Jak pořídit snímek obrazovky telefonu Huawei

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Honor a Huawei

Oblíbené řady chytrých telefonů mají často charakteristické funkce. Vývojáři společnosti Huawei vytvořili takovou pohodlnou a nezapomenutelnou „funkci“ pro vytváření snímků obrazovky. V tomto článku se podíváme na to, jak pořídit snímek obrazovky na zařízeních Honor 10, 9, 9 Lite, 8, 8 Lite, 7, 7a, 7c, 7x, 6, 5 standardními i nestandardními způsoby a jak zachytit pouze část displeje nebo naopak zachytit dlouhou stránku.

Nejprve si uveďme různé implementace této funkce:

 • Stiskněte speciální kombinaci kláves (univerzální metoda pro většinu zařízení, včetně například Huawei Honor 8);
 • používat proprietární vývoj Knuckle Sense (modernější verze by fungovala na Huawei Honor View 10);
 • Tlačítko Použít v systémové nabídce;
 • nainstalovat speciální aplikaci pro pořizování snímků obrazovky.

Ve všech případech si můžete hotové soubory prohlédnout v galerii.

Přidat recenzi, přidat článek nebo sdílet užitečný tip.

Smartphone Huawei P40 Pro s nejlepším fotoaparátem 2020. 2021. V žebříčku fotoaparátů telefonů získala novinka rekordních 128 bodů a obsadila první místo.

Propagační telefon zdarma. Bezplatný telefon, dotykové a tlačítkové smartphony obou značkových výrobců Samsung, iPhone i málo známých výrobců.

Zanecháním zpětné vazby pomáháte ostatním správně se rozhodnout. VÁŠ NÁZOR SE POČÍTÁ.

Přidat recenzi, přidat do článku nebo na stránku s užitečnými tipy.

Smartphone Huawei P40 Pro s nejlepším fotoaparátem 2020. 2021. V žebříčku fotoaparátů telefonu získala novinka rekordních 128 bodů a obsadila první místo.

Propagační telefon zdarma. Volné telefony, dotykové a tlačítkové chytré telefony, a to jak značkových výrobců Samsung, iPhone, tak i málo známých.

Zanecháním zpětné vazby pomáháte ostatním správně se rozhodnout. VÁŠ NÁZOR SE POČÍTÁ.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Honor pomocí aplikace

Standardní nástroje Honoru pro pořizování snímků obrazovky ne vždy vyhovují potřebám uživatelů. Mají následující nevýhody:

 • neumožňují úpravu obrázku (např. změnu barevného schématu, kreslení nebo psaní);
 • nevhodně určit velikost snímané oblasti obrazovky;
 • vždy použít výchozí cestu pro uložení souboru.

Problém mohou vyřešit aplikace třetích stran, které jsou navrženy speciálně pro snímky obrazovky, a rozšířit možnosti vašeho zařízení.

Příkladem takové aplikace je Screen Master. Aplikaci si můžete stáhnout z oficiálního úložiště pro Android na Google Play.

Screen Master pořizuje snímky obrazovky ve vysokém rozlišení a poskytuje uživateli rozsáhlou sadu nástrojů pro práci s obrazem. Pomocí něj můžete upravovat získaný obrázek, vytvářet na něm značky, popisky a ukazatele. Obrázek je uložen ve formátu PNG.

Dalším oblíbeným programem je Touchshot. Je k dispozici ke stažení také na Google Play

Tato aplikace umožňuje vytvářet vysoce kvalitní snímky obrazovky pomocí jemného doladění kvality výsledného obrázku. Kromě toho můžete pomocí funkce Touchshot pořizovat krátké videozáznamy dění na obrazovce telefonu. Obrázek získaný pomocí nástroje lze upravit. Samozřejmě se to nedá srovnávat s plnohodnotným editorem fotografií. Ale na smartphone to není špatné.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Huawei pomocí rychlého přístupu

Existuje další jednoduchý způsob, jak pořídit snímek obrazovky smartphonu. Panel rychlého nastavení otevřete přejetím prstem po obrazovce shora dolů. Pokud jsou ve žralokovi nějaká oznámení, musíte je zavřít nebo dvakrát přejet prstem po žralokovi. Poté najděte tlačítko Snímek obrazovky a stiskněte je.

Je to co nejjednodušší, jakmile stisknete tlačítko, pořídí se snímek obrazovky. Pořízený obrázek si můžete prohlédnout v galerii nebo ve složce Stažené soubory.

Snímek obrazovky s kloubem

Touto metodou můžete pořídit snímek obrazovky posunutím kloubu prstu po displeji. Nefunguje na všech verzích firmwaru.

Najděte sekci „Správa“ a zadejte ji.

Popis fungování funkce je před vámi.

Snímek obrazovky s gesty (klouby)

U některých modelů Huawei a Honor je možné pořídit snímek obrazovky kloubem ruky. V nastavení je třeba povolit příslušnou funkci.

 • Otevřete v nastavení sekci „Správa“.
 • Vyberte podsekci „Návrhy“.
 • Klikněte na možnost „Smart screenshot“.
 • V otevřené nabídce přetáhněte posuvník do polohy „Povoleno“ (bude zvýrazněn modře).

Když nyní dvakrát klepnete kloubem ruky na displej smartphonu, pořídí se snímek. Když nakreslíte kloubem obdélníkový tvar, pořídí se snímek obrazovky pouze vybrané oblasti. Pokud kloubem ruky nakreslíte symbol „S“, můžete vytvořit dlouhý snímek obrazovky.

Snímek obrazovky se třemi prsty

Klepněte na možnost „snímek obrazovky třemi prsty“.

K pořízení snímku obrazovky nyní stačí přejet třemi prsty po obrazovce.

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí příkazu ADB

Nejen na telefonech Huawei a Honor, ale i na dalších zařízeních se systémem Android můžete vytvořit snímek obrazovky pomocí nástroje ADB. K tomu je třeba nainstalovat jej do počítače, připojit k němu smartphone a aktivovat ladění USB. Podrobný postup instalace ADB, ovladačů a Javy je popsán v pokynech pro přenos aplikací na paměťovou kartu. Po provedení pokynů v návodu otevřete složku „platform-tools“ a při kliknutí pravým tlačítkem myši na prázdné místo podržte stisknutou klávesu „Shift“. V otevřené nabídce vyberte jednu z přítomných položek: „Otevřít příkazové okno“ nebo „Otevřít okno prostředí PowerShell zde“.

Nyní spusťte následující příkaz ADB: zkopírujte jej, vložte do příkazového řádku a stiskněte klávesu „Enter“. V prostředí Windows Powershell před příkaz přidejte příkaz./ nebo.\.

Tím se vytvoří snímek obrazovky. V tomto příkladu by se obrázek jmenoval „screen“.png“ a uloží se do kořenového adresáře ve vnitřní paměti. Příkaz však můžete upravit zadáním jiného názvu souboru a cesty a získat tak například příkaz adb shell screencap /sdcard/Download/screen2.png.

pořídit, snímek, obrazovky, telefonu, huawei
| Denial of responsibility | Contacts |RSS