Jak pořídit snímek obrazovky na smartphonu Samsung

Počítačová gramotnost s Nadějí

Snímek obrazovky je snímek obrazovky pořízený uživatelem na jeho zařízení. Proč ji potřebujete? Vidět znamená věřit a slyšet znamená věřit, takže je jednodušší a intuitivnější pořídit snímek obrazovky systému Android a pak ho poslat jiné osobě než psát zprávu.

Vývojáři různých aplikací pro chytré telefony se systémem Android také potřebují snímek obrazovky v systému Android, aby popsali možnosti svých aplikací. Hráči se také chtějí podělit o své herní úspěchy pomocí snímku obrazovky.

Nejprve si pořiďte snímek obrazovky na chytrém telefonu a pak zjistěte, co s ním můžete dělat dál.

„Palm Snapshot

Pořizování snímků obrazovky na telefonu Samsung pomocí nativních funkcí smartphonu lze provádět zcela bez použití kláves; tato možnost je k dispozici u řady Samsung Galaxy a některých dalších moderních modelů a je mnohem snazší ji zvládnout než výběr nejodolnějšího telefonu.

Chcete-li nastavit snímek obrazovky pomocí dlaně, musíte:

  • Otevřete nabídku Nastavení. Přejděte trochu dolů na domovskou stránku, najděte sekci „Advanced“ nebo „Advanced Features“ a vstupte do ní.

Důležité: Snímek obrazovky se pak uloží do jiného systémového adresáře: podsložky Snímky obrazovky ve složce Obrázky.

Stejně jako u iPhonu je pořizování snímků obrazovky možné pomocí aplikací třetích stran, které jsou obvykle šikovnější a funkčnější než ty základní. zde jsou tři nejlepší z nich.

Alternativní způsob pořízení snímku obrazovky v zařízení Samsung Galaxy J3

Další způsob pořízení snímku obrazovky je k dispozici pro telefony řady Galaxy J.

  • Aktivace funkce „Snímání obrazovky pomocí gest“ v nastavení gest.
  • Zobrazte obrázek, jehož snímek chcete pořídit.
  • Pak přejeďte dlaní od jednoho okraje obrazovky telefonu k druhému.
  • Pokud vše proběhlo v pořádku, zobrazí se charakteristická animace nebo zvuk závěrky a v horní oznamovací liště se objeví ikona „Pořízen snímek obrazovky“.

Samotný snímek obrazovky se uloží do galerie smartphonu.

Možná se vám nepodaří pořídit snímek obrazovky napoprvé. Nezoufejte. Stačí pár minut tréninku, pár desítek pokusů a stanete se mistrem okamžitých snímků obrazovky.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Samsung

Na smartphonech a tabletech Samsung se mnoho základních operací provádí jinak než na jiných smartphonech a tabletech se systémem Android. Například na většině chytrých telefonů musíte pro pořízení fotografie obrazovky stisknout současně tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení/zamknutí. Na zařízeních Samsung se systémem Android však tato kombinace kláves nefunguje. Proto ani zkušení uživatelé nevědí, jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung.

Problém je v tom, že smartphony a tablety Samsung používají jinou kombinaci kláves. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte současně stisknout klávesu pro uzamčení hlasitosti a klávesu domů (velká hardwarová klávesa pod obrazovkou). Zjevně se tak děje proto, aby se přidala funkčnost právě této klávesy „Domů“ a zdůraznila její nezbytnost v zařízení.

Po pořízení snímku obrazovky se ozve zvukový signál, který vás informuje o uložení snímku obrazovky, a v oznamovací oblasti se zobrazí zpráva. Nyní můžete otevřít horní obrazovku a najít v ní zachycený obrázek.

Pořízené snímky obrazovky se také zobrazují v aplikaci „Galerie“ ve složce „Snímky obrazovky“. Pokud chcete ve správci souborů najít zachycené snímky obrazovky, musíte otevřít složku /storage/emulated/0/Pictures/Screenshots/.

Snímky obrazovky můžete pořizovat také pomocí speciální aplikace, která však vyžaduje práva ROOT. Pro uživatele root můžete například použít aplikaci drocap2.

Pomocí této aplikace můžete pořizovat snímky obrazovky pouhým zatřesením telefonu. Pro pořízení snímku obrazovky na smartphonu nebo tabletu Samsung nemusíte mačkat žádná tlačítka. Také drocap2 pro uživatele root umožňuje vybrat formát obrázků (PNG nebo JPEG). který se použije k uložení pořízených snímků obrazovky.

Kromě aplikace drocap2 pro uživatele s oprávněním root existují i další aplikace pro pořizování snímků obrazovky. Například: Screenshot Easy, Screenshot Ultimate, Screen Grabber a další.

Mimochodem, máme článek o tom, jak pořídit snímek obrazovky ve Windows Phone.

Funkce pro různé modely telefonů

U novějších smartphonů Samsung pořídíte snímek obrazovky stisknutím tlačítka napájení a tlačítka snížení hlasitosti. Stiskněte a podržte tato tlačítka po dobu několika sekund, poté se ozve charakteristický zvuk „snapshot“.

Na dříve vydaných smartphonech Samsung můžete pořídit snímek obrazovky úplně stejným způsobem. Existuje však ještě jedna možnost, která funguje i v tomto případě. Starší smartphony mají fyzické tlačítko Home. Stisknutím tlačítek domů a vypnutí současně pořídíte snímek obrazovky. Ozve se cvaknutí, které znamená, že byl snímek pořízen.

Pokud je smartphone zcela ztlumen, neuslyšíte při pořizování snímku obrazovky žádné kliknutí. V tomto případě si obrázek můžete jednoduše prohlédnout přejetím po oznamovací cloně nebo přejít do galerie.

Jak pořídit snímek obrazovky dlaní v telefonu nebo tabletu Samsung

V mobilních zařízeních Samsung Galaxy se systémem Android 5.0 a novější je k dispozici funkce Palm Screen Capture. Ve výchozím nastavení je na většině zařízení povolena, takže snímek obrazovky můžete pořídit posunutím dlaně po obrazovce zprava doleva nebo zleva doprava.

Pokud je funkce vypnutá, měli byste otevřít „Nastavení“, přejít na „Rozšířené funkce“ (v závislosti na modelu a verzi Samsung Experience nebo One UI může být název požadované části nastavení následující: „Ovládání gesty“, „Ovládání dlaní“ nebo „Pohyb“) a aktivujte přepínače vedle položek Snímání obrazovky a Snímání dlaní.

V telefonech s uživatelským rozhraním One UI 2.0 požadovaná položka se nachází v podsekci „Pohyby a gesta“ v části „Nastavení“ → „Pokročilé“.

Snímek obrazovky pomocí kláves

Prvním a nejjednodušším způsobem pořízení snímku obrazovky je stisknutí dvou kláves na telefonu současně ⇒

  • U všech modelů Samsung (bez tlačítka „Domů“) jsou to tlačítka „Snížení hlasitosti“ a „Zapnutí/vypnutí“ na smartphonu nebo tabletu.
  • U smartphonů a tabletů s fyzickým tlačítkem „Domů“ stiskněte toto tlačítko a tlačítko „Napájení“ zařízení.
  • U velmi starých modelů telefonů musíte snímek obrazovky pořídit pomocí kombinace kláves Domů a Zpět.

Po úspěšném pořízení snímku obrazovky se v horním oznamovacím panelu zobrazí čtvercová ikona.

Pořizování snímku obrazovky v zařízení Samsung Android

Než pořídíte snímek obrazovky s tlačítky, doporučuji, abyste se rozhodli, jak se jmenují a kde se nacházejí tlačítka v telefonu Samsung.

Pořízení snímku obrazovky ve verzi systému Android 4.4 nebo 5.0 z chytrého telefonu Samsung je třeba stisknout dvě tlačítka současně:

Tato dvě tlačítka je třeba na smartphonu stisknout tak, aby bylo slyšet charakteristické cvaknutí, jako když cvakne závěrka na fotoaparátu nebo starém fotoaparátu, což znamená „Mám to“! Snímek obrazovky je pořízen a uložen do paměti systému Android.“.

Jakmile se ozve charakteristické kliknutí na Android, zbývá už jen najít snímek obrazovky v telefonu a zlikvidovat ho podle vlastního uvážení.

U jiných modelů smartphonů se kombinace tlačítek, která je třeba stisknout současně pro pořízení snímku obrazovky, může lišit

pořídit, snímek, obrazovky, smartphonu

Někteří výrobci chytrých telefonů poskytli svým zařízením další způsob pořízení snímku obrazovky. Například příkaz „Snímek obrazovky“ lze vložit do nabídky „Domů“ (také známé jako „Zapnout“ nebo „Domů“, obr. 1), buď v nabídce tlačítka Zpět, nebo v nabídce „Nedávno otevřené programy“. To znamená, že po stisknutí těchto tlačítek se zobrazí nabídka, která obsahuje mimo jiné příkaz „snímek obrazovky“.

Některé smartphony Samsung s technologií Note jsou vybaveny stylusem. Poté musíte klepnout špičkou stylusu na obrazovku a pořídit snímek obrazovky.

Myslím, že uživatelé, kteří tvrdí, že „jste nemohli uložit snímek obrazovky Android“, jsou ve skutečnosti:

  • tento snímek obrazovky nepořídil, protože pokud je snímek obrazovky pořízen, automaticky se uloží do paměti systému Android,
  • Nebo nemůžete najít snímek obrazovky ve svém zařízení.

Software pro pořizování snímků obrazovky

Z internetu lze stáhnout řadu aplikací, které usnadňují pořizování snímků obrazovky displeje telefonu. Aplikace jsou nabité užitečnými funkcemi.

Snímek obrazovky Ultimate

Vzácný mobilní nástroj. Kořenová práva není třeba poskytovat. Některé spouštěče aplikací:

Screenshot Ultimate má vestavěný editor, ve kterém může uživatel otáčet snímek obrazovky, kreslit, přidávat datum a text, překrývat efekty. Snímek obrazovky mobilního telefonu lze odeslat prostřednictvím sociálních médií, instant messengeru.

Screenshot Pro

Aplikace umožňuje vyfotit obrazovku jedním dotykem. Na displeji je malý panel. Pokud začne být na obtíž, lze jeho umístění snadno změnit. Snímek obrazovky se vytvoří stisknutím tlačítka na panelu.

Žádný kořen Snímek obrazovky

Majitel chytrého telefonu má k dispozici různé možnosti: časovač, tlačítko na ovládacím panelu, zatřesení. V aplikaci jsou k dispozici další funkce:

Neoficiální verzi lze stáhnout online, pokud zařízení nemá práva ROOT.

Důležité! Snímky obrazovky mobilního telefonu pořízené pomocí funkce No Root Screenshot budou uloženy v různých složkách. Ve výchozím nastavení se obrázky ukládají do paměti zařízení a někdy se objeví ve stejnojmenné složce na flash kartě.

AssistiveTouch

Pokud tlačítka na iPhonu z nějakého důvodu nefungují, můžete použít funkci AssistiveTouch. Posloupnost akcí:

Aplikaci naleznete v sekci „Interakce“. Zapněte ji posunutím doprava. Na pravé straně monitoru se zobrazí malý šedý rámeček. Otevřete stránku, kterou chcete vyfotit, a klikněte na čtverec. V zobrazené nabídce stiskněte postupně: „Device“. „“. Zobrazí se možnost „Snímek obrazovky“. Klikněte na něj.

Každý majitel moderního mobilního zařízení by měl vědět, jak v případě potřeby rychle vyfotit obrazovku. Snímky displejů chytrých telefonů v systémech iOS a Android jsou pořízeny odlišně. Můžete použít klávesovou zkratku nebo si stáhnout speciální program pro pořizování snímků obrazovky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS