Jak pořídit snímek obrazovky v tabletu Samsung

Jak uložit snímek obrazovky v tabletu Samsung. Snímky obrazovky na tabletu Samsung Galaxy Tab a podobných zařízeních

Potřebujete pořídit snímek obrazovky na tabletu Samsung a nevíte, jak na to? V tomto článku najdete několik způsobů, jak pořídit snímek obrazovky na tabletech a smartphonech Samsung s operačním systémem Android.

Snímky obrazovky umožňují zachytit všechny informace na obrazovce a uložit je jako obrázek. Níže naleznete několik jednoduchých způsobů, jak pořídit snímek obrazovky na tabletech Samsung. Pokud se divák pokouší pořídit snímek obrazovky poprvé, obvykle se mu to napoprvé nepodaří a musí proces opakovat. Nezapomeňte zanechat svůj názor níže a sdělte nám, který model zařízení a metoda fungovala pro vaše zařízení, aby ostatní návštěvníci této stránky mohli získat užitečné informace od vás.

pořídit, snímek, obrazovky, tabletu

1) Chcete-li na zařízení Samsung pořídit snímek obrazovky, stiskněte současně tlačítko Domů a tlačítko Napájení/Zamknout na několik sekund. Tlačítko Domů je uprostřed pod displejem. Pokud vše proběhlo v pořádku, zobrazí se na obrazovce tabletu oznámení, že byl obrázek uložen, a pravděpodobně uslyšíte i zvukové upozornění. Uložený snímek obrazovky najdete v galerii nebo ve složce Obrázky/ScreenCapture nebo Obrázky/Screenshots.

2) Pokud první metoda nefunguje, zkuste pořídit snímky obrazovky tabletu pomocí druhé metody. Stiskněte současně tlačítka „Snížení hlasitosti“ a „Napájení/Zamknout“ a podržte je stisknutá po dobu několika sekund. Po úspěšném uložení snímku obrazovky v tabletu Samsung se na obrazovce zobrazí oznámení o pořízeném snímku obrazovky. Snímek obrazovky, který jste pořídili na tabletu Samsung Galaxy Tab, si můžete prohlédnout v galerii, ve složce Obrázky/Snímek obrazovky nebo ve složce Obrázky/Snímky obrazovky.

3) Pokud výše uvedené metody nepomohly pořídit snímek obrazovky tabletu Samsung, zkuste tento postup. Stiskněte a podržte tlačítka Domů a Zpět na tabletu se systémem Android, obě tato tlačítka se nacházejí pod obrazovkou. Tato metoda se v zásadě používá na tabletech Samsung s verzí systému Android 2.3. Snímek obrazovky tabletu si můžete prohlédnout v galerii nebo v nabídce Obrázky/Snímky obrazovky nebo Obrázky/Snímky obrazovky.

Doufejme, že vám některý z těchto způsobů pomohl pořídit snímek obrazovky na tabletu Samsung Galaxy Tab. Nezapomeňte zanechat recenzi a sdělit nám model zařízení a způsob uložení snímku obrazovky tabletu, aby od vás mohli ostatní lidé získat užitečné informace. Děkujeme za vaši zpětnou vazbu!

Přidat recenzi nebo sdílet užitečný tip na článek.

Smartphone Huawei P40 Pro s nejlepším fotoaparátem 2020. 2021. V žebříčku fotoaparátů telefonů získal nový produkt rekordních 128 bodů a obsadil první místo.

Propagační telefon zdarma. Volné telefony, dotykové telefony a sluchátka Smartphony od značkových výrobců Samsung, iPhone a také málo známé.

Zanecháním recenze pomůžete ostatním správně se rozhodnout. VÁŠ NÁZOR SE POČÍTÁ.

Přidat recenzi nebo tip.

Smartphone Huawei P40 Pro s nejlepším fotoaparátem 2020. 2021. Žebříček fotoaparátů novinek v telefonech získal rekordních 128 bodů a obsadil první místo.

Propagační telefon zdarma. Bezplatné telefony, chytré telefony, dotykové a dotykové tablety od zavedených výrobců, jako je Samsung, iPhone, i od méně známých výrobců.

Zanecháním zpětné vazby pomáháte ostatním správně se rozhodnout. VÁŠ NÁZOR SE POČÍTÁ.

Jak pořídit snímek obrazovky pomocí aplikací třetích stran pro snímání obrazovky

Existuje celá řada aplikací třetích stran, které umožňují pořizovat snímky obrazovky. Můžete si například nainstalovat aplikace Screenshot Easy, Super Screenshot a Screenshot Capture Recorder. Tyto aplikace nabízejí spoustu možností, například pořizování, úpravy a sdílení.

Pokud nevíte, jak pořídit snímek obrazovky na tabletu Samsung, můžete použít bezplatnou aplikaci třetích stran, která může být dobrou volbou.

Pokyny krok za krokem pro zařízení Samsung Galaxy

Existuje několik možností, jak pořídit snímek obrazovky v zařízeních Samsung:

 • Současné stisknutí tlačítka napájení a tlačítka domů. Tato metoda je nejoblíbenější. Můžete ji použít na telefony, jako je Samsung Galaxy S6, a na samotný telefon Samsung Galaxy S6.
 • Současně stiskněte tlačítka snížení hlasitosti a zapnutí. Tato metoda je vhodná pro téměř všechna zařízení se systémem Android. Můžete jej použít na tabletu Samsung Galaxy Tab 2, kde první možnost není možná.
 • U starších verzí systému Android, jako je Samsung Galaxy S, se používala kombinace současného stisknutí tlačítek Domů a Zpět.
 • Nejnovější modely Samsung mají funkci „snímání obrazovky z dlaně“. To znamená, že dlaní přejedete z jedné strany miniaplikace na druhou. Jedná se však o speciální případ, ne všechna zařízení mají tuto funkci. Chcete-li ji povolit (pokud ji vaše zařízení nabízí), musíte vstoupit do nastavení a vybrat položku „ovládání gesty“. Další část, kterou potřebujete, se nazývá „akce rukou“. Zde vybereme možnost „Palm swipe to Capture“.
 • V obchodě Play si můžete stáhnout programy, které vám umožní pořídit snímek obrazovky, a poté postupovat podle pokynů.

Způsob

Snímek obrazovky můžete pořídit také pomocí jiné kombinace kláves:

 • Stiskněte současně tlačítko „Home“ (uprostřed na spodní straně displeje) a tlačítko „Power/Lock“.
 • Nedržte klávesy dlouho stisknuté. 2 sekundy stačí.
 • Byl snímek obrazovky pořízen?? Uslyšíte další animaci a zvuk.
 • Systém automaticky uloží snímek obrazovky do „Galerie“. Odtud ji můžete nahrát stejně jako běžnou fotografii. Pokud uložený snímek obrazovky nemůžete najít, vyhledejte jej ve složkách „ScreenCapture“, „ScreenShots“ nebo „Photos“.

Tímto způsobem můžete pořídit snímek obrazovky jak na starších modelech (stejný Samsung Galaxy tab 2), tak na novějších tabletech (Samsung Galaxy tab a/s2/e atd.).).

Snímek obrazovky pomocí kláves

Prvním a nejjednodušším způsobem pořízení snímku obrazovky je stisknutí dvou kláves na telefonu současně ⇒

 • U všech modelů Samsung (bez domovského tlačítka) jsou to tlačítka pro snížení hlasitosti a zapnutí/vypnutí smartphonu nebo tabletu.
 • U chytrých telefonů a tabletů s fyzickým domovským tlačítkem stiskněte toto tlačítko a tlačítko napájení zařízení.
 • U velmi starých modelů telefonů je nutné pořídit snímek obrazovky pomocí kombinace tlačítek „Domů“ a „Zpět“.

Samsung Galaxy S9 a J2

Po úspěšném pořízení snímku obrazovky se v horním oznamovacím panelu zobrazí ikona. čtvercová ikona.

Všechny způsoby pořízení snímku obrazovky v tabletu Samsung

Existují různé způsoby pořízení snímku obrazovky. Většina z nich funguje na jakémkoli tabletu Samsung.

Moderní funkci snímání obrazovky pomocí gesta dlaní jsem popsal v samostatném záhlaví níže. První metoda je relevantní pro tablety s fyzickým tlačítkem domů.

 • Stiskněte a podržte současně tlačítko Domů a tlačítko odemknutí.
 • Zobrazí se efekt pořízené fotografie, a pokud máte povolena systémová upozornění, ozve se odpovídající kliknutí.
 • V oznamovací liště se zobrazí ikona obrázku. To znamená, že je vytvořen a uložen snímek obrazovky.

Druhý způsob pořízení snímku obrazovky funguje na většině moderních zařízení se systémem Android včetně tabletů/smartphonů Samsung. Je určena pro miniaplikace bez tlačítka Home.

 • Současné stisknutí tlačítek napájení a snížení hlasitosti.
 • Po několika sekundách se zobrazí snímek obrazovky a ozve se příslušný zvuk.
 • V oznamovací liště se zobrazí emblém s obrázkem. Snímek obrazovky je hotový!

Třetí možnost funguje na starších zařízeních, jako je první verze tabletu Galaxy Tab.

 • Stiskněte a podržte současně tlačítka „Domů“ a „Zpět“. Všimněte si, že tlačítko zpět je fyzické tlačítko, nikoli prvek na spodním touchpadu.
 • Druhá a třetí verze systému Android nemají žádné obrazové efekty, ale ozve se cvaknutí podobné spoušti fotoaparátu (pokud není zařízení v tichém režimu).
 • V těchto starších verzích operačního systému se ikona obrázku nezobrazuje vždy v oznamovacím řádku. Chcete-li zkontrolovat, zda byl pořízen snímek obrazovky, přejděte do Galerie.

Čtvrtá metoda vyžaduje externí periferní zařízení, a proto není vhodná pro každého. Tato metoda má však důležitou výhodu. je relevantní pro naprosto všechny modely jihokorejského výrobce (Galaxy Tab 2, Tab A, Tab S atd.), bez ohledu na verzi operačního systému.

 • Připojení externí klávesnice k tabletu pomocí kabelu USB. Mám na mysli pouze klávesnici, která podporuje připojení k tabletu, nikoli běžnou klávesnici z počítače.
 • Zobrazí se oznámení, že je připojeno externí periferní zařízení. Zařízení tedy rozpoznalo klávesnici.
 • Stiskněte klávesu Print Screen na klávesnici. Na některých klávesnicích je označena PrtScr nebo PrintScrn.
 • Miniaplikace zobrazí oznámení o snímku obrazovky a ikonu.

Pátá metoda funguje téměř na všech tabletech od verze firmwaru Android 5.

  Stiskněte a podržte tlačítko napájení na zařízení.

pořídit, snímek, obrazovky, tabletu

Poslední, šestá možnost, pomůže uživatelům naprosto jakéhokoli zařízení, a to nemluvíme pouze o zařízeních s operačním systémem Android. Ale podrobně popíšu akci pro tablety Samsung.

 • Nejprve je třeba stáhnout a nainstalovat aplikaci pro pořizování snímků obrazovky. Doporučuji software Screen Master, který jsem testoval a vybral mezi ostatními. Mimochodem, více než milion stažení a průměrné hodnocení uživatelů 4.5 z 5! Kromě toho aplikace podporuje více než deset jazyků včetně ruštiny. Chcete-li si aplikaci stáhnout, jednoduše přejděte na Play Market a do vyhledávacího pole zadejte Screen Master. Klikněte na první výsledek a vyberte možnost Instalovat. Během několika minut (maximálně) bude nainstalován a objeví se v nabídce Aplikace nebo na ploše.
 • Otevřete aplikaci. Požádá o povolení přístupu do galerie. Souhlasím s tímto.
 • Klepněte na možnost „Povolit snímání obrazovky“. Budete vyzváni k práci nad jinými aplikacemi a k práci v minimalizovaném režimu. Přepněte všechny posuvníky do povolené polohy.
 • Znovu klikněte na tlačítko „Povolit snímání obrazovky“. Když nyní aplikaci minimalizujete, na levé straně displeje se objeví ikona objektivu. Bude vždy viditelný, i když sledujete video nebo hrajete hru.
 • Chcete-li pořídit snímek obrazovky, klikněte na ikonu objektivu. Aplikace se zeptá, zda chcete obrázky uložit. Stiskněte tlačítko „Povolit“.
 • Snímek obrazovky se otevře v editoru. Zde můžete měnit jeho velikost, upravovat ho, přidávat jednoduché efekty, odesílat ho do jiné aplikace, ukládat a provádět další operace.
pořídit, snímek, obrazovky, tabletu

Co dělat, když stisknutí tlačítek nefunguje?

Pokud výchozí kombinace kláves snímek obrazovky nepořídí, je problém buď v době podržení (příliš krátká nebo příliš dlouhá), nebo v asynchronním stisknutí klávesy. Standardní metodu je třeba použít 3-4krát. Pokud vše ostatní selže, pak:

 • Problém je ve firmwaru: buď zastaralá verze, nebo nelicencovaný, problém může vyřešit pouze odborník ze servisního oddělení společnosti;
 • Problém spočívá v zařízení: buď to není „Samsung“ (smartphone je vyroben jiným výrobcem, objednávka je jiná), nebo se pod názvem Samsung Galaxy skrývá levná napodobenina.

Pokud je telefon určitě Samsung, firmware je proprietární, ale z kláves nic nevychází, můžete pořídit snímky obrazovky pomocí ikony softwaru na displeji. Kliknutím na ikonu se software aktivuje a zobrazí se pokyny krok za krokem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS