Jak připojit televizor Samsung k digitální televizi

Jak nastavit digitální televizi v zařízení Samsung Smart

Digitální televizi můžete na televizoru Samsung Smart TV a dalších modelech nastavit pouze v případě, že zařízení podporuje tento formát streamování. Před použitím pokynů, které vám umožní provést nastavení, byste proto měli zkontrolovat, zda je pro plazmový televizor potřeba přijímač.

Všechny televizory, které se připojují k digitální televizi, se dělí na dva typy:

Ve druhém případě budou televizory Samsung vybaveny funkcí Smart TV. Tyto televizory jsou takto označeny. Chcete-li připojit ostatní, musíte nainstalovat tuner třetí strany. Chcete-li se dozvědět více o tom, jak zjistit, zda je třeba připojit set-top box, doporučujeme přečíst si náš další článek.

Funkce televizorů Samsung

Oblíbená jihokorejská značka pravidelně uvádí na trh nové modely televizorů, které se liší nejen úhlopříčkou a cenou, ale také souborem funkcí. Analýzou spotřebitelských recenzí můžeme dojít k závěru, že každý uživatel může nakonfigurovat televizor Samsung, ale stále existují charakteristické rysy, které je samozřejmě třeba vzít v úvahu. Společnost neustále usilovně pracuje na rozšiřování svého sortimentu a každý rok uvádí na trh několik nových televizních přístrojů. Každá řada má své vlastní zvláštnosti, pokud jde o proces nastavení základních parametrů. Někdy to může způsobit určité potíže.

Například televizory řady 6 s maticí LED jsou většinou vybaveny funkcí Smart TV. Potenciální kupující, kteří dosud nepoužívali chytrá zařízení, nechtějí taková zařízení konfigurovat, a proto platí přemrštěné peníze za služby odborníků. To není nejmoudřejší rozhodnutí, protože operační systém má ruský jazyk, proto pro nastavení techniky jednoduše postupujte podle tipů krok za krokem, které se objeví na obrazovce.

Co dělat, když ztratíte příručku? Výrobci si uvědomují, že tradiční papírové příručky používá už jen málo spotřebitelů, a proto se snaží co nejvíce zjednodušit rozhraní a učinit je intuitivním.

V nabídce nenajdete žádné příliš složité nebo matoucí příkazy. Stačí připojit televizor a zapnout jej pomocí dálkového ovladače. Můžete si naladit bezplatné televizní kanály s připojením k nejběžnější anténě.

Zařízení Samsung mají samozřejmě své vlastní funkce, které je odlišují od jiných značek, ale věřte mi, že se jedná spíše o funkce navíc, takže nebudou představovat problém.

Jak připojit digitální set-top box k televizoru

Před připojením všech jednotek pomocí vodičů odpojte všechna zařízení od elektrické sítě. Poté připojte kabel, který vede od antény do zásuvky RF IN na STB.

Zasuňte kabel od antény do zásuvky RF IN

Nyní připojte set-top box k televizoru. Ke komunikaci lze použít jeden ze tří kabelů:

  • HDMI. Vhodné pro modernější televizory se stejným výstupem. Tento kabel zajistí nejlepší kvalitu obrazu, jakou je digitální televizor schopen poskytnout.
  • Kabel RCA se třemi konektory. Nejčastěji se používá se staršími televizory. Kvalita zde není stejná jako u HDMI, ale pokud máte na televizoru malý displej, rozdíl nebude příliš patrný. Připojení kabelu není problém: barva zástrčky odpovídá barvě kulatého otvoru. Žlutá pro video, bílá pro audio vstup a červená pro audio výstup.

Set-top box můžete k televizoru připojit pomocí kabelu RCA nebo kabelu HDMI

Po připojení zařízení připojte televizor a set-top box k elektrické síti a zapněte je. Nyní můžete přejít k samotnému vyhledávání kanálů.

Oprava televizoru Samsung za 1 den

Stačí zavolat do našeho servisního střediska a televizor dostanete zpět ještě týž den a se zárukou až 1 rok

Přidat komentář

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a mistr vám zavolá zpět a odpoví vám, aniž by vám vnucoval jakoukoli odpověď. nebo službu.

Řešení problémů

Problémy se vyskytují u všech zařízení. V praxi však většina problémů vzniká v důsledku lidského faktoru. Často dostáváme zprávy, že televize odmítá vyhledávat kanály nebo jich najde příliš málo. Pro tyto případy jsme uvedli možná řešení.

  • Zkontrolujte, zda jste vybrali správnou anténu. Čím dále jste od vysílací věže, tím silnější musí být anténa.
  • Znovu zkontrolujte výběr režimu TV. Zobrazíte ji stisknutím tlačítksource na dálkovém ovladači. Pokud je vyhledávání číslic prováděno prostřednictvím televizoru bez použití set top boxu, je třeba zvolit režim TV. V opačném případě byste měli přepnout na ten, ke kterému byl připojen.
  • Zkuste znovu najít kanály v ručním režimu.

Nejdůležitější je si uvědomit, že pokud je problém s nalezením kanálu, je ve většině případů na vině samotná anténa. Často nám píší lidé, kteří mají starší model venkovní antény s otevřeným zesilovačem. V průběhu provozu dochází k oxidaci kontaktů a zařízení již nemůže správně fungovat.

Zjištění, zda váš model Samsung potřebuje digitální set top box

Máte dvě možnosti: nastavit digitální vysílání přímo v televizoru nebo prostřednictvím set-top boxu. První metoda je vhodná pouze pro zařízení Samsung s vestavěným přijímačem DVB T2. Takové televizory mají obvykle zabudovanou funkci Smart TV (můžete je připojit k internetu).

Set-top box je nutný pouze u starších televizorů. Pokud nemáte Smart TV, budete pravděpodobně potřebovat samostatný digitální set top box nebo speciální rozšiřující modul. V tomto článku se budeme zabývat set-top boxem, protože modul není vhodný pro všechny televizory.

Modely řady LS, M, Q, H, J, K, F, E mají integrovaný digitální tuner. Tato zařízení byla vyrobena nejpozději v letech 2012-2013. Stačí je připojit k anténnímu kabelu a naladit v nabídce televizoru.

Zjištění modelu televizoru? Kód modelu je vždy uveden na štítku na zadní straně soupravy a samozřejmě také v návodu k použití. Jak identifikovat sérii podle tohoto kódu: je to třetí písmeno v kombinaci. Například pokud máte model UN55MU8500T, vaše řada se nachází pod písmenem M.

Model televizoru je vždy uveden na štítku televizoru

Naladění televizorů Toshiba

U televizorů vyrobených touto společností a vybavených přijímačem je nastavení televizoru jednoduché a snadné. Po opětovném připojení antény je k tomu třeba také použít dálkový ovladač pro vstup do nabídky a vybrat možnost Russian. Poté budete potřebovat kartu „Ruční nastavení DTV“. Poté se zobrazí okno, do kterého je třeba zadat údaje z naší tabulky, a klikněte na tlačítko „OK“.

Tím je proces nastavení dokončen. Zařízení automaticky vyhledá všech 20 volných kanálů a naladí je.

Další informace o nastavení digitální televize naleznete zde.

Nastavení společnosti Samsung

Jakmile vše najdete, můžete sledovat digitální a pozemní kanály dostupné ve vaší oblasti.

Jak nastavit digitální vysílání na starších modelech Samsung

Mnoho starších modelů Samsung nemá funkci automatického vyhledávání, takže kanály musíte naladit ručně. Pokyny pro nastavení digitální televize jsou složitější a časově náročnější, ale není příliš obtížné je dodržet:

připojit, televizor, samsung, digitální, televizi
  • Vyvolejte nabídku nastavení a klepněte na položku „Anténa“.
  • Pokud potřebujete zadat zemi, vyberte možnost „Russia“.

Tyto pokyny platí pro většinu starších modelů Samsung, i když se mohou mírně lišit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS