Jak připojit tablet k projektoru přes rozhraní USB

Lze tablet připojit k projektoru?

Kabelové připojení funguje ve většině případů, protože všechny smartphony a tablety se systémem Android jsou vybaveny konektory USB typu C nebo MicroUSB. Běžným řešením je propojení telefonu a projektoru kabelem HDMI Pokud váš telefon podporuje standard MHL. použijte speciální adaptér MHL-HDMI.

 • přejděte do nastavení projektoru a zadejte jako zdroj signálu Wi-Fi;
 • Připojte se k síti Wi-Fi telefonu pomocí názvu a kódu sítě, které jste předepsali v nastavení projektoru;
 • vstupte do nabídky „Obrazovka“ v nastavení systému mobilního telefonu;
 • aktivujte funkci „Bezdrátová projekce.

Bezdrátová synchronizace přes Wi-Fi

Dnešní modely projektorů začínají stále častěji využívat Wi-Fi jako bezdrátové připojení. Technologie přenosu dat je založena na protokolu DLNA, který umožňuje přenášet filmy, obrázky a další mediální soubory.

K zobrazení potřebných informací z počítače nebo notebooku tímto způsobem budete potřebovat další software. K jejich instalaci a konfiguraci budete potřebovat určité znalosti práce s počítačem.

Projektor v tomto případě funguje jako speciální přístupový bod, ke kterému se připojí, a gadgety budou moci přenášet a promítat potřebné obrázky. Chcete-li se k zařízení připojit z telefonu, postupujte takto.

 • V nastavení projektoru vyberte jako zdroj signálu síť Wi-Fi.
 • Připojení telefonu nebo tabletu ke správné síti Wi-Fi. Název sítě a heslo jsou uvedeny v nastavení projektoru.
 • Otevřete systémová nastavení svého miniaplikačního zařízení a přejděte do nabídky „Obrazovka“.
 • Vyberte možnost „Bezdrátová projekce.

V závislosti na modelu miniaplikace se může název řádků v systémové nabídce lišit. Tato metoda je vhodná pro telefony se systémem Android a MacOS. Stojí za zmínku, že možnost bezdrátového zobrazení je k dispozici s aktualizovanou verzí softwaru Android 4.2.2. Pokud máte zastaralý model softwaru. aktualizujte nastavení systému.

Bezdrátové zobrazení obrazovky v systému Android 6.0

Hlavní výhody tohoto typu připojení jsou:

Mezi nevýhody této metody patří:

 • občasné poruchy a přenos dat;
 • nutnost instalace dalšího softwaru pro zařízení se systémem Windows a Linux;
 • vysoká cena promítacího zařízení.
připojit, tablet, projektoru, přes

Připojení pomocí adaptérů

Chcete-li tímto způsobem připojit svůj miniaplikační přístroj, musíte:

Prvním krokem je zajistit, aby váš tablet podporoval přenosový protokol MHL. Tuto možnost má mnoho moderních zařízení. K přenosu obrazu je zapotřebí speciální adaptér MHL, který převede signál na formát HDMI. Takový adaptér se připojuje k portu microUSB a plní všechny funkce plnohodnotného kabelu HDMI.

Vezměte prosím na vědomí, že váš tablet může podporovat přenos signálu HDMI prostřednictvím vestavěných konektorů. V tomto případě stačí připojit datový kabel z projektoru k zařízení.

Celý proces probíhá následovně:

 • jeden konec adaptéru se připojuje ke konektoru tabletu;
 • druhý konec kabelu musí být připojen k vodiči HDMI projektoru;
 • Instalace požadovaných ovladačů a softwaru.

Důležité je, že některé adaptéry nemusí mít dostatečný výkon pro převod signálu z přístroje. V tomto případě použijte speciální napájecí kabel a zapojte jej do příslušné zásuvky na těle adaptéru.

Mezi výhody synchronizace smartphonu a projektoru tímto způsobem patří:

Hlavními nevýhodami jsou podle uživatelů:

Majitelé telefonů nebo tabletů si často kladou otázku, jak připojit telefon k projektoru? V současné době existují dva způsoby připojení miniaplikací k projektoru:

Je třeba mít na paměti, že ne všechny modely promítacích zařízení mají možnost bezdrátového připojení. Taková funkce je vlastní zařízením vyšší cenové kategorie. Podívejme se podrobně na obě metody.

Používání Chromecastu

Jak připojit monitor k tabletu bez kabelů a technologie Miracast? Přeměňte jej na Smart-TV. Jakýkoli moderní monitor lze proměnit ve Smart TV připojením Chromecastu. levného opakovače, který se připojuje k portu HDMI a přijímá obrazový a zvukový signál z mobilních zařízení (v případě Androidu můžete ze svého zařízení poslat zrcadlový obraz). Stojí jen 35 a funguje s jakýmkoli monitorem, který podporuje HDMI. Pokročilejší verze s podporou videa 4K bude stát 60, což je levnější než nákup Smart TV a pohodlnější než připojení monitoru přes adaptér MHL.

Pro majitele iPadu je situace o něco složitější. Vzhledem k uzavřené povaze operačního systému iOS nelze iPad připojit přímo k monitoru. Stejný Chromecast můžete použít ke streamování videí z YouTube nebo hudby z Google Play, ale pro plnohodnotnou práci s dalším monitorem a zrcadlovým obrazovým výstupem si budete muset koupit Apple TV 3. generace nebo novější.

Apple TV se k monitoru připojuje kabelem HDMI a iPad se k Apple TV připojuje přes Bluetooth nebo Wi-Fi. Uživatel musí pouze otevřít „iOS Control Center“, kliknout na „AirPlay Video Play“ a vybrat požadovaný set-top box. Zrcadlový obraz se automaticky přenese na připojený monitor Apple TV.

Díky pokročilým moderním technologiím mohou uživatelé zařízení používat funkce z jednoho designu a jakýkoli prvek z jiného. Poptávka po technologii se tak výrazně zvyšuje, protože možnosti jsou podstatně větší. Důležitý je však proces připojení.

V této části je mnoho specifik implementace, které je třeba vzít v úvahu a dodržovat doporučený postup činností. V tomto článku se pokusíme podrobně rozebrat všechny funkce, aby později, přímo při provádění práce, nedocházelo k žádným potížím. Tímto způsobem je možné se vyhnout nežádoucím důsledkům a naopak dosáhnout ideálního výsledku.

Jak vyvést video do projektoru?

Připojení projektoru je podobné jako připojení monitoru k notebooku. Klikněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte možnost „Rozlišení obrazovky“. Zobrazí se okno se zobrazením projektoru a připojených monitorů. V seznamu „Obrazovka“ vyberte zařízení a v seznamu „Více obrazovek“ vyberte možnost „Duplikovat tyto obrazovky“.

 • Připojení Apple TV k projektoru pomocí kabelu HDMI.
 • Připojení AppleTV a iPadu ke stejné síti Wi-Fi.
 • Na domovské obrazovce iPadu otevřete přejetím prstem od spodního okraje obrazovky nahoru položku Ovládací centrum.
 • Vyberte ikonu “ AirPlay „.
 • V seznamu vyberte zařízení „Apple TV“.

Jak nastavit projektor na notebooku, počítači

Rozlišení notebooku a projektoru se nejčastěji neshoduje. Že obraz vyžaduje další úpravu, poznáte podle zkreslení a plovoucích písmen. Většina promítacího hardwaru podporuje obraz v rozlišení až 1024 × 768, dražší přístroje podporují obraz v rozlišení až 1920 × 1080.

Chcete-li získat dobrý obraz, musíte v notebooku nastavit stejná nastavení. V systému Windows 7 to dělá:

 • otevřete kontextovou nabídku na ploše a přejděte na kartu „Rozlišení obrazovky“;
 • Nastavte maximální hodnotu pro projektor. ne vyšší a ne nižší.

Pro systém Win 10 vypadá nastavení trochu jinak. Zde je třeba přes nabídku Start přejít do Nastavení a otevřít část Systém a kartu Obrazovka. Je třeba sjet trochu dolů a kliknout na „Upravit“ další parametry, tam a nastavit požadované rozlišení.

Připojení pomocí adaptérů

Pro připojení miniaplikace touto metodou je třeba:

připojit, tablet, projektoru, přes

Nejdříve se ujistěte, že váš tablet podporuje datový protokol MHL. Tuto možnost má mnoho moderních zařízení. K přenosu obrazu je zapotřebí speciální adaptér MHL, který převede signál na formát HDMI. Takový adaptér se připojuje k portu microUSB a plní všechny funkce plnohodnotného kabelu HDMI.

Upozorňujeme, že váš tablet možná podporuje přenos signálu HDMI prostřednictvím vestavěných konektorů. V tomto případě stačí připojit datový kabel projektoru k zařízení.

Celý proces probíhá následovně:

Důležité je, že některé adaptéry nemusí mít dostatečný výkon pro převod signálu z přístroje. V takovém případě použijte speciální napájecí kabel a zapojte jej do příslušného slotu na adaptéru.

Mezi výhody synchronizace smartphonu a projektoru tímto způsobem patří:

Mezi hlavní nevýhody podle uživatelů patří:

Funkce aplikace Samsung Link

Patří mezi ně online úložiště a software společnosti Samsung. Každý uživatel bude mít k dispozici až 100 GB úložného prostoru. Nápad synchronizace Samsung Link lze realizovat pouze v případě, že máte zařízení Samsung. Budete také potřebovat dobře fungující připojení k internetu.

Tento software je svými funkcemi a kvalitou velmi podobný softwaru AllShare Play. Majitel tabletu Samsung bude moci stahovat a prohlížet soubory (audio, video, fotografie) uložené v cloudu po připojení svého zařízení k televizoru, rovněž jihokorejské výroby. Aplikaci lze stáhnout z Google Play.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS