Jak připojit telefon k televizoru Samsung Smart TV

Jak synchronizovat telefon s televizorem Samsung, LG

Zobrazení obrázků z obrazovky chytrého telefonu na velkém plátně nám otevírá řadu užitečných možností. Můžeme sdílet fotografie nebo videa z dovolené s rodinou, vytvořit pohodlnou prezentaci v práci, sdílet svou tvůrčí práci s přáteli a mnoho dalšího. Zde je návod, jak synchronizovat mobilní telefon s televizorem na příkladu modelů Samsung a LG. A také jaké nástroje nám v tom pomohou.

Synchronizujte svůj smartphone s domácím televizorem pomocí funkce “ Wi-Fi Direct „. Tento standard umožňuje připojit telefon a Smart TV bez použití bezdrátového přístupového bodu.

Postup synchronizace je následující:

  Aktivace funkce “ Wi-Fi Direct “ v telefonu. Přejděte do nastavení svého miniaplikačního zařízení, vyberte možnost „Bezdrátová připojení“ a aktivujte funkci „Wi-Fi Direct“. U jiných modelů telefonů může být aktivace této funkce pod položkou Wi-Fi. Zde musíte stisknout tlačítko ve tvaru tří svislých teček a vybrat uvedenou možnost;

Alternativním způsobem připojení je otevřít požadovanou fotografii nebo video ve smartphonu, klepnout na možnost “ Sdílet “ a v otevřené nabídce vybrat možnost “ Wi-Fi Direct „. Televizor se zobrazí v seznamu zařízení. Vyberte ji a spusťte požadované vysílání.

Připojení telefonu k televizoru pomocí OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřejmější možností je kabelové připojení pomocí vhodného adaptéru.

Na jedné straně. ano, v době bezdrátových technologií je připojení po drátě obecně minulostí a není jasné, proč je v domě tolik drátů. Na druhou stranu přenáší obrázek přímo z telefonu bez jakéhokoli zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Kromě toho můžete pomocí adaptéru OTGMHL připojit ke smartphonu klávesnici, myš nebo joystick a proměnit telefon v plnohodnotnou herní konzoli nebo počítač a samotný smartphone lze použít jako systémovou jednotku.

Jak připojit telefon k televizoru prostřednictvím služby Wi-Fi Direct

Bezdrátové připojení, při kterém jsou mobilní zařízení a kompatibilní televizor propojeny přímo přes Wi-Fi, bez nutnosti použití routeru. Televizor slouží jako přístupový bod, ke kterému se smartphone připojí. Mediální soubory můžete na velkou obrazovku odesílat pomocí standardní nabídky Odeslat.

Co dělat

 • Otevřete nastavení sítě na televizoru a aktivujte funkci Wi-Fi Direct.
 • Ve smartphonu přejděte do Nastavení → Bezdrátové sítě → Wi-Fi → Wi-Fi Direct.
 • Po vyhledání dostupných zařízení vyberte televizor.
 • Pomocí nabídky Odeslat ve smartphonu můžete do televizoru odesílat fotografie, video a zvuk.

Připojení přes HDMI

Své mobilní zařízení můžete připojit pomocí chytrého adaptéru Samsung HDMI. Poskytuje standardní připojení HDMI. Chcete-li připojit adaptér HDTV k zařízení, postupujte podle následujících kroků:

 • Připojte jeden konec univerzálního kabelu HDMI k adaptéru HDTV.
 • Připojte druhý konec k portu HDMI na televizoru. Pokud má televizor více než jeden port HDMI, můžete použít kterýkoli z nich. V nastavení vstupu televizoru musí být vybrán správný port HDMI.
 • Připojte nabíječku k adaptéru HDTV.
 • Připojte nabíječku ke zdroji napájení.
 • Připojte zástrčku adaptéru HDTV k portu rozhraní napájení/příslušenství na zařízení. Jedná se o stejný port, který se běžně používá k připojení nabíječky. Na televizní obrazovce se okamžitě zobrazí to, co je na domovské obrazovce zařízení.

Většinu obsahu chráněného technologií DRM nelze zobrazit pomocí chytrého adaptéru HDTV.

Možnosti připojení

Naše tipy, jak připojit telefon k televizoru, vám pomohou získat potřebné připojení. Nezáleží na tom, jestli máte iPhone nebo smartphone se systémem Android. Zde jsou podrobné pokyny krok za krokem pro připojení přes kabel USB, HDMI nebo pomocí bezdrátových sítí a párovacího softwaru.

Připojení přes kabel USB

Nyní jste se vrátili z dovolené, nejlepší přátelé se sešli u stolu s lahodnými pokrmy přivezenými z cesty a vy se s nimi chcete podělit o své dojmy a fotografie, navíc jim chcete podrobně ukázat, jak se vám daří. Kromě fotek v telefonu a velkoplošných televizí na stěnách. Nejjednodušší způsob připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu USB. V tomto případě se smartphone stane paměťovým zařízením USB, tj. soubory budete moci spouštět pouze přes rozhraní USB televizoru.

K připojení budete potřebovat mobilní telefon se systémem Android, napájecí kabel (např. pro nabíječky) a televizor s funkčním portem USB. většina moderních modelů ho má.

Propojte televizor a smartphone pomocí kabelu. Zapněte televizor.

Na obrazovce smartphonu v okně oznámení, které se zobrazí, vyberte možnost „Použít jako velkokapacitní paměťové zařízení (jako USB)“.

Pomocí dálkového ovladače televizoru vyberte jako zdroj USB (obvykle stisknutím tlačítka Zdroj).

Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte požadované složky a otevřete soubory. Můžete zkontrolovat soubory s obrázky a také přehrát dříve stažený film z paměťové karty USB.

Co dělat, když televizor nevidí váš smartphone přes rozhraní USB??

Zkontrolujte, zda kabel funguje. Také kabely dodávané s nabíječkami mohou sloužit pouze k nabíjení. Ujistěte se, že používáte kabel dodaný s telefonem, který je určen k připojení zařízení k počítači.

Pokud kabel funguje, zkontrolujte, zda jste na obrazovce smartphonu vybrali správnou položku. Zkuste jej odpojit a znovu připojit k televizoru výběrem správné možnosti (ne „Pouze nabíjení“).

Co můžete udělat?

Použití smartphonu jako flash disku.

připojit, telefon, televizoru, samsung, smart

Pokud výše uvedené metody nepomohou, je možné, že telefon a televizor nejsou kompatibilní pro připojení přes USB. Vyzkoušejte další možnosti níže.

Připojení pomocí kabelu HDMI

Tento způsob připojení telefonu k televizoru umožňuje proměnit sadu chytrého telefonu a televize v jeden počítač a spouštět všechny soubory z telefonu na velké obrazovce. Některé miniaplikace mají konektor mini-HDMI, ale je to vzácnost. Pokud váš chytrý telefon takový adaptér nemá, budete si muset koupit adaptér: může to být kabel USB Type-C na HDMI pro dražší chytré telefony, adaptér Lightning na HDMI pro iPhone a iPad nebo kabel micro-USB na HDMI (s rozhraním MHL).

Připojení telefonu k televizoru je snadné: Propojte zařízení kabelem, jako zdroj signálu vyberte port, ke kterému je připojen váš smartphone. Užijte si sledování obrazovky telefonu na televizoru.

Konektor USB typu C

Televizor tak propojíte s novějšími smartphony a vlajkovými modely s moderním konektorem pro rychlé nabíjení. Nejlepší volbou je univerzální adaptér, který lze připojit k televizoru pomocí rozhraní HDMI, VGA, DVI nebo MiniDP.

Prostřednictvím Lightning

Tento adaptér umožňuje připojit zařízení Apple (iPhone nebo iPad) k televizoru. Zařízení může být také univerzální a pasovat na jakýkoli televizor. Levnější koupit jednoduchý adaptér, stojí od 1500.

Prostřednictvím MHL

Je to způsob, jak připojit starší nebo levnější zařízení k televizoru. Pokud má váš chytrý telefon konektor microUSB, pak vám adaptér MHL umožní připojit jej k HDMI. Technologie Mobile High-Definition Link musí podporovat chytré telefony i televizory. Chcete-li zkontrolovat, zda váš smartphone tuto funkci podporuje, stáhněte si a spusťte aplikaci MHL Checker. Televizor musí mít vedle konektoru HDMI označení MHL.

Přes port Slim

Tato metoda je vhodná, pokud váš smartphone nepodporuje předchozí metodu. To se týká hlavně starších zařízení. Měly by mít také vstup microUSB.

Co můžete udělat?

Použití televizoru jako externího displeje pro hraní her nebo sledování filmů. Na televizní obrazovce se zobrazuje celá obrazovka smartphonu.

Připojení pomocí Wi-Fi

Tato metoda je vhodná pro televizory vybavené modulem Wi-Fi. Chcete-li zjistit, zda je ve vašem televizoru k dispozici, můžete se podívat do návodu k obsluze nebo do popisu na internetu. Stojí také za to zkontrolovat, zda je váš smartphone dostatečně moderní: nic nefunguje na telefonech s Androidem mladším než verze 4 nebo iPhonech mladších než 4s. Vše funguje, pokud je ve smartphonu v položce „Bezdrátové sítě“ nastavena funkce „Wi-Fi Direct„. Obvykle ji najdete v podpoložce nastavení (za třemi tečkami vpravo). Je třeba ji aktivovat.

Poté v televizoru, ke kterému chcete telefon připojit přes Wi-Fi, přejděte v nabídce na položku „Síť“. Zde také vyberte možnost Wi-Fi Direct. V seznamu dostupných zařízení vyberte svůj telefon. pravděpodobně je zde jediný. Do smartphonu bude odeslána žádost o připojení. potvrďte ji v otevřeném vyskakovacím okně.

Co můžete udělat?

Zobrazení snímků z chytrého telefonu. Rychlost přenosu je nízká.

Připojení pomocí DLNA

To je nejlepší pro smartphony se systémem Android a televizory s podporou DLNA. Chcete-li přenášet soubory, musíte připojit telefon a televizor k domácí internetové síti (existuje mnoho způsobů, jak to provést) a poté v nastavení televizoru zapnout funkci DLNA. Poté vyberte film, obrázek nebo hudbu, klikněte na název souboru a v nastavení stiskněte: „Menu. vybrat přehrávač“. Vyhledání televizoru v seznamu.

Co můžete udělat?

Zobrazení souborů ze smartphonu. Pro pokročilá nastavení a prohlížení souborů nejen z galerie je třeba nainstalovat libovolnou aplikaci DLNA ze služby Google Play.

Problémové situace

Praxe ukazuje, že starší modely televizních přístrojů mají jen několik externích zásuvek, například tulipán a SCART. Pro připojení telefonu k televizoru je proto nutné použít další adaptéry.

Správný adaptér můžete najít v internetových obchodech nebo v obchodě s elektronikou.

Nyní si povíme něco o dříve diskutovaných metodách. Jak jsme uvedli výše, bezdrátové moduly mají pouze drahé modely. Technologii Wi-Fi Direct podporuje jen málo chytrých telefonů. V tomto ohledu je význam této metody velmi sporný.

Připojení USB. extrémně zastaralá metoda. Za prvé, uživatel může přehrávat soubory podporované televizorem: několik formátů videa, fotografií a zvuku. Zpěv na internetu je vyloučen.

Proto je pro připojení mobilního telefonu k televizoru nejlepší použít kabel HDMI. Podporuje naprosto všechny modely televizních zařízení. I když není k dispozici, vždy můžete najít adaptér.

Pořadí akcí

Pokyny krok za krokem pro připojení telefonu k televizoru:

 • Zapněte televizor a vyčkejte na dokončení načítání.
 • Smartphone bude upozorněn na nové připojení a je třeba vybrat příslušnou možnost „Použít jako úložiště“. V podstatě vše probíhá na stejném principu jako při propojení smartphonu s počítačem.

Nyní bude televizor identifikovat mobilní zařízení jako běžný USB disk. Na obrazovce se zobrazí příslušné rozhraní. Operace bude stejná jako v případě běžného průvodce na počítači nebo notebooku. Pomocí dálkového ovládání můžete přepínat složky a přehrávat různé soubory.

Při připojování tabletu k televizoru postupujte podle následujících pokynů. Žádné specifické rozdíly.

Proč ji používat

Když je telefon připojen k televizoru přes Wi-Fi, můžete na velké obrazovce používat funkce smartphonu. Mobilní zařízení bude fungovat jako projektor. Gadget bude streamovat obraz do televizoru. To znamená, že budete moci:

 • Prohlédněte si své fotografie;
 • Přehrávání videoobsahu;
 • Poslouchejte hudbu;
 • spouštění videoher a různých programů
 • přístup k webovým stránkám;
 • provádět nejrůznější prezentace a ukázky.

Pro dokonalé ovládání použijte počítačovou myš, klávesnici nebo herní joystick.

Přenos obrazu a zvuku z telefonu do televizoru, který má vestavěný adaptér Wi-Fi, nebude problém. Po nastavení připojení můžete svůj chytrý telefon proměnit v plnohodnotný dálkový ovladač. Praktické, když se původní dálkový ovladač rozbije. Podívejme se nyní na hlavní způsoby připojení smartphonu k televizoru.

Připojení DLNA

Bezdrátové připojení k internetu umožňuje přehrávat multimediální obsah z iPhonu v online režimu. Sledování oblíbených videí na YouTube nebo přehrávání oblíbených skladeb na televizoru. Synchronizace vám navíc umožní hrát i videohry. Otevřete soubory ve smartphonu a streamujte je na velkou obrazovku.

Jedná se bezpochyby o jeden z nejdostupnějších způsobů přehrávání video a audio souborů, protože uživateli stačí stisknout několik tlačítek. Pro připojení chytrého telefonu však musí televizor splňovat určité parametry. Pokud například vaše zařízení nemá vestavěný bezdrátový modul, musíte si pořídit speciální adaptér Wi-Fi a připojit jej k televizoru.

Pro vytvoření domácí sítě kompatibilní s DLNA je třeba splnit dva požadavky:

 • Televizor, na kterém se obsah zobrazuje, má zabudovaný modul Wi-Fi nebo uživatel připojil přenosný adaptér.
 • TV zařízení a smartphone jsou připojeny k domácí síti, t.е. k jednomu směrovači.

Pokud jsou výše uvedené požadavky splněny, můžete pokračovat v instalaci aplikací. Software se stahuje z obchodu Apple Store. Proč vůbec instalovat nějaké nástroje? Právě ty totiž zajišťují přenos signálu ze smartphonu do televizoru. Na výběr je mnoho aplikací, mezi nejoblíbenější patří Flipps, Belkin, MediaPlay atd.д. Nevýhodou bezplatných verzí je velké množství reklam a bannerů, které je třeba neustále zavírat. Pokud však vezmeme v úvahu všechny výhody, je použití tohoto softwaru stále rozumným řešením.

Pokud plánujete pravidelně synchronizovat iPhone a televizor pro pozdější přenos dat, má smysl uvažovat o placeném softwaru, který zcela eliminuje jakékoli nepříjemnosti. Software pro bezdrátovou synchronizaci je velmi oblíbený, takže v Apple Storu je jich celá řada. Nezapomeňte se podívat na zpětnou vazbu od ostatních uživatelů, abyste našli nejlepší aplikaci pro svůj smartphone a televizor.

Po instalaci softwaru je nastavení nejjednodušší možné. Spusťte software, v příslušném okně vyberte nabídku se zařízeními připojenými k internetu a zaškrtněte políčko TV. Obecně se vždy zobrazuje model nebo řada televizoru.

Mnoho nástrojů pro chytré telefony iPhone podporuje různé služby: VK, YouTube, FoxNews, prohlížeče atd.д. Můžete tak přehrávat nejen videa uložená v cloudu nebo v telefonu, ale také z různých webových stránek.

Aby byla zajištěna synchronizace všech zařízení, musíte televizoru povolit přístup k chytrému telefonu. Poté můžete obsah přehrát na iPhonu a později jej odvysílat na velké obrazovce. Zvažovaný software má mnoho užitečných doplňkových funkcí. Některé možnosti mohou například proměnit telefon v dálkový ovladač. Pomocí aplikace TV Assist můžete dokonce kreslit přímo na obrazovku televizoru.

Připojení přes set-top box Apple TV

Zde je další možnost bezdrátového připojení mezi iPhonem a televizorem. Tato metoda vyžaduje použití přehrávače Apple TV Media Player.

Bude také zapotřebí kabel HDMI. Upozorňujeme, že tato metoda je vhodná pro modely smartphonů ne starší než 4. generace. Jsou na set-top box kladeny nějaké požadavky?? Obě používané miniaplikace je třeba aktualizovat na nejnovější verzi systému iOS. V opačném případě by mohlo dojít k problémům během procesu připojení.

 • Aktivace set-top boxu. Poté k zařízení připojíme televizní set-top box. Můžete použít bezdrátové připojení.
 • Synchronizace iPhonu s Apple TV. Nezapomeňte, že při použití Wi-Fi musí televizor a smartphone pracovat ve stejné síti.
 • V mobilním telefonu dvakrát klikněte na tlačítko „Domů“. Poté klikněte na „Ovládání hlasitosti, jasu.
 • Klikněte na AirPlay.
 • Z poskytnutého seznamu vyberte příslušnou možnost
 • Když klepnete na set-top box, zobrazí se přepínač AirPlay Mirroring. Nyní ji aktivujte, pak se na televizní obrazovce začne zobrazovat obraz plochy iPhonu.

K připojení iPhonu není v tomto případě potřeba žádný další software

| Denial of responsibility | Contacts |RSS