Jak pořídit snímek obrazovky v aplikaci Torus v systému Android

Jak pořídit snímek obrazovky v systému Android

V recenzích aplikací se často používají snímky obrazovky (samozřejmě)?!). Zatímco v systému iOS je lze provést dvěma kliknutími, v systému Android to není vždy snadné. Ve verzi 4.0 tento úkol byl již zjednodušen na minimum, ale předchozí úkoly někdy vyžadují hodně práce. Představení způsobu pořizování snímků obrazovky pomocí sady SDK, který zaručeně funguje a nevyžaduje oprávnění uživatele Root. A kromě toho vám řekneme, jaké další metody existují.

Začnu standardními funkcemi. Jde o to, že v některých smartphonech je funkce pořizování snímků obrazovky implementována „out of the box“.

 • Android 3.2 a novější. dlouhým stisknutím tlačítka Poslední aplikace.
 • Android 4.0. Tlačítko snížení hlasitosti. Tlačítko napájení.
 • Samsung Galaxy. tlačítko Zpět na domovskou obrazovku (uloženo ve složce ScreenCapture).
 • Samsung Galaxy S II. Zámek domovského tlačítka (uloženo ve složce ScreenCapture).
 • HTC Desire S. Otočení tlačítka Domů (uloženo ve složce ScreenCapture).
 • Sony Ericsson Xperia Arc S. tlačítko pro snížení hlasitosti.

Super Snímek obrazovky

Super Screenshot přidává k běžnému postupu řadu funkcí. Způsob pořízení snímku obrazovky zůstává stejný. Musíte stisknout kombinaci tlačítek nebo použít funkci gesta. Po pořízení snímku obrazovky se zobrazí řada možností, které umožňují přidat textovou zprávu v libovolné barvě, rozmazat určité části fotografie a změnit její velikost.

Aplikace umožňuje umístit ručně psané značky, které jsou ideální, když chcete nakreslit šipku a upozornit na určitou oblast. Po dokončení úprav se zobrazí možnosti sdílení. Nástroj je zdarma a je podporován reklamou.

Zapněte program a klikněte na tlačítko „Start Capture“. Nyní běží na pozadí a v okamžiku pořízení snímku obrazovky by se měly zobrazit nástroje pro úpravy. Pokud ji nevidíte, otevřete aplikaci Super Screenshot z oznamovací oblasti ručně.

Celkově se jedná o skvělého pomocníka, který umožňuje upravovat a komentovat shromážděné fotografie. Ale co když potřebujete pokročilejší funkce??

Triky pro pořizování nelegálních snímků obrazovky

Pořízení snímku obrazovky pomocí jiného mobilního telefonu

Přestože nám systém může zakázat pořizovat snímky obrazovky. nemůže zabránit tomu, aby naše oči nebo jiné prvky viděly to, co vidíme na displeji mobilního telefonu. Z tohoto důvodu je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak pořídit snímek obrazovky v aplikacích, které blokují zachycení. je použít jiný mobilní telefon nebo fotoaparát a vyfotit celý mobilní telefon.

Použití webové verze aplikace

Toto blokování může fungovat pouze v systému a v aplikacích, které pro něj byly naprogramovány, ale ve webovém prohlížeči toto omezení neexistuje. Můžeme se rozhodnout navštívit webové stránky nebo aplikaci banky, která nám brání v pořizování snímků, a tak budeme moci pořídit všechny snímky obrazovky, které chceme, bez jakýchkoli omezení.

Co znamená zpráva „Nelze pořídit snímek obrazovky z důvodu zásad zabezpečení“ a kde ji zobrazit

Tato zpráva se může objevit za různých okolností. Pokud často pořizujete snímky obrazovky, pravděpodobně jste se setkali s touto zprávou. Lidé používající zařízení se systémem Android se při pokusu o pořízení snímku obrazovky poměrně často setkávají s takovým problémem.

Lidé si stěžují, že se tato zpráva v poslední době objevuje stále častěji. Důvodem jsou bezpečnostní zásady některých společností. S takovou zprávou se můžete setkat v několika nejčastějších případech. Patří mezi ně:

Zásady zabezpečení prohlížeče Google Chrome

Tato zpráva se může zobrazit, když jste v režimu inkognito. Nejprve se ujistěte, že jste se z tohoto režimu odhlásili.

pořídit, snímek, obrazovky, aplikaci, systému, android

Tato zpráva se někdy zobrazí, když chcete pořídit snímek obrazovky v režimu inkognito na různých webech. Například na nebo Snapchat. Chcete-li se toho zbavit a zachytit požadovaný obsah, jednoduše přepněte do normálního režimu prohlížení.

Pokud vám to nefungovalo, existuje alternativní způsob, jak problém vyřešit pomocí prohlížeče Chrome. K tomu potřebujete:

 • Přejděte do části „Nastavení“.
 • Poté vyberte možnost Ostatní aplikace.
 • Pak najděte Blokování aplikací (pokud existuje).
 • Pak přejděte na kartu „Oprávnění“.
 • A povolte oprávnění k ukládání.

Poté můžete pořídit potřebné snímky obrazovky z nebo Snapchat

Zásady zabezpečení pro různé aplikace

Toto oznámení může být také způsobeno zásadami ochrany osobních údajů různých aplikací. Aplikace může mít vestavěnou funkci, která zabraňuje pořizování snímků obrazovky, aby chránila vaše data před krádeží útočníky.

Ty jsou obvykle zabudovány do finančních nebo bankovních aplikací. Nebo na obrazovkách hesla a přihlášení. To slouží k ochraně dat před hackery, kteří by se mohli vloupat do vašeho telefonu, nebo jednoduše k zajištění toho, abyste omylem nepořídili snímek obrazovky s důležitými informacemi, které by se mohly dostat do rukou třetí strany.

Některá nastavení telefonu

V mobilních telefonech existují také nastavení, která možnost pořízení snímku obrazovky blokují. V takovém případě je třeba kontaktovat podporu výrobce telefonu a zkontrolovat nastavení zabezpečení telefonu.

Programy třetích stran

Ve Firefoxu existuje několik multifunkčních nástrojů pro pořizování snímků obrazovky. Například Lightshot. V jednoduchých pokynech se podíváme, co je to za software a jak ho používat.

Instalace aplikace Lightshot

Nejprve je nutné přidat distribuci do počítače. Za tímto účelem:

Zde lze postup pro přidání nového softwaru považovat za dokončený. Můžeme přejít k praktickému použití.

Jak používat Lightshot

Stisknutím klávesy PrtSc program po spuštění vyvoláte (ve výchozím nastavení běží na pozadí). Pracovní plocha automaticky ztmavne a stane se neaktivní, objeví se kurzor. Vyberou požadovanou oblast snímání, i když se jedná o celou stránku. A pak je tu variabilita, protože vývojáři ji umožnili:

 • sdílet obrázek v oblíbeném formátu (např. na sociálních sítích). sítě);
 • odeslat obrázek na poštu;
 • automaticky vytiskne pořízený snímek;
 • zkopírovat objekt a uložit jej do počítače.

Pro rozšíření funkcí jsou k dispozici následující nástroje

 • Tužka. označí určitý objekt „rukou“.
 • ořezávací linie. část obrazu lze ohraničit hladší sadou bodů.
 • Šipka se používá ke zdůraznění něčeho.
 • obdélník slouží jako rámeček, který podtrhuje důležitou část obrázku.
 • Marker je odvážnější variantou tužky.
 • text je vyžadován pro popisky některých objektů.
 • Barva. k dispozici paleta RGB.
 • Vrátit zpět. vrátí uživatele o krok zpět (také klávesová zkratka Ctrl Z).

Nyní stačí vybrat část obrazovky, kterou chcete zachytit, pohrát si s ní a kliknout na tlačítko „Uložit“. Pomocí Průzkumníka nastavte umístění úložiště, ujistěte se, že se nový obrázek zobrazí například na ploše. Voila!

Konfigurace prohlížeče Tor pro síť Tor

Při prvním spuštění prohlížeče Tor byste měli zvolit způsob připojení k síti Tor: Připojit: Tuto možnost zvolte, pokud je váš přístup k internetu neomezený a pokud není používání sítě Tor v místě, kde se nacházíte, blokováno, zakázáno nebo monitorováno.

Konfigurace: Tuto možnost vyberte, pokud je váš přístup k internetu omezen nebo pokud je používání Toru v místě, kde se nacházíte, blokováno, zakázáno nebo kontrolováno.

Po úvodním nastavení a spuštění se prohlížeč bude nadále připojovat k síti Tor s původním nastavením. Tato nastavení však můžete v prohlížeči Tor snadno změnit. Může se vám hodit například při cestování nebo v případě, že se změní situace v zemi, kde žijete. Postup naleznete v pokynech „Jak změnit konfiguraci přístupu k síti Tor“.

Jak se připojit přímo k síti Tor

Při prvním spuštění prohlížeče Tor se zobrazí okno s výzvou k výběru typu připojení.

Pokud přístup k síti Tor ve vaší zemi není omezen, klikněte na tlačítko [Připojit].

Po několika sekundách je prohlížeč Tor Browser připraven ke spuštění.

Jak se připojit k síti Tor, pokud k ní nemáte povolen přístup

Pokud chcete prohlížeč Tor používat z místa, kde je síť Tor blokována, musíte se k síti připojit pomocí mostů. Mosty nejsou uvedeny ve společném adresáři serverů Tor, takže je obtížnější je blokovat. Některé můstky podporují také připojitelné přenosy, které skrývají přenosy do sítě Tor a ze sítě Tor. To pomáhá zabránit odhalení a zablokování mostů.

Díky standardnímu přenosu připojení, obfs4, je obtížné zjistit, zda k přístupu na internet používáte síť tor. Samotná síť Tor však nebyla vytvořena za účelem utajení jejího používání.

Další informace o mostech v síti Tor najdete na webových stránkách projektu. Při připojování můžete použít dva druhy mostů. vestavěné mosty a vlastní mosty.

Jak se připojit k síti pomocí vestavěných můstků

Při první instalaci prohlížeče Tor Browser je třeba zvolit typ připojení.

Pokud je vaše připojení k síti Tor blokováno, klikněte na tlačítko [Configure].

Zaškrtněte políčko

Nyní je třeba zvolit, který přenos chceme použít pro připojení k síti. Z rozevíracího seznamu vyberte možnost obfs4.

Pokud k připojení k internetu používáte proxy server, zaškrtněte další políčko [K připojení k internetu používám proxy server] a vyplňte údaje o proxy serveru.

Můžete si vybrat libovolný transport, pokud víte, o čem mluvíte, doporučujeme použít obfs4. Nyní je třeba kliknout na tlačítko [Připojit].

Prohlížeč Tor se připojuje k síti pomocí mostu s přenosovým rozhraním obfs4

Po několika sekundách se otevře prohlížeč.

Jak se připojit k síti pomocí vlastních můstků

K síti Tor se můžete připojit také prostřednictvím uživatelských mostů. Ty používá mnohem méně lidí, a proto je méně pravděpodobné, že budou blokovány. Pokud nemáte přístup na webové stránky projektu Tor, můžete získat seznam vlastních mostů zasláním e-mailu na adresu [email protected]. Do těla e-mailu napište get bridges a v odpovědi dostanete seznam vlastních mostů.

Pokud máte přístup na webové stránky projektu Tor, můžete jednoduše přejít na adresu https://bridges.torproject.org/options a získejte seznam vlastních mostů podle níže uvedených pokynů: Klikněte na možnost „Stačí mi zadat adresy mostů“

Vyplňte captcha a stiskněte klávesu Enter

Jakmile budete mít adresy uživatelských mostů, můžete je zadat v prohlížeči Tor.

Poznámka: Pokud prohlížeč spouštíte poprvé, můžete konfiguraci vlastních mostů zjistit podle několika prvních kroků z předchozího návodu. Pokud rekonfigurujete již nakonfigurovaný prohlížeč Tor Browser, přejděte k následujícím pokynům.

Co je to snímek obrazovky a kde je uložen

Snímek obrazovky je obrázek obrazovky s potřebnými informacemi pro uložení. Může se jednat o důležitou korespondenci nebo pokyny. Snímky obrazovky se ukládají do vnitřní paměti telefonu do složky Obrázky-Snímky obrazovky a lze je prohlížet ve fotogalerii telefonu, kde je lze dále upravovat (ořezávat, zvýrazňovat barevnými značkami)

Existuje několik způsobů, jak pořídit snímek obrazovky telefonu:

 • Jak stisknout některé klávesy na smartphonu.
 • Použití speciálních aplikací.
 • Vestavěné prvky zařízení, to mohou být speciální gesta a systémové aplikace, v závislosti na konkrétním modelu.
 • Další připojitelné miniaplikace.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Xiaomi Redmi

Pokud vlastníte smartphone této značky, můžete na telefonu Redmi pořídit snímek obrazovky jednoduchým způsobem.

Výrobce zařízení poskytl speciální tlačítko v nabídce nastavení. Chcete-li to provést, musíte otevřít ovládací panel v dolní části a vybrat možnost „Snímek obrazovky“. Fotografie obrazovky se uloží do příslušné složky „Pictures-Screenshots“. Můžete také použít univerzální metodu pořizování snímků. Za tímto účelem stiskněte a podržte současně tlačítko snížení hlasitosti a tlačítko napájení. Tato metoda však funguje i u starších modelů. Na novějších zařízeních z let 2019-2021 je k dispozici jednodušší způsob vytvoření fotografie obrazovky. gesto tří prstů. K tomu je třeba přejet po obrazovce třemi prsty složenými k sobě a fotografie je připravena. Uloží do stejné složky jako ostatní metody.

Existují univerzální způsoby vytváření obrázků, pojďme si je podrobně rozebrat:

Hardwarová metoda, která se provádí současným stisknutím tlačítek na všech telefonech se systémem Android od 4.0 a vyšší. Musíte podržet tlačítka Napájení a Snížení hlasitosti. Upozorňujeme, že tlačítka musí být stisknuta současně. Tímto způsobem je stiskněte a podržte po dobu asi 2-3 sekund, abyste pořídili snímek. Snímek se uloží do složky Obrázky/Snímek obrazovky ve vnitřní paměti zařízení.

Pokud má váš model telefonu fyzické tlačítko Domů na přední straně zařízení, můžete použít následující metodu: stiskněte tlačítko napájení a tlačítko Domů (nazývané také tlačítko zpět), podržte je 1-2 sekundy, dokud neuslyšíte zvuk spouště fotoaparátu. Obrazovka se může na okamžik rozjasnit, aby napodobila záblesk. Snímky obrazovky se uloží do příslušné složky a můžete si je prohlédnout v galerii.

Zvažte další univerzální mechanický způsob pořízení snímku obrazovky v systému Android.

Musíte chvíli podržet tlačítko vypnutí a poté se zobrazí nabídka: vypnout-restartovat-pořídit snímek obrazovky. Vyberte druhou možnost a získejte požadovaný obrázek.

Pořízení snímku obrazovky pomocí gest. Různí výrobci mohou mít různé kombinace. Například, jak je popsáno v části o tom, jak pořídit snímek obrazovky v systému Android Xiaomi, musíte dát tři prsty k sobě a přejet po obrazovce.

Některé modely zařízení umožňují pořídit snímek obrazovky dvojitým klepnutím na zadní stranu.

Pomocí této metody můžete zjistit, jak pořídit snímek obrazovky v systému Android pomocí speciálních aplikací. Chcete-li to provést, musíte přejít do Obchodu Play a do vyhledávacího řádku zadat příslušný požadavek. Podporuje zařízení se systémem Android od verze 4.0 až novější.

Pořízení snímku obrazovky pomocí speciálních vestavěných zařízení. Například příslušenství, jako je tlačítko vložené do konektoru pro sluchátka. Samotné příslušenství je k ničemu a může fungovat pouze jako svazek s vaším smartphonem.

Jeden takový přístroj vydal výrobce smartphonů Xiaomi, pojmenovaný Xiaomi Mikey. Prezentováno v cenovém segmentu 1 až 3 dolary. Toto tlačítko podporují telefony se systémem Android od 5.verze 0 a vyšší, kompatibilní se zařízeními různých značek.

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Samsung

V chytrých telefonech Samsung to lze provést několika způsoby. Konstrukce dřívějších modelů společností se liší od dnešních modelů. Dříve měly chytré telefony fyzické tlačítko „Domů“, které se nacházelo ve spodní části předního panelu zařízení. V současné době výrobce přepracoval vzhled smartphonu, takže tlačítko Home je citlivé na dotyk a nachází se ve spodní části samotného displeje.

První způsob pořízení snímku obrazovky je vhodný pro majitele starších smartphonů Samsung s fyzickým tlačítkem. Toto tlačítko a klávesu napájení je třeba současně podržet.

Druhý způsob. Podržte několik sekund stisknuté tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti (spodní část výkyvu tlačítka hlasitosti).

Třetí způsob. Vhodné pro majitele raných verzí systému Android od 2.3 až 4. Stiskněte dotykové tlačítko směrem dozadu a současně stiskněte fyzické tlačítko „Domů“.

Čtvrtý způsob. Pro majitele nových smartphonů Samsung. Posouvejte dlaní po obrazovce zleva doprava nebo naopak. Pokud se vám nedaří pořídit snímek obrazovky, zkontrolujte nastavení.

pořídit, snímek, obrazovky, aplikaci, systému, android

Nabídka-nastavení-ovládání gesty-nastavení možnosti snímku obrazovky se zapnutou dlaní.

Pokud se žádnou z těchto metod nepodaří pořídit snímek obrazovky, je pravděpodobné, že vaše zařízení nemá originální firmware nebo je falešné.

V systému Android od společnosti Sony můžete pořídit snímek obrazovky třemi způsoby:

 • Nejjednodušší způsob je stisknout tlačítko zapnutí/vypnutí.
 • Přes oznamovací clonu. Spusťte závěrku a vyberte ikonu „Screenshot“, stiskněte ji a získáte snímek obrazovky. V dřívějších verzích systému Android to lze provést kliknutím na čtvercové tlačítko v pravém dolním rohu.
 • Pomocí skryté nabídky. Podržte na několik sekund stisknutou klávesu napájení a zobrazí se nabídka: vypnutí napájení. režim letadlo. pořiďte snímek obrazovky.

Software SSmaker pro tvorbu snímků obrazovky

Pokud chcete vytvářet snímky obrazovky na 3 kliknutí a okamžitě je sdílet, můžete použít aplikaci SSmaker. Software pro snímky obrazovky si můžete stáhnout zde: Ssmaker

 • Po instalaci softwaru otevřete to, co chcete zachytit, a stiskněte známou klávesu Print Screen;
 • Zvýrazněte požadovanou oblast;
 • Klikněte na ikonu pro stažení. Hotovo, odkaz na snímek obrazovky je ve schránce. pro vložení odkazu stačí stisknout Ctrl V.

Pokud potřebujete snímek obrazovky upravit (např. Pokud chcete obrázek uložit na pevný disk, klikněte na nabídku „Soubor“ (např. vyberte část obrázku, označte jej šipkami nebo čarami) nebo jej uložte do počítače kliknutím na ikonu „Otevřít v editoru obrázků“.

Jak pořídit snímek obrazovky v počítači

Windows a Linux

Existuje mnoho způsobů, jak pořídit snímek obrazovky v systému Windows. Nejjednodušší je stisknout klávesu PrtSc, otevřít program Malování a použít klávesovou zkratku Ctrl V. Snímek obrazovky se zobrazí v okně editoru. Obrázek můžete uložit na pevný disk prostřednictvím nabídky „Soubor“.

Klávesa PrtSc bude fungovat i v systému Linux. Ihned po stisknutí této možnosti se zobrazí dialogové okno s dotazem na cestu k uložení snímku obrazovky.

Uvedené způsoby fungují pro stolní i přenosné počítače.

macOS

Chcete-li pořídit snímek obrazovky na libovolném počítači Apple, použijte kombinaci kláves Cmd Shift 3. Hotový snímek obrazovky se uloží na plochu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS