Jak připojit USB k telefonu se systémem Android

Jak připojit USB disk k telefonu (tabletu) se systémem Android prostřednictvím rozhraní Micro USB

Dobrý den.

Vždycky mě zajímalo, proč tablety nemají plnohodnotný port USB? Je zřejmé, že ji nemůžete umístit do „malého“ telefonu, ale do tabletu.

Určitě jste se už mnohokrát dostali do situace, kdy jste potřebovali připojit flash disk k telefonu nebo tabletu, abyste rychle zkopírovali (přečetli) nějaká data.

Operační systém USB host obvykle spolupracuje s operačním systémem Android a moderním hardwarem, což z nich činí samostatné minipočítače (spouštění programů, surfování po internetu, hraní her atd.).). O tom bude dnešní článek.

Obecně chci hned říci, že ne každý tablet (telefon) lze připojit k USB flash disku: nesmí být příliš starý, s verzí OS Android nižší než 3.1. Jednoduše starší systémy (než 3.1) Nepodporují režim USB Host, což znamená, že nevidí váš USB flash disk!

V tématu!

Jak stáhnout fotografie a soubory z telefonu do počítače. viz Jak stáhnout fotografie a soubory z telefonu do počítače. Pokyny s různými metodami.

Jak zkontrolovat, zda lze ke smartphonu připojit USB disk

Tuto informaci můžete zkontrolovat prostřednictvím technické podpory na webových stránkách výrobce nebo si nainstalovat speciální aplikaci USB OTG Checker. Také o možnosti připojení USB klíče k telefonu „říká“ přítomnost OTG-transportu.

Aplikaci pro kontrolu podpory OTG na vašem zařízení se systémem Android si můžete zdarma stáhnout z Play Marketu.

Chcete-li zjistit, zda můžete připojit USB flash disk ke smartphonu pomocí aplikace USB OTG Checker, stačí ji nainstalovat a spustit.

Proces připojení (krok za krokem)

Abychom mohli začít „pracovat“, budeme potřebovat:

 • Adaptér z rozhraní SATA na USB (je nejběžnější a najdete ho v každém počítači). obchod). Upozorňujeme, že pokud budete připojovat 3,5palcový disk (z počítače, nikoli „malý“ 2,5palcový disk z notebooku). pak pro tento účel použijte speciální tlačítko. adaptér s klíčem a klíčem USB. napájení;
 • Kabel OTG. Může existovat několik typů. Výběr toho správného. viz. Pozorně se podívejte na zásuvku telefonu: USB Type-C nebo Micro USB (viz obrázek níže). několik fotek níže );
 • Samotný disk (v mém případě používám běžný 2,5″ SSD disk pro notebooky).

Co bude potřeba. Kabel OTG, kabel SATA-USB, jednotka

Všimněte si, že adaptéry OTG se liší!

Konektory USB Type-C a Micro USB // v telefonu

Pomáhat!

Všechny podobné adaptéry a redukce lze (levně) zakoupit v čínských internetových obchodech.

Když jsou všechny adaptéry na místě. Můžete přejít na proces. Nejprve doporučuji připojit k jednotce adaptér SATA na USB.

Poté připojte adaptér OTG k jednotce (v tomto kroku ještě není vyžadován telefon). Příklad „konstrukce“ na fotografii níže.

Zapněte telefon (přepněte jej z režimu spánku) a připojte adaptér OTG do zásuvky telefonu. Zpravidla během 5 až 10 sekund budete moci set-top box připojit k televizoru. zobrazí se další úložné zařízení („vedle“ externí paměti a karty SD, pokud je k dispozici).

Důležité: Nezapomeňte telefon předem nabít na 100 %. Funkce externího disku bude „spotřebovávat“ poměrně velké množství energie z baterie (například mám půl hodiny „seděl“ baterie asi 15%; 4000 mAh).

Pokud nemůžete najít jednotku (t.е. Pokud nemáte ve výchozím nastavení automatické okno s výzvou ke zkopírování něčeho do zařízení, mohou vám být užitečné následující rady:

 • nejprve. najít aplikaci správce souborů („Správce souborů“, „Moje soubory“ atd.).) a spusťte jej. Zpravidla zobrazuje všechny připojené jednotky;
 • Za druhé. Lze doporučit aplikaci „Správce souborů“ (odkaz na Play Market). „Vidí“ a automaticky najde všechny připojené paměti: SD kartu, USB paměť, disky (s různými souborovými systémy). Kromě toho si rozumí s různými formáty souborů: mp3, ogg, flac, m4p, wav, wma, doc atd.д. (to vše lze snadno otevřít pomocí správce).

Z mých testů (vyzkoušel jsem asi dva tucty různých disků). Problémy měly pouze disky WD My Cloud (původně se dodávají jako externí disky). Zřejmě neměly dostatečný výkon a při kopírování informací do nich několikrát došlo k chybám.

Můžete si také koupit dokovací stanici s Wi-Fi, nainstalovat do ní potřebné disky a připojit se k ní z různých zařízení.

Nastavení telefonu

V systému Android existuje několik nastavení, která ovlivňují připojení k počítači. Někdy uživatel vybere nebo změní něco špatně, nebo se stane, že připojené zařízení pracuje ve špatném výchozím režimu připojení.

Možnosti připojení USB

Téměř všechny moderní mobilní telefony se mohou připojit k počítači v různých režimech. Často je výchozí nastavení „režim nabíjení“, což znamená, že po zapojení kabelu do portu systémové jednotky a zásuvky telefonu se začne nabíjet, nikoli přistupovat k úložišti. Ale to je snadné opravit, to vyžaduje:

Zařízení se přeorientuje na přenos souborů a vy budete moci kopírovat, přesouvat, vytvářet složky atd.

Manipulace s laděním USB

Někdy pomůže přepnout ladění. Chcete-li jej najít, musíte odemknout nabídku „Pro vývojáře“ tak, že přejdete do nabídky „Nastavení“. „O telefonu“ a sedmkrát za sebou kliknete na položku „Číslo sestavení“.

Pozor! V MIUI otevřete „Nastavení“. „O zařízení“, sedmkrát klikněte na „Verze MIUI“.

Vraťte se do hlavní nabídky a otevřete zobrazenou nabídku, která se nachází úplně dole. Přejděte o něco níže, dokud nenarazíte na „Ladění USB“. Ve výchozím nastavení je vypnuta, její zapnutí může pomoci, pokud se spojení s počítačem nijak nenastaví.

Pokud je zpočátku aktivní, můžete ji také zkusit zakázat. Někdy to pomáhá.

Jak připojit USB disk ke smartphonu se systémem Android

V dnešním prostředí jsou klíčenky USB jedním z nejoblíbenějších způsobů ukládání a přenosu dat. USB flash disky se staly tak oblíbenými především díky své univerzálnosti. USB flash disk lze nyní připojit k téměř jakémukoli elektronickému zařízení.

V tomto článku se dozvíte, jak připojit USB disk ke smartphonu se systémem Android. Postup je poněkud odlišný od zapojení USB klíče do počítače, a proto je to trochu složitější.

Zkontrolujte verzi systému Android.

Nejprve je třeba zkontrolovat verzi systému Android ve smartphonu. Musíte mít systém Android 3.1 nebo novější verze systému Android. V opačném případě nebude možné flash disk připojit.

Chcete-li zjistit verzi systému Android, musíte otevřít nastavení a najít v něm část „O zařízení“ (nebo „O smartphonu“).

V této části nastavení můžete zobrazit verzi systému Android a další technické informace o smartphonu.

Koupit kabel OTG.

Pokud se podíváte na jakýkoli smartphone se systémem Android, neuvidíte známý vstup USB. Místo toho smartphony používají vstup microUSB. Pokud tedy chcete flash disk připojit k chytrému telefonu se systémem Android, budete potřebovat adaptér. Takový adaptér se nazývá OTG kabel (obrázek níže). Takový kabel si můžete koupit v každém obchodě s mobilními přístroji.

Jak připojím flash disk ke smartphonu?

Samotný proces připojení klíče USB je jednoduchý. Kabel OTG musí být zapojen do vstupu microUSB na smartphonu se systémem Android a poté musí být ke kabelu OTG připojen USB flash disk (obrázek níže).

Po vložení klíče USB můžete k jeho souborům přistupovat pomocí správce souborů (např. pomocí bezplatné aplikace ES Explorer). Soubory z flash disku budou k dispozici ve složce mnt/sda/sda1.

Pokud však máte chytrý telefon Google Nexus, můžete místo správce souborů pro přístup k souborům použít bezplatnou aplikaci Nexus Media Importer.

Stojí za zmínku, že ke smartphonu se systémem Android můžete prostřednictvím kabelu OTG připojit další zařízení USB. Tímto způsobem lze připojit například modem USB, myš nebo klávesnici. Myši a klávesnice mohou být i bezdrátové.

Proces připojování dalších zařízení ke smartphonu se neliší od připojování USB flash disku. Kabel OTG musí být nejprve připojen k chytrému telefonu, poté lze připojit zařízení USB.

Předpoklady pro připojení klíče USB ke smartphonu

Bohužel však není vše tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Abyste mohli plně používat USB flash disk ve smartphonu nebo tabletu se systémem Android, musíte splnit několik předpokladů:

 • Podpora funkce USB Host mobilním zařízením, operační systém Android, podpora funkce ve firmwaru výrobce mobilního zařízení.
 • Některá zařízení vyžadují práva roota.
 • Speciální kabel OTG se dvěma konci s konektorem USB a dalším portem s jedním konektorem: microUSB nebo USB Type-C.
 • Souborový systém úložného zařízení USB je podporován zařízením se systémem Android.

Nejprve se ujistěte, že mobilní telefon podporuje rozhraní USB Host. To lze provést pomocí bezplatné aplikace USB OTG Checker z Google Play Market.

V operačních systémech Android 5.0 a vyšší mají integrovanou funkci USB Host, takže by to mělo fungovat bez problémů na jakémkoli zařízení. Někteří výrobci zařízení mohou tuto funkci ve firmwaru svého zařízení zakázat.

V mobilních telefonech před systémem Android 5.0 pro použití USB klíče ze smartphonu musíte mít povolena práva uživatele root (root-user).

Připojení vyžaduje kabel USB OTG (USB On-the-Go), který se používá jako adaptér, s vhodnými konektory pro připojení obou zařízení: USB flash disku a telefonu. Zařízení USB OTG identifikuje hostitele a periferní zařízení podle toho, který konektor je zodpovědný za napájení.

Na jednom konci kabelu je konektor USB Female, který se připojuje k USB flash disku, zatímco na druhém konci je konektor micro USB nebo USB Type-C, který se připojuje k mobilnímu zařízení.

Kromě paměťového zařízení USB můžete k chytrému telefonu nebo tabletu připojit externí pevný disk, myš, klávesnici, fotoaparát, joystick, tiskárnu atd. д.

Pokud připojíte externí pevný disk s přídavným napájením, nedojde k žádným problémům, ale externí pevný disk bez přídavného napájení se nemusí otevřít kvůli nedostatku napájení z mobilního zařízení.

Flash disky se souborovým systémem FAT32 lze v chytrých telefonech otevírat bez problémů, např. USB flash disky se souborovým systémem NTFS lze používat pouze se správci souborů třetích stran nainstalovanými v mobilním zařízení, které tento souborový systém podporují.

Aplikace pro správnou funkci OTG na smartphonu nebo tabletu

Pokud ke smartphonu nebo tabletu připojíte USB flash disk a v systému souborů se neobjeví žádná informace o vyměnitelné jednotce, zařízení pravděpodobně nepodporuje automatickou detekci externích jednotek. Aby zařízení „vidělo“ paměťovou kartu, stáhněte si jednu z aplikací z Google Play:

Pokyny k používání aplikace naleznete v části.

Držák na tyč

Stick Mount je program, který automaticky připojuje vyměnitelné disky. Aby automatická detekce fungovala, nainstalujte software a připojte USB disk ke smartphonu. Zobrazí se vyskakovací okno s potvrzením, že je aktivována funkce Stick Mount. Klikněte na tlačítko OK. Pokud se pole nezobrazí, otevřete aplikaci a stiskněte tlačítko Mount. Ve správci souborů se objeví nový oddíl „Vyměnitelný disk“ (úložiště USB).

připojit, telefonu, systémem, android

Chcete-li po dokončení bezpečně odebrat disk, znovu otevřete program a klikněte na tlačítko Unmount.

Stick Mount je zdarma, ale vyžaduje root přístup. Funguje s verzemi systému Android 4.0 a vyšší.

Importér Nexus

Nexus Media Importer. původně byl navržen pro připojení flash disků ke smartphonům a tabletům Nexus, dnes podporuje zařízení od společností Samsung, Sony, Motorola, HTC. Návod k použití:

 • Nainstalujte aplikaci a připojte USB disk k miniaplikaci.
 • Při připojení zařízení USB systém otevře okno s dotazem „Open Nexus Media Importer“?“. Stiskněte tlačítko OK.
 • Data budou importována a otevře se správce souborů, kde uvidíte všechny informace dříve uložené na jednotce.

Vyskakovací okno při připojování paměti USB

Aplikace je zpoplatněna, ale nevyžaduje root přístup. Jeho ekvivalentem je Nexus USB OTG FileManager. Nefunguje správně na některých zařízeních se systémem Android 4.3. automaticky odpojí paměť USB. Chcete-li se tomu vyhnout, stačí změnit jazyk aplikace na angličtinu. V systému Android 4.4 problém vyřešen.

Root práva. účet superuživatele, jehož přístup rozšiřuje funkčnost zařízení se systémem Android. Používání root přístupu odepírá majiteli smartphonu nebo tabletu záruku.

Pomocník USB OTG

Aplikace funguje podobně jako předchozí aplikace. Stáhněte si aplikaci z Google Market, nainstalujte ji do svého chytrého telefonu nebo tabletu a připojte USB klíč. Spustí se automatická detekce a data z jednotky se zobrazí ve správci souborů. Bezplatný software, vyžaduje práva Super User.

Tlačítko Mount se nachází v hlavním okně softwaru

Co se připojuje přes OTG

Paměťové karty USB a pevné disky

Většinu běžných USB blesků (které se používají pro PC) lze stejně snadno (a s některými speciálními USB blesky) připojit k chytrým telefonům. Není nutné je takto formátovat a připravovat!).

Mimochodem, nyní v prodeji poměrně populární flash disky se 2 porty: jeden klasický. USB typu A a druhý. USB typu C (t.е. Lze jej připojit přímo do portu USB. do počítače i telefonu).

joysticky a gamepady

Obecně platí, že je lepší zakoupit speciální bezdrátové zařízení. bezdrátový joystick (abyste se vyhnuli zbytečným „potížím“). Řadu počítačových gamepadů (a dokonce i konzolí) však lze bez problémů připojit pomocí adaptéru OTG. V předchozím příspěvku jsem podrobněji ukázal, jak.

Joystick připojený k telefonu pomocí adaptéru OTG

čtečka karet (tedy karet SD)

Pokud nemáte přijímač pro karty SD (nebo karta není čitelná standardním způsobem). můžete k telefonu i k počítači připojit čtečku karet. Také docela dobrá možnost, jak rychle přenést fotografii z jednoho zařízení do druhého.

Tiskárna/skener (multifunkční tiskárna)

Pokud váš počítač momentálně nefunguje nebo nevidí tiskárnu (nebo „co jiného“), můžete připojit čtečku karet SD. „). ve většině případů dokáže moderní chytrý telefon „sám“ odeslat dokument k tisku přes USB kabel. Informace o tom, jak to udělat, naleznete na stránce. můj předchozí příspěvek.

Telefon připojený k tiskárně přes OTG

Ventilátor, noční světlo atd. USB gadgets

V čínských internetových obchodech je nyní poměrně hodně různých „drobností“, které v některých případech mohou usnadnit život. K telefonu můžete připojit například svítilnu, ventilátor, endoskop atd.

Na dlouhých cestách je nepostradatelný větrák nebo nějaký repelent proti komárům.

Myš, klávesnice, monitor

Pokud nemáte nejlevnější smartphone. je velmi pravděpodobné, že jej lze použít místo „systémové krabice“. Připojením k myši, klávesnici a monitoru můžete plně pracovat na velké obrazovce jako s běžným počítačem (pro základní úkoly: hudba, filmy, surfování po webu, jednoduché hry. stačí!).

Je pravda, že je třeba hned říci, že je nutné zakoupit speciální kabel USB. Dokovací stanice (běžný OTG adaptér stačí pouze pro myš nebo klávesnici). ).

Nápověda!

Jak připojit myš a monitor k telefonu (notska). Pokyny krok za krokem

Myš, klávesnice, monitor připojené k telefonu (použitá dokovací stanice UH3236)

Karta Ethernet (adaptér Ethernet)

připojit, telefonu, systémem, android

Toto je další způsob, jak můžete připojit svůj smartphone k internetu. Metoda může pomoci, když nefunguje Wi-Fi (nebo prostě není k dispozici router).

Poznámka: k tomuto účelu je stále výhodnější používat dokovací stanici, ke které lze připojit kartu SD, monitor, sluchátka atd. ☝

fotoaparáty a kamery

Připojením chytrého telefonu k digitální zrcadlovce můžete fotografování obohatit o několik triků. Například pro lepší zaostření na požadovaný objekt, vyladění režimu HDR, okamžité odeslání fotografie na sociální sítě atd. sítí, používat aplikace pro animace a krátké filmy!

Někdy je však vše mnohem prozaičtější. Váš smartphone nemá slot na kartu SD a vy potřebujete nějak přenést fotografie.

To, co vidíte na displeji digitální zrcadlovky, vidíte i na smartphonu

Reproduktory, drogy. sluchátka, mikrofon

Samozřejmě je pohodlnější používat bezdrátová sluchátka pro chytrý telefon, ale některé uživatele už nebaví neustále dobíjet jejich sluchátka.

V tomto případě je to docela možnost, pomocí speciálních. OTG-adaptér pro připojení klasické náhlavní soupravy se zástrčkou Jack.

( Poznámka: V případech, kdy váš smartphone nemá konektor Jack-in nebo je poškozený, je volný. )

Příklad připojení běžné náhlavní soupravy ke smartphonu

jiný smartphone

Jeden smartphone lze připojit k druhému! (Nebo z tabletu do smartphonu). Co to dává: je možné nabíjet jedno zařízení z druhého a vyměňovat si soubory. Skvěle se hodí na cesty nebo do kanceláře, když nemáte po ruce nic jiného.

Poznámka: Budete potřebovat vyhrazený. kabel. tzv. „USB-C na USB-C“. Najdete ji na čínských bleších trzích.

Připojení paměti USB k zařízení iPad

Pro uživatele iPadu je připojení klíče USB složitější. Jde o to, že se společnost Apple snaží uživatelům v tomto postupu zabránit a zakazuje připojení externích zařízení pro ukládání dat.

Navázání spojení je však možné. Budete potřebovat následující položky:

Můžete také použít adaptér třetí strany, který je výkonnější než standardní adaptér.

Mezi speciální funkce adaptéru patří možnost sledování videí a fotografií a nahrávání pouze pomocí USB flash disku.

Uživatel by se tedy měl předem postarat o přiřazení struktury souborů ve fotoaparátu. V opačném případě systém zobrazí soubory ve standardní galerii.

Nezapomeňte přeformátovat soubory do formátu mp4 a fotografie do formátu jpg. Ujistěte se, že jste je přesunuli do vytvořených složek.

Plnohodnotná výměna však nebude možná, protože flash disk potřebuje ke správné funkci napájení.

Pokud pochází z portu USB, iPad jej nevydá, což znamená, že hůl nebude fungovat.

Na druhou stranu menší disky zaručeně fungují a nevyžadují mnoho energie.

Pokud je připojení úspěšné, gadget zobrazí všechny soubory, které si můžete prohlédnout v galerii.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS