Jak připojit Wi-Fi kameru k počítači

Připojení IP kamery na počítač prostřednictvím routeru a přístup přes internet

Ahoj! V dnešním článku budeme hovořit o připojení IP kamery prostřednictvím routeru. Je jasné, že můžete vzít a pouze připojit videokameru k routeru, ale není to skutečnost, že to bude fungovat. V každém případě musíme nejprve zadat správné nastavení IP adresy do samotné kamery. Dále jej připojíme ke routeru.

Pouhé připojení není tak obtížné, ale jak mít k němu přístup přes internet. Za tímto účelem v routeru projdeme přístav, který bude označovat aparát pro sledování videa. Zhruba řečeno, obrátíme se zvenčí na externí IP routeru a pro přístup k fotoaparátu označíme správný port.

Výběr kabelů

Výběr ve prospěch čínských videokamer, které podporují energii nad technologií Ethernet (zkrácená Poee), vám umožňuje vytvořit napájení pomocí kabelů Ethernet, které se také nazývají „kroucené páry“. To je velmi pohodlné a ziskové, protože pro každou IP kameru nepotřebujete samostatný vývod.

Zkroucené páry jsou rozděleny do 9 kategorií.

Kategorie frekvenčních polos, mgt
Cat1 0.Jeden Přenos zvukového signálu
Cat2 jeden 2 páry vodičů se stále používají v telefonních sítích, v systémech monitorování videa se nepoužívá
Cat3 šestnáct 4dílný, používaný jako kabel Ethernet s délkou ne více než 100 metrů
Cat4 20 4-party, používané v tokenových prstencových sítích, se v současné době nepoužije
Cat5 100 4-dílčí, pro připojení místních výpočetních sítí (LAN) a telefonních linek
CAT5E 125 4 páry, nejběžnější kabel počítačových sítí
Cat6 250 4-dílčí, pro LVS
Cat6a 500 4dílný bez stínění, pro vysokorychlostní čočky
Cat7 700 4-díl se stíněním, pro vysokorychlostní čočky

V místě používání jsou tři typy kabelů Ethernetu, které se snadno liší v barvě vnějšího pláště kabelu.

Kabelová podšívka
Šedá Uvnitř
Černá Mimo
oranžový V místnostech se zvýšenými požadavky na bezpečnost požáru

Měli byste také rozlišovat mezi zkroucenými páry stíněním, tj. Ochrana před rušením:

Pokud v místě IP kamery nedochází k žádnému zásahu, doporučuje se položit kabely UTP, které nevyžadují uzemnění, pohodlné v instalaci a zároveň stojí za levnější než ostatní.

Zbývá zdůraznit dvě možnosti zkrouceného páru podle stručného konektoru:

K připojení k počítači routeru potřebujete přímku. Pro připojení kamery, pokud je použita. kříž.

IP definice příkazového řádku

Adresu zařízení IP lze také zjistit pomocí příkazového řádku Windows spuštěním s právy správce.

  Najděte v příkazovém stojanu „start“ nabídky “(CMD), klikněte na něj kliknutím pravým tlačítkem myši a vyberte v kontextové nabídce, která se objeví jménem správce. Pokud byl vstup do systému Windows proveden s právy správce, musíte program spustit stisknutím levého kliknutí myši.

připojit, wi-fi, kameru, počítači

V nabídce „Start“ zadáme vyhledávací pole „CMD“, klikněte na tlačítko myši v aplikaci příkazového řádku a klikneme na bod „Spuštění jménem správce“

Pokud chcete vědět, jak volat příkazový řádek v systému Windows 8, můžete si přečíst nový článek na našem portálu.

Pokud je tento seznam poměrně velký a není jasné, která adresa patří do kamery, je nutné napsat tento seznam, vypnout kameru a znovu provést příkaz ARP. zjistit IP, který zmizel, zatímco video Adresa kamery je adresa.

K vyřešení tohoto problému můžete také použít speciální softwarové skenery ke skenování IP a jejich portů. Algoritmus vyhledávání IP je podobný práci s příkazovým řádkem.

Jak připojit IP kameru přes router Wi-Fi

Všechny tyto pokyny fungují pro kamery s modulem Wi-Fi a bez něj. Musíte připojit kameru k počítači přes Ethernet a v nastavení zaregistrovat pouze dvě věci. SSID (název sítě) a heslo k ní. Poté musíte data uložit a deaktivovat zařízení. Připojení k bezdrátové síti bude automaticky vytvořeno.

Všechny ostatní kroky se neliší od nastavení kabelových kamer.

Krok 4. Instalace ovladačů a programů

A tady nejzábavnější začíná. Co můžeme udělat:

Která možnost vám více vyhovuje? Navrhuji začít s prvním.

Někteří výrobci stále vkládají disky CD/DVD do soupravy. ale osobně nemám žádné disky na dlouhou dobu. Pokud je to možné, a to je váš případ, aby z toho něco nainstaloval.

Instalace oficiálních programů

Jdeme na oficiální web a hledáme na něm název našeho fotoaparátu. Můžete to usnadnit. stačí jej řídit do jakéhokoli vyhledávače. První odkaz je vysoce pravděpodobný a bude to oficiální stránka (ale doporučuji jej pečlivěji. nikdy neznáte darebáka).

Na oficiálních webových stránkách poblíž stránky naší webové kamery se snažíme najít něco souvisejícího s programy nebo řidiči. Přišel jsem na stránku stahování metodou čerpání:

Stáhněte si aplikaci pro naši kameru, nainstalujte, všechno by mělo vydělat. Tento proces vynechám, protože konkrétně pro vás může zavést zmatek naopak. konec konců má každý různé kamery. Ale nezapomeňte na otázky a komentáře, nikdy nevíte co.

Okamžitě vás žádám, abyste věnovali pozornost problému kompatibility. Některé staré webové kamery oficiálně nepodporují nové verze Windows nebo jiného operačního systému (Linux, Mac OS). Existují situace a naopak, když Iron odmítá pracovat se starou verzí operačních systémů (například to funguje pouze na „deseti“, ale s Windows 7 není přátelé). Toto jsou již rozhodnutí samotných výrobců. Co byste měli v tomto případě zkusit. násilně vložte stejný program nebo ovladač. Co když jde? Pokud ne, ušetří pouze výměna systému.

Instalace ovladačů

Pokud na posledním kroku mezi oficiálním softwarem jste našli ovladače. v pořádku. Dejte a nebojte se. Po tomto procesu s vámi bude s největší pravděpodobností fungovat. Ale někdy je těžké to najít. Nebo situace je horší. neznáte název modelu. V tomto případě můžete použít obecné metody hledání ovladačů.

 • Můžete se podívat na tento článek o instalaci ovladačů sítě (trochu z nich, ale princip vyhledávání je stejný). Zvláštní pozornost na nalezení ovladačů na ID zařízení pro instalaci pomocí vlastních rukou.
 • Okamžitě se můžete prohlédnout na internetu „Řešení balení ovladačů“. Toto je moje oblíbená aplikace. Určí samotné potřebné řidiče, stahování, instalace a paralelně aktualizují ostatní, aby lépe fungovaly. Ale musíte s ní být opatrnější. doporučuji vytvořit nastavení pouze v ručním režimu („pro správce“) a odstranit zbytečné zaškrtávací znaky. Jinak připojí 100 500 zbytečných prohlížečů a antiviru. máme zájem pouze o řidiče! Existuje jen málo informací pro práci s ní ve výše uvedeném článku, ačkoli všechno je snadné tam.

Po instalaci ovladačů provedeme další krok kontroly. Jsme přesvědčeni, že fotoaparát zobrazený v dispečeru zařízení. Pokud najednou neexistuje, buď je kamera špatná, nebo zřejmý problém kompatibility bez logického pokračování.

A velmi často jednoduchý restart pomáhá. Bez legrace.

Nastavení prostřednictvím nástrojů

Dalším způsobem, jak nakonfigurovat kameru AI-PI, je prostřednictvím proprietárního užitečnosti. K tomu použijte disk, který byl zahrnut do sady zařízení. První věc, kterou dělají, je propojit všechny kamery pro sledování videa k síti prostřednictvím routeru. Další akce závisí na značce zařízení.

Vyladění kamery prostřednictvím nástrojů bude zváženo prostřednictvím modelu z trendnet. Disk takového zařízení je vybaven dvěma programy.

Ipsetup

S jeho pomocí můžete změnit tovární instalace. Program je nainstalován na PC, poté se na obrazovce objeví okno, kde jsou uvedeny všechny kamery, které jsou připojeny k zařízení. Jejich jméno a adresa jsou uvedeny.

Poté, co se objeví okno, jsou provedeny takové manipulace:

 • Stisknutím kurzoru pro název kamery;
 • Zařízení nastaví název a oprávnění;
 • Nastavte nové IP adresy podle rozsahu použitého v místní síti.

Poté můžete v okně vyhledávání prohlížeče nastavit novou IP adresu zařízení a podle toho nakonfigurovat zařízení:

 • Sekce „Konfigurace události“ umožňuje nakonfigurovat detektor pohybu a ovládat jej;
 • Nabídka „Nastavení událostí“ umožňuje nakonfigurovat e-mail nebo FTP, kde přicházejí data o nahrávkách z kamery pro sledování videa;
 • Sekce „Shetule Profile“ vám umožňuje nastavit plán zařízení tak, aby zařízení fungovalo v daném čase nebo kolem hodin.

Securview

Pomocí takového programu můžete přidat všechny obrázky, které jsou demonstrovány do nabídky Live View v webovém souboru, kde lze do jednoho ovládacího panelu přidat jeden obrázek z každého zařízení.

K tomu se provádějí následující manipulace:

 • Nainstalujte program a spusťte aplikaci;
 • Vstupují do nabídky Nastavení;
 • V bodě „Seznam fotoaparátů“ je vybrán jedno ze zařízení;
 • Klikněte na klávesu „Přidat kameru“;
 • Uživatel a heslo zařízení představí uživatele.

Tato manipulace se provádí pro všechny kamery. To vám umožní obdržet obrázek současně ze všech zařízení.

Jak otevřít port pro přístup k IP kameře z internetu?

Další otázkou je vzdálené připojení kamery z externí sítě. K tomu také budete muset provést několik akcí:

 • Za tímto účelem musí uživatel znát svou IP adresu na internetu.
 • Informace jsou obvykle vidět na stavovém řádku routeru. Přes to je spojení. Další možností jsou speciální služby jako 2ip.Ru.
 • Na routeru musíte otevřít port, který vám umožní proniknout z vnějšího systému video dohledu.

Ve výchozím nastavení je webový integer fotoaparátu nejčastěji obsazen přístavem 80. Tam mohou být také router routeru patřící konkrétní osobě. Existuje však jednoduchý způsob, jak odstranit konfliktní situaci. Z tohoto důvodu jednoduše používají jiný port, protože zařízení má takovou schopnost původně přítomné. Poté se můžete vždy připojit.

Poznámka! Jako příklad fotoaparátu TP-Link Interais. V části s nastavením musíte postupně otevřít položky informovanosti. Jinak není možné nastavit připojení dále.

Další stránka před uživatelem by se měla objevit parametr s názvem HTTP Port Number. Hodnota 80. To je místo, kde je vlajka ve výchozím nastavení. Musí být přeskupeno na vstupním poli a poté tam zaregistrujte jakýkoli bezplatný port. Je přípustné použít stávající hodnotu 20 000. Musí být uloženy změny a poté přidejte číslo portu na IP adresu a zadejte dálkové ovládání.

připojit, wi-fi, kameru, počítači

Hlavní věcí není zapomenout navštívit sekci „Virtuální servery“. Musí také předepsat nastavení vybraná uživatelem pro konkrétní situaci. Jinak spojení nebude úspěšné.

Zóna demilitarizovaného routeru je další možností vstupu pro ty, kteří s předchozím řešením neuspěli. V nastavení routeru musíte najít sekci s názvem DMZ. Funkce je zahrnuta umístěním krabice na příslušné místo. Po označení místní IP pro zařízení si udržujte změny.

Funkce připojení IP kamery a routeru

Než přistoupíme k popisu postupu připojení, poznamenáváme, že pro konfiguraci kamery a routeru budete potřebovat počítač s aktivním připojením k internetu. Skutečná operace pozorování a instalace routeru se skládá ze dvou fází. nastavení fotoaparátu a nastavení routeru a v tomto pořadí.

připojit, wi-fi, kameru, počítači

Každá z uvažovaných komor odrůdy má pevnou IP adresu, díky které je zajištěn přístup k pozorování. Žádné takové zařízení však nebude fungovat „mimo krabici“. faktem je, že adresa jmenovaná výrobcem s největší pravděpodobností se neshoduje s adresovým prostorem vaší místní sítě. Jak vyřešit tento problém? Velmi jednoduché. adresa musí být změněna doprava.

Před zahájením manipulace byste měli zjistit adresový prostor sítě LAN. O tom, jak je to, je popsáno v následujícím materiálu.

Dále musíte zjistit adresu fotoaparátu. Tato informace je v dokumentaci zařízení a také na nálepce umístěné v jeho pouzdře. Kromě toho by měla být přítomna sada doručení zařízení, při které kromě ovladačů existuje také konfigurační nástroj-většina z nich můžete zjistit přesnou IP adresu sledovací kamery. S pomocí stejného užitečnosti můžete také změnit adresu, ale existuje mnoho odrůd takového softwaru, takže existuje popis toho, jak tuto operaci provést, zaslouží si samostatný článek. Místo užitečnosti použijeme univerzálnější možnost-změnu požadovaného parametru prostřednictvím webu-intake. To se provádí následovně:

 • Připojte zařízení k počítači. vložte jeden konec síťového kabelu do portu na zařízení a druhý do odpovídajícího konektoru sítě PC nebo notebooku. U bezdrátových kamer stačí zajistit, aby zařízení bylo rozpoznáno síť Wi-Fi a je k němu bez problémů připojeno.
 • Přístup k fotoaparátu Web-Integse není ve výchozím nastavení k dispozici kvůli rozdílu mezi podsítími připojení LAN a adresou zařízení. Chcete.li vstoupit do konfigurace podsítě, totéž. Chcete.li toho dosáhnout, otevřete „Centrum pro kontrolu sítí a obecný přístup“. Po kliknutí na možnost „Změna parametrů adaptéru“. Dále najděte položku „Připojení v místní síti“ a klikněte na PKM. V kontextové nabídce vyberte „Vlastnosti“. V okně Vlastnosti vyberte položku TCP/IPv4 a dvakrát na ni klikněte levým tlačítkem myši.

  Možnost IP adresy. Zde musíte zadat adresu fotoaparátu s hodnotou hlavní podsítě připojení LAN, pokud má vestavěné IP zařízení jako 192.168.32.12. Poté v řádku „IP ​​adresa“ musíte zadat 192.168.Jeden.12;

Wi-Fi kanály a zabezpečení

Existují různé metody pro ty, kteří se zajímají o další zabezpečení. Nejoblíbenější a spolehlivá:

Ten vytváří tak.sallovanou „elektronickou bránu“. Chybí jim pouze registrované uživatele, zbytek se nemůže dostat dovnitř. Díky hesel také jednoduše omezujeme přístup k systémům sledování videa.

Zajímavý! Pokud jsou informace šifrovány, budou jakékoli pokusy o zachycení k ničemu. Alespoň pokud útočník neví, jak všechno dešifrovat. Jedinou vážnou překážkou v tomto případě jsou muffiny signálů. Zabezpečení oddělení nebo SOP služby pomůže vyrovnat se s tímto problémem.

Při organizaci plného video dohledu se používání sítí Wi-Fi a dalších moderních technologií otevírá pro zákazníky mnoho příležitostí. Správný bod lze monitorovat, bez ohledu na to, kde je v současné době majitel zařízení. Hlavní věcí je poskytnout přenos signálu s vysokou kvalitou pro dráty. S pomocí kvalifikovaných specialistů je snadné se s problémem vyrovnat. Kamery jsou často synchronizovány s alarmem, aby bylo zajištěno další zabezpečení.

připojit, wi-fi, kameru, počítači

Podgornov Ilya Vladimirovich Všechny články našeho webu auditují technický konzultant. Pokud máte stále dotazy, můžete se jich vždy zeptat na jeho stránce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS