Jak pořídit snímek obrazovky na tabletu Huawei

Vyfoťte obrazovku tabletu

Mnoho uživatelů, kteří mají tablet s operačním systémem Android, má někdy otázku: jak vyfotit obrazovku, jak pořídit snímek obrazovky na tabletu?? Tato otázka zajímá zejména nezkušené uživatele. Co je to snímek obrazovky?? Snímek obrazovky je obrázek obrazovky vašeho zařízení. Pro pořízení snímku obrazovky na tabletu se systémem Android se uživatelům nabízí řada různých způsobů.

Výrobci tabletů zahrnují funkci pořízení snímku obrazovky současným stisknutím několika tlačítek na zařízení. Vše však závisí na samotném gadgetu a jeho funkcích.

Použití klávesových zkratek

Standardní způsob pořízení snímku obrazovky na tabletu Huawei je pomocí klávesových zkratek. Algoritmus akcí je následující:

 • Najděte tlačítka napájení (vypnutí a zapnutí) a snížení hlasitosti na konci zařízení Huawei.
 • Stiskněte je na jednu nebo tři sekundy, dokud se obraz na displeji nezastaví.
 • Vyčkejte na zvukový signál, stejně jako při fotografování.

Obrázek se uloží do Galerie a stejnojmenné sekce Snímky obrazovky. Po zmrazení obrázku se v horní části zobrazí odpovídající informace o uloženém souboru.

Jak pořídit dlouhou obrazovku

Dlouhý snímek obrazovky umožňuje zachytit celou oblast stránky na internetu namísto ukládání obrázku po částech. Za tímto účelem:

Po spuštění se v horní části zobrazí oznámení a obrázek se automaticky uloží do „Galerie“.

Majitelé zařízení od slavné čínské značky se často ptají, jak pořídit snímek obrazovky na tabletu Huawei. Vývojáři poskytli mnoho pohodlných způsobů, od používání klávesových zkratek až po stahování aplikací. Podívejme se na jednotlivé možnosti a pokyny k akci níže.

Metoda

Pokud vám první možnost z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete použít jiné způsoby. Umožňují také pořizování snímků obrazovky v mobilních zařízeních Huawei.

Můžete například zkusit pouze stisknout a podržet tlačítko napájení po dobu 2-3 sekund. Poté se zobrazí následující nabídka. K dispozici bude několik možností:

Jak jste již uhodli, zbývá pouze vybrat požadovanou možnost. V některých zařízeních (v závislosti na firmwaru) však tato nabídka neobsahuje možnost pořídit snímek obrazovky. Připravte se tedy na to, že tato metoda nemusí na vašem zařízení fungovat.

Snímek obrazovky na tabletu iOS

Gadgety s tímto operačním systémem mají při vytváření snímků obrazovky své vlastní zvláštnosti.

Modely tabletů

„Rodina Apple nemá tolik mini PC jako platforma Android. Tablety iPad mají následující možnosti:

Funkce operačního systému

Standardní varianta. kombinace klávesnice.

pořídit, snímek, obrazovky, tabletu, huawei
 • Příprava aplikace na plochu nebo na celou obrazovku.
 • Stiskněte „Menu“ a „Lock“.
 • Úspěšná akce bude potvrzena pípnutím.

Další způsoby

V obchodě AppleStore najdete několik dalších aplikací s pokročilými nastaveními a grafický editor fotografií:

Vytvoření snímku obrazovky v systému Huawei

Podobně jako všechna zařízení se systémem Android mají smartphony Huawei jedinečné funkce, které se rozšiřují na většinu funkcí, včetně možnosti pořídit snímek obrazovky. Budeme věnovat pozornost každému detailu a zohledníme nejen model, ale také verzi firmwaru.

Kombinace tlačítek

Telefony Huawei mají stejnou kombinaci kláves bez ohledu na verzi systému, firmwaru nebo modelu zařízení. Chcete-li pořídit snímek, stiskněte a několik sekund podržte současně tlačítka „Snížení hlasitosti“ a „Napájení/Ztlumení“.

Pokud jste vše provedli správně, několik sekund po stisknutí se ozve zvuk závěrky, který slyšíte při použití fotoaparátu zařízení, a zobrazí se oznámení o vytvoření snímku obrazovky s náhledem obsahu. Úspěšné pořízení snímku obrazovky poznáte také podle ikony v oznamovací liště nahoře a po otevření spouště.

Pro zobrazení a následné použití snímku obrazovky použijte výše uvedený snímek obrazovky nebo přejděte do složky „Screenshots“ v adresáři „DCIM“ nebo „Pictures“. Adresář se nejčastěji nachází na externí paměťové kartě, ale může být vytvořen i v interní paměti. Kromě toho má zadaná složka při pořizování snímku obrazovky stejné umístění, a to nejen prostřednictvím kombinace tlačítek, ale také u mnoha aplikací třetích stran a dalších nástrojů shellu.

Panel rychlého přístupu

Další metodou, která je ve výchozím nastavení k dispozici téměř v každém smartphonu Huawei, je použití panelu nástrojů Rychlý přístup. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, musíte otevřít závěs příslušným gestem a na panelu s ikonami najít ikonu nůžek. Stisknutím se vytvoří snímek obrazovky včetně standardní oznamovací oblasti, ale bez panelu nástrojů Rychlý přístup.

Prostřednictvím klávesnice

Pokud je tablet Huawei připojen ke klávesnici, trvá vytvoření snímku obrazovky ještě kratší dobu. Algoritmus je následující:

 • Přihlášení k tabletu nebo vyhledání obrázku na displeji, který chcete zachytit.
 • Klikněte na tlačítko Print Screen.
 • Počkejte na potvrzení (blikání a obrázek).
 • Ujistěte se, že je snímek obrazovky uložen v galerii zařízení Huawei.

Tato metoda je vhodná pro pořízení snímku obrazovky jedním klepnutím, ale skutečnost, že je připojena klávesnice, vytváří další nepříjemnost.

Prostřednictvím klávesnice

Pokud je tablet Huawei připojen ke klávesnici, trvá pořízení snímku obrazovky ještě kratší dobu. Algoritmus je následující:

 • Zadejte svůj tablet nebo vyhledejte obrázek na displeji, který chcete uzamknout.
 • Klikněte na tlačítko Print Screen.
 • Počkejte, dokud se nepotvrdí (obrázek bliká a objeví se).
 • Zkontrolujte, zda je snímek obrazovky uložen v galerii zařízení Huawei.

Tato metoda je vhodná pro pořízení snímku obrazovky jedním kliknutím, ale skutečnost, že je nutné připojit klávesnici, způsobuje další nepříjemnosti.

Snímky obrazovky pomocí nástrojů třetích stran

Proč standardní funkce pro vytváření snímků obrazovky smartphonu Huawei nemusí náročnému uživateli stačit? Nejprve je zachycena celá obrazovka a není možné vybrat konkrétní oblast. Zadruhé. výsledný obrázek není možné okamžitě upravit.

Do smartphonu Huawei lze nainstalovat nástroje třetích stran a získat následující výhody

 • Okamžité pořizování snímků obrazovky a jejich následná úprava v programu.
 • Zachycení videoklipu z obrazovky smartphonu.
 • Výběr preferovaného formátu snímku obrazovky.
 • Nastavení oblasti snímání pro snímek.
 • Integrace popisků, vliv na získaný obraz.

Mezi nejoblíbenější programy v této oblasti patří:

 • Snímek obrazovky;
 • Snímek obrazovky Ultimate;
 • Snímek obrazovky Easy 2.8.2.

Nástroje mají pokročilé funkce a jsou vhodné pro uživatele, kteří potřebují vytvářet propracované snímky obrazovky a zachycovat video.:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS