Jak připojit telefon k routeru Wi-Fi

Mimo dráty připojující telefon do televizoru přes Wi-Fi

TV je nedílnou součástí moderního života a používat ji na maximum, které navrhuji seznámit s tímto článkem. V materiálu zvažte možnosti a podrobně analyzujte, jak připojit smartphone k televizi přes Wi-Fi. Souhlasím: Je hezké zobrazit obrázky nebo filmy, jít online a sledovat film online na velké televizní obrazovce v dobrém rozlišení, protože dnes není váš smartphone jen tele, ale celé mediální centrum, ale celé mediální centrum. Telefon. Smartphone k televizi lze připojit následujícími způsoby:

Článek popisuje, jak připojit televizor k telefonu (nebo naopak) pomocí bezdrátového připojení.

Předběžná opatření

Ne vždy musíte všechno odepsat do nepracovního modulu Wi-Fi nebo jen selhání parametru.

připojit, telefon, routeru, wi-fi

Nejprve zkontrolujte, zda Wi-Fi pracuje, ke kterému se chcete připojit na jiných zařízeních. Navíc zkuste se připojit k dalšímu připojení.

Pokud se smartphone nijak nepřipojí, i když je vše v pořádku na jiném zařízení, měli byste se pokusit nakonfigurovat Wi-Fi sami.

V případě, že se jedná o nefunkční router, musíte zkontrolovat konfiguraci prostřednictvím smartphonu. Zvažte to podrobněji.

Parametry na mobilním zařízení

Chcete-li začít, zapněte router a Wi-Fi na smartphonu. To lze provést buď prostřednictvím parametrů nebo panelu nabídky (zdá se, že pokud je horní část obrazovky spuštěna dolů).

Klikněte na obrázek ve formě čtyř vln, zužující se na dno. V nastavení stačí natáhnout prst na stranu „zapnutí“.

Dále bude vaše zařízení hledat sítě dostupné v poloměru akce. Zpravidla může být na přeplněných místech více než 10. Pro některé potřebujete heslo. Po jeho zavedení by mělo všechno fungovat.

Je zapotřebí další nastavení parametrů, pokud je připojení skryto v parametrech routeru nebo DHCP, je odpojeno.

Síť je skrytá

V tomto případě musíte jít do nastavení v sekci Wi-Fi a skočit celý seznam sítí, které jsou k dispozici pro připojení ke konci. Po kliknutí na panel „Přidat síť“.

Pokud si nejste jisti typem zabezpečení, pak je lepší zdvojnásobit kontrolu. Jinak nebude možné se připojit. Tento parametr by se měl shodovat na všech zařízeních.

Většina moderních smartphonů podporuje takové typy bezpečnosti jako WEP, WPA/WPA2 PSK, 802.1x EAP, WAPI PSK, WAPI Cert.

Toto je speciální síťový protokol. Díky tomu mohou uživatelé připojit zařízení třetích stran. Automaticky přicházejí všechny potřebné informace pro práci v síti TCP/IP.

Pokud je DHCP deaktivován, pak vaše zařízení nemůže získat data ze sítě, nemůžete také jít na internet.

Tento protokol by měl být nakonfigurován v samotném routeru. Pokud je odpojen, pak existují dvě možnosti: buď to zapnete, nebo budete pracovat bez něj.

Ve druhém případě přejděte do nastavení, do sekce Wi-Fi a podívejte se na pokročilé nastavení.

Je to poslední parametr, který je potřebný k obnovení připojení. Zapněte to a zapište tyto sítě, ke kterým se připojíte:

 • IP adresa-adresa vašeho zařízení. Zpravidla je v rozmezí od roku 192.168.0.100 až 192.168.0.199. V závislosti na konfiguraci routeru však mohou existovat i jiné možnosti.
 • Gateway. Hlavní trasa pro komunikaci s jinými bránami. Používá se v TCP/IP. Brána určuje možnost přístupu k internetu. Ve většině případů je můžete zjistit při pohledu na informace ve spodní části routeru nebo se obrátit na poskytovatele;
 • Síťová maska ​​- bitová maska. Je také nutné se připojit. Nejčastěji jde ve formátu 255.255.255.0. Přesněji můžete vidět ve svém nastavení na počítači. Po otevření informací o síti by měla být maska ​​uvedena v jednom z polí.
 • DNS 1, DNS 2. DNS je speciální služba, která vás spojuje s určitým zdrojem. To znamená, že zadáte adresu webu a server DNS to zpracovává a rozpozná, který IP tohoto zdroje. Můžete tedy přejít z webu na web. Kromě toho existují primární a sekundární DNS. Při nastavování připojení můžete použít veřejné servery z Google: 8.Osm.Osm.Osm. A 8.Osm.4.4.

Pokud neznáte potřebné informace, můžete je vidět v počítači. Chcete.li to provést, musíte jít do vlastností připojení. Můžete také zavolat svému operátorovi nebo najít dohodu se svým poskytovatelem, tyto parametry mohou být uvedeny na něm.

Po plnění polí mějte změny a znovu se připojte. Ve většině případů začíná všechno fungovat. Jinak nebo zkontrolujte operaci modulu nebo routeru Wi-Fi.

Co dělat, pokud se nemůžete připojit k síti Wi-Fi

Máte.li stále dotazy, pak v bloku pod „komentářemi uživatele“ můžete zeptat autora, zanechat komentář nebo sdílet svou zkušenost. Pokusíme se odpovědět.

Problémy a způsoby, jak je vyřešit

Při připojení a konfiguraci Wi-Fi mohou nastat různé problémy, z nichž většina je vyřešena několika akcí. Popsali jsme z nich nejběžnější:

 • Slabý signál. Pokud máte systém, že signál je slabý (neexistují žádné pruhy nebo pouze jeden), pak jste daleko od přijímače. Doporučujeme vám, abyste se přiblížili routeru. Signál je také ovlivněn různé překážky, například stěny v bytových domech;
 • Problémy s vstupem hesla. Připojení je nemožné bez zadání hesla, pokud je nastaveno pro daný přístupový bod. Je nutné vstoupit, s přihlédnutím k registru (malá a velká písmena, speciální systémy). Nezapomeňte také, že byste mohli zaměnit rozložení klávesnice;
 • Typ šifrování je vybrán nesprávně. Pokud se připojíte k Wi-Fi ručně a jste si jisti, že všechna data byla zadána správně, zkontrolujte, zda byl typ šifrování správně uveden;
 • Identifikace na veřejném místě. Při připojení k otevřeným sítím na veřejných místech, identifikaci uživatele, například podle čísla E.MAIL nebo MOBILE. Někdy zpráva nepřijde okamžitě, takže musíte pokusy opakovat, dokud neuspěje. Bez identifikace je spojení zpravidla ve většině případů nemožné.

Jak vidíte, existuje mnoho možností pro nastavení a práci s Wi-Fi na smartphonech s Androidem, a proto existují specializované nástroje, které vám umožňují nakonfigurovat jakékoli připojení v několika kliknutích, skenovat sítě, přijímat informace o šifrovaných body, ale toto je již samostatný příběh.

Zapnutí Wi-Fi na Android

Chcete-li nakonfigurovat bezdrátový internet, musíte nejprve spustit modul Wi-Fi. To se provádí stisknutím ikony bezdrátového připojení na panelu oznámení na stavovém řádku. Položte prst dolů na obrazovku shora dolů, vyberte ikonu v pravém rohu, mezi zvýrazněné ikony, najděte ikonu Wi-Fi a stiskněte jej na něj.

Pokud z nějakého důvodu nemůžete toto schéma použít, zahrňte přístup do nabídky Nastavení. Přejděte do nastavení → Bezdrátové sítě → Wi-Fi → Zapněte.

Poté vyberte síť, ke které se připojíte. Při použití stavového řádku klikněte na ikonu připojení na několik sekund, poté uvidíte seznam dostupných připojení. Pokud je šifrován, získejte přístupové heslo. Pokud to budete používat pravidelně, označte bod „Pamatujte“.

Pokud jste zapnuli přístup přes nabídku Nastavení, před posuvníkem zařazení, zadejte do nabídky Wi-Fi, poté se zobrazí možné připojení. Proveďte výše popsané operace.

Proveďte tyto kroky k konfiguraci připojení telefonu k nové síti. Když zůstanete v oblasti pokrytí zapamatovaného připojení, zařízení vás bude moci automaticky spojit.

Pokud používáte Wi-Fi hlavně doma, můžete založit internet přímo přes router. V kterémkoli z nich je tlačítko pro bezpečné komunikace WPS, které vám umožní připojit jakékoli zařízení pomocí šifrovaného signálu. Chcete.li tuto funkci používat, potřebujete:

 • Přejděte na Nastavení → dráty → Wi-Fi, klikněte na ikonu ve formě dvou kruhových šipek.
 • Systém nabídne stisknutím tlačítka WPS na routeru. Postupujte podle tohoto požadavku.
 • Po nějaké době bude připojení navázáno.

Tato metoda je relevantní pouze doma, protože nemusíte pokaždé zadávat heslo. Samozřejmě jej nebudete používat v kavárně nebo v obchodě.

Možné problémy a jejich řešení

„Nemohu nakonfigurovat Wi-Fi na telefonu“, „Chyba při připojení“, „Nic není nakonfigurováno“-Čtenáři se k nám otočí a mnoho dalších otázek. Zpravidla není obtížné vyrovnat se s těmito problémy.

 • Chyby připojení se nejčastěji vyskytují s nesprávně zadaným heslem nebo názvem sítě. Stojí za to uplatnit pravopis, můžete se také pokusit změnit heslo na Wi-Fi.
 • Když se uživatel pokouší připojit k veřejné síti v kavárnách, parcích, nákupních centrech atd.Str. Zákon vyžaduje povinnou identifikaci a s tím jsou problémy: Potvrzení SMS nepřichází, jednorázové heslo není přijímáno atd.D. Jedním z řešení je opakovat pokusy, dokud se nebudete moci připojit.
 • No, poslední běžné obtíže. uživatel nezná manuální parametry (DNS, brána atd.E) jsou potřeba. Můžete kontaktovat technickou podporu poskytovatele. odborníci vám řeknou, jak nakonfigurovat telefon. Toto rozhodnutí je však pouze pro domácí internet, protože ve veřejných a podnikových sítích jsou všechny informace se správcem. měly by být mu řešeny.

Jak je vidět z pokynů, není příliš obtížné ladit konfiguraci internetu Wi-Fi v telefonu, někdy může být vyžadováno manuální ladění, ale toto úkol je docela proveditelný.

Přípravná fáze

Než začnete nastavovat router, musí jej samozřejmě zahrnout. Připojujeme napájecí adaptér k elektrickému tankeru a připojíme hlavní internetový kabel s konektorem směrovače WAN, obvykle je zvýrazněn modrým.

Dále je nutné resetovat instalace zařízení pro továrnu. Nezáleží na tom, zda jste si koupili nový v obchodě, nebo dříve, musíte to udělat, musíte to udělat, protože pokud již byl připojen a nastaven, pak by parametry, které jsou pro vaši síť nevhodné být na to uložen. Pro resetování nastavení je nutné najít malou díru v zadní části zařízení, vedle ní. Vezměte něco ostrého jako jehla nebo pin a klikněte a na nějakou dobu držte toto tlačítko. Asi po 10 sekundách by měly světelné ukazatele na routeru blikat a on, restartování, obnoví tovární parametry.

připojit, telefon, routeru, wi-fi

Připojujeme se k Wi-Fi pomocí telefonu

Bezdrátové sítě nám poskytly příležitost mít přístup k neomezenému a vysokorychlostnímu internetu pomocí mobilních zařízení. Proto jsme se dnes rozhodli mluvit o tom, jak připojit telefon s routerem Wi-Fi a popsat, které incidenty na nás mohou čekat. Zvažujeme také možnost vzdáleného přístupu k telefonu prostřednictvím notebooku nebo stacionárního počítače, pokud jsou zařízení ve stejné síti.

Nejprve ze všeho samozřejmě budeme diskutovat o samotném spojení. V současné době má každý, dokonce i nejlevnější telefon, bezdrátový adaptér. V zásadě se nyní používají telefony s operačním systémem Android, na příkladu, který ukážeme, jak připojit smartphone k routeru Wi-Fi.

 • Než se pokusíte připojit, musíte přirozeně připojit distribuční bod a v případě potřeby jej nakonfigurovat. Pokud se to vše již stalo jednou, nyní je to jen to, že zbývá zapnout router a počkat, až se stahování stahování zavede. Dále již provedeme samotné spojení se routerem telefonu.
 • Odemkneme a najdeme ikonu Nastavení nebo nabídky na hlavní obrazovce a již v IT sestaveních: Každý se může lišit, protože nyní existuje mnoho skořápek z různých firem. Snímek obrazovky ukazuje sekvenci na čisté verzi Android 5.
 • Po kliknutí na tento přepínač otevřete seznam sítí, se kterými je možné připojit smartphone k internetu prostřednictvím routeru Wi-Fi.
 • Výběrem jedné ze sítí budete muset zadat heslo, které ji chrání. Pokud nejste v vědět, jaké je vaše heslo, můžete jej vidět na krabici zpod routeru nebo na nálepce samotného zařízení. Pak bude oznámeno, že připojení bylo úspěšné a nyní můžete používat internet.
připojit, telefon, routeru, wi-fi

U některých je zapnutí/vypnutí ve výchozím nastavení na jednom z přepínačů v Called Curtain, která je způsobena přejetím shora dolů na hlavní obrazovce.

Toto je jediný a správný způsob, jak připojit telefon s routerem Wi-Fi.

Vzdálený přístup přes Wi-Fi

Další zajímavou příležitostí je připojit smartphone k počítači přes router Wi-Fi. Za tímto účelem musí být obě zařízení ve stejné síti a na smartphonu musíte nainstalovat speciální program. To umožňuje bez pomoci dalších vodičů mít přístup k telefonním souborům. Budeme i nadále uvádět příklady na základě stejné verze OS Android.

 • Nyní připojíme počítač a telefon k síti. Otevřete vodič na telefonu a proveďte přejetím zleva doprava a otevřete nabídku. Zde nás zajímá podnabídka „síť“.
 • Na další stránce nás zajímá tlačítko „Povolit“. Po kliknutí na něj se objeví okno s adresou. tuto adresu bude potřebovat již v počítači.
 • Po vstupu klikněte na Enter. a obsah telefonu se otevře před vámi. Pokud chcete tuto funkci přestat používat, nezapomeňte kliknout na tlačítko „Vypnout“ v telefonu v telefonu v telefonu.

Nyní, když jsme uvažovali o tom, jak připojit telefon k routeru přes Wi-Fi, a dokonce jsme se naučili získat přístup na dálku, zvážíme, jaké problémy mohou nastat během spojení. Při hledání výhod věnuje mnoho milovníků sportovních sázek pozornost měně, kterou lze použít k ovládání rovnováhy. Načítání Stavky do sázky na pin ap. Vklad v bitcoinech. Ze samotné registrace, což naznačuje tuto měnu, stabilně doplňuji a stahuji tyto virtuální peníze. Mezi pokročilými uživateli internetu, z nichž mnozí dlouhodobě těžko těží krypto komorník, tato příležitost výrazně zvyšuje poptávku po tomto webu.

Problémy během připojení

Podívejme se, proč se telefon nepřipojuje k routeru Wi-Fi. To může být selhání v softwarové části na jedné nebo druhé straně, která je ošetřena banálním restartem.

připojit, telefon, routeru, wi-fi

Pokud se po něm nic nezměnilo, je docela možné, že do hesla zcela nezadáváte nebo jste byli nesprávně naladěni do distribučního bodu. Při sledování registru a jazyka rozvržení vždy pečlivě zadejte heslo.

Stále nemůžete vstoupit? Mohou existovat dvě možnosti-něco špatně s telefonem, nebo s routerem. Musíte zkontrolovat telefon, pokusit se připojit k jakékoli síti a, pokud je vše v pořádku, pak je záležitost v routeru: Zkontrolujte distribuční bod a pokuste se připojit z jiného zařízení.

Pokud je problém již na telefonu, můžete mít výlet do servisního střediska nebo resetovat do továrního nastavení a pokud ve směrovači, pak všechny stejné resetování nebo zakoupit nový distribuční bod.

Výjimkou může být vzácný případ, kdy distribuční bod starého modelu a pracuje s telefonem na různých frekvencích, ale zde je jasné, co dělat.

Doufáme, že jsme vám dostatečně podrobně řekli, jak připojit smartphone k routeru přes Wi-Fi a nyní s tímto postupem už nikdy nebudete mít žádné problémy.

Nastavení 3G/4G s podporou modemu

Podívejme se nyní na to, jak nastavit kapesní mobilní router Huawei 874ft, který nemá postavený modem. Jak jste již pochopili, jedná se o zařízení, které je křížem mezi výše popsaným modelem a klasickým kabelovým routerem: má rozšířené komunikační schopnosti, včetně portu LAN, ale je to autonomní kvůli dostupnosti baterie.

Je pravda, že se nemůžete dělat bez modemu 3G, zatímco většina operátorů vyžaduje použití přizpůsobeného modemu.

V zásadě je nastavení takového routeru prováděno podobným způsobem nebo prostřednictvím webového integse, pokud existuje připojení Wi-Fi (výchozí heslo je uvedeno na spodní straně krabice) nebo prostřednictvím USB kabel.

Název sítě je kombinací označení písmen a čtyři čísla MAC adresy (od sedmé do desáté), operátor nastaví heslo pro toto zařízení jako 8 posledních čísel MAC adresy zařízení.

Vstup do web-inEgse není na digitální adrese, jak je tomu obvykle u většiny modelů směrovačů, ale symbolickými (http: // router.3G), Pár přihlášení/heslo pro vstup do standardu správce. admin/admin.

Stejně tak jsou nakonfigurovány směrovače Huawei od jiných operátorů (BEeline, Tele2), jediný rozdíl je v nastavení nainstalovaných ve fázi firmwaru orientované na sebevědomý signál v konkrétní síti.

Téměř všechny směrovače mají speciální díru pro resetování do továrny. Chcete.li to provést, stiskněte toto tlačítko s ostrým objektem a podržte jej několik sekund. Všimněte si, že tento krok by měl být upraven pouze v extrémních případech. Pokud jste ztratili nebo zapomněli heslo pro modem, můžete se obrátit na operátora, který si zařízení vzpomene na zařízení obnovením přístupu k němu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS