Jak připojit televizor ke směrovači Wi-Fi

Jak připojit televizor k internetu: pomocí telefonu, počítače, Wi-Fi nebo kabelu

Televizor připojený k externí síti je funkčnější. Zatímco dříve jste sledovali pouze pevný seznam kanálů, nyní můžete využívat IP kanály, sociální sítě, sledování filmů a televizních pořadů prostřednictvím prohlížeče a řadu dalších populárních placených aplikací.

Díky kabelovému připojení k televizoru bude poslech hudby špičkový. Zařízení můžete také připojit ke komunikačním aplikacím, jako je Skype, Viber a další messengery. Plnou funkčnost takového softwaru lze samozřejmě zajistit pouze v případě, že máte webovou kameru. Ne všechny televizory se mohou pochlubit takovými extra funkcemi. Některá zařízení nepodporují Flash Player, takže budete moci používat pouze výchozí aplikace. Ukázkovým příkladem takového televizoru je řada Sony Bravia KDL.

Připojení televizoru Smart TV k internetu prostřednictvím sítě Wi-Fi

Zavedení chytrých televizorů změnilo způsob používání televizorů. sledování oblíbených filmů, přístup na YouTube a další. Proto byste měli vědět, jak připojit televizor k bezdrátové síti. Bez přístupu k internetu nemá Smart TV smysl.

Pro připojení k celosvětové síti potřebujete router Wi-Fi s přístupem k internetu. není nutný notebook ani počítač. Co je třeba udělat, závisí na vašem televizoru. od roku 2017 mají téměř všechny modely vestavěný adaptér Wi-Fi. Pokud ho nemáte, musíte si ho koupit a připojit k televizoru.

Poté se nastavení připojení omezí na práci v nabídce televizoru.

 • Vstup do nabídky Nastavení.
 • Vyberte možnost „Bezdrátové sítě“.
 • V seznamu klikněte na svou síť a zadejte heslo.
 • Připojení navázáno.

Zde je schéma obecného propojení televizoru a Smart TV přes Wi-Fi. specifika se objevují při zohlednění konkrétního výrobce.

Připojení přes Smart TV Box

Smart TV Box umožňuje streamování z jiných zařízení, ale je to také samostatný přehrávač médií. V závislosti na modelu umožňuje přístup k různým webovým stránkám a aplikacím bez použití notebooku nebo chytrého telefonu.

Smart TV Box se ovládá dálkovým ovladačem a někdy i hlasovými příkazy. Obvykle má větší paměť flash než adaptéry Wi-Fi a někdy umožňuje připojit externí disk.

K připojení jednotky se obvykle používá konektor HDMI televizoru.

Poznámka:

Při použití klávesnice QWERTY na zadním panelu se doporučuje používat vždy pouze jeden typ vstupu (vzdálená klávesnice QWERTY nebo klávesnice na obrazovce). Pokud jsou pro zadání šifrovacího klíče použity oba, může dojít ke zpoždění.

Televizor začne vyhledávat síťové připojení. Po úspěšném připojení se zobrazí následující zpráva.

Informace na této stránce se vztahují na modely: 65PUS8503/12. 55POS9002/12. 65PUS7502/12. 65PUS6412/12. 49PUS6412/12. 55PUS6412/12. 75PUS7101/60. 32PFS6402/12. 65PUS7601/60. 40PFT5501/60. 65PUS6521/60. 43PUS6401/60. 55PUS6401/60. 49PUS6501/60. 49PFT5501/60. 32PFS6401/60. 32PFT5501/60. 49PUS7101/12. 55PUS6501/12. 65PUS8901/12. 50PUT6400/60. 55PUT6400/60. 55PUT6400/12. 40PUT6400/60. 49PUS7100/60. 65PFT6520/60. 50PFT6510/12. 50PFT6510/60. 43PUS7100/60. 55PUS7150/60. 55PUS7100/60. 49PUS7150/60. 55PFT6510/60. 49PUS7909/60. 65PUS9109/60. 55PUS9109/60. 55PUS8909C/12. 55PUS7909/60. 65PUS9809/60. 48PFS8109/60. 48PFS8159/60. 48PFS8209/60. 55PFS8109/60. 55PFS8159/60. 55PFS8209/60. 55PUS8809/60. Klikněte zde pro zobrazení dalších čísel produktů Klikněte zde pro zobrazení méně čísel produktů

Co dělat, když váš televizor není vybaven funkcí SmartTV

V tomto případě lze televizor také připojit k internetu, ale ne přímo, nýbrž pomocí speciální aplikace. set-top box (obvykle nazývaný set-top box SmartTV). „).

 • Zobrazit všechny oblíbené weby pro sdílení videí: YouTube, Vimeo atd.д.;
 • komunikovat s rodinou a přáteli online (např. přes Skype);
 • Zobrazení videa z paměťových karet USB, paměťových karet a externích disků;
 • instalovat požadované aplikace (např. z Google Play) a mnoho dalšího.

Nápověda!

Takové set-top boxy si můžete koupit v čínských internetových obchodech. Cena emise: 15 až 50 (v průměru).

Na fotografii níže je sada jednoho z takových „chytrých“ set-top boxů. Jak vidíte. Nic složitého: „krabička“, kabel HDMI, napájecí zdroj a dálkové ovládání.

Připojení zpravidla spočívá v jednoduchém propojení výstupního portu s portem HDMI televizoru.

Po zapnutí televizoru a set-top boxu je třeba otevřít nabídku nastavení televizoru a vybrat port HDMI, ke kterému je set-top box připojen.

Poté se na televizoru začne zobrazovat nabídka zařízení. Stačí jen nastavit připojení k internetu (pomocí Wi-Fi nebo kabelu LAN, jak je uvedeno výše) a užívat si.

Může pracovat s internetem v televizi. YouTube je zde!

Poznámka : t.е., set-top box bude ve skutečnosti. „Set-top box zprostředkovává spojení mezi televizorem a sítí, vyřizuje všechny vaše požadavky (stahování a přehrávání videa, instalace aplikací atd.) a zároveň vám umožňuje pohybovat se po internetu.д.). Na televizoru se zobrazí jednoduchý obraz. т.е. Bude fungovat jako normální obrazovka

Připojení přes směrovač

Např. máte router, ale váš televizor nemá Wi-Fi. Můžeme jednoduše vést síťový kabel od směrovače k televizoru.

Musíte mít směrovač již připojený k Internetu a nakonfigurovaný.

Také potřebujeme síťový kabel. Malý kabel je dodáván se směrovačem nebo s televizorem. Pokud však potřebujete delší kabel, můžete si ho vyrobit sami, jak je popsáno zde https://f1comp.Můžete to udělat sami nebo zajít do obchodu s počítači a požádat je, aby kabel zkrimpovali na správnou délku.

Jeden konec kabelu se zapojí do žluté zásuvky na routeru (omlouvám se za kvalitu fotografie).

Druhý konec kabelu zapojte do síťové zásuvky (RJ-45) na televizoru. Nejlepší je, když je televizor zapnutý.

Pokud je vše v pořádku, měl by televizor ihned po připojení kabelu zobrazit zprávu, že bylo navázáno kabelové síťové připojení (ta rychle zmizí).

Již připojené k televizoru! Můžete používat všechny funkce Smart TV.

Tohle je zajímavé: Přenášení obrazu vzduchem z tabletu nebo telefonu (Android) do televizoru pomocí technologie Miracast (bez drátů). Vezměte si tablet od společnosti Asus a televizor od společnosti LG

Jak se připojit k síti v televizoru Smart TV

Zde je základní schéma kabelového a bezdrátového připojení. Hodí se prakticky k jakékoli verzi Smart TV. A umožňuje rychle provést potřebná nastavení.

Kabelové připojení

Kabelové připojení televizoru k internetu poskytuje nejspolehlivější signál. Je mnohem silnější než připojení k routeru Wi-Fi. Ale s dráty bude muset „zaplavit“ místnost. Přesněji řečeno, veďte je podél stěny nebo je pečlivě schovejte do lišt.

Potřebujete směrovač, který poskytuje internet, a vhodný kabel. Zapněte a nakonfigurujte televizor následujícím způsobem:

 • Připojte kabel do zásuvky WAN na směrovači. Předtím musí být zařízení v síti již zapnuto. A musí mít kabel od poskytovatele připojení k internetu, který je nainstalován v internetové zásuvce.
 • Proveďte nastavení směrovače. Často je třeba se připojit k počítači přes ethernetový kabel nebo Wi-Fi. Tato nastavení provádí provozovatel, který připojuje internet. Pokud však zapomněli, nebo nebyla po ruce technika, je nutné otevřít jakýkoli prohlížeč a do vyhledávacího řádku zadat kombinaci potřebných čísel. Například 192.168.1.1 (nebo 0.1).
 • Zkontrolujte nastavení směrovače. Jednoduše se připojte k domácí síti prostřednictvím chytrého telefonu nebo notebooku.
 • Vezměte druhý síťový kabel nebo přepojte použitý kabel do zásuvky LAN k televizoru. Druhý konec musí být také zapojen do stejného vstupu na routeru.
 • Po připojení obousměrného propojovacího kabelu, který má stejné „koncovky“, se na směrovači rozsvítí příslušné indikátory. Jsou umístěny na zadní straně každého vstupu.
 • Jakmile je vše připojeno, je třeba televizor spustit a začít nastavovat.
 • Pořiďte si dálkové ovládání televizoru. Přístup do hlavní nabídky pomocí tlačítka Menu nebo klávesnice.
 • Najděte kartu Síť a její nastavení. Zvolte, zda se chcete připojit přes kabel, nebo přes síť LAN.
 • Provést změny. A zkontrolujte, zda je internet v televizoru zapnutý. Otevřete libovolnou nainstalovanou aplikaci v televizoru Smart TV.

Pokud máte televizor bez funkce Smart, tento způsob připojení k internetu není vhodný. Televizor jednoduše nerozpozná zdroj signálu a nebude schopen přehrát požadovaný obsah. Pro tento druh techniky potřebujete další vybavení, například set-top boxy.

připojit, televizor, směrovači, wi-fi

Vyberte možnost Nastavení bezdrátové sítě nebo Připojení Wi-Fi

Připojení televizoru Smart TV k internetu přes Wi-Fi také zabere trochu času. Před nastavením televizoru se ujistěte, že je router zapnutý a domácí síť je již nastavena. Další postup je následující:

 • Přejděte do nastavení televizoru. Najděte položku „Nastavení sítě“.
 • Volba připojení k síti Wi-Fi.
 • Zadejte údaje o domácí síti včetně nastaveného hesla.
 • Uložte data a zkontrolujte, zda internet funguje.

Tento způsob připojení televizoru Smart TV k internetu má své výhody. Tímto způsobem nemusíte tahat kabel přes plochou. Navíc se můžete připojit a používat chytrý telefon místo dálkového ovládání. Budete potřebovat všechny druhy zařízení připojené ke stejné domácí síti. A váš smartphone by měl mít spuštěnou aplikaci.

Televizor vidí síť Wi-Fi, ale nepřipojí se: chyba

Překontrolujte název a heslo sítě (měl jsem známého, který se chtěl připojit k sousedově síti Wi-Fi (název sítě byl téměř stejný jako jeho). K tomu je docela praktické používat mobilní telefon s podporou Wi-Fi.

Obecně věnujte pozornost také kódu chyby (pokud je zobrazen) a jeho popisu. V některých případech pouze tento kód umožňuje zjistit „pravdu“ (zejména pokud vývojáři v softwaru objeví nějaké chyby).

Poté zkontrolujte nastavení směrovače (karta Nastavení bezdrátové sítě). Zadáváte při pokusu o připojení televizoru správný název a heslo sítě Wi-Fi??

Mimochodem, v rámci diagnostiky bych doporučil změnit název sítě a heslo. Okamžitě se pokuste znovu připojit televizor (jako první zařízení) pomocí upravených dat.

Podívejte se také na nastavení „Řízení šířky pásma“ („Bandwidth Control“). Pokud máte takovou možnost ve svém modelu routeru. v některých případech může začít blokovat přístup k internetu pro určitá zařízení (např.ч. a TV).

Pokud nevíte, jak ji zakázat (nebo ji vůbec nemůžete najít), zkuste obnovit výchozí nastavení routeru.

Řízení šířky pásma (příklad routeru Tenda)

V některých případech staré nastavení (pokud byl televizor dříve připojen k jiné síti) „brání“ navázání síťového připojení. Aby bylo možné odstranit přesnou příčinu problému, doporučuje se televizor resetovat pro diagnostické účely:

 • Televizory LG mají následující nabídku: „Nastavení. Pokročilé. Obecné. Obnovení továrního nastavení“;
 • Televizor Samsung: „Podpora. Autotest. Obnovení“ (ref. snímek obrazovky níže).

Mimochodem, při resetování televizoru se vymažou nejen síťová nastavení, ale také seznamy televizních kanálů. Budete je muset překonfigurovat.

Zkuste použít technologii WPS namísto obvyklého připojení k síti Wi-Fi (s ručním zadáním hesla). Stručně řečeno: stisknutím speciálního. na routeru Wi-Fi a televizoru. zařízení se automaticky propojí.

Pohodlně?! Nepochybně! A v takových případech, jako je ten náš, ušetří spoustu času!

  Nejprve musíte přejít do nastavení televizoru a povolit WPS;

Tlačítko WPS na různých modelech směrovačů (možnosti uspořádání)

Nápověda!

Tlačítko WPS na směrovači Wi-Fi: Proč a jak ho používat. https://ocomp.info/wps-knopka-na-Wi-Fi-router.html

Pokud výše uvedené nepomohlo, můžete použít dočasné řešení připojením televizoru k telefonu nebo počítači (které mají připojení k internetu).

připojit, televizor, směrovači, wi-fi

To vám umožní sledovat filmy a fotografie (které jsou na nich uloženy), hrát počítačové hry na velké obrazovce, surfovat po internetu, prohlížet si webové stránky v plné velikosti.

Níže je uvedeno několik článků o připojení a nastavení.

Ve vzácných případech může být příčinou nesprávné práce televizoru s internetem firmware (t.е. software nainstalovaný v zařízení). Pro odstranění této závady je nutné stáhnout správný firmware z webových stránek výrobce a aktualizovat jej.

Upozorňuji, že tento postup je často důvodem k odmítnutí záručního servisu (navíc může způsobit poškození televizoru).

připojit, televizor, směrovači, wi-fi

Další informace o tom, jak flashnout televizor: https://www.Samsung.com/en/

Připojení televizoru s vestavěným rozhraním Wi-Fi

To je zajímavější a mnohem pohodlnější. Pokud je váš model televizoru vybaven vestavěným rozhraním Wi-Fi, můžete se připojit k internetu bez kabelů. Jediné, co musíte mít, je směrovač, který bude distribuovat tuto síť Wi-Fi. Nebo sousedé mají jeden bez hesla :).

Jen se ujistěte, zda má televizor možnost připojení k Wi-Fi. Nebo se raději zeptejte vedoucího (pokud nakupujete v internetovém obchodě). Nebo od konzultanta.

Velmi často se píše, že je k dispozici podpora Wi-Fi, ale ve skutečnosti vestavěný přijímač není. Je možné připojit pouze externí přijímač, který je nutné zakoupit zvlášť (viz níže). Zkontrolujte si to při nákupu!

Použití speciálního externího přijímače Wi-Fi

Pokud nemáte v televizoru zabudovaný bezdrátový přijímač, ale máte pouze zásuvku LAN, ale nemůžete nebo nechcete položit kabel, není vše ztraceno. K modelu televizoru je možné připojit externí přijímač. Ten se obvykle připojuje ke konektoru USB.

Takový přijímač si však musíte koupit zvlášť. A nejsou levné. Trik spočívá v tom, že můžete používat pouze značkový přijímač Wi-Fi. Například takový přijímač pro Samsung stojí asi 350 USD. (1400). Lidé vědí, jak vydělat peníze :), Také se podívejte, kolik stojí značkové webové kamery. U jiných výrobců není levnější.

Pokud jste se však již rozhodli pro koupi takového přijímače, musíte si ujasnit, zda s ním bude váš model televizoru fungovat. Můžete se obrátit na společnost poskytující podporu výrobce televizoru a požádat ji o podrobnosti.

To je zajímavé: Jak se dostat na internet pomocí televizoru LG LG s funkcí Smart TV? Procházení webových stránek z televizoru

Ale je tu ještě jedna možnost, říkám vám: abyste nemuseli kupovat tento drahý přijímač, kupte si nějaký levný Wi-Fi router (ano, další). jako je TP-LINK TL-WR740N (cena cca 150 USD). (600)).

Směrovač umístíme k televizoru a připojíme jej síťovým kabelem k televizoru. Pak na tomto směrovači nastavte režim mostu (WDS). Další informace o tom, jak to udělat, najdete na adrese https://f1comp.ru/internet/kak-nastroit-besprovodnoj-most-wds-mezhdu-dvumya-Wi-Fi-routerami-ispolzuem-router-kak-repiter-na-primere-routera-ot-tp-link/.

Co máme: Směrovač, který jsme nainstalovali v blízkosti televizoru, získává internet prostřednictvím Wi-Fi z vašeho hlavního směrovače (který je například nainstalován na chodbě) a rozvádí jej kabelem do televizoru. A zesiluje signál Wi-Fi. Všichni spokojeni, všichni pracují :). Možná později napíšu více o tom, jak to udělat, s obrázky a tak dále. д.

Televizor může být vybaven jak zásuvkou LAN, tak integrovaným modulem Wi-Fi. v takovém případě jej můžete připojit podle vlastního uvážení.

Doslov

Snažil jsem se co nejpodrobněji a nejjednodušeji vysvětlit, jak připojit televizor k celosvětové síti. Doufám, že jsem to pochopil správně. V budoucích článcích se můžete podrobně seznámit s tím, jak postupovat u jednotlivých metod.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS