Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu bez tlačítka

Všechny způsoby pořízení snímku obrazovky na iPhone 13 a iPhone 13 Pro

Koupili jste si nový iPhone 13 nebo iPhone 13 Pro? Pokud jste dříve měli starší iPhone, nebudete vědět, jak pořídit snímek obrazovky. Novější smartphony nemají tlačítko Home, takže snímky obrazovky se pořizují novým způsobem.

Pokud přecházíte na iPhone 13 z iPhonu X a novějších, už víte, jak pořizovat snímky obrazovky. Tento návod je určen pro majitele starších modelů.

Jak pořídit dlouhý snímek obrazovky pomocí standardních nástrojů iOS

Tato funkce byla přidána již v systému iOS 13, ale ne všichni uživatelé o ní vědí.

Otevření požadovaného webu v Safari, dlouhého textu nebo dokumentu PDF.

Pořiďte snímek obrazovky pomocí výchozích nástrojů pro pořizování snímků (stiskněte tlačítko Napájení a Domů na iPhonu s Touch ID nebo tlačítko Napájení a Hlasitost na iPhonu s Face ID).

Klepnutím na miniaturu snímku v levém dolním rohu přejdete do režimu úprav.

Klepnutím na tlačítko Celá stránka pořídíte dlouhý snímek celé stránky nebo dokumentu.

Bohužel tímto způsobem lze pořídit pouze dlouhý snímek obrazovky webových stránek a dokumentů.

Skvělá výdrž baterie, žádné prodlevy ani brzdy, kompaktní rozměry, prvotřídní design a další vlastnosti dělají z MacBooku nejlepší notebook současnosti. V tomto článku se budeme věnovat podrobnostem a porovnáme Mac se zařízením se systémem Windows.

Některým MacBookům Air a MacBookům Pro začala v režimu spánku rychle docházet energie. Stalo se to po aktualizaci na macOS 12.2. Zdá se, že notebooky probouzejí připojené příslušenství Bluetooth a znovu je udržují vzhůru

VPN jsou zprostředkovatelské služby mezi vámi a stránkami a službami, ke kterým přistupujete. Díky nim si stránky myslí, že nejste tam, kde skutečně jste. Řekneme vám, proč ji potřebujete a čím se VPN liší od proxy serverů

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí Siri na iPhonu 12

Pokud chcete pořídit snímek obrazovky bez použití rukou, můžete použít Siri. Aktivace osobního asistenta hlasovým příkazem „Haló, Siri“ nebo stisknutím tlačítka napájení.

V dolní části obrazovky se zobrazí nové zjednodušené rozhraní Siri. Požádejte svého osobního asistenta o snímek obrazovky a snímek obrazovky bude pořízen. V rohu obrazovky se zobrazí náhled snímku.

Můžete také požádat Siri, aby otevřela aplikaci Fotky, a zobrazit snímek obrazovky v ní.

Jak zobrazit snímky obrazovky v zařízení iPhone 12

Všechny snímky obrazovky najdete v albu snímků obrazovky v aplikaci Fotky. Toto album se vytvoří automaticky. Zobrazí se tam každý pořízený snímek obrazovky.

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízení iPhone 12, 11, XS, XR, X

Nové telefony Apple iPhone 12, 11 XS, XR a iPhone X ztratily tlačítko domů (které se u předchozích modelů používalo pro pořizování snímků obrazovky), takže se způsob pořizování snímků obrazovky mírně změnil.

Mnoho funkcí, které byly dříve přiřazeny tlačítku Domů, nyní vykonává tlačítko zapnutí/vypnutí (na pravém okraji zařízení), které se používá také k pořizování snímků obrazovky.

Chcete-li na iPhonu XS/XR/XR pořídit snímek obrazovky, stiskněte současně tlačítko zapnutí/vypnutí a tlačítko zvýšení hlasitosti.

pořídit, snímek, obrazovky, iphonu

Ne vždy se vám to podaří hned napoprvé: obvykle je snazší stisknout tlačítko zvýšení hlasitosti o zlomek sekundy později (t.е. ne zcela současně s tlačítkem napájení), také pokud podržíte tlačítko zapnutí/vypnutí příliš dlouho, může se spustit Siri (je přiřazeno k držení tohoto tlačítka).

Pokud se zaseknete, existuje další způsob pořizování snímků obrazovky, který funguje na iPhonech 12, 11, XS, XR a iPhonech X. AssistiveTouch, popsaný dále v tomto návodu.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení iPhone 12, 11, XS, XR, X

U nových telefonů Apple iPhone 12, 11 XS, XR a iPhone X bylo odstraněno domovské tlačítko (které se u předchozích modelů používalo k pořizování snímků obrazovky), a proto se způsob snímání obrazovky mírně změnil.

Mnoho funkcí, které byly přiřazeny tlačítku Domů, se nyní provádí pomocí tlačítka zapnutí/vypnutí (na pravé straně zařízení), které se také používá k pořizování snímků obrazovky.

Chcete-li na iPhonu XS/XR/X pořídit snímek obrazovky, stiskněte současně tlačítko zapnutí/vypnutí a tlačítko zvýšení hlasitosti.

Ne vždy se to podaří hned napoprvé: obvykle je jednodušší stisknout tlačítko zvýšení hlasitosti o zlomek sekundy později (t.е. Ne zcela současně s tlačítkem napájení), a také, pokud podržíte tlačítko zapnutí/vypnutí příliš dlouho, může se spustit Siri (je přiřazeno ke spuštění při podržení tohoto tlačítka).

Pokud se vám to nepodaří, existuje další metoda snímání obrazovky, která funguje pro iPhone 12, 11, XS, XR a iPhone X. AssistiveTouch, popsaná dále v tomto návodu.

Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu SE 2020

Současné stisknutí bočního tlačítka a tlačítka Domů na smartphonu. Jakmile tlačítka uvolníte, bude pořízen snímek obrazovky.

Pokud nestisknete tlačítka současně, zařízení se uzamkne nebo se aktivuje Siri. Musíte je stisknout všechny najednou.

Uslyšíte charakteristický zvuk a v dolní části obrazovky se zobrazí náhled snímku obrazovky. Stisknutím jej upravíte nebo oříznete.

Chcete-li ztlumit snímek obrazovky, musíte iPhone zcela ztlumit.

Přitisknutím náhledu snímku obrazovky jej můžete okamžitě sdílet s jakoukoli aplikací.

Náhled lze také jednoduše přejet prstem z obrazovky a snímek obrazovky se automaticky uloží do aplikace Fotografie.

Jak pořídit snímek obrazovky na iPhonu 13 s fyzickými tlačítky

Chcete-li pořídit snímek obrazovky na telefonech iPhone řady 13, rychle stiskněte boční tlačítko (na pravé straně zařízení) a současně tlačítko pro zvýšení hlasitosti (na levé straně zařízení).

Po současném stisknutí kombinace kláves se ozve zvuk spouště fotoaparátu (pokud nemáte vypnuté vyzvánění) a v levém dolním rohu obrazovky se zobrazí miniatura snímku.

pořídit, snímek, obrazovky, iphonu

Pokud budete miniaturu několik sekund ignorovat nebo přejedete prstem doleva, po chvíli zmizí. Jakmile miniatura zmizí, iPhone automaticky uloží snímek obrazovky do knihovny fotografií.

Pokud však kliknete na miniaturu, zobrazí se možnosti, jak na snímek obrazovky něco nakreslit, zástupce pro přímé sdílení s jinými aplikacemi, odstranění snímku obrazovky atd. Д. V další části se budeme věnovat podrobnějším informacím.

Úprava snímků obrazovky na iPhonu 13:

Pokud klepnete na miniaturu obrázku, která se zobrazí v levém dolním rohu obrazovky iPhonu hned po pořízení snímku obrazovky, otevře se speciální režim úprav. V tomto režimu úprav můžete na snímek obrazovky kreslit, otáčet ho, ořezávat, přidávat k němu popisky, komentovat ho a jinak ho přímo odtud sdílet.

Pokud chcete snímek obrazovky odstranit bez uložení, klepněte na ikonu koše v pravém horním rohu obrazovky, což je užitečné, pokud chcete snímek obrazovky odstranit po jeho sdílení s ostatními.

Po dokončení úprav stiskněte tlačítko “ Hotovo “ v levém horním rohu obrazovky a vyberte možnost “ Uložit do fotografie „. Výsledný obrázek se uloží do knihovny Album Screenshots v aplikaci Fotografie.

Jak pořídit snímek obrazovky celé stránky na iPhonu

Důležitou novou funkcí v iOS 13 je možnost vytvářet snímky obrazovky přejetím prstem. Jsou uloženy ve formátu PDF, nikoli PNG, a umožňují zachytit nejen viditelnou část obrazovky, ale i tu, která přesahuje její hranice.

  • Chcete-li pořídit snímek obrazovky celé stránky, stiskněte v závislosti na modelu iPhonu tlačítko napájení a tlačítko Domů nebo tlačítko zvýšení hlasitosti;
  • Jakmile se v levém dolním rohu zobrazí miniatura snímku obrazovky, klikněte na ni dříve, než zmizí;
  • V horní části okna úprav přepněte do celoobrazovkového režimu, jak je znázorněno na obrázku;

Toto jsou základní tipy pro práci se snímky obrazovky v systému iOS 13 a novějším. Pokud znáte další triky, podělte se o ně v komentářích a na našem chatu na Telegramu. A nezapomeňte, že i kdybyste všechny tyto triky znali, existuje mnoho uživatelů, kteří by tyto informace mohli využít.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS