Jak připojit telefon k televizoru iPhone

Jak připojit iPhone ke Smart TV

Sledování televize bylo vždy fascinujícím zážitkem, ale s vývojem elektroniky se vyvíjely i funkce Smart. Některé funkce jsou vestavěné, jiné poskytuje set-top box. Připojením smartphonu k set-top boxu lze realizovat některé další funkce.

Jedním z nejznámějších je použití softwarového dálkového ovládání, které je implementováno jako aplikace v telefonu. Pro implementaci této a dalších funkcí je nutné navázat spojení s televizorem. Existuje několik způsobů, jak to provést.

Výše uvedené funkce lze samozřejmě realizovat pomocí specializovaného vybavení. Je však třeba poznamenat, že to bude dražší a realizace nebude vždy kvalitnější.

Vezměte také v úvahu, že dnešní iPhony jsou ve skutečnosti plnohodnotné počítače. Můžete na něm například sledovat filmy a seriály, ale mnohem jednodušší je to na větší obrazovce. Připojení k HDTV vám tak umožní pohodlněji využívat některé funkce iPhonu, jako je například surfování po internetu, poslech hudebních skladeb nebo čtení elektronických knih.

Používání iPhonu je do značné míry individuální. Pokud se například plánuje společné sledování filmů, je lepší to zařídit sledováním na televizoru, který přenáší signál z chytrého telefonu. Podobná situace může nastat, pokud videohru hraje více lidí.

Dalším důvodem pro použití daného připojení je použití televizního přijímače pro video. K tomuto účelu existuje veřejně dostupný software, ale pokud budete obraz vysílat na velkou obrazovku, bude komunikace působivější.

Navrhované metody

iPhone můžete k televizoru připojit několika způsoby. Každá z nich má některé zvláštní vlastnosti a další požadavky.

Existuje několik způsobů, jak vyvést obrazovku iPhonu přímo na televizor. Konkrétně:

Pokud jste se rozhodli použít zrcadlení obrazovky z iPhonu na televizním panelu, použijte jednu z následujících možností.

Chcete-li vybrat nejlepší metodu, prozkoumejte každou z nich podrobněji.

Jak přenést fotografie a videa z iPhonu do televizoru a sledovat filmy?

Co když ale váš televizor nebo set-top box nemá integrovanou podporu AirPlay?? Používáme DLNA. Chcete-li připojit iPhone k televizoru Samsung, Sony nebo LG, musíte si nainstalovat samostatnou aplikaci. Na AppStore jich najdete mnoho, ale já osobně používám aplikaci TV Assist.

 • Zapněte televizor nebo spusťte set-top box a připojte se k síti Wi-Fi routeru.
 • Připojení iPhonu k bezdrátovému signálu
 • Spusťte aplikaci TV Assist a klikněte na ikonu monitoru v pravém horním rohu obrazovky
 • Vyberte televizor nebo set-top box ze seznamu dostupných zařízení pro přehrávání
 • Poté přejděte do sekce „Videa“ aplikace a otevřete složku v iPhonu, ve které se nachází film, který chceme sledovat na velké obrazovce.
 • A vyberte správné video
 • Soubor se otevře v aplikaci a převede se do formátu podporovaného televizorem. Poté stiskněte tlačítko „Play“

Poté se dané video začne přehrávat na televizoru přímo z iPhonu.

Je také možné odesílat fotografie nebo hudbu uložené v iPhonu.

Základní způsob připojení

Majitelé smartphonů se často ptají, jak připojit iPhone k televizoru. Vzhledem k tomu, že tato zařízení jsou vysoce funkční, lze připojení provést různými způsoby:

 • Použití kabelu HDMI.
 • Pomocí analogového vodiče.
 • Používání různých alternativních zařízení.
 • Bezdrátová metoda.
 • Přes USB.

Každá metoda má své technické vlastnosti a zvláštnosti. Při připojení iPhonu k televizoru pomocí kabelů tak můžete dosáhnout různých výsledků. V jednom případě přenášejte pouze fotografie a ve druhém sledujte videa a provádějte různé operace.

Přes Wi-Fi

Pro bezdrátové připojení musí být televizor vybaven funkcí Wi-Fi Direct. Je přítomen ve všech moderních modelech. Umožňuje nastavit přímé připojení mezi televizorem a telefonem. Volitelně můžete do iPhonu 6 nebo jiného modelu nainstalovat aplikaci iMediaShare nebo Twonky Beam, ale pouze pokud je televizor Samsung. Stažení požadovaného nástroje z obchodu Apple Store.

 • přejděte do nabídky TV a přejděte do kategorie „Aplikace“;
 • Najděte položku Wi-Fi Direct a spusťte ji;
 • Na obrazovce se zobrazí název sítě a kód;
 • Ve smartphonu otevřete dostupná připojení Wi-Fi;
 • Vyberte příslušnou možnost a zadejte heslo zobrazené na obrazovce televizoru.

Připojení pomocí HDMI

Mnoho majitelů takových smartphonů se zajímá o to, jak se připojit k televizoru s iPhonem pomocí HDMI. Tato technologie je poměrně populární, takže se není čemu divit. Toto připojení je možné, ale musíte si koupit speciální digitální AV adaptér Apple s konektorem HDMI. Potíž je v tom, že všechny iPhony mají konektor Lightning. Jedná se o exkluzivní vývoj společnosti a bez předloženého adaptéru není možné se k telefonu připojit.

Chcete-li se připojit, postupujte podle následujících kroků:

 • Vypněte obě zařízení;
 • Připojíme adaptér k telefonu a z něj vytáhneme kabel k televizoru;
 • Připojte smartphone a televizor;
 • Zařízení se navzájem automaticky vyhledají.

Pokud se automatická konfigurace nespustí. Požadované parametry je třeba nastavit ručně

 • V nastavení iPhone aktivujte přenos dat pomocí HDMI;
 • Televizor musí být nastaven na HDMI jako zdroj signálu;
 • Za 15 sekund se zobrazí obrázek.

Tento způsob poskytuje nejlepší kvalitu zobrazení.

Používáme analogový kabel

Projděme si podrobnosti o tom, jak můžete připojit iPhone k televizoru pomocí analogového kabelu. Tato metoda však není nejoblíbenější, protože neposkytuje vysoce kvalitní obraz, ale je ideální, pokud váš televizor nemá výstup HDMI.

Připojení můžete provést pomocí tohoto kabelu:

připojit, telefon, televizoru, iphone
 • Kompozitní.Metoda kompozitního spojení nevyžaduje mnoho znalostí. Zapojte tulipány do televizoru a druhý konec do chytrého telefonu (k tomu však potřebujete digitální AV adaptér). Žádná další nastavení nejsou nutná, stačí v televizoru přepnout do režimu AV.
 • Komponenta.U iPhonu verze 5s a vyšší je možné posílat obraz do televizoru pomocí komponentního kabelu. Postupujte stejně jako u kompozitního kabelu.
 • VGA.Mohu iPhone připojit k televizoru pomocí kabelu VGA? Je však nutné použít digitální AV adaptér. Tato metoda je k dispozici minimálně pro iPhone verze 6.

Použití dalších zařízení

Pro připojení iPhonu k televizoru můžete použít alternativní zařízení. Často používané:

Google Chromecast propojuje televizor a smartphone se systémem iOS. Vizuálně se podobá běžnému USB flash disku. Chromecast je k telefonu připojen kabelem a k televizoru přes konektor HDMI. Zařízení umožňuje sledovat filmy, hrát hry, procházet internet, poslouchat hudbu.

Existuje ještě jeden způsob, jak připojit iPhone k televizoru přes Wi-Fi. použít set-top box Apple TV. Je to docela jednoduché spojení, které může každý provést sám:

 • Spuštění Apple TV. Připojte zařízení k televizoru pomocí Wi-Fi nebo Bluetooth.
 • Propojení iPhonu a Apple TV pomocí Wi-Fi.
 • Ve smartphonu vyberte možnost AirPlay.
 • V otevřeném seznamu najděte set-top box a klikněte na něj.
 • Na obrazovce se zobrazí funkce AirPlay Mirroring a po její aktivaci se na televizoru zobrazí obraz z telefonu.

Přes USB

Řešení je univerzální, ale má určitá funkční omezení. Po připojení iPhonu k televizoru přes USB nelze duplikovat obsah na velké obrazovce. Televizor přijme telefon jako velkokapacitní paměťové zařízení. Tato možnost je relevantní pouze v případě, že chcete přehrávat soubory uložené v chytrém telefonu, například ukázat fotografie svým přátelům nebo se večer podívat na zajímavý film.

Proces připojení je jednoduchý. Pomocí adaptérového kabelu propojíme zařízení mezi sebou. Poté přejděte do nabídky TV a nastavte zdroj na USB.

Kabelové připojení

Kabelové připojení je nejjednodušší a nejdostupnější způsob pro všechny modely televizorů LG a verze iPhonu. V takovém případě je však nutné zakoupit další vybavení, například adaptér.

Pomocí připojení USB si můžete prohlížet video a fotografické soubory z paměti smartphonu. Tímto způsobem nelze odeslat živé vysílání nebo videohovor ze služby Skype. Po připojení přes USB se navíc iPhone bude nabíjet z televizoru.

  Pro iPhone verzí 1 až 4: kabel Apple USB s 30 kolíky. Lze jej zakoupit za 1000 až 2000.

 • Připojte vhodný kabel jedním koncem k nabíjecímu portu iPhonu a druhým koncem do zásuvky televizoru.
 • Zkontrolujte, zda televizor vidí připojené zařízení.
 • Přejděte do nastavení televizoru, přejděte na „Zdrojový zdroj“ a vyberte „Režim USB“.

Výhodou kabelu HDMI je jeho schopnost přenášet digitální signál nejvyšší kvality. To je důležité zejména v případě, že plánujete sledovat video soubory v rozlišení Full HD.

Nejprve se ujistěte, že váš model televizoru LG má konektor HDMI, a kupte si digitální AV adaptér pro iPhone do řady 4 nebo AV adaptér Lightning pro iPhone verze 5 a novější.

 • Připojte jeden konec adaptéru k telefonu a druhý konec ke konektoru HDMI televizoru.
 • Po připojení zařízení pomocí kabelu HDMI se připojení provede automaticky.
 • Pomocí nabídky televizoru vyberte port HDMI jako „Zdroj signálu“.

Jak si nakonec vybrat

Pokud nechcete utrácet za Reflector, použijte kabelové připojení k Macu. pro většinu úloh je více než dostačující a na pohodlí tolik nezáleží.

připojit, telefon, televizoru, iphone

Na druhou stranu, pokud máte televizor, projektor nebo jen monitor, doporučuji vám pořídit si Apple TV. Nemusíte sedět pod obrazovkou a ukazovat přátelům stejné obrázky.

Je lepší zvolit některý z nejnovějších modelů: 4. generace nebo 4K. Kromě streamování obrazu vám umožní přístup do skutečného obchodu s televizními aplikacemi.

Přidat do záložek

Připojení iPhonu k televizoru. obecné informace

Připojení iPhonu k televizoru je skvělé pro sledování filmů, videí a fotografií na velké obrazovce. Budete potřebovat modernější televizor, který podporuje funkce, které potřebujete.

Čím modernější a funkčně bohatší televizor máte, tím více možností máte. Například mezi novými modely LG a Samsung je dostatek levných možností.

K připojení potřebujete nejen televizor a chytrý telefon, ale také kabel, adaptér, adaptér, set-top box a další položky. vše v závislosti na způsobu připojení.

Důležité! Před připojením iPhonu k televizoru se ujistěte, že je telefon plně nabitý, protože během vysílání spotřebuje poměrně dost energie.

Existuje několik způsobů připojení iPhonu k televizoru, z nichž některé vyžadují připojení Wi-Fi a které jsou podrobně popsány níže.

Dálkový ovladač Philips TV a Android TV funguje i s iPhonem. Zkontrolováno

I obyčejný chytrý telefon, jako je Philips S395, se může stát centrem chytré domácnosti. Může to být ale také váš iPhone.

Verze dálkového ovladače Philips TV Remote pro iOS má stejné funkce. A co víc. je to nejlepší aplikace pro iOS k ovládání televizoru se systémem Android. Používá se na Apple TV? Nic se nemění, jen lepší pohodlí. Philips 49PUS6412 nepotřebuje Apple TV.

Samostatně „zpracovává“ všechny mediální soubory, organizuje přístup ke všem streamovaným audio/video službám a dokáže spustit většinu her pro systém Android.

Apple nás omezuje na svůj ekosystém. Philips a Google se snaží umožnit používání všeho bez omezení. O důvod víc, proč upgradovat?

Záložky

Bezdrátové připojení

Díky bezdrátové synchronizaci iPhonu s televizorem Samsung může uživatel nejen konzumovat obsah v reálném čase (sledování videí na YouTube, seriálů a filmů) nebo poslouchat hudbu, ale také duplikovat videohry na televizní obrazovce. Naprosto libovolný soubor a dokonce i plocha. spustí se v telefonu a přenese se na obrazovku televizoru.

Je bláhové tvrdit, že tento způsob synchronizace iPhonu a následné konzumace obsahu je pohodlnější a rychlejší než kabelové připojení. Bezdrátové připojení je přinejmenším ve prospěch jednoduchosti, protože uživatel musí stisknout pouze několik tlačítek.

Navzdory všem výhodám bezdrátové synchronizace je tu jedna zásadní nevýhoda. aby bylo možné spojení navázat, musí vaše zařízení splňovat určité požadavky.

Většina moderních televizorů Samsung se dnes může připojit k síti Wi-Fi. Tato funkce je příjemným bonusem pro ty, kteří chtějí synchronizovat s televizorem přes Wi-Fi.

Aby se mohl připojit, musí uživatel

 • připojit obě zařízení ke stejné bezdrátové síti;
 • pak aktivujte speciální aplikaci Smart TV v telefonu (např. Smart View);
 • Jakmile toto vše provedete, stačí počkat, až se televizor automaticky připojí k vašemu smartphonu.

Jakmile jsou zařízení synchronizována, můžete plně využít potenciál připojení.

AirPlay

Tato funkce je jedinečným vývojem společnosti Apple, který umožňuje duplikovat obraz z obrazovky iPhonu na obrazovku televizoru. Aby však uživatel mohl funkci „AirPlay“ používat, musí mít speciální televizní set-top box od společnosti Apple. „Apple TV“. Vytváří skvělý ekosystém (kterým je Apple proslulý) díky kombinaci se zařízeními od stejné společnosti (macbooky, iPhony, iPady atd.).

Pokud jej však uživatel nemá, může si zakoupit podobné zařízení s podporou AirPlay, které se rovněž připojí k televizoru a pomůže synchronizovat telefon s ním. adaptér Miracast. Kromě telefonů Apple může uživatel s televizorem synchronizovat i zařízení se systémem Windows a Android. Jedním z nejoblíbenějších adaptérů s podporou AirPlay je „Rombica SmartCast“.

Pro připojení iPhonu k televizoru Samsung pomocí této funkce je třeba, aby uživatel

 • připojit smartphone i televizor ke stejné internetové síti;
 • jednoduše zatáhněte za spodní závěs na smartphonu s nastavením (Wi-Fi, Bluetooth, režim modemu atd.) a klepněte na „opakovat obrazovku“;
 • v otevřené nabídce vyberte Apple TV (každá má svůj vlastní název).

Po provedení výše uvedených kroků bude plocha iPhonu duplikována na televizoru.

Pokud nemůžete přijít na to, jak to funguje, určitě se podívejte na toto krátké video z YouTube. Autor v něm srozumitelně vysvětluje, jak připojit iPhone k televizoru přes AirPlay.

Google ChromeCast

K synchronizaci televizoru s telefonem Apple nemusíte kupovat set-top box Apple TV. Společnost Google vytvořila vlastní speciální zařízení, které umožňuje sledovat videa a poslouchat hudbu živě na televizoru a zároveň je přehrávat na smartphonu. Toto zařízení se nazývá Google Chromecast. Tvarem se velmi podobá známému flash disku. Místo konektoru USB má však Google Chromecast konektor HDMI. Není těžké uhodnout, že je třeba připojit zařízení k televizoru prostřednictvím konektoru HDMI.

Pro spuštění připojení musí uživatel provést následující kroky.

 • Po připojení samotného zařízení Google Chromecast k televizoru a jeho aktivaci nainstalujte do iPhonu speciální aplikaci „Chromecast“ z AppStore;
 • Po instalaci přejděte do nastavení telefonu a aktivujte Wi-Fi;
 • Jakmile tak učiníte, vyhledejte bezdrátovou síť, která má v názvu „Chromecast“ (může být doplněna číslem);
 • Připojte se k této síti a přejděte do aplikace „Chromecast“. Po připojení k síti by se měl automaticky synchronizovat se zařízením;
 • Pak můžete zvolit libovolný jiný název bezdrátové sítě a rozhodnout se, s jakou sítí chcete pracovat.

Nezapomeňte, že Chromecast a váš smartphone musí být připojeny ke stejné bezdrátové síti. Po provedení všech výše uvedených úkonů se ujistěte, že vaše zařízení funguje správně a může začít streamovat.

Zde je odkaz na video na YouTube, které podrobně vysvětluje, jak spolu iPhone, TV a Google Chromecast spolupracují.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS