Jak připojit telefon Samsung k televizoru Samsung

Jak připojit telefon k televizoru Samsung

Chytrý telefon je samostatný přístroj, který uživateli poskytuje spoustu možností pro komunikaci, práci a zábavu. Někdy však není vhodné provádět některé operace na obrazovce mobilního telefonu, a proto musíte telefon připojit k televizoru.

Telefon a televizor jsou dvě zcela odlišná zařízení. Původně první zařízení sloužilo ke komunikaci s ostatními lidmi, zatímco televizní přijímač byl čistě zábavní gadget. V posledních letech se situace výrazně změnila. Z telefonů se staly chytré telefony, z televizorů chytré funkce.

Ale i v dnešní situaci, kdy je každé z výše uvedených zařízení soběstačné, se chytrý telefon a televize skvěle doplňují. Proto mnoho uživatelů hledá způsob, jak připojit telefon k televiznímu přijímači. Především je toto párování důležité pro ty, kteří chtějí sledovat obsah na velké obrazovce. Úhlopříčka chytrého telefonu nestačí k zobrazení všech detailů obrazu.

Připojení mobilního zařízení k televizoru vám umožní zobrazit jej na velké obrazovce:

Díky spárování obou zařízení je ovládání smartphonu pohodlnější. Uživatel může číst na velké obrazovce místo toho, aby se díval na malou obrazovku kapesního miniaplikačního zařízení.

Připojení telefonu k televizoru pomocí OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřejmější možností je kabelové připojení pomocí vhodného adaptéru.

Na jednu stranu je pravda, že v době bezdrátových technologií je připojení přes drát zcela zastaralé a není jasné, proč je v domě tolik drátů. Na druhou stranu je to metoda, která přenáší obrázek přímo z telefonu bez jakéhokoli zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Pomocí adaptéru OTGMHL můžete navíc smartphone propojit s klávesnicí, myší nebo joystickem a proměnit telefon v plnohodnotnou herní konzoli nebo počítač, přičemž samotný smartphone lze použít jako systémovou jednotku.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí funkce Wi-Fi Direct

Bezdrátové připojení, při kterém jsou mobilní zařízení a kompatibilní televizor připojeny přímo přes Wi-Fi, bez nutnosti použití směrovače. Televizor v tomto případě funguje jako přístupový bod, ke kterému se smartphone připojuje. Mediální soubory můžete na velkou obrazovku odesílat pomocí standardní nabídky Odeslat.

Co dělat

 • Otevřete nastavení sítě televizoru a zapněte funkci Wi-Fi Direct.
 • Ve smartphonu přejděte do Nastavení → Bezdrátové sítě → Wi-Fi Direct.
 • Po vyhledání dostupných zařízení vyberte televizor.
 • Pomocí nabídky „Odeslat“ ve smartphonu můžete do televizoru odesílat fotografie, video a zvuk.

Jaké funkce umožňují připojení telefonu k televizoru

Funkce telefonu zůstávají stejné, jen některé úkony budou nyní příjemnější a pohodlnější:

 • Hrajte své oblíbené hry na širokoúhlé obrazovce (k televizoru můžete volitelně připojit klávesnici Bluetooth nebo joystick a pohodlně hrát);
 • sledovat filmy, fotografie a další obsah;
 • Zorganizujte působivé prezentace;
 • „surfovat“ po internetu;
 • ovládat televizor pomocí telefonu (bude fungovat jako dálkový ovladač).
připojit, telefon, samsung, televizoru

Prostřednictvím služby Smart View

S funkcí Smart View nejsou potřeba žádné kabely. Stačí mít telefon s funkcí, televizor Samsung Smart TV a připojení k internetu a můžete začít funkci používat:

 • Funkce Smart View musí být zapnutá na panelu Rychlá nastavení.
 • Poté otevřete seznam dostupných zařízení v televizoru.
 • V závislosti na modelu televizoru může být pro dokončení připojení nutné zadat kód PIN nebo povolit přístup.
 • Váš telefon nebo tablet se nyní bezdrátově zrcadlí na televizoru.
 • Vše, co se děje na vašem mobilním zařízení, se v reálném čase promítá na obrazovku, včetně zvuku.
 • Po dokončení práce se službou Smart View klepněte na ikonu Smart View v telefonu a potom klepněte na možnost Odpojit. Pokud dojde k chybě, je třeba ověřit, zda zařízení podporuje funkci Smart View.

Televizor musí být zapnutý a připojený ke stejné síti Wi-Fi jako telefon. Některé modely mohou vyžadovat přepínání vstupů nebo povolení zrcadlení obrazovky.

Použití technologie MHL

Tato metoda je velmi podobná připojení přes kabel HDMI, ale proces je pracnější. Hlavním požadavkem je podpora funkce Mobile High Definition Link, která umožňuje připojit chytrý telefon k televizoru, pokud je vybaven standardním konektorem microUSB. Uživatel si musí zakoupit specializovaný adaptér, který se připojí ke kabelu HDMI a ten se následně připojí k televizoru. Nejprve je třeba zkontrolovat, zda vaše mobilní zařízení tuto technologii podporuje. V oficiálním Obchodě Play najdete aplikaci MHL Cheker, která vám to pomůže zjistit. Pokud jde o televizor, na zadním krytu by měl být uveden port HDMI. Pokud máte všechny potřebné položky pro připojení, měli byste je mít:

 • Připojte adaptér MHL ke kabelu HDMI.
 • První uzel připojte k mobilnímu telefonu, druhý k televizoru.
 • V nastavení televizoru vyberte port HDMI.
 • Počkejte na dokončení párování.

Připojení telefonu k televizoru přes USB

Při použití kabelu USB televizor rozpozná mobilní zařízení jako USB flash disk. Na rozdíl od rozhraní HDMI nepřenáší USB obrazovku telefonu do televizoru.

Po připojení k televizoru pomocí kabelu USB vyberte v nabídce Zdroje TV možnost USB. V telefonu se automaticky otevře systémové okno s výběrem formátu čtení telefonu. Výběr paměti USB.

Na obrazovce televizoru se zobrazí okno umožňující procházet složky. Vyberte mediální soubor, který chcete spustit.

Výhodou připojení k televizoru pomocí kabelu USB je, že je přístupný pro všechna mobilní zařízení. Kabel USB není třeba kupovat zvlášť, je součástí telefonu. Pomocí kabelu USB se telefon automaticky nabíjí z televizoru.

 • není přístup k síti. internetu;
 • V telefonu nelze spouštět aplikace a hry;
 • otevírat pouze mediální soubory, které televizor podporuje.
připojit, telefon, samsung, televizoru

Jak připojíte telefon k televizoru?

Po připojení chytrého telefonu můžete na velké obrazovce používat všechny jeho funkce. Jinými slovy, mobilní telefon se promění v projektor pro přenos obrazu do televizoru. Díky tomu budete moci hrát na velké obrazovce:

 • Zobrazení videí, fotografií a dalšího obsahu
 • Spouštění her a nejrůznějších dalších aplikací;
 • Plnohodnotné procházení internetu;
 • provádět prezentace, vizuální ukázky.

Připojte klávesnici Bluetooth nebo herní joystick a maximalizujte zážitek z televizního vysílání prostřednictvím telefonu. Hry na televizoru budete moci hrát ještě pohodlněji.

Mobilní zařízení lze použít také jako dálkový ovladač. Chcete-li sledovat video z telefonu na televizoru, jednoduše vyberte jednu z dostupných možností. Podívejme se nyní na každou z nich podrobněji.

Jaké problémy mohou nastat

Hlavním problémem, se kterým se setkávají téměř všichni uživatelé, kteří připojují svůj smartphone k televizoru přes USB, jsou problémy s podporou obsahu ve formátu Avi, MP4. Některé modely tyto formáty nepodporují, proto je třeba tento aspekt předem ověřit a seznámit se s technickými specifikacemi zařízení.

Proč televize nevidí mobilní gadget? Je možné, že uživatel po připojení kabelu nezvolil na smartphonu příslušný režim (režim velkokapacitního úložiště). Nezapomeňte také předem zkontrolovat kabel USB.

připojit, telefon, samsung, televizoru

To je vše, co potřebujete vědět o připojení smartphonu k televizoru přes USB. Nelze vyloučit poškozený port. Nesprávné provozní podmínky zařízení mohou vést k oxidaci kontaktní plochy. V takových případech se obraťte na servisní středisko, aby technici poškozená místa znovu připájeli.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS