Jak připojit telefon k televizoru pomocí rozhraní dexp

Jak streamovat obrazovku telefonu do televizoru DEXP TV?

Jak přenést iPhone na televizor?

 • Připojte iPhone, iPad nebo iPod touch ke stejné síti Wi-Fi jako Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2.
 • Otevřete Ovládací panely:.
 • Stiskněte tlačítko „Opakovat obrazovku“.
 • V seznamu vyberte Apple TV nebo Smart TV kompatibilní s AirPlay 2.

Připojení telefonu k televizoru pomocí OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřetelnější možností je kabelové připojení pomocí příslušného adaptéru.

Na jedné straně ano, v době bezdrátových technologií je kabelové připojení obecně minulostí a není jasné, proč je v domě tolik drátů. Na druhou stranu je to metoda, která přenáší obraz přímo z telefonu bez jakéhokoli zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Pomocí adaptéru OTGMHL můžete navíc smartphone propojit s klávesnicí, myší nebo joystickem a proměnit jej v plnohodnotnou herní konzoli nebo počítač, přičemž samotný smartphone bude sloužit jako systémová jednotka.

Připojení telefonu k televizoru prostřednictvím služby Wi-Fi Direct

Bezdrátové připojení, při kterém se mobilní zařízení a kompatibilní televizor připojují přímo přes Wi-Fi bez nutnosti použití směrovače. Televizor v tomto případě funguje jako přístupový bod, ke kterému se smartphone připojuje. Mediální soubory můžete na velkou obrazovku odesílat pomocí standardní nabídky Odeslat.

Jak na to

 • Otevřete nastavení sítě TV a povolte funkci Wi-Fi Direct.
 • Ve smartphonu přejděte do Nastavení → Bezdrátové sítě → Wi-Fi Direct.
 • Po vyhledání dostupných zařízení vyberte televizor.
 • Pomocí nabídky „Odeslat“ ve smartphonu můžete do televizoru odesílat fotografie, videa a zvuky.

Jak připojit smartphone ke starému televizoru

Pokud váš televizor, který jste si pořídili před dlouhou dobou, nemá mnoho funkcí, nabízíme vám jednoduchou a starou metodu, jak připojit smartphone k televizoru pomocí HDMI. Je to až bolestně jednoduché: sledujte filmy, hrajte hry, surfujte po sociálních sítích. vše máte na dosah ruky.

Připojení telefonu k televizoru přes HDMI.

Jedinou nevýhodou této metody je kabel. Před připojením je třeba zakoupit speciální adaptér. Na jednom konci bude mít konektor HDMI a na druhém konektor, který používáte na smartphonu. Levně je najdete na Aliexpressu.

Poznámka: Pro připojení chytrého telefonu a televizoru je třeba podporovat standard MHL. Můžete si ji zkontrolovat na speciální webové stránce nebo prostřednictvím aplikace.

Vzhledem k tomu, že připojení je zajištěno pomocí kabelu, není třeba se zabývat nastavením:

 • Propojení smartphonu a televizoru pomocí kabelu.
 • Zvolte zdroj signálu HDMI na televizoru.
 • Poté se obraz automaticky zobrazí na velké obrazovce.

Důležité: Pokud z nějakého důvodu nelze obraz vyvést, přejděte ve smartphonu do Nastavení, Zobrazení. Poté přejděte na položku Rozlišení obrazovky a změňte ji.

Pokud narazíte na jakékoli potíže, neváhejte se obrátit na náš Telegram-chat. Já a můj tým čtenářů jsme tu, abychom vám pomohli.

Někdy je statistika zajímavá věc a otevírá nám oči pro věci, o kterých jsme si mysleli, že je nikdy neuvidíme. Nyní jsme se například dozvěděli, že již v letošním roce překonaly prodeje chytrých telefonů s podporou 5G prodeje zařízení bez této funkce. Je to vůbec poprvé a ukazuje to, že jdeme správným směrem. Jasným lídrem v tomto závodě je díky bohaté nabídce a bezednému trhu Čína. Procento prodeje chytrých telefonů podporujících 5G v této oblasti je 84 %. Velkou zásluhu na tom mají čínští výrobci, kteří nabízejí velké množství levných smartphonů 5G.

Moderní televizory s funkcí Smart TV jsou vybaveny praktickými dálkovými ovladači. Mnohé z nich fungují přes Bluetooth a připojují se pomocí nastavení jako běžné zařízení Bluetooth. Mají mnoho výhod: dobrý dosah, žádné rušení a můžete je nasměrovat libovolným směrem, abyste změnili kanál nebo spustili aplikaci. Bohužel hlavní problém zůstává: tlačítka nejsou podsvícená, takže je můžete ovládat poslepu, a dálkové ovládání neustále padá. Co dělat? Čím ji nahradit? Žádný problém: můžete použít například svůj chytrý telefon.

Cestování je v dnešní době skutečným trendem. Pokaždé, když přejdete na Instagram Všichni někam jedou. A přestože se v poslední době v oblasti cestovního ruchu příliš nedaří, stále jsou zde možnosti nových objevů. Přesto je pro mnoho uživatelů nákup letenek skutečným problémem. skutečná výzva. Proto vám nabízíme výběr aplikací, které vám řešení tohoto problému ještě více usnadní.

Článek je skvělý, ale abyste mohli psát takové věci, musíte si věc nastudovat do konce a neuvádět lidi v omyl. Pro připojení přes standardní micro USB nebo zásuvku tupe-c musíte mít ve smartphonu podporu MHL. Pokud tam není, nebude fungovat. Takto si lidé kupují adaptéry a nefunguje to. Kvůli lidem, jako jste vy, je to plýtvání penězi. ))) Stává se to.

Jak připojit telefon k televizoru a sledovat videa?

Existuje několik hlavních důvodů, proč telefon není rozpoznán televizorem. Použití režimu MTP (Media Transfer Protocol) při připojení. V takovém případě změňte režim na PTP nebo „USB-device“. Televizor nepodporuje požadovaný formát.

Kabelové připojení

Tuto možnost lze považovat za zastaralou. Ve skutečnosti k tomu potřebujete speciální kabel, přes který připojíte své miniaplikace. Tato metoda má však jednu výraznou vlastnost, která má velké plus: připojení k prakticky libovolnému televizoru.

Přes kabel USB

Jedná se samozřejmě o snadný způsob připojení televizoru DEXP vybaveného portem USB, protože všechny moderní modely mají tento konektor. Potřebujete pouze standardní kabel USB. Najít tento kabel je problém, protože ho pravděpodobně používáte k nabíjení telefonu. Proto jej odpojte od nabíječky.

 • Propojení telefonu a televizoru pomocí kabelu USB.
 • Na telefonu se zobrazí zpráva s výběrem režimu USB.
 • Výběr správné možnosti Přenos souborů.
 • Vyberte správný zdroj na televizoru. V našem případě vyberte USB pomocí tlačítka Zdroj na dálkovém ovladači.
 • Na televizní obrazovce se zobrazí všechny složky se soubory, které lze číst ve všech zařízeních. Záleží na modelu zařízení.

Pokud se soubory smartphonu na obrazovce nezobrazí, je možné, že zařízení nejsou pro toto připojení kompatibilní.

Připojení telefonu k televizoru DEXP přes HDMI

Tento způsob párování umožňuje používat televizor jako monitor. Vše na obrazovce chytrého telefonu je duplikováno na velké obrazovce. A tato metoda poskytuje mnohem více možností než ta předchozí. Pokud tedy potřebujete sledovat video nebo fotografie na internetu, použijte tuto drátovou možnost. A nezáleží na tom, jaký smartphone máte, zda je to populární iPhone, Samsung, Honor nebo Xiaomi Android. Budete však muset zakoupit další adaptéry nebo kabel s jednou stranou konektoru HDMI a druhou microUSB nebo USB-C. Na smartphonu není žádný port.

 • Připojení zařízení pomocí kabelu HDMI.
 • Poté na televizoru DEXP zapněte zdroj videa HDMI. Pokud má televizor více portů, vyberte příslušný port.
 • Obrazovka telefonu se zobrazí na televizoru. Synchronizace všech zařízení bude probíhat automaticky.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí technologie Miracast

Tato technologie je založena na technologii Wi-Fi Direct, takže postup je do jisté míry podobný. Miracast má však vylepšenou technologii a procesy, více funkcí, a proto se párování používá k dosažení sofistikovanějších účelů, jako je přenos 3D obrazu apod. Ačkoli se může zdát, že proces párování je složitý, zvládne jej téměř každý uživatel:

připojit, telefon, televizoru, pomocí
 • Zapněte televizor a přistupte k základním nastavením
 • Vyberte nabídku „Síť“, která se nachází v otevřené ikoně
 • Z nabízených možností vyberte „Miracast“
 • V telefonu přejděte do základního nastavení sítě (stejným způsobem)
 • Vyberte možnost „Broadcast“, která je zodpovědná za bezdrátové spojení s ostatními zařízeními
 • Vyčkejte, dokud nebude ukončeno hledání dostupného vybavení
 • Vyberte televizor, ke kterému se chcete připojit, z navrženého seznamu

Přestože mnoho výrobců již aktivně začleňuje technologii Miracast do mnoha modelů, je možné, že konkrétní televizor bude nutné připojit pomocí externího adaptéru. Cena je pro většinu zákazníků přijatelná a připojení se uskutečňuje pomocí speciálního kabelu.

Pokud se v procesu vyhledávání neobjeví žádné názvy, je vhodné restartovat směrovač. Ve většině případů je problém způsoben nízkou úrovní signálu.

Chromecast

Chromecast je malý digitální multimediální přehrávač, který umožňuje proměnit jakýkoli televizor nebo monitor s výstupem HDMI v centrum zábavy. Prostřednictvím Chromecastu se můžete připojit k internetu a sledovat videa z YouTube nebo Netflixu. Výrobek má velikost flash disku. Připojuje se k televizoru a je napájen kabelem MicroUSB, který lze připojit k síti nebo do televizní zásuvky.

Kromě toho Chromecast umožňuje streamovat YouTube a několik dalších aplikací z vašeho smartphonu do zařízení, ke kterému je připojen. K připojení budete potřebovat:

 • Připojte Chromecast k televizoru prostřednictvím HHdiamay, nastavte jej a připojte k síti Wi-Fi.
 • Stáhněte si do telefonu aplikaci Google Home, spusťte ji a přihlaste se ke svému účtu Google.
 • synchronizace s Chromecastem. Vyberte aplikaci, která podporuje streamování, a klikněte na příslušnou ikonu pro přenos obrázků.

Chromecast umožňuje proměnit běžný televizor v SmartTV. Následně lze streamovat obrázky a videa ze služby YouTube.

Prostřednictvím technologie Miracast

Miracast je technologie duplikace obrazu, která umožňuje duplikovat celý zážitek na televizoru ze zařízení. Žádné kabely nejsou potřeba, vše je bezdrátové. S touto technologií potřebujete jen televizor a chytrý telefon. Většina moderních chytrých telefonů ji obvykle má. Byla zavedena od systému Android 4.2.

Vezměme si jako příklad televizor LG.

 • Přejdeme na „Menu“ v televizi. Poté přejděte na „Správce připojení“ a v obecném seznamu vyberte „Smartphone“ nebo „Tablet“. Nyní je třeba vybrat kartu „Sdílení obrazovky“. Jakmile jej stisknete, zobrazí se Miracast. Klikněte na kartu „Začít“. To je vše, nastavení televizoru je dokončeno.
 • Pokračujte v aktivaci technologie v chytrém telefonu. Přejděte do „Nastavení“ a vyhledejte položku „Více“. Zde bude položka WiDi. Klikněte na něj. V seznamu již uvidíte svůj televizor. Stiskněte jej a počkejte, až se zařízení připojí. Po spárování se na obrazovce zobrazí duplikát smartphonu a můžete spouštět hry, aplikace, přistupovat k internetu atd.д.

Můžete také připojit například gamepad nebo klávesnici a proměnit svůj smartphone se systémem Android v plnohodnotný počítač.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS