Jak připojit telefon k domácímu kinu LG

Jak připojit telefon k televizoru LG

Připojením mobilního zařízení k televizoru se především rozšíří funkčnost zařízení. Chytrý telefon se v tomto případě stane jakýmsi projektorem, přes který se bude přenášet signál, zatímco obraz se bude zobrazovat na velké obrazovce televizního vysílače.

 • Přehrávejte video a zvukové soubory, prohlížejte fotografie a další obsah z telefonu a promítejte data na velký monitor;
 • Spouštění her, messengerů, sociálních sítí a dalších aplikací nainstalovaných z Marketu
 • surfovat po internetu, navštěvovat různé internetové zdroje;
 • Provádějte a prohlížejte prezentace, ukázky, čtěte literaturu na televizní obrazovce elektronicky;
 • Mluvte na displeji vysílače a poslouchejte hudbu.

Uživatelé se mohou k televizoru připojit pomocí Wi-Fi, pak se informace budou přenášet vzduchem. V ostatních případech budete potřebovat speciální kabely a rozhraní.

Do telefonu si můžete nainstalovat aplikaci, která z něj udělá dálkové ovládání. Poté můžete ovládat dění na obrazovce pomocí mobilního zařízení. Pro televizory LG si stáhněte aplikaci LG TV Remote, která je k dispozici na Google Play i AppStore.

Jak nainstalovat přijímač Bluetooth

Níže je uvedeno mnoho dalších podrobností o tom, co hledat u přijímače Bluetooth a jak jej nasadit, ale nejprve je dobré vědět, jak snadno je lze nainstalovat. Dobrou zprávou je, že tyto kroky jsou velmi jednoduché a budou stejné pro jakýkoli přijímač Bluetooth, který najdete.

1 Vyberte si hardware

Nejdříve si prostudujte níže uvedené informace a získejte důvěru ve vybrané zařízení. Po výběru přijímače si však můžete být jisti, že instalace je v podstatě stejná v každém zařízení.

2 Připojení adaptéru Bluetooth k přijímači.

Poté je třeba obě zařízení propojit pomocí červeného a bílého audio/video kabelu, které jsou součástí adaptéru. Tyto kabely se také nazývají RCA a kvůli omezením technologie Bluetooth budou pouze dva. přenášejí pouze dva zvukové kanály. Máme více informací o tom, co jsou zvukové kanály a jak o nich přemýšlet, pokud je potřebujete, ale podstatné je, že se jedná o závažné omezení.

Instalace kabelů však bude snadná: červený a bílý kabel RCA zarovnejte s červeným a bílým výstupním portem na adaptéru Bluetooth a druhý konec kabelu zapojte do červeného a bílého vstupního portu RCA na přijímači.

3 Připojte zařízení k adaptéru Bluetooth.

Když je zařízení připojeno, můžete navázat bezdrátové připojení. Zapněte adaptér Bluetooth a připojte jej ke zdroji zvuku přes Bluetooth pomocí metody párování určené výrobcem adaptéru.

Mělo by to být tak jednoduché, jako zapnout jednotku a najít ji v nabídce párování Bluetooth v telefonu nebo počítači, ale pokud se vám tato možnost hned nezobrazí, podívejte se do příručky.

4 Zapnutí a testování

Nyní, když je vše připojeno, můžete zapnout přijímač a vše vyzkoušet. Možná budete muset změnit vstup na přijímači na kanály, ke kterým jste připojili kabely RCA, takže pokud zpočátku nic neslyšíte, podívejte se do návodu k přijímači a zjistěte, jak změnit vstup.

Koaxiální kabel

Dalším způsobem přenosu zvuku při připojení domácího kina k televizoru je koaxiální konektor. Je o něco méně kvalitní než optický kabel, ale kabel je objemnější a méně ohebný, což může ztížit instalaci.

Tento typ kabelu musí být připojen do zásuvky „Coaxial OUT“ přijímače a do zásuvky „Coaxial IN“ televizoru. Vzhledově se podobá „anténnímu“ vstupu.

Po úspěšném připojení zvuku je třeba připojit přenos obrazu z přijímače do televizoru a poté připojit zdroj signálu a audiosystém k set-top boxu.

připojit, telefon

Bezdrátové připojení smartphonu nebo tabletu k projektoru

Pokud chcete projektor ovládat prostřednictvím chytrého telefonu, nejjednodušší je zvolit jedno z následujících řešení pro streamování. Jedná se o malá, praktická zařízení, která lze obvykle nainstalovat na samotný projektor a následně ovládat na dálku prostřednictvím chytrého telefonu.

Mohou mít i vlastní dálkové ovládání. Níže jsou uvedeny funkce a omezení nejoblíbenějších možností v této kategorii.

Chromecast

Chromecasty se za poslední rok staly velmi praktickým zařízením. Můžete si je dát do tašky a vzít si je s sebou, používat je doma na vlastní televizi, abyste nemuseli používat set-top boxy pro streamování, a ano, můžete je použít i ke spuštění projektoru.

Pokud má daný projektor port USB, který může napájet Chromecast, měli byste být připraveni na následující sadu funkcí a omezení:

připojit, telefon
 • Flexibilní kompatibilita Chromecastu znamená, že jej můžete zapojit do portu HDMI a spustit z iPhonu nebo telefonu se systémem Android, aniž byste se museli o cokoli starat.
 • Jakmile stisknete tlačítko Chromecast na svém zařízení, začne Chromecast streamovat a váš telefon bude připraven k práci; pokud chcete procházet a sledovat, je to pro vás dobré řešení.
 • Chromecast je sice kompatibilní s většinou streamovacích služeb, ale chybí mu pohodlný způsob příjmu streamů kabelových kanálů nebo sportovních přenosů. Pokud máte v telefonu speciální aplikaci pro tyto služby, měl by Chromecast fungovat, ale vaše zkušenosti se mohou lišit.
 • Na notebooku nebo stolním počítači můžete obvykle do Chromecastu streamovat celou kartu prohlížeče, ale z telefonu to nejde. Nejedná se o závažné omezení, ale pokud si tuto výklenkovou funkci Chromecastu představujete, mějte na paměti, že při spuštění systému z telefonu nemusí být k dispozici.
 • Vzhledem k tomu, jak Chromecast funguje, nemusí mobilní hry bohužel s Chromecastem vůbec fungovat.

Anycast

Systém Anycast (na Amazonu) je velmi podobný Chromecastu, ale má několik podstatných rozdílů. Zaprvé, toto zařízení nevlastní takový gigant, jako je Google, a je to vidět při pohledu na hrubě přeložený popis produktu a absenci spolehlivé univerzální kompatibility.

Ačkoli se však Anycast může zdát jako nějaká napodobenina nebo nestandardní Chromecast, ve skutečnosti začíná odhalovat svá tajemství. Zatímco Chromecast je optimalizován pro všechno. specializuje se na to, že můžete přenášet cokoli z jedné obrazovky na druhou, Anycast se zaměřuje především na telefon. To může mít zásadní význam, pokud se snažíte spustit celý systém z chytrého telefonu nebo tabletu.

 • Aircast má funkce AirPlay a zrcadlení obrazovky, které Chromecast nemá, takže je atraktivní volbou, pokud chcete streamovat přímo z telefonu nebo tabletu. Takto budou hry fungovat nejlépe.
 • Skutečnost, že služba Aircast spoléhá na telefon, je dvousečná zbraň: telefon při streamování obsahu pravděpodobně selže, zejména pokud používáte zrcadlení obrazovky. Není to možnost prohlížení a rolování.

Bezdrátová komunikační sada HDMI. připojení zařízení k bezdrátovému vysílači HDMI

Bezdrátová sada HDMI je také dobrou možností, jak vyřešit problém s projektorem. Jak název napovídá, získáte bezdrátové připojení a HDMI, ale to není vše, pokud se snažíte projektor spustit z telefonu.

Bezdrátová sada HDMI se skládá ze dvou komponent: vysílače a přijímače. Přijímač může být v projektoru, což minimalizuje množství kabelů a umožňuje používat bezdrátové připojení, ale vysílač. ten musí být připojen k telefonu.

 • Sady pro bezdrátové připojení HDMI jsou skvělým řešením, jak na plátně projektoru zobrazit přesně to, co máte v telefonu.
 • To však znamená, že váš telefon po celou dobu promítání nefunguje nebo je obecně zaneprázdněn. Pokud chcete sledovat a posouvat, tato možnost není pro vás.
 • O přímém připojení telefonu k projektoru se mluví častěji a případná potřeba samostatného adaptéru, o které se mluví níže, platí i v tomto případě: pokud používáte bezdrátové HDMI, budete k připojení telefonu ke vstupu HDMI potřebovat klíč. Konec.

Apple TV

Apple TV (odkaz na Amazon).com) má hodně bude pro to. Kvalita hardwaru a softwaru splňuje standardy společnosti Apple pro bezchybný a bezchybný výkon. Za tuto možnost však zaplatíte více než za ostatní zde uvedené.

Vzhledem k velikosti domácího kina a ceně projektoru to však není špatné. Co se týče streamovacího řešení, Apple TV má o čem mluvit.

 • Televizory Apple TV se dodávají s vlastním šikovným dálkovým ovladačem, ale pokud ho nechcete používat, díky efektu ekosystému je ovládání set-top boxu Apple TV pomocí iPhonu velmi snadné.
 • Pokud používáte iPhone, získáte opět malý bonus v tom, že všechny vaše fotografie a videa budou k dispozici na Apple TV, a dokonce můžete zrcadlit obrazovku iPhonu nebo iPadu na Apple TV, a tak promítat.
 • To by mohlo být nejlepší řešení pro hraní, pokud máte zájem o mobilní hry. Zrcadlení obrazovky z iPhonu nebo iPadu na Apple TV je nejlepším řešením pro mobilní hraní ze všech zde probíraných bezdrátových streamovacích zařízení.
 • Pokud však máte telefon se systémem Android, může se to lišit. Různé aplikace pro Android mají v aplikacích Apple TV různé úrovně ovládání, takže většinu navigace a vstupů a výstupů můžete nakonec provádět pomocí ovladače dodávaného s Apple TV.

Jak připojit telefon k přenosnému reproduktoru

Nejoblíbenějšími externími reproduktory jsou v současné době přenosné reproduktory. Mohou být velké nebo malé. Některé se vejdou i do kapsy. Bez ohledu na velikost však můžete telefon připojit k jakémukoli přenosnému reproduktoru a vychutnat si nové detaily svých oblíbených hudebních skladeb.

Nejoblíbenější metodou párování je Bluetooth. Všechny chytré telefony a naprostá většina reproduktorů jsou vybaveny senzorem. K tomuto způsobu připojení je třeba:

 • Zapněte reproduktor.
 • Aktivace funkce Bluetooth v telefonu.
 • Spuštění vyhledávání zařízení.
 • Chcete-li se připojit, klikněte na název reproduktoru.
 • Zapnutí hudební skladby v režimu „Play“.

Také přenosné reproduktory jsou vybaveny rozhraním AUX. Na rozdíl od televizoru se nerozvětvuje na 2 zástrčky, takže můžete použít jediný kabel.

Kabel AUX je téměř vždy součástí přenosného reproduktoru. Zaškrtněte políčko, abyste nemuseli utrácet za nový kabel.

Pokud vaše mobilní zařízení nemá audio konektor, může vám pomoci speciální adaptér. Někdy se dodává s telefonem. Nejčastěji je však musíte koupit v obchodě za cenu 100-200 eur.

Připojení telefonu ke starému televizoru

Podívejme se na pokyny krok za krokem, ale nejprve musíme určit, co potřebujeme.

Co budete potřebovat k připojení

Způsoby synchronizace se mohou lišit v závislosti na roce výroby modelu televizoru. Existuje několik možností, jak připojit telefon k televizoru. Vzhledem k tomu, že se jedná o starší model, je pravděpodobné, že synchronizace přes Wi-Fi nebude k dispozici, protože chybí možnost. K dispozici jsou následující metody připojení

Kabel USB

Nejjednodušší je propojit telefon a televizor pomocí kabelu USB. Nebudete muset kupovat další kabel, protože je součástí sady. Uživatelé ji denně používají k provozu telefonu připojením gadgetu k nabíječce. Pokud kabel vyjmete z nabíječky, můžete jej použít k připojení k televizoru. V tabulce jsou uvedeny výhody a nevýhody této možnosti synchronizace.

Výhody Nevýhody
Při propojení telefonu a televizoru pomocí kabelu USB se mobilní zařízení nabíjí. Baterie se nevybije v nevhodnou dobu Navzdory synchronizaci nebude uživatel schopen dosáhnout úplné duplikace operací. Procházení webového prohlížeče v telefonu se tak nezobrazí na velkém monitoru. Uživatel nebude mít možnost sledovat televizní kanály online nebo v reálném čase
Pokud je zvolen režim flash disku, může majitel telefonu přesouvat soubory mezi zařízeními. Obsah v telefonu je možné zkopírovat do televizoru. Totéž můžete udělat i obráceně. z televize do telefonu Ačkoli je tato možnost běžná, některé televizory nemají port USB. V tomto případě nemá smysl kupovat adaptér, je lepší synchronizovat zařízení pomocí jiné možnosti
Snadné připojení: uživatel nemusí kupovat kabel, protože kabel je již součástí telefonu Při připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu může uživatel zaznamenat rušení při sledování a přehrávání souborů. Důvodem je buď starší model televizoru, nebo samotná metoda, protože kabel nezaručuje vysokou kvalitu přenosu obsahu na obrazovku

Kabel HDMI

Další oblíbenou metodou je synchronizace zařízení pomocí kabelu HDMI. Tento port je zpravidla k dispozici téměř u všech modelů televizorů. Zde jsou uvedeny výhody a nevýhody tohoto typu připojení.

Výhody Nevýhody
Tento typ připojení zařízení umožňuje přehrávat a prohlížet soubory ve vysoké kvalitě. Nejvhodnější je silný kabel dlouhý přibližně 5 metrů Při tomto způsobu připojení si uživatel musí zakoupit adaptér, protože telefon má pouze miniport
Metoda je dostupná pro většinu televizorů Baterie telefonu se může vybít, pokud obě zařízení používáte delší dobu, protože televizor není vybaven kabelem HDMI pro nabíjení
Vysokorychlostní přenosy souborů z televizoru do telefonu a zpět. Úplná synchronizace obou zařízení Budete potřebovat kabel z obchodu. Není součástí balení zařízení, majitel zařízení bude muset vynaložit svůj čas a peníze

Tulipánové zátky

Uživatelé používají k propojení dvou zařízení takzvané „cinch“ konektory nebo kabel RCA. Vypadá to jako tři různobarevné kabely, které se zapojují do portů na televizoru. S jejich pomocí bude uživatel moci také prohlížet video soubory a obrázky a poslouchat zvukové materiály.

Výhody Nevýhody
To je vhodné, pokud je váš televizor z doby před rokem 2000. Starší zařízení již dávno nejsou na trhu, ale stále mohou fungovat I přes přítomnost kabelu, který přenáší zvuk, nepočítejte s kvalitní reprodukcí zvukových stop
Samotný kabel je levný baterie telefonu se při připojení přes tulipán nenabíjí, zařízení se může rychle vybít
Kvalita obrazu a videa bude optimální Někdy mohou mít vodiče stejnou barvu, což ztěžuje nalezení správné zásuvky

Jak se připojit

Propojení dvou zařízení nebude pro uživatele obtížné. Měli byste pečlivě prozkoumat porty televizoru a v případě potřeby zakoupit potřebný kabel. Některé modely mají k dispozici všechny 3 porty. V takovém případě se doporučuje spustit synchronizaci z portu USB, protože je k dispozici metoda.

Pro synchronizaci zařízení prostřednictvím tohoto kabelu musí uživatel postupovat podle uvedeného algoritmu:

 • Odpojte kabel USB od nabíječky telefonu. Připojení musí být provedeno při vypnutém televizoru;
 • V telefonu se zobrazí okno pro výběr režimu. Měli byste klepnout na „flash disk“, „přenos souborů“ nebo podobný režim;
 • Otevře se složka s obsahem dostupným v paměti zařízení. Uživatel se mezi nimi bude moci pohybovat pomocí šipek na dálkovém ovladači. Pro přehrávání je třeba stisknout tlačítko OK.

Pokud není k dispozici, můžete zařízení připojit přes port HDMI. Pokyny pro provedení autorizace:

 • Nejdříve byste si měli koupit kabel a adaptér. Adaptér se nazývá SlimPort nebo adaptér MHL. Vypněte televizor a zapojte kabel HDMI do zásuvky, poté použijte adaptér. Zapněte televizor a připojte adaptér k telefonu;
 • Na obrazovce telefonu je třeba vybrat požadovaný režim. Synchronizace bude dokončena. akce uživatele na telefonu budou duplikovány na obrazovce televizoru. Majitel chytrého telefonu si bude moci nejen prohlížet stažené soubory, ale také číst články z webového prohlížeče na velké obrazovce.

Možnosti připojení

Naše tipy, jak připojit telefon k televizoru, vám pomohou spárovat techniku. A je jedno, jestli máte iPhone nebo smartphone se systémem Android. Podrobné pokyny krok za krokem pro připojení pomocí kabelu USB, HDMI nebo bezdrátové sítě a párovacího softwaru.

Připojení pomocí kabelu USB

Teď jste se vrátili z dovolené, u stolu máte své nejlepší přátele s dobrotami, které jste si přivezli z výletu, a chcete se s nimi podělit o všechny své dojmy a fotografie, aniž byste jim zapomněli ukázat každý detail. Ale fotku máš v telefonu a televizi s velkou obrazovkou na zdi. Nejjednodušší možností je připojit telefon k televizoru pomocí kabelu USB. V tomto případě se smartphone stane USB flash diskem, tj. soubory budete moci spouštět pouze přes USB rozhraní samotného televizoru.

K tomuto připojení budete potřebovat: mobilní telefon se systémem Android, kabel (např. od nabíječky) a televizor s funkčním vstupem USB. většina moderních modelů jej má.

Připojte kabel mezi televizorem a smartphonem. Zapněte televizor.

V okně oznámení, které se zobrazí na smartphonu, vyberte možnost „Použít jako velkokapacitní paměťové zařízení USB (jako USB)“.

Pomocí dálkového ovladače televizoru vyberte jako zdroj USB (obvykle je to tlačítko Zdroj).

Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte požadované složky a otevřete soubory. Tímto způsobem můžete prohlížet obrazové soubory a také přehrávat dříve stažený film na paměťovém zařízení USB.

Co dělat, když televizor nevidí váš smartphone přes rozhraní USB??

Zkontrolujte, zda je kabel v pořádku. Také kabely dodávané s nabíječkami mohou být určeny pouze k nabíjení. Zkontrolujte, zda používáte kabel dodaný s telefonem, který je určen k připojení zařízení k počítači.

Pokud kabel funguje, zkontrolujte, zda jste na obrazovce smartphonu vybrali správnou položku. Zkuste jej odpojit a znovu připojit k televizoru výběrem správné možnosti (ne „Pouze nabíjení“).

Co můžete udělat?

Použití smartphonu jako flash disku.

Pokud tyto metody nefungují, je možné, že telefon a televizor nejsou kompatibilní pro připojení přes USB. Vyzkoušejte další možnosti níže.

Připojení pomocí kabelu HDMI

Tento způsob propojení telefonu s televizorem umožňuje proměnit spojení chytrého telefonu a televizoru v jeden počítač a přehrávat všechny soubory z telefonu na velké obrazovce. Některé přístroje mají zásuvku mini-HDMI, ale je to velmi vzácné. Pokud jím váš chytrý telefon nedisponuje, budete si muset zakoupit adaptér: u dražších smartphonů to může být kabel USB Type-C na HDMI, adaptér Lightning na HDMI pro iPhone a iPad nebo kabel micro-USB na HDMI (s rozhraním MHL).

Připojení telefonu k televizoru je snadné: k propojení zařízení použijte kabel a jako zdroj signálu vyberte port, ke kterému je připojen váš smartphone. Užijte si zobrazení obrazovky telefonu na televizoru.

Přes USB typu C

Tento adaptér vám pomůže připojit nové smartphony, vlajkové modely s moderním konektorem pro rychlé nabíjení k televizoru. Nejlepší volbou je univerzální adaptér, který lze připojit k televizoru pomocí rozhraní HDMI, VGA, DVI nebo MiniDP.

Prostřednictvím Lightning

Tento adaptér umožňuje připojit zařízení Apple (iPhone nebo iPad) k televizoru. Zařízení může být také univerzální, aby se hodilo k jakémukoli televizoru. Levnější je koupit jednoduchý adaptér, který stojí od 1500 Kč.

Prostřednictvím MHL

Takto lze k televizoru připojit starší nebo levnější zařízení. Pokud má váš chytrý telefon konektor microUSB, pak vám adaptér MHL umožní připojit jej k rozhraní HDMI. Technologie Mobile High-Definition Link musí být podporována chytrým telefonem a televizorem. Chcete-li zkontrolovat, zda váš smartphone tuto funkci podporuje, stáhněte si a spusťte aplikaci MHL Checker. Televizor by měl mít vedle konektoru HDMI nápis MHL.

Přes port Slim

Tato metoda je vhodná, pokud váš smartphone nepodporuje předchozí metodu. To se nejčastěji týká starších zařízení. Měly by mít také vstup microUSB.

připojit, telefon

Co můžete udělat?

Použití televizoru jako externího displeje pro hraní her a sledování filmů. Na televizní obrazovce se zobrazí celá obrazovka smartphonu.

Připojení přes Wi-Fi

Tento způsob je vhodný pro televizory vybavené modulem Wi-Fi. Zda je váš televizor vybaven touto funkcí, zjistíte v návodu k obsluze nebo v popisu na internetu. Stojí také za to zkontrolovat, zda je váš smartphone dostatečně moderní: nic nebude fungovat s telefony se systémem Android nižší než čtvrtá verze nebo s iPhony nižšími než 4s. Vše je možné, pokud má váš smartphone v části „Bezdrátové sítě“ položku „Wi-Fi Direct“. Obvykle ji najdete v podpoložce nastavení (za třemi tečkami v pravém rohu). Udělejte ji aktivní.

V televizoru, ke kterému chcete telefon připojit přes Wi-Fi, pak musíte v nabídce vyhledat oddíl „Síť“. Zde můžete také vybrat možnost Wi-Fi Direct. V seznamu dostupných zařízení vyberte svůj telefon. pravděpodobně je zde jediný. Do smartphonu bude odeslána žádost o připojení. potvrďte ji v otevřeném vyskakovacím okně.

Co můžete udělat?

Zobrazení snímků z chytrého telefonu. Rychlost přenosu je nízká.

Připojení pomocí DLNA

Tato metoda je vhodná pro smartphony se systémem Android a televizory s podporou DLNA. Chcete-li přenášet soubory, musíte připojit telefon a televizor k domácí internetové síti (existuje mnoho způsobů, jak to provést) a poté v nastavení televizoru zapnout funkci DLNA. Pak vyberte film, obrázek nebo hudbu, klikněte na název souboru a stiskněte: „Menu. vybrat přehrávač“ v nastavení. V seznamu najděte televizor.

Co můžete udělat?

Zobrazení souborů ze smartphonu. Pro pokročilá nastavení a prohlížení souborů nejen z galerie je třeba nainstalovat libovolnou aplikaci DLNA z Google Play.

„Čínská krabička“ nebo plnohodnotný přijímač?

Ve skutečnosti není volba jednoznačná. Pokud potřebujete propojit několik zařízení do jednoho systému, je volba jasná.

Nákup přijímače však bude velkým zásahem do vašeho rozpočtu, a pokud nepotřebujete rozšiřovat svůj zábavní systém, bude to nesmyslné plýtvání. Pokud potřebujete propojit reproduktory a jeden zdroj zvuku, krabička to zvládne.

Záložka

Dnes vás naučím, jak připojit 5.1 do zařízení bez podpory vícekanálového zvuku. Jakýkoli. Představme si, že již máte dobrý vícekanálový zvukový systém. Zdůrazňujeme. analogové, jako vstupy jsou použity klasické RCA konektory (RCA). Nemůžete však přejít na gadget se správnými rozhraními. Jak připojit takovou 5.1kanálový reproduktor k zařízením s.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS