Jak připojit televizor Panasonic Viera k internetu

Přehled technologie VIERA Connect: sledování webového obsahu prostřednictvím televizoru

O technologii Panasonic VIERA Connect (dříve známé jako VIERA Cast) nemluvíme poprvé. Tato technologie je jedním ze ztělesnění konceptu Smart TV, který „adoptovala“ nejen společnost Panasonic, ale i řada dalších výrobců. Tento trend aktivně rozvíjejí například společnosti Sony a Samsung, zatímco Google a Cisco nabízejí své technologie a řešení výrobcům televizorů. Kromě toho se v poslední době stále častěji objevují zvěsti, že Apple plánuje vydat televizor, který by uživateli umožnil přístup k internetovému obsahu. Společnost Apple má k takovému kroku skutečně potřebné předpoklady: zkušenosti s výrobou monitorů (LED Cinema Display, Thunderbolt Display), set-top boxu Apple TV, operačního systému iOS a obchodu iTunes Store. Podívejme se, jak rychle je společnost schopna realizovat svůj nápad.

Jedním z nejdostupnějších způsobů přístupu k webovému obsahu prostřednictvím televizoru je VIERA Connect. Cenově dostupný. protože pro používání VIERA Connect nemusíte kupovat žádné další set-top boxy, platit předplatné ani nic podobného. Stačí si koupit televizor Panasonic (modely VT30, GT30, ST30, UT30, DT30, E30) a získáte všechny funkce VIERA Connect. V budoucnu plánujeme publikovat článek nebo sérii článků, které budou popisovat různé implementace konceptu Smart TV od různých výrobců, ale nyní se podívejme, jaké novinky v této oblasti přináší Panasonic.

Naposledy jsme vás o VIERA Connect informovali v červenci. Od té doby jsou k dispozici nové aplikace a funkce, které jsou popsány níže. Kromě toho společnost Panasonic nyní umístila VIERA Connect jako součást širšího konceptu. Smart VIERA. Koncept Smart VIERA popisuje možnosti televizorů Panasonic, které přesahují tradiční úkoly „televizoru“.

 • VIERA Connect. načítání internetového obsahu a práce se staženými aplikacemi;
 • VIERA Image Viewer. přehrávání fotografií a videí z paměťových karet SD;
 • DLNA. možnost připojení různých zařízení prostřednictvím jedné bezdrátové sítě);
 • Wi-Fi Direct
 • VIERA Link. ovládání zařízení připojených k televizoru pomocí dálkového ovladače televizoru (není třeba používat dálkové ovladače jiných zařízení);
 • Připojení přes USB. možnost připojit k televizoru různá zařízení přes USB, včetně klávesnice pro snadné použití s VIERA Connect. Nechybí ani podpora flash disků a externích pevných disků, ze kterých lze přehrávat multimediální obsah, a to i v oblíbeném formátu MKV (Matroska).

Obecně to vše opět dokazuje, že dnešní technologie aktivně směřují k „chytré domácnosti“ (nebo „digitální domácnosti“). To znamená, že zařízení neexistují sama o sobě, ale aktivně spolu komunikují, připojují se k síti a prostřednictvím internetu si mezi sebou vyměňují obsah a data. čímž se maximálně rozšiřuje jejich funkčnost. Ale. je čas přejít od obecných otázek ke konkrétnějším. Jak jsme již zmínili, budeme se zabývat novinkami, které se v posledních měsících objevily v systému VIERA Connect.

Za prvé, prostřednictvím služeb VIERA Connect poskytuje možnost sledovat filmy a poslouchat hudbu. Tvigle.ru, Omlet.ru a Yota Music. Pro každou z nich existují samostatné aplikace, jejichž rozhraní je navrženo speciálně pro ovládání prostřednictvím televizoru.

Omlet se nám zdál nejvhodnější. Filmy lze třídit podle žánru, roku vydání a hodnocení. U všech filmů jsou k dispozici tříminutové úseky (tzv. upoutávky). V těchto „upoutávkách“ nevidíme příliš praktický smysl, protože placené sledování zatím stejně není k dispozici (o tom si povíme více), a když se na film můžete podívat zdarma, k čemu nám je úryvek z něj??

Velká výhoda aplikace Omlet.Ru. možnost přetáčení během přehrávání. Minimální krok je 10 sekund, ale pokud budete držet prst na tlačítku pro přetáčení, proces se urychlí.

Co se týče samotných filmů, jedná se většinou o sovětskou klasiku a ne o nejnovější hollywoodské filmy (převážně béčkové). Nedostatek nových obrázků v záři reflektorů je způsoben nemožností zakoupit placený obsah. Společnost Panasonic bohužel stále nemá v Rusku fakturační systém. Z tohoto důvodu trpí nejen filmové aplikace, ale také sekce her, která představuje pouze jednoduché arkády a hádanky, ale žádné hry s vážnou grafikou. Společnost Panasonic však pracuje na odstranění tohoto nedostatku. Možnost získat platby za své aplikace pro VIERA Connect bude jistě velmi dobře stimulovat vývojáře a vyvolá rychlý růst počtu dostupných aplikací.

připojit, televizor, panasonic, viera

Mimochodem, speciálně pro vývojáře Panasonic spustil VIERA Connect Developers site.

Portál seznamuje vývojáře s klíčovými výhodami platformy VIERA Connect, jako je rychlá odezva a velké možnosti práce s multimediálním HD obsahem. Softwarová řešení vyvinutá speciálně pro VIERA Connect budou do tohoto systému okamžitě integrována. VIERA Connect Developers nabídne vývojářům IPTV aplikací a mediálním společnostem nejrychlejší a nejefektivnější způsob prodeje jejich produktů. Hostitel portálu, společnost Accedo Partner Programs, bude také rozvíjet funkce VIERA Connect tím, že poskytne přístup k rozhraní pro programování aplikací (API), související technické informace, adresní kódy a další pomoc podle potřeby při vývoji aplikací VIERA Connect.

Tyto kroky jsou vítaným znamením, že Panasonic to se softwarovou platformou myslí vážně.

Jak zjistit, zda televizor podporuje Wi-Fi

Existuje mnoho způsobů, jak zjistit, zda lze televizor LG, Samsung, Sony připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Nejjednodušší možností je prostudovat technické specifikace, které jsou uvedeny v přiložené dokumentaci. Najdete je také na webových stránkách obchodů s elektronikou. Stačí do vyhledávače zadat název modelu televizoru.

Pokud je u položky „Wi-Fi“ napsáno „Ano“ nebo je u ní znaménko plus, znamená to, že televizor je schopen přijímat bezdrátový internetový signál. V případech, kdy není k dispozici dokumentace a není možné zjistit specifikace na internetu, můžete jednoduše vzít dálkový ovladač a přejít do nastavení. Pokud není k dispozici karta „Síť“ nebo pokud není k dispozici položka pro bezdrátové připojení k internetu, můžete připojení Wi-Fi používat až po připojení speciálních adaptérů.

Panasonic Viera TX 40DSR410 Hlavní funkce

Souhrnně lze říci, že tento televizor Panasonic Viera TX 40DSR410 má v porovnání s jinými modely poměrně působivé výhody.

Dobrá technologie a hezký vzhled se vzájemně doplňují.

Kupujete tedy vyvážený vývoj od společnosti Panasonic.

Proč se televizor nemůže připojit k internetu??

Pokud se televizor nepřipojí k internetu přes Wi-Fi, je třeba nejprve resetovat televizor a směrovač Pokud má zařízení funkci, která podporuje připojení k internetu i po odpojení, je třeba reset provést vytažením zástrčky ze zásuvky. Restartujte router stejným způsobem. zapnutím a vypnutím.

Za tímto účelem stiskněte tlačítko napájení na dálkovém ovladači. Když je televizor zapnutý, stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači a otevřete nabídku. Poté pomocí tlačítka se šipkou dolů přejděte dolů a vyberte nastavení.

Jak připojit televizor k internetu?

Chcete-li televizor připojit, nejprve nastavte internet na směrovači. Můžete se zeptat svého poskytovatele internetových služeb, jak to udělat. Připojte kabel do zásuvky LAN televizoru. Pokud používáte směrovač, připojte kabel od poskytovatele internetu do zásuvky WAN na směrovači a poté připojte další kabel do zásuvky LAN na televizoru a směrovači.

Za tímto účelem stiskněte tlačítko napájení na dálkovém ovladači. Když je televizor zapnutý, stiskněte tlačítko „Menu“ na dálkovém ovladači a otevřete nabídku. Poté pomocí tlačítka se šipkou dolů přejděte dolů a vyberte nastavení.

Titulky

V uživatelské příručce je popsáno, jak deaktivovat titulky na televizoru. U zařízení Panasonic je můžete vypnout pomocí karty „Menu“. Klikněte na záložku „Nastavení“. „Nastavení“. Procházejte seznamem dostupných titulků, dokud se nezvýrazní možnost CC, stisknutím této možnosti otevřete nabídku skrytých titulků. Přejděte na „Režim“ a vyberte, zda chcete titulky povolit nebo zakázat.

Důležité! Pokud ke sledování videí na externích médiích používáte aplikaci přehrávače, musíte před odstraněním titulků vědět, jaký typ titulků používáte. Pokud jsou titulky zabudovány do videa, nelze je vypnout.

Naladění digitálních kanálů na televizoru Panasonic

Chcete-li na televizoru Panasonic nastavit digitální kanály z vnitřní nebo venkovní antény, vyberte požadovaný zdroj signálu DVB-T2. U některých modelů je pro změnu zdroje nutné provést obnovení továrního nastavení. Poté vyberte požadovaný standard televizního vysílání.

 • Nejprve použijte dálkový ovladač televizoru a stiskněte tlačítko MEHU. Pokud nemáte dálkový ovladač, stiskněte příslušné tlačítko na přední straně televizoru.
 • V zobrazeném seznamu vyberte možnost Nastavení.
 • Dále je třeba vybrat nabídku Nastavení DVB-T2.
 • Vyberte možnost Automatické nastavení a potom vyberte možnost Spustit skenování. Počkejte na dokončení instalace kanálu, což může trvat několik minut.

Jak nainstalovat službu Play Market do Smart TV: Kivi, Bravis, Ergo, Philips, Sony, Toshiba, Xiaomi?

Všichni uvedení výrobci televizorů umožňují bez problémů stáhnout službu Play Market do chytrého televizoru. To vše proto, že používají Android TV. Proprietární operační systém Google je touto službou vybaven ve výchozím nastavení a je zde naprosto v pořádku. Stáhnout Play Market na Bravis, Kivi, Philips TV je k dispozici ve veřejné doméně na vyžádání Play Market APK Android TV. Vzhledem k podobnosti platforem si projděme akce pro všechny uvedené televizory ve stejné příručce.

Jak nainstalovat službu Play Market do televizoru se systémem Android:

 • Stáhněte si soubor APK obchodu s aplikacemi z internetu, např. odtud 4pda.
 • Přenesete ji do televizoru (pokud jste ji stáhli do jiného zařízení).
 • Spuštění souboru. Nyní se může zobrazit oznámení s žádostí o potvrzení instalace aplikace z neznámého zdroje. Pokud vás automaticky nepřesměruje do správného okna, měli byste otevřít „Nastavení“ a poté stránku „Z neznámých zdrojů“ a povolit instalaci.

Obrovský herní televizor. Panasonic VIERA TX-PR42S10 Přehled

Full HD (1920×1080, progresivní skenování)

dynamický. více než 2 000 000:1, statický. 30 000:1

16 × 4 cm, levá a pravá strana, plný rozsah

1x kompozitní video vstup (AV3), 2x SCART (AV1, AV2), 1x mini D-sub 15-pin, 1x S-Video, 6x RCA, 3x HDMI, 1x konektor pro sluchátka

připojit, televizor, panasonic, viera

VGA, WVGA, SVGA, XGA, WXGA, SXGA 60Hz, 1920×1080

Velikostí obrazovek není nikdy dost, zejména pokud jde o televizory s rozlišením Full HD, pomysleli jsme si, když jsme vzali do testu Panasonic VIERA TX-PR42S10

Přesto je televize úžasná. je obrovská. Samozřejmě, že 106 cm (42 palců) není limit, ale každý si vybere model podle velikosti svého pokoje a velikosti pohovky. A čím větší obrazovka, tím vyšší nároky na kvalitu obrazu, a tedy i vyšší cena. Je těch dvaačtyřicet palců tak dobrých, jak vypadají??

Proč si lidé vůbec kupují televizory?? „Dívat se na televizi“. před dvaceti lety vás jiná odpověď nenapadla. V dnešní době však potřebujeme televizory hlavně pro hraní her, sledování DVD a Blu-ray, a proto pokud v minulosti běžný domácí televizor potřeboval pouze anténní vstup a nějaký „elektronkový“ pár pro připojení jednoduchého videorekordéru, dnes se bez HDMI a komponentních vstupů neobejdeme.

TX-PR42S10 s tím nemá problém: k dispozici jsou tři vstupy HDMI (jeden na boku), komponentní video vstup, kompozitní video vstup, D-Sub (analogový vstup pro PC), S-Video a dokonce dva SCART. Zkrátka, k tomuto monstru můžete připojit cokoli a jakkoli. jen kdyby existovaly dráty. Dokonce i slot pro karty SD/SDHC. můžete sledovat fotografie ve formátu JPEG a video ve vysokém rozlišení AVCHD z příslušného flash disku.

Protože nemluvíme o monitoru, ale o televizoru, nelze přehlédnout zvukové vlastnosti TX-PR42S10. Tento model je vybaven spodními reproduktory (které mimochodem nejsou téměř vidět), každý o výkonu 10 W. Zvuky jsou velmi slušné. vzhledem k tomu, že se nejedná o domácí kino nebo systém se 7 zvuky.1; nebudou vám chybět ani basy. O zpracování zvuku se stará patentovaný systém V-Audio ProSurround. Vytváří efekt hloubky zvukové scény digitálním měřením akustiky místnosti a zpracováním odrazu zvukového signálu (toto měření se nazývá skutečná akustika místnosti). K televizoru však můžete připojit jakýkoli jiný audiosystém nebo použít sluchátka. čekají na samostatný výstup na boku.

VIERA TX-PR42S10 má také vylepšenou ochranu proti oslnění a odrazům (filtr Natural Vision) a několik provozních režimů. Pro hry jsou nejlepší režimy Herní režim a Dynamický režim. druhý jmenovaný je lehčí a pohodlnější pro sledování vysoce kontrastního obrazu. Ochrana proti odleskům vás zachrání při přehrávání tmavých filmů nebo herních scén: navzdory lesklému povrchu displeje se televizor nezmění v zrcadlo, když je na obrazovce jakékoliv množství černé. Mimochodem, pokud jde o černou barvu, televizory VIERA používají pokročilý systém Real Black Drive, který zajišťuje vysoký dynamický kontrast: černá barva na obrazovce TX-PR42S10 vypadá jako černá, nikoli jako tmavě šedý gradient s různými stupni zvýraznění (i zde však hraje důležitou roli plazmová technologie).

připojit, televizor, panasonic, viera

A málem bychom zapomněli na televizní tuner. Nejste si jisti, zda chcete sledovat běžné televizní pořady na tomto televizoru, protože je známo, že nejsou přenášeny v HD rozlišení. Bez televizního tuneru by to ale nebyl televizor, takže stojí za zmínku. TX-PR42S10 umí přijímat teletext. Není to příliš mnoho novinek, zejména proto, že teletextová móda je určitě na ústupu (opravdu, kdo ho potřebuje, když je tu připojení k internetu??), ale samotný televizor na prohlížení webu nestačí. TX-PR42S10 však můžete snadno připojit k nettopům. po připojení k počítači zvládne televizor bez problémů rozlišení 1920×1080. zajímalo vás někdy, jak se to dělá? igromania.ru

bude vypadat na dvaačtyřicetipalcovém „monitoru“?

Další výhodou našeho televizoru jsou „živé barvy“, které nezapomene zmínit žádná brožura. Bohužel nebo naštěstí je téměř nemožné objektivně změřit živost barev. nezkušenému divákovi čísla téměř nic neřeknou, takže zde se musíte dívat a hodnotit doslova od oka. Naše oči to viděly: každý v redakci by si rád vzal 42palcovou VIERU a připojil ji k set-top boxu nebo nettopu VIERA TX-PR42S10 je v obchodech k dostání za zhruba 44 tisíc, což není tak drahé za pěkný a funkčně bohatý Full HD televizor této velikosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS