přepínač může být umístěn buď na přední straně, nebo na boku krytu, proto byste měli svůj notebook pečlivě prohlédnout, zda se na něm takové tlačítko nenachází.
Pokud jste hledali bezdrátové tlačítko a nemohli jste ho najít, musíte ho hledat ve funkčních klávesách. Jsou umístěny v horní části klávesnice a obvykle jsou označeny F1 až F12. Mezi těmito tlačítky je třeba najít to, které je zodpovědné za aktivaci vysílače. Nejčastěji je označen ikonou Wi-Fi v podobě vysílací antény.
Mnoho výrobců se snaží tuto funkci sjednotit, takže Wi-Fi na notebooku zapnete pouhým stisknutím kombinace Fn F5. Zkuste to a pravděpodobně budete mít štěstí.
Jak připojím Wi-Fi v notebooku se systémem Windows 7 nebo Windows 8?
Používání notebooku bez připojení Wi-Fi k internetu je velmi nepohodlné. Mnoho uživatelů bez větších zkušeností se zajímá o to, jak připojit Wi-Fi v notebooku se systémem Windows 7. V tomto článku se budeme zabývat otázkou.
Abychom předešli zmatkům, začněme teorií. Wi-Fi je technologie pro vytváření bezdrátových počítačových sítí. Bezdrátová počítačová síť Wi-Fi je vytvořena pomocí tzv. přístupových bodů. Přístupový bod je směrovač, který řídí interakci všech počítačů v síti. Pokud je takový směrovač připojen k internetu, budou mít všechny počítače připojené k němu přes Wi-Fi také přístup k internetu. Pokud není k dispozici připojení k internetu, směrovač bude schopen poskytovat pouze místní síť prostřednictvím Wi-Fi.
Další důležitý bod, který je třeba vzít v úvahu. Každý přístupový bod má svůj vlastní název. Při připojování k síti Wi-Fi je třeba věnovat pozornost názvu přístupového bodu. Jinak se může stát, že se nepřipojíte k vlastnímu přístupovému bodu, ale k sousednímu.
Postup připojení Wi-Fi v notebooku se systémem Windows 7 nebo Windows 8.
Veškerá činnost Wi-Fi na notebooku se provádí pomocí malé ikony, která se nachází na hlavním panelu vedle systémových hodin, ikony baterie a ikony ovládání hlasitosti. V tomto článku ji budeme označovat jako ikonu sítě Wi-Fi. V závislosti na tom, zda je notebook připojen k síti Wi-Fi, nebo ne, vypadá tato ikona jinak.
Chcete-li se připojit k síti Wi-Fi v notebooku se systémem Windows 7 nebo Windows 8, musíte kliknout levým tlačítkem myši na ikonu sítě Wi-Fi. Poté se v pravém dolním rohu obrazovky zobrazí malé okno se seznamem dostupných sítí Wi-Fi. Zde je třeba vybrat jednu ze sítí Wi-Fi a kliknout na tlačítko „Připojit“.
Pokud je vybraná síť Wi-Fi chráněna heslem, systém Windows vás vyzve k zadání hesla. V tomto případě se připojení Wi-Fi spustí až po zadání správného hesla Wi-Fi.
Pokud síť Wi-Fi není chráněna heslem, notebook se k síti Wi-Fi připojí, jakmile stisknete tlačítko „Připojit“. Pokud má vybraná síť Wi-Fi přístup k internetu, zobrazí se internet na notebooku ihned po připojení.
Na mém notebooku není ikona sítě Wi-Fi. Co dělat?
Někdy se může stát, že na hlavním panelu nejsou žádné ikony sítě Wi-Fi. To může mít dva důvody:
- V notebooku nejsou nainstalovány ovladače pro modul Wi-Fi. Tento důvod je nepravděpodobný, protože ve většině případů si systém Windows najde a nainstaluje ovladače sám, bez zásahu uživatele.
- Modul Wi-Fi je v notebooku zakázán. Toto je nejčastější důvod, proč ikona Wi-Fi zmizí z hlavního panelu.
Pokud tedy váš notebook nemá ikonu sítě Wi-Fi, musíte pro připojení notebooku k síti Wi-Fi nejprve zapnout modul Wi-Fi. Za tímto účelem otevřete Ovládací panely, přejděte do části „Síť a Internet“ a poté do podsekce „Centrum sítí a sdílení“. Zde je třeba kliknout na odkaz „Změnit nastavení adaptéru“.
Tím se dostanete do okna Síťová připojení. Zobrazí se všechna síťová připojení v notebooku. Obvykle existují pouze dvě možnosti: bezdrátové připojení k síti (Wi-Fi) a místní připojení (kabel).
Je třeba kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu „Bezdrátové připojení k síti“ a vybrat možnost „Povolit“. Jakmile je bezdrátové připojení povoleno, zobrazí se ikona připojení Wi-Fi a notebook se může připojit k síti Wi-Fi.
Na mém notebooku je ikona sítě wifi označena červeným křížkem. Co dělat?
Dalším možným scénářem je červený křížek na ikoně sítě Wi-Fi. Pokud je na ikoně sítě Wi-Fi červený křížek, znamená to, že je síť Wi-Fi zakázána a nebude možné ji najít a připojit se k ní. V tomto případě by mohly existovat dvě možnosti:
Zvažte první možnost. Síť Wi-Fi lze zakázat v nabídce „Centrum mobility systému Windows“. Chcete-li tuto možnost zkontrolovat, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu baterie na hlavním panelu a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Centrum mobility systému Windows“.
Poté se zobrazí malé okno s nastavením úspory energie. Věnujte pozornost části o síti Wi-Fi. Pokud se zobrazí nápis „Bezdrátová síť zakázána“, je třeba kliknout na tlačítko „Povolit bezdrátovou síť“.
Pokud naopak „Centrum mobility“ uvádí, že Wi-Fi funguje v pořádku. Je pravděpodobné, že máte druhou možnost. Zkontrolujte svůj notebook. Je pravděpodobné, že vedle klávesnice najdete tlačítko pro povolení a zakázání Wi-Fi. Tlačítko může být hardwarové nebo dotykové. Klikněte na něj a síť Wi-Fi by se měla zapnout.
Tvůrce webových stránek comp-security.net, autor více než 2000 článků o opravách počítačů, práci s programy, úpravách operačních systémů.
Položte otázku v komentářích pod článkem nebo na stránce „Položit otázku“ a určitě dostanete odpověď.
Mám prázdné připojení k síti žádné ikony, jak být v tomto případě, prosím, pomozte, prosím, buďte velmi šťastní
Pravděpodobně budete muset nainstalovat ovladače pro svůj notebook. Měly by být na disku dodaném s notebookem nebo si je můžete stáhnout z oficiálních webových stránek výrobce notebooku.
wifi je skvělá, hodně mi pomohla, a pro ty, kteří to nechápou, jsou amatéři
Jak připojit notebook k notebooku přes Wi-Fi. Přesněji řečeno, na vin 7 se nám podařilo vytvořit síť, ale vin 8 ji nevidí.
Nastavení bezdrátového připojení
Pokud nemáte bezdrátové připojení, nemůžete notebook připojit k wifi. Probereme, jak ji nastavit v systému Windows 10:
Tip: Výše uvedené můžete provést i jiným způsobem. přes hlavní nabídku přejděte do „Ovládacích panelů“, tam vyberte „Síť a Internet“ a poté přejděte do „Centra síťových připojení a sdílení“.
Bezdrátové připojení je ještě jednodušší, a to pomocí tlačítek na klávesnici notebooku. Mnoho notebooků bývalo vybaveno klávesou pro povolení nebo zakázání bezdrátové sítě, ale dnes ji výrobci instalují méně často. Nyní jsou k dispozici klávesové zkratky: obvykle můžete stisknout klávesu Fn F2 (nebo F3, F7, F12. klávesu snadno najdete díky ikoně sítě, která je v klávese vložena).
Jak připojit Wi-Fi v notebooku
Pokud potřebujete připojit notebook k místní síti a internetu, je nejlepším způsobem připojení Wi-Fi. Protože není příliš vhodné pracovat s notebookem, který je připojen k síti síťovým kabelem. Váš notebook zůstane připoután k jednomu místu, čímž se zruší veškeré výhody, které byste mohli mít oproti stolnímu počítači.
V tomto článku vám ukážeme, jak připojit Wi-Fi na notebooku. Podíváme se nejen na proces připojení k síti Wi-Fi, ale také na řadu problémů, se kterými se můžete setkat.
Na začátek je třeba poznamenat, že k připojení k síti Wi-Fi v notebooku nepotřebujete žádný další hardware. Každý notebook má vestavěný model Wi-Fi, který slouží k připojení k bezdrátové síti. K notebooku nemusíte nic kupovat ani připojovat.
Na samotném notebooku se všechny operace se sítí Wi-Fi provádějí pomocí speciální ikony na hlavním panelu (v pravém dolním rohu obrazovky, vedle systémových hodin). Pokud notebook není připojen k síti Wi-Fi, vypadá tato ikona jako na obrázku níže.
Pokud je notebook připojen k síti Wi-Fi, ikona bude vypadat jinak (viz obrázek níže). snímek obrazovky níže).
Podle toho, jak tato ikona vypadá, můžete rychle zjistit, zda je váš notebook připojen k síti Wi-Fi, nebo ne. Můžete ji také použít k připojení a odpojení od sítě Wi-Fi.
Pokud se například potřebujete připojit k síti Wi-Fi, musíte kliknout levým tlačítkem myši na tuto ikonu. Poté se v pravém dolním rohu obrazovky zobrazí malé okno se seznamem sítí Wi-Fi, které jsou v tomto bodě k dispozici.
Chcete-li se připojit k některé z těchto sítí Wi-Fi, zvýrazněte požadovanou síť v seznamu a klikněte na tlačítko „Připojit„, které se zobrazí.
Notebook se pak začne připojovat k vybrané síti Wi-Fi. Pokud není síť chráněna heslem, připojí se automaticky. Pokud připojení vyžaduje heslo, budete vyzváni k jeho zadání.
Po zadání hesla klikněte na „OK“ a notebook se připojí k vybrané síti Wi-Fi. Tím je proces připojení Wi-Fi pro váš notebook dokončen, nyní se podíváme na problémy, se kterými se můžete setkat.
Na notebooku není ikona sítě Wi-Fi.
Ikona sítě Wi-Fi nemusí být v některých případech na notebooku viditelná. Tento problém je nejčastěji způsoben tím, že je v notebooku zakázán model Wi-Fi. Chcete-li ji povolit, otevřete Ovládací panely a v části nastavení přejděte na položku „Zobrazit stav sítě a úkoly“.
Dále je třeba přejít na „Změnit nastavení adaptéru“.
Otevře se okno se seznamem síťových připojení. Zde musíte najít položku „Bezdrátové síťové připojení“, kliknout na ni pravým tlačítkem myši a vybrat možnost „Povolit“.
Jakmile je „Bezdrátová síť“ povolena, na hlavním panelu se objeví ikona sítě Wi-Fi a vy se budete moci připojit, jak je popsáno výše.
Ikona Wi-Fi je označena červeným křížkem a vyhledávání sítí Wi-Fi nefunguje.
Dalším častým problémem je červený křížek na ikoně sítě Wi-Fi (viz obrázek níže). snímek obrazovky níže). Pokud přitom na ikonu kliknete, nezobrazí se seznam dostupných sítí Wi-Fi.
Nejčastěji je tento problém způsoben zakázáním Wi-Fi v Centru mobility systému Windows. Chcete-li tento problém vyřešit, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu baterie na hlavním panelu a vybrat možnost „Centrum mobility systému Windows“.
Tím se zobrazí okno „Centrum mobility systému Windows“. Zde je třeba kliknout na tlačítko „Zapnout bezdrátové připojení“. Poté se síť Wi-Fi vrátí do normálního režimu.
Pokud „Centrum mobility systému Windows“ hlásí, že je bezdrátové připojení povoleno, a vy nemůžete kliknout na tlačítko „Povolit“, je možné, že jste Wi-Fi zakázali pomocí hardwarového tlačítka na notebooku. Prohlédněte si notebook a vyhledejte tlačítko pro zapnutí sítě Wi-Fi. Kliknutím na toto tlačítko povolíte Wi-Fi.
Jak správně nastavit směrovač Wi-Fi?
Nejdříve je třeba získat přístup k rozhraní pro nastavení virtuální sítě Wi-Fi.
- Pokud výše uvedené údaje chybí, otevřete libovolný prohlížeč a zkuste do adresního řádku zadat 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1 (po zadání stiskněte Enter);
- Ve většině případů jsou uživatelské jméno a heslo pro přístup k webovému rozhraní admin a admin;
- Vzhled a uspořádání nabídky s funkcemi závisí na firmwaru, výrobci a modelu směrovače, přesto hledejte kartu s názvem „Network“, „Network configurations“ nebo podobně;
- Viz WAN.
Podívejme se blíže na položky nastavení:
- Typ připojení. PPPoE, dynamické, statické nebo jiné, je předběžně dohodnuto s vaším ISP, stejně jako některé další sekce.
- Uživatelské jméno. Ve výchozím nastavení odpovídá názvu SSID na zadní straně směrovače Wi-Fi.
- Heslo PPP nebo PSK. Standardní kód PIN je uveden také na štítku. Pokud chcete, můžete nastavit jiný.
- Adresa IP a maska podsítě. Obě položky se vyplňují automaticky. Pokud se nic nezobrazí, doporučujeme stisknout tlačítko „Obnovit“ a informace se změní.
- Režim připojení. Vyberte možnost „Vždy aktivní“.
- Maximální doba nečinnosti. Nechte ji nezaškrtnutou nebo zvolte své preference.
- Typ ověření. Vyberte možnost „Auto“.
- Po zadání nového nastavení stiskněte tlačítko „Připojit“ a poté „Uložit“.

Mimochodem, k dispozici je funkce „rychlé nastavení“. Práce s ním je jednodušší a pohodlnější. Jedná se o průvodce, který vás krok za krokem provede nastavením směrovače a připojením k Internetu.
Jak připojit směrovač k notebooku pomocí kabelu?
Tento způsob připojení je ještě jednodušší než v případě Wi-Fi.
V ideálním případě by měl internet v notebooku začít fungovat okamžitě a automaticky po připojení síťového kabelu. Pouze musíte mít nastavený směrovač, který poskytuje internet. Pokud jej právě instalujete a chcete se k němu připojit kvůli konfiguraci, nemusíte mít přístup k internetu. To je však normální, protože router ještě není nastaven a pro přístup k nastavení (webovému rozhraní) není vyžadován internet. Jednoduše se připojte k.
Kabel vhodné délky lze zakoupit, vyrobit si síťový kabel nebo kabel, který je obvykle přiložen v krabici se směrovačem. Jednoduše zapojte jeden konec kabelu do portu LAN na routeru (může být označen jako „Home Network“) a druhý konec do portu LAN na notebooku. Pokud jej nemáte, použijte adaptér USB-LAN. Pokud takový adaptér nemáte, budete si muset zakoupit. Například TP-LINK UE300.
Po připojení by měl internet v notebooku fungovat.
Více informací naleznete v tomto článku Jak připojit internet ze směrovače k počítači (notebooku) pomocí síťového kabelu.
Některé problémy s připojením jsem shromáždil v článku Nefunguje v počítači na kabelovém routeru Wi-Fi.
Jak připojit notebook se systémem Windows 7 k síti Wi-Fi
Wi-Fi je technologie pro vytvoření bezdrátové sítě. Notebooky, chytré telefony nebo běžné počítače vybavené speciálním modulem Wi-Fi lze připojit k místní síti nebo internetu pomocí Wi-Fi. Častěji se však jedná o notebooky a chytré telefony, které jsou připojeny přes Wi-Fi. V tomto materiálu se dozvíte, jak připojit notebook se systémem Windows 7 k síti Wi-Fi a k internetu.
V první řadě je třeba říci, že naprosto všechny notebooky jsou vybaveny vestavěnými moduly pro připojení k sítím Wi-Fi. Nemusíte proto kupovat žádná další zařízení.
Chcete-li notebook připojit k síti Wi-Fi, použijte speciální ikonu na hlavním panelu. V závislosti na tom, zda je síť Wi-Fi připojena, nebo ne, může vypadat jinak.
Vraťme se tedy k tomu, jak připojit notebook k síti Wi-Fi. K tomu je třeba kliknout levým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu. Po připojení se zobrazí seznam dostupných sítí Wi-Fi. Zde je třeba vybrat síť Wi-Fi, která vás zajímá, a kliknout na tlačítko připojit.

Pokud je síť Wi-Fi chráněna heslem, operační systém otevře okno, do kterého je třeba zadat heslo Wi-Fi. Bez hesla není možné připojit notebook k síti Wi-Fi.
Co dělat, když na hlavním panelu není žádná ikona? Pokud tato ikona na hlavním panelu chybí, může to znamenat jednu ze dvou věcí:
- Nejsou nainstalovány ovladače. Nepravděpodobná možnost, protože ve většině případů si operační systém Windows najde a nainstaluje potřebné ovladače sám.
- Modul Wi-Fi byl vypnut. V tomto případě musíte přejít na: Ovládací panely. Síť a Internet. Síťová připojení. Zde musíte najít připojení s názvem „Bezdrátové připojení k síti“ a zapnout jej kliknutím pravým tlačítkem myši.
Co dělat, když je ikona na hlavním panelu označena červeným křížkem?? Je také možné, že ikona je na hlavním panelu, ale je označena červeným křížkem a vyhledávání dostupných sítí Wi-Fi nefunguje.
To znamená, že modul Wi-Fi je zakázán nástrojem „Windows Mobility Center“ nebo samostatným tlačítkem na notebooku. V takovém případě nebude možné Wi-Fi povolit prostřednictvím Ovládacích panelů/Síťová připojení a bude nutné ji povolit stejným způsobem, jakým byla zakázána.
Chcete-li otevřít „Centrum mobility systému Windows“, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu baterie na hlavním panelu a vyberte příslušnou položku.
V otevřeném okně můžete povolit nebo zakázat Wi-Fi a změnit nastavení úspory baterie.
Pokud je Wi-Fi v „Centru mobility systému Windows“ zapnutá, podívejte se na kryt notebooku. Wi-Fi je pravděpodobně vypnuta pomocí speciálního tlačítka. Toto tlačítko se obvykle nachází nad klávesnicí.
Tvůrce webu comp-security.net, autor více než 2000 článků o opravách počítačů, práci s programy, konfiguraci operačních systémů.
Položte otázku v komentářích pod článkem nebo na stránce „Ask a Question“ a určitě dostanete odpověď.
Dobrý den,! Budu moci po připojení Wi-Fi využívat kabelový internet v notebooku?
Nevím, zkuste to. Wi-Fi můžete vždy vypnout.
Děkuji mnohokrát. Fungovalo to dobře díky vašim přesným pokynům.
Děkujeme za vaši zpětnou vazbu. Navštivte nás znovu, na stránkách je mnoho užitečných informací.
Dobrý den, prosím o radu, co dělat, když je notebook připojen k síti, ale nemá přístup k internetu? V jednom bytě je vše v pořádku, jinde s omezeným přístupem?
Směrovač pravděpodobně není připojen k internetu. Nebo je něco špatně s připojením.
Důvody, proč modul Wi-Fi nemusí v notebooku fungovat
Pokud je se směrovačem, jeho konfigurací a samotným připojením vše v pořádku a připojení přes bezdrátovou síť nefunguje pouze v případě notebooku, zatímco ostatní zařízení se k tomuto přístupovému bodu připojují, může být problém v modulu Wi-Fi.
Existuje několik důvodů, proč adaptér nefunguje nebo se nezobrazuje v seznamu síťových zařízení:
- v zařízení chybí bezdrátový modul (u novějších notebooků je tento problém téměř nereálný, ale pokud si koupíte zařízení z druhé ruky, je možné, že integrovaný adaptér byl odstraněn).
- Chybí ovladače nebo nefungují správně (aktualizujte software).
- Modul byl uživatelem omylem nebo úmyslně deaktivován a musí být aktivován, aby bylo možné pracovat s tlačítky, kombinacemi kláves apod. д.
- Zapnutý úsporný režim (ve vlastnostech adaptéru (PCM. „Vlastnosti“) na kartě správy napájení zrušte zaškrtnutí políčka umožňujícího vypnutí zařízení za účelem úspory energie a uložte nastavení).
- Povolený režim „V letadle“, který v zařízení vypne Wi-Fi.
- Zařízení je odpojeno od základní desky.
- Adaptér selhal.
V závislosti na příčině nefunkčního modulu Wi-Fi může být řešením aktivace nefunkčního adaptéru některou z výše uvedených metod, instalace, aktualizace ovladače atd. д.
Nejprve se ujistěte, že je zařízení aktivováno, a pokud ne, zapněte modul. Pokud to nepomohlo, přeinstalujte ovladač po předchozím stažení softwaru pro adaptér Wi-Fi (pravděpodobně nejde o nedostatek ovladače, ale o jeho neaktuálnost, která způsobila konflikt). Po přeinstalování je nutné notebook restartovat. Pokud jsou softwarové důvody vyloučeny, může být nutné zkontrolovat, zda je adaptér připojen k základní desce. Chcete-li zjistit, zda je tomu tak, a v případě potřeby modul připojit, není obtížné otevřít kryt notebooku, ale pokud si nejste jisti, je nejlepší požádat servis.
V případě, že vaše pokusy o aktivaci adaptéru HEIC selhaly, může být zařízení vadné. V tomto případě existují dvě možná řešení. výměna integrovaného modulu nebo zakoupení externího adaptéru Wi-Fi připojeného přes USB, který by byl levnější.
Vyřešili jste problém s Wi-Fi ve svém notebooku? Která metoda fungovala ve vašem případě? Napište do komentářů.