Jak přistupovat k internetu z televizoru Samsung

Internet v televizoru Samsung nefunguje. co dělat??

Ztráta internetového připojení u televizorů Samsung Smart TV (stejně jako u jiných výrobců) je běžný jev, který ve většině případů nevyžaduje kontaktování servisního střediska. Můžete si ji snadno opravit sami. Podívejme se na všechno popořadě.

Existují tři hlavní důvody ztráty připojení k internetu:

 • Problémy na straně poskytovatele internetových služeb. Může docházet k poruchám linky a/nebo komunikačního zařízení.
 • Vadné komunikační zařízení uživatele (pokud je použito). směrovač, rozbočovač atd. Může jít také o nesprávné nastavení zařízení, špatnou kvalitu připojení (kabelové/bezdrátové) mezi televizorem a komunikačním zařízením.
 • Televizor sám o sobě nefunguje správně nebo je nastavení internetového připojení na televizoru nesprávné.

Pokud je přerušení internetového připojení způsobeno závadou na straně poskytovatele služeb, nemůžete dělat nic jiného, než se s tímto problémem obrátit na technickou podporu poskytovatele služeb. V ostatních případech je třeba před zahájením akce diagnostikovat přesnou příčinu problému.

Pokyny krok za krokem pro připojení kabelu

Existují dva způsoby tohoto připojení: přímé připojení a připojení přes směrovač. První způsob není možný, pokud se ptáte na uživatelské jméno a heslo. Druhý způsob je možný s jakýmkoli typem internetového připojení. Nejdříve je třeba zkontrolovat nastavení routeru, sílu signálu. Pokud je tedy rychlost vašeho internetu dostatečně vysoká, přistupme k procesu připojení.

 • Pro přímé připojení k televizoru připojíme kabel LAN přímo k televizoru. Pokud používáte router, připojíme tento kabel k routeru a televizoru tak, že kabel zapojíme do příslušných zásuvek LAN na obou zařízeních. Druhý kabel od poskytovatele internetového připojení se vloží do zásuvky WLAN na směrovači.
 • Poté přejděte do „Menu“ televizoru Samsung Smart TV a klikněte na sekci „Síť“. V zobrazeném okně vyberte možnost „Nastavení sítě“, zadejte typ sítě „Kabel“ a klikněte na tlačítko „Připojit“. Televizor nyní nastaví připojení k Internetu.
 • Pokud se připojení nezdaří, změňte funkci DCNP ve směrovači. Pak změňte automatické nastavení na ruční. Za tímto účelem přejděte do „Menu“, přejděte do „Network“, podkapitoly „Network status“ a vyberte řádek „IP settings“. V tomto poli zadejte nastavení podle obrázku níže.

Pokud je vše v pořádku, mělo by být spojení navázáno. Hodně štěstí a úspěchů při plnění úkolu!

Svůj dotaz můžete položit technikovi v našem servisním středisku telefonicky nebo napsáním dotazu do formuláře pro zpětnou vazbu.

Mohlo by vás také zajímat

TELEVIZOR SE NEPŘIPOJÍ K INTERNETU

Důvody, proč se televizor nemůže připojit k internetu, mohou být různé. Patří mezi ně: nesprávné připojení a nastavení Smart TV, nastavení směrovače, problémy na straně poskytovatele.

Podívejme se na nejčastější řešení tohoto problému. Ve většině případů jsou tyto údaje dostačující pro úspěšné připojení televizoru k internetu.

 • Vybrána jiná síť Wi-Fi. Přejděte do nastavení připojení a zadejte požadované bezdrátové připojení.
 • Zadáno nesprávné heslo Wi-Fi. Zadejte správný bezpečnostní klíč.
 • Zkontrolujte, zda je na směrovači povolena funkce DHCP (dynamická konfigurace hostitele) a zda je Smart TV nastaven na automatické získávání IP a DNS. V televizoru přejděte do nabídky „Síť“. „Stav sítě“. „Konfigurace IP“. automaticky získáte IP a DNS.
 • Pokud protokol DHCP nefunguje správně, vypněte jej ve směrovači. Pak přejděte do nabídky Smart TV. „Síť“. karta „Stav sítě“. „Konfigurace IP“. Místo možnosti „získat automaticky“ pro IP a DNS vyberte možnost „zadat ručně“. Zadejte příslušná síťová nastavení směrovače, např:
 • IP adresa: 192.168.1.2
 • Maska podsítě: 255.255.255.0
 • Brána: 192.168.1.1
 • DNS: 192.168.1.1
 • Selhání a chyby softwaru v televizoru Samsung. aktualizujte firmware.

Způsoby připojení televizoru

Chcete-li získat přístup k rozbočovači Smart Hub, musíte televizor připojit k internetu. Existuje několik způsobů, jak to provést.

Drátové připojení

Použijte kabelové připojení k síti LAN, které vyžaduje směrovač.

Po dokončení všech operací stiskněte tlačítko OK.

Novější modely mají vestavěnou Wi-Fi. Pokud jej nemáte, můžete si zakoupit bezdrátový adaptér LAN nebo směrovač. Připojení zařízení přes USB.

Samsung vyrábí značkové zařízení, které je dokonale kompatibilní s jeho televizory. K dispozici jsou však i levnější zařízení. Mnoho uživatelů chce ušetřit peníze za příslušenství a dává přednost novému.

Varování! Mějte na paměti, že většina televizorů Samsung není kompatibilní s adaptéry jiných značek. Proto byste po zakoupení televizoru při absenci kabelového internetu neměli šetřit na dobrém adaptéru. Televizor Samsung často nerozpozná levnou čínskou náhražku.

Konfiguruje se prostřednictvím nabídky výběrem těchto položek:

Můžete ji také nastavit automaticky. Za tímto účelem vyberte příslušnou položku v části „Nastavení IP“ v nabídce.

internetu, televizoru, samsung

Můžete ji také nakonfigurovat automaticky výběrem příslušné položky v nabídce „Nastavení IP“

Adaptér je výhodný také proto, že spojuje všechna používaná zařízení do jednoho systému, který lze používat jak pro zábavu, tak pro práci a další potřeby. K dispozici je také funkce „Samsung AllShare“, která umožňuje přenášet obsah z telefonu na obrazovku televizoru.

WPS (QSS)

Jedná se o druh připojení Wi-Fi, ale s použitím jednoduššího protokolu. Není třeba zadávat heslo, což je docela pohodlné. Na routeru je k tomu určeno tlačítko WPS.

Pokud tlačítko nelze najít, vyhledejte funkci v nastavení směrovače. Pro rychlejší připojení stiskněte tlačítko. Kontrolka bliká, když je připojení aktivováno.

internetu, televizoru, samsung

Vstupte současně do nabídky „Network“, „Network settings“, „Wireless/Wi-Fi“ a vyberte tlačítko WPS.

Pozor! Televizor musí mít také funkci podporující WPS.

Oprava televizoru Samsung za 1 den

Nechte si Smart TV opravit v našem servisním středisku a získejte plně funkční Smart TV se zárukou až 1 rok

Zanechte svůj dotaz prostřednictvím formuláře pro zpětnou vazbu a my vám zavoláme zpět a odpovíme vám, aniž bychom vám vnucovali, co. nebo službu.

Nastavení internetu v oblíbených chytrých televizorech

Nastavení internetu v televizoru Smart TV je snadné. Stačí použít dodané pokyny. Ve většině populárních verzí moderních technologií to bude podobné. Podívejme se na dva způsoby připojení: v zařízeních Samsung a LG.

Nastavení televizoru Samsung

Samsung Smart TV běží na operačním systému Tizen. Při nastavování internetu má jedinečné funkce, které stojí za zvážení. Před zahájením připojení je třeba aktualizovat verzi softwaru na nejnovější variantu. Za tímto účelem:

K internetu se můžete z televizoru Samsung připojit prostřednictvím sítě Wi-Fi nebo LAN. Pro kabelové připojení musíte:

 • Připojte kabel k příslušným portům, jak je popsáno v obecném schématu výše.
 • Zapněte tlačítko Nastavení na dálkovém ovladači nebo nastavení. Zde vyberte možnost „Kabel“. A zadejte požadovanou IP adresu, kterou uvede váš poskytovatel při připojení k síti.
 • Předpis masky podsítě, brány a DNS.

Pokud některý z těchto údajů neznáte, musíte zavolat svému poskytovateli služeb a ověřit si to u něj. Všichni internetoví operátoři mají bezplatné linky technické podpory.

Chcete-li se připojit přes Wi-Fi, musíte provést následující kroky:

 • Provedení automatického nastavení. Za tímto účelem zapněte síť Wi-Fi na směrovači. Přejděte do nastavení televizoru. Vyberte „Nastavení IP“ a povolte „Získat adresu automaticky“. Tímto způsobem systém provede nezávislé připojení a uživatel musí zadat pouze zadané heslo.
 • V manuálním režimu proveďte nastavení, pokud první možnost nefunguje. Tento problém se často vyskytuje u verzí Smart TV nižších než 6. Za tímto účelem je třeba vstoupit do nabídky, vybrat položku „Síť“. Najděte nastavení a vyberte kartu „Typ“. Přechod z kabelového na bezdrátové připojení. A zadejte údaje o domácí síti.

Na webových stránkách výrobce jsou k dispozici podrobné pokyny pro připojení k internetu s ohledem na zvláštnosti jednotlivých modelů. Tam také najdete telefonní číslo kontaktního centra, na kterém můžete požádat operátora o další informace.

Jak zapnout síť v televizoru LG

Starší televizory LG používají starší verzi operačního systému. Tam se musíte připojit přes Wi-Fi pomocí následujícího algoritmu:

 • Zapnutí směrovače. A spustit televizi.
 • Stisknutím tlačítka Settings vstupte do nastavení.
 • Přejděte na Nastavení připojení.
 • Najděte možnost Wi-Fi v navrhovaném seznamu.
 • Zadejte údaje o domácí síti.
 • Uložte změny pomocí tlačítka OK.

Po nastavení zkontrolujte připojení televizoru a využijte nové možnosti Smart TV.

Nové modely LG mají operační systém webOS. A díky němu je nastavení sítě jednodušší. Stačí vstoupit do nastavení, vybrat položku „Rozšířená nastavení“. Přejděte na kartu „Síť“ a klikněte na možnost „Připojit k síti Wi-Fi“. Pak zadejte heslo a internet bude nastaven.

Algoritmus připojení je stejný pro varianty Smart TV od společnosti Sony i jiných značek. Hlavně se pro jistotu zeptejte svého poskytovatele na parametry sítě.

Jak odemknout zařízení Samsung Smart-Hub. Tento televizor není v této oblasti plně funkční

K odemčení Smart-Hubu pro televizory Samsung z let 2015-2017 a 2018-2019 budete potřebovat běžný (tlačítkový) dálkový ovladač, protože je třeba změnit některá nastavení v servisní nabídce. Při vypnutém televizoru postupně stiskněte následující kombinace tlačítek (info, nastavení, ztlumení a zapnutí televizoru). Poté stiskněte 1234 a zobrazí se nabídka služeb.). Nebo jinak: Ztlumit, pak čísla 119 a OK, objeví se jedna z nabídek. Poté stiskněte tlačítko 1234 a zobrazí se nabídka služeb.

Pokud nemáte dálkové ovládání, můžete použít chytrý telefon s infračerveným portem. Za tímto účelem nainstalujte do telefonu aplikaci RCoid Free z Play Marketu. Přidání dálkového ovládání do aplikace (S. Samsung. jakýkoli televizor od roku 2008). Poté zapněte televizor, stiskněte „info“ na telefonu přes „RCoid“ a poté „tovární“, abyste se dostali do rozšířené nabídky služeb, pak můžete použít obvyklý dálkový ovladač, aplikace již není potřeba.

V nabídce služeb přejděte do nabídky Možnosti. Důležité: Před změnou nastavení v Možnostech je třeba přejít do Možností MRT a vyfotografovat stávající nastavení, pro jistotu. Pro případ, že by se něco pokazilo, můžete obnovit původní stav. Změňme nastavení na příkladu Samsung QE55Q9: V Možnostech přejděte na Místní nastavení. Kde je EU. Změňte na EU_RS_AFR V Možnostech přejděte na MRT Options a nastavte:. Language Set. CIS. Region. PANUERO. PnP language. Rus. Wi-Fi Region. Q Dále vypněte TV. a voila. Žádný zámek regionu.

Jak nakonfigurovat digitální televizi v „chytrém televizoru

Pro majitele „chytrých zařízení“ je zdarma sledovat mnoho kanálů, které jsou vysílány v kabelové televizi. O této funkci jste nevěděli? Zde je návod, jak nastavit kanály v televizoru Smart TV pomocí modulu IP TV.

Chcete-li sledovat kanály vysílané kabelovou televizí bez placení, musíte splnit následující podmínky:

Pokud víte, jak používat obchod s aplikacemi, můžete začít nastavovat. Je třeba provést následující posloupnost operací:

 • Vstupte do internetového obchodu a nainstalujte bezplatný software SS IPTV.
 • Nastavení zadáte kliknutím na příslušnou ikonu.
 • Přidat seznam skladeb.
 • Vyberte požadovaný kanál pro sledování.

Při prvním připojení seznamů skladeb je třeba vyplnit následující údaje. Adresy můžete zapsat buď ručně v nastavení televizního přijímače, nebo připojit počítač a použít jej k vyplnění seznamů skladeb. Druhý způsob je nepochybně pohodlnější.

Seznamy skladeb lze nalézt na webových stránkách SS IPTV nebo na zdrojích jiných poskytovatelů. Počet externích seznamů skladeb není omezen. Existuje pouze jeden interní seznam skladeb.

Chcete-li načíst externí seznam skladeb, musíte vstoupit na kartu „Obsah“, najít kategorii „Externí“ a kliknout na „Přidat“. Měli byste zadat název seznamu a adresu URL.

Chcete-li přidat interní seznam skladeb, přejděte do adresáře „General“ a klikněte na tlačítko „Get“. Seznam je platný po dobu 24 hodin nebo do vygenerování další kombinace kódů. Znaky by měly být zadány do editoru seznamu skladeb na webových stránkách SS IPTV.

Existují i další programy pro práci s IP TV: PeersTV, Vintera.TV nebo forkplayer.

Pro „chytré“ televizory Samsung řady 5 nebo 6, vydané později než v roce 2010, existuje pohodlný způsob připojení k digitálnímu vysílání. Jak v tomto případě nakonfigurovat kanály v televizoru Samsung Smart TV? Postupujte podle jednoduchých pokynů:

 • Stáhněte si software nStreamLmod.
 • Aktivace funkce Smart Hub.
 • Stiskněte tlačítko A.
 • Přihlaste se na kartě „Vytvořit účet“. Zadejte přihlašovací jméno (výchozí je develop) a heslo (výchozí je 123456).
 • Klikněte na ikonu „Vytvořit účet“.
 • Opětovné zadání přihlašovacího jména a hesla.
 • Stiskněte tlačítko Nástroje na dálkovém ovladači a vyberte adresář Nastavení.
 • V seznamu příkazů vyberte možnost „Vyvolat“.
 • Zadejte IP adresu serveru do pole „Nastavení IP adresy“. Nyní je služba IPTV nainstalována v televizoru.
 • Vstupte na kartu „Synchronizace aplikací“ a stiskněte klávesu Enter.
 • Najděte a spusťte program nStreamLmod.
 • Zadejte požadovanou adresu URL do pole Adresa URL seznamu přehrávání 1.

Po tomto jednoduchém algoritmu bude digitální televizor „Samsung“ s funkcí „Smart“ nastaven.

Veřejnoprávní televizní kanály můžete sledovat na svém Smart TV. Jak nastavit televizor pomocí funkce „Smart TV? Nic složitého. Stačí postupovat podle jednoduchých kroků:

 • Otevřít nastavení.
 • Vyberte kategorii „Kanály“.
 • Zadejte podkategorii „Automatické vyhledávání.
 • Jako zdroj signálu zadejte anténu nebo kabel.
 • V části „Provider“ vyberte možnost „Other“.
 • Definice frekvenčních hranic.
 • Aktivujte funkci „Vyhledávání digitálních a analogových kanálů“.
 • Počkejte, dokud systém nedokončí vyhledávání.

Tuto funkci nebude potřebovat mnoho uživatelů, ale v regionech místní televize někdy vysílá pouze v analogovém formátu.

Běžné případy připojení televizoru k síti Wi-Fi

Ve většině případů se problémy s připojením vyřeší nastavením příslušných parametrů, ale někdy se vyskytnou i zvláštní situace, které je třeba vyřešit:

 • Televizor Samsung se automaticky připojuje k cizí (sousední) síti a neumožňuje připojení k domácí síti. V takovém případě je třeba obnovit sítě v nastavení místní sítě a aktualizovat vyhledávání všech dostupných připojení Wi-Fi. Po zobrazení požadované sítě se připojte.
 • Chyba se resetuje pouze v jednotlivých aplikacích. Pokud televizor funguje online bez problémů, ale při pokusu o otevření např. YouTube systém resetuje připojení, je třeba televizor resetovat a v případě potřeby aktualizovat firmware, aby se odstranila softwarová chyba.
 • Televizor se připojí k síti a okamžitě obnoví připojení. Problém zřejmě spočívá v nastavení zabezpečení signálu. Je třeba otevřít nastavení směrovače a nastavit typ zabezpečení na WPA2-PSK.
 • Nestabilní připojení, rychlost internetu „skáče“. V tomto případě může být problém buď ve výkonu směrovače, nebo u poskytovatele internetových služeb. Pokud se zpomalení projevuje na všech zařízeních, kontaktujte poskytovatele internetových služeb.

I přes pohodlí bezdrátového připojení je klasické kabelové připojení stále nejlepším způsobem připojení televizoru Smart TV k internetu. Kabel poskytuje stabilnější připojení a nevyžaduje žádné speciální nastavení. Jedinou nevýhodou je estetický problém viditelného kabelu, ale i ten lze bez větších problémů vyřešit. Existuje mnoho způsobů, jak skrýt drát, aby vás nic nerušilo při sledování televize.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS