Jak připojit telefon k televizoru přes Bluetooth

Jak sledovat film na televizoru prostřednictvím telefonu se systémem Android

Dnešní digitální zařízení nabízejí uživatelům širokou škálu možností. Díky novým technologiím je nyní možné je snadno synchronizovat. Někteří majitelé chytrých telefonů mají otázku: Jak sledovat film na televizoru prostřednictvím telefonu s Androidem?? Existuje několik způsobů připojení, z nichž každý má své vlastní vlastnosti.

Ne všechny televizory podporují párování se zařízením se systémem Android. Žádný problém, pokud používáte moderní model. Důvodem je dostupnost všech potřebných funkcí a konektorů pro synchronizaci. V tomto případě trvá připojení několik minut a není potřeba žádný další hardware.

Pro vysílání obrazu na velké obrazovce potřebujete novější funkce a rozhraní. U televizorů s technologií Smart je to ještě snazší, protože jejich výrobci umožnili synchronizaci s externími zařízeními a vybavili je technologií Miracast. Pro připojení ke starším televizním přijímačům můžete použít různé adaptéry, které lze zakoupit v každém obchodě s elektronikou.

Jak připojit telefon k televizoru

Uživatelé mají pro připojení smartphonu k televizoru v zásadě dvě kritéria. První je bez drátů, druhá je, že telefon musí být aktivní, abych ho mohl bez problémů ovládat. Požadavek v zásadě plně uspokojí funkce Wi-Fi Direct, kterou autor serveru AndroidInsider.Ru autor Artem Sutyagin.

Bezdrátové připojení smartphonu k televizoru.

Wi-Fi Direct. je bezdrátový datový protokol, který umožňuje sdílet soubory bez ohledu na to, zda máte připojení k internetu.

Chcete-li připojit telefon k televizoru, musíte

 • Otevření nastavení v televizoru.
 • Přejděte na položku Síťové připojení (ikona zeměkoule).
 • Pak přejděte do podsekce Wi-Fi Direct a povolte ji.
 • Poté ve smartphonu přejděte do Nastavení, Wi-Fi.
 • Pak přejděte na Wi-Fi Direct a vyberte televizor.

Řeknu vám hned, že je to nejjednodušší způsob, jak připojit telefon k televizoru. Jediná věc je, že ne všechny televizory tuto technologii podporují. Naštěstí existuje několik dalších způsobů, které jsou stejně dobré jako.

Možnosti řešení problému

Každý problém má řešení. jen se ujistěte, že víte, o jaký problém se jedná. Pokud televizor není vybaven Wi-Fi, je třeba provést diagnostiku. Vždy začněte tím nejjednodušším řešením. Zkontrolujte například dostupnost elektřiny a signálu směrovače, neporušenost kabelu, pokud je připojen kabelem.

Resetování sítě

Pokud Wi-Fi nefunguje, odborníci doporučují resetovat směrovač. V 99 % případů to pomůže obnovit připojení. Za tímto účelem vyhledejte tlačítko napájení na zadním panelu a stiskněte jej. Všechny blikající symboly by měly zhasnout. Zařízení nezapínejte ihned, počkejte 5 minut a poté znovu stiskněte stejné tlačítko. Počkejte, až se zařízení plně zapne, a zkontrolujte připojení k internetu na televizoru. Pokud se stále nedaří připojit, ujistěte se, že se ostatní zařízení mohou připojit k domácí síti a přistupovat k internetu.

Ruční nastavení datového připojení

Pokud televizor ztratí spojení se směrovačem, obnovte všechna nastavení po restartu televizoru. Toto proveďte v případě, že reset nepomohl. Po obnovení výchozího továrního nastavení je třeba všechna nastavení obnovit ručně.

Používají se následující tři typy nastavení sítě:

 • Dynamická IP. dynamická nastavení, která jsou automaticky nastavena pomocí DHCP.
 • Statická IP. nastavení, které je třeba zadat ručně.
 • PPPoE. přístup se předpokládá po zadání uživatelského jména a hesla.

Chcete-li televizor připojit k internetu ručně, musíte

 • Přejděte do nabídky „Nastavení sítě“ a poté do nabídky „Bezdrátové připojení“.
 • Ze zobrazených sítí vyberte svou síť a stiskněte klávesu Enter.
 • Na obrazovce kontroly sítě vyberte možnost „IP Settings“ a poté vyberte možnost „Manual“ pro „IP Mode“.
 • Zadejte IP adresu, masku podsítě, bránu a nastavení serveru DNS. Nastavení dokončete kliknutím na tlačítko „OK“.
 • Konfigurace WPS(PBC). Chcete-li to provést, přejděte na „Nastavení sítě“ a poté na WPS(PBC).
 • Stiskněte tlačítko WPS(PBC) na směrovači a podržte je po dobu 2 minut. V tomto okamžiku se do televizoru automaticky vloží nastavení.

Chyby serveru DNS

Pokud server DNS hlásí chybu, je třeba televizor připojit ručně. Zkuste ručně zadat nastavení serveru ze služby Google 8.8.8.8 nebo 8.8.4.4. Předtím vypněte funkci DHCP na směrovači a pokud je adresa např. 192.168.1.1, pak nastavte následující údaje:

Pokud používáte standard N, nastavte ověřování na WPA2-PSK a typ zabezpečení na AES a znovu připojte zařízení. V síťovém zařízení je pravděpodobně aktivována funkce „Řízení přístupu“. To znamená, že IP adresa televizoru je blokována. Zakázat ji a nastavit ji tak, aby ignorovala kontrolu adresy MAC televizního panelu.

Obnovení nastavení sítě v televizoru a změna standardů

Jedním z důvodů ztráty připojení Wi-Fi v televizoru může být resetování. Nastavení směrovače proveďte následujícím způsobem

 • Otevřete prohlížeč v počítači.
 • Do adresního řádku zadejte 192.168.0.1 nebo 192.168.1.1. Jedná se o nejběžnější adresy, ale pokud nesedí, podívejte se do návodu k obsluze vysílacího zařízení nebo na jeho zadní panel.
 • Otevřete okno „Přihlašovací jméno a heslo“ a v případě potřeby zadejte požadované hodnoty.
 • V případě TP-link přejděte v rozhraní na „Bezdrátový režim“ a „Nastavení“.
 • Zadejte název sítě a přejděte na kartu „Zabezpečení bezdrátové sítě“.
 • Nastavte typ šifrování WPA/WPA2 a vymyslete heslo.
 • Otevřete položku „Heslo“ na kartě „Systémové nástroje“.
 • Zadejte staré uživatelské jméno a heslo a poté zadejte nové hodnoty. Uložení nebo zapamatování nových hodnot.

Zde jsou uvedeny nejčastější příčiny a řešení ztráty komunikace mezi přijímačem a síťovým zařízením. Možná se však budete muset vypořádat s dalšími problémy, které vyžadují odborný zásah.

Možnosti připojení

Chcete-li získat připojení, postupujte takto: Připojte telefon k televizoru. Nezáleží na tom, jestli máte iPhone nebo smartphone se systémem Android. Podrobné pokyny krok za krokem pro připojení přes kabel USB, HDMI nebo pomocí bezdrátové sítě a párovacího softwaru.

Připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu USB

Když se vrátíte z dovolené, máte kolem stolu své nejlepší přátele se všemi dobrotami, které jste si přivezli, a chcete se o ně podělit se všemi, do nejmenších detailů, s fotografiemi, které jste pořídili. Až na to, že fotky jsou v telefonu a na zdi je velká televize. Nejjednodušší způsob připojení telefonu k televizoru je pomocí kabelu USB. V tomto případě se smartphone stává flash diskem, což znamená, že soubory můžete spouštět pouze přes rozhraní USB samotného televizoru.

Budete potřebovat mobilní telefon se systémem Android, kabel (např. od nabíječky) a televizor s funkčním portem USB. většina moderních modelů ho má.

Připojte kabel mezi televizor a smartphone. Zapněte televizor.

Na obrazovce smartphonu v zobrazeném okně oznámení vyberte možnost „Použít jako velkokapacitní paměťové zařízení (jako USB)“.

Pomocí dálkového ovladače televizoru vyberte jako zdroj USB (obvykle to umožňuje tlačítko Zdroj).

Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte požadované složky a otevřete soubory. To umožňuje procházet obrazové soubory a přehrávat filmy stažené na USB flash disk.

Co dělat, když televizor nevidí smartphone připojený přes USB?

Zkontrolujte, zda je kabel v dobrém stavu. Kabely dodávané s nabíječkami mohou být určeny pouze k nabíjení. Ujistěte se, že používáte kabel dodaný s telefonem, který je určen k připojení zařízení k počítači.

Pokud kabel funguje, zkontrolujte, zda jste na obrazovce smartphonu vybrali správnou položku. Zkuste jej odpojit a znovu připojit k televizoru výběrem správné možnosti (ne „Pouze nabíjení“).

Co můžete udělat?

Použití smartphonu jako flash disku.

Pokud žádný z těchto způsobů nefunguje, je možné, že telefon a televizor nejsou kompatibilní pro připojení přes USB. Vyzkoušejte další možnosti níže.

Připojení pomocí kabelu HDMI

Tento způsob připojení telefonu k televizoru umožňuje proměnit sadu chytrého telefonu a televize v jeden počítač a spouštět všechny soubory z telefonu na velké obrazovce. Některé přístroje mají zásuvku mini-HDMI, ale je to velmi vzácné. Pokud jím váš smartphone nedisponuje, budete si muset zakoupit adaptér: může to být kabel USB Type-C na HDMI pro dražší smartphony, adaptér Lightning na HDMI pro iPhone a iPad nebo micro-USB na HDMI (s rozhraním MHL).

Připojení telefonu k televizoru je snadné: propojte zařízení kabelem a jako zdroj signálu vyberte port, ke kterému je připojen váš smartphone. Užijte si zobrazení obrazovky telefonu na televizní obrazovce.

Přes USB typu C

Tento adaptér vám pomůže připojit televizor k novému smartphonu, vlajkovým modelům s moderním konektorem pro rychlé nabíjení. Ještě lépe je vybrat univerzální adaptér, který lze připojit k televizoru pomocí rozhraní HDMI, VGA, DVI nebo MiniDP.

Prostřednictvím Lightning

Tento adaptér umožňuje připojit zařízení Apple (iPhone nebo iPad) k televizoru. Zařízení může být také univerzální, aby se hodilo k jakémukoli televizoru. Levnější je koupit jednoduchý adaptér, stojí od 1500 Kč.

Prostřednictvím MHL

Je to způsob, jak připojit starší nebo levnější zařízení k televizoru. Pokud má váš chytrý telefon konektor microUSB, adaptér MHL vám umožní připojit jej k HDMI. Technologie Mobile High-Definition Link musí podporovat váš smartphone a televizor. Chcete-li zkontrolovat, zda váš smartphone tuto funkci podporuje, stáhněte si a spusťte aplikaci MHL Checker. Na televizoru by měl být vedle konektoru HDMI nápis MHL.

Přes port Slim

Tato metoda je vhodná, pokud váš smartphone nepodporuje předchozí metodu. To je nejčastější u starších zařízení. Měly by mít také vstup microUSB.

Co můžete udělat?

Použití televizoru jako externího displeje pro hraní her a sledování filmů. Na televizní obrazovce se zobrazí celá obrazovka smartphonu.

Připojení pomocí Wi-Fi

Tato metoda je vhodná pro televizory vybavené modulem Wi-Fi. Zda je váš televizor takovou funkcí vybaven, zjistíte v návodu k obsluze nebo v popisu na internetu. Stojí také za to zkontrolovat, zda je váš smartphone dostatečně moderní: nic nefunguje s telefony se systémem Android nižší verze 4 nebo iPhony nižší verze 4s. Vše funguje, pokud je ve smartphonu v položce „Bezdrátové sítě“ nastavena funkce „Wi-Fi Direct“. Obvykle ji najdete v podpoložce nastavení (za třemi tečkami vpravo). Musí být aktivní.

V televizoru, ke kterému chcete telefon připojit přes Wi-Fi, pak musíte v nabídce najít oddíl „Síť“. Zde také vyberte možnost Wi-Fi Direct. V zobrazeném seznamu dostupných zařízení vyberte svůj telefon. pravděpodobně je zde jediný. Požadavek na připojení bude odeslán do vašeho smartphonu. potvrďte jej v zobrazeném vyskakovacím okně.

Co můžete udělat?

Zobrazení snímků z chytrého telefonu. Rychlost přenosu je nízká.

Připojení pomocí DLNA

Tato metoda je vhodná pro smartphony se systémem Android a televizory kompatibilní s DLNA. Chcete-li přenášet soubory, musíte připojit telefon a televizor k domácí internetové síti (existuje mnoho způsobů, jak to provést) a poté v nastavení televizoru zapnout funkci DLNA. Poté vyberte film, obrázek nebo hudbu, klikněte na název souboru a v nastavení stiskněte: „Menu. vybrat přehrávač“. Vyhledání televizoru v seznamu.

Co můžete udělat?

Zobrazení souborů ze smartphonu. Pro pokročilá nastavení a prohlížení souborů nejen z galerie je třeba nainstalovat libovolnou aplikaci DLNA ze služby Google Play.

Co je potřeba pro připojení

Chcete-li úspěšně připojit systém Android k televizoru, musíte se ujistit, že televizor podporuje alespoň jednu technologii:

připojit, telefon, televizoru, přes
 • Konektor HDMI. Zkontrolujte zadní nebo boční panel přijímače, kde by měl být speciální výstup. Obvykle je vhodně označen. Budete potřebovat speciální kabel a chytrý telefon, který podporuje přenos obrazu přes HDMI.
 • Ne všechny modely televizorů mají Wi-Fi, jen ty novější. Pokud se připojíte ke stejné síti jako telefon, neměli byste mít žádné problémy. Můžete použít zařízení Android TV Box.
 • Bluetooth. Většina moderních modelů má vestavěnou funkci BT. Pokud tomu tak není, můžete si vždy zakoupit speciální adaptér. V tomto případě by televizor a systém Android neměly být od sebe vzdáleny více než 5 metrů.
 • Port USB. Připojení je umístěno na těle televizoru a můžete jej provést pomocí standardního kabelu, který je dodáván se smartphonem.

I k televizorům, které nepodporují současné standardy a jsou vybaveny vstupy cinch, můžete připojit svůj chytrý telefon.

Problematické situace

Praxe ukazuje, že starší modely televizních zařízení mají jen několik externích konektorů, např. Tulip a SCART. Pro připojení telefonu k televizoru je proto nutné použít další adaptéry.

Vhodný adaptér do zásuvky najdete v internetových obchodech nebo v obchodě s elektronikou.

Nyní si povíme něco o dříve diskutovaných metodách. Jak bylo uvedeno výše, bezdrátové moduly jsou k dispozici pouze u modelů vyšší třídy. A jen málo chytrých telefonů podporuje funkci Wi-Fi Direct. V této souvislosti je význam této metody velmi sporný.

Připojení USB je velmi zastaralá metoda. Za prvé, uživatel může přehrávat soubory, které televizor podporuje: několik formátů videa, fotografií a zvuku. Zpěv přes internet je vyloučen.

Proto je pro připojení mobilního telefonu k televizoru nejlepší použít kabel HDMI. Toto rozhraní podporují naprosto všechny modely televizních zařízení. Vždy je možné najít adaptér, i když takový konektor chybí.

Postup

Pokyny krok za krokem pro připojení telefonu k televizoru:

 • Zapněte televizor a počkejte na dokončení stahování.
 • Váš smartphone bude upozorněn na nové připojení, je třeba vybrat příslušnou možnost „Použít jako úložné zařízení“. V zásadě vše probíhá na stejném principu jako při propojení smartphonu s počítačem.

Televizor nyní identifikuje mobilní zařízení jako běžný USB disk. Na obrazovce se zobrazí příslušné rozhraní. Obsluha bude stejná jako v případě běžného vodiče na počítači nebo notebooku. Pomocí dálkového ovládání můžete přepínat složky a přehrávat různé soubory.

Tablet PC můžete k televizoru připojit podle tohoto návodu. Neexistují žádné specifické rozdíly.

Co je potřeba k připojení telefonu k televizoru přes USB

Připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu USB je co nejjednodušší. Vzhledem k tomu, že chytré telefony a televizory jsou vybaveny tímto rozhraním. K synchronizaci zařízení potřebujete:

Drát je součástí základního balení chytrých telefonů, protože je součástí nabíječky. Hlavní je, aby připojený mobilní telefon a televizor byly kompatibilní. Obecně žádné problémy s připojením.

Možnosti připojení

K synchronizaci mobilního zařízení a televizoru byste měli připojit kabely přes HDMI, USB nebo jiná rozhraní. Kromě toho je třeba zakoupit adaptéry. Připojení Wi-Fi je praktičtější možností, která umožňuje bezdrátové připojení.

Existuje několik způsobů bezdrátové synchronizace:

 • Technologie Wi-Fi Direct;
 • Funkce Miracast;
 • Vysílání přes YouTube;
 • Vytvoření mediálního serveru;
 • Použití softwaru třetích stran.

Která možnost je lepší? Abychom mohli objektivně odpovědět na tuto otázku, podrobně rozebereme výhody a nevýhody všech těchto metod.

Použití technologie Wi-Fi Direct

Mnoho moderních zařízení je touto možností vybaveno. Připojení přes Wi-Fi Direct je jedním z nejpraktičtějších způsobů připojení smartphonu k televizoru.

Technologie Wi-Fi Direct umožňuje synchronizovat televizor a mobilní telefon bez nutnosti vytvářet místní síť a připojovat se k routeru.

Chcete-li připojit smartphone k televizoru Smart TV, proveďte následující kroky

 • Přejděte do nastavení telefonu.
 • Vyberte část s nastavením bezdrátového připojení.
 • Aktivace funkce Wi-Fi Direct.
 • Nyní otevřete nastavení TV a povolte tuto možnost.
 • Po zahájení skenování se na obrazovce objeví oznámení.
 • Televizní zařízení zobrazí seznam dostupných zařízení pro synchronizaci.
 • Výběr názvu smartphonu.
 • Poté se na displeji mobilního telefonu zobrazí oznámení s výzvou k připojení.
 • Potvrzení připojení.
 • Přehrávání libovolného souboru ve smartphonu.

Na velké obrazovce se přehraje obraz z vašeho mobilního zařízení.

Použití technologie Miracast

Vysílání obrazu lze provádět pomocí technologie Miracast. Tato funkce je založena na technologii Wi-Fi Direct, ale vývojáři ji doplnili o některé prvky. Například je implementována podpora pro přenos 3D souborů. Vyřešen je také problém streamování rozsáhlého obsahu. Proto je Miracast považován za modernější metodu.

Chcete-li nastavit připojení mobilního zařízení k televizoru pomocí technologie Miracast, otevřete nastavení televizoru a chytrého telefonu a aktivujte tuto funkci na obou zařízeních.

Hlavním problémem je, že tuto možnost podporují téměř všechny mobilní telefony se systémem Android, což se o televizorech říci nedá. Problém lze vyřešit zakoupením externího adaptéru Wi-Fi. Koupíte ji v každém obchodě s elektronikou a počítačovým hardwarem. Zapojte adaptér do portu HDMI nebo USB. Další kroky synchronizace zařízení se nebudou lišit od dříve popsaného návodu.

Vysílání přes YouTube

YouTube je považován za jednu z nejoblíbenějších služeb, pokud se na ni podíváme z hlediska sortimentu videoobsahu. Klipy vůbec nemusíte sledovat na malé obrazovce. Jak připojit smartphone k televizoru pomocí vysílání YouTube? Postupujte podle průvodce krok za krokem:

 • Před synchronizací zařízení zkontrolujte, zda je ve smartphonu nainstalována aplikace YouTube. Pokud ji nemáte, stáhněte si ji z trhu.
 • Spusťte aplikaci a otevřete nabídku nastavení. Zapnutí sledování televize. Pokud jste vše provedli správně, zobrazí se obrazovka s tipy, co dělat dál.
 • Zapnutí aplikace YouTube v televizoru. Přejděte do sekce nastavení. Vyberte typ připojení „V ručním režimu“.
 • Na obrazovce se zobrazí kód. Zadejte ji do pole v mobilním telefonu. Pak stiskněte tlačítko „Přidat“.
 • Vyberte televizor ze seznamu nalezených zařízení a odsouhlaste vysílání. Nyní můžete sledovat videa na velké televizní obrazovce.

Jak vidíte, nastavení připojení není složité.

Vytvoření mediálního serveru v telefonu

Jak připojit telefon k televizoru přes Wi-Fi pomocí mediálního serveru? Nejprve je třeba zajistit, aby mobilní zařízení a televizor byly připojeny ke stejné bezdrátové síti. Za druhé, abyste mohli připojit telefon k televizoru, musí podporovat DLNA nebo Miracast. Pokyny:

 • Vezměte svůj chytrý telefon a přejděte na Google Play.
 • Vyhledání a stažení aplikace Server DLNA.
 • Otevření hlavní nabídky nástroje.
 • Přidání nového serveru.
 • Do příslušného pole zadejte její název (domácí síť Wi-Fi).
 • Přepněte na kartu „Root“, označte složku, která se má zobrazit. Uložení provedených změn.
 • Návrat do hlavní nabídky aplikace. Nyní je zde zobrazen předem vytvořený mediální server.
 • Stisknutím tlačítka „Start“ spustíte server.
 • Otevřete nastavení televizoru a přejděte do části „Video“.
 • Najděte název serveru a vyberte jej. Na obrazovce se zobrazí složky, které můžete procházet. Spuštění požadovaného souboru.

Chcete-li propojit televizor a chytrý telefon prostřednictvím mediálního serveru, musíte použít model televizoru s platformou Smart.

Další aplikace pro připojení

Existují také speciální mobilní aplikace, které můžete použít k propojení smartphonu s televizorem. Tento typ připojení je založen na technologii „Mirroring“. To znamená, že velká obrazovka televizoru bude kopírovat obraz z vašeho smartphonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS