Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Sony

Jak pořídit snímek obrazovky v telefonu Sony Xperia Pro-I

Moderní smartphone nabízí řadu užitečných funkcí. Například majitel mobilního zařízení může kdykoli pořídit snímek obrazovky. Provedení takové operace pomůže, když uživatel najde zajímavou informaci a chce ji zachytit. V takové situaci nemusíte pořizovat snímek obrazovky na jiném zařízení, protože stačí pořídit snímek obrazovky na telefonu Sony Xperia Pro-I.

Výrobce telefonu neomezuje majitele na možnosti pořízení snímku obrazovky. Snímky obrazovky můžete pořizovat kdykoli: při sledování filmu, hraní hry nebo psaní zpráv. Hlavním předpokladem pro pořízení snímku obrazovky je, že smartphone musí být zapnutý a odemčený.

Pořizování snímků obrazovky v zařízeních Samsung

Chytré telefony s fyzickým domovským tlačítkem

U smartphonů Samsung s fyzickým tlačítkem Home můžete k pořízení snímku obrazovky použít kombinaci kláves Home a Power.

Jednoduše stiskněte obě tlačítka současně, dokud obrazovka nezačne blikat a neuslyšíte zvuk spouště fotoaparátu. Obdržíte také oznámení potvrzující pořízení snímku obrazovky.

Chytré telefony bez fyzického domovského tlačítka

Vlastníte Galaxy S8 nebo jiné zařízení Samsung, které nemá fyzické domovské tlačítko? Pořiďte snímek obrazovky jako na většině chytrých telefonů. použijte kombinaci tlačítek snížení hlasitosti a vypnutí. Podržte obě tlačítka, dokud se nepořídí snímek obrazovky.

Chytré telefony s Bixby

Pokud máte vlajkový telefon Samsung Galaxy, například Galaxy S9 nebo Galaxy Note 9, je v něm již předinstalován digitální asistent Bixby. Snímek obrazovky můžete pořídit hlasovým příkazem. Stačí přejít na obrazovku, kterou chcete vyfotit, a pokud je správně nastavená, stačí říct „Hey Bixby“. Když začne pracovat, stačí říct „Take a screenshot“ (omlouváme se, Bixby nepodporuje ruštinu) a pořídí snímek obrazovky. Uložený obrázek si můžete prohlédnout v aplikaci Galerie telefonu.

Pokud váš telefon Samsung není nastaven na vyvolání Bixbyho hlasovým příkazem, stačí stisknout a podržet speciální tlačítko „Bixby“ na boku telefonu a pak říct „Pořídit snímek obrazovky“ a pořídit snímek.

Chytré telefony s perem S Pen

Na zařízeních Samsung, která jsou dodávána s perem S Pen (například řada Galaxy Note), můžete k pořízení snímku obrazovky použít samotný stylus. Jednoduše vytáhněte pero S Pen a spusťte příkaz Air Command (pokud se tak nestalo automaticky) a vyberte možnost „Screen Write“. Obvykle je snímek po pořízení ihned k dispozici pro úpravy. Jen nezapomeňte upravený snímek obrazovky uložit.

Chytré telefony s podporou funkce „Palm Screen Capture“

V některých telefonech Samsung existuje jiný způsob pořízení snímku obrazovky. Přejděte do „Nastavení“ a klepněte na „Rozšířené funkce“. Vyberte „Motion“, „Palm Control“, „Gesture Control“ nebo „Advanced Features“ (název se liší podle modelu a verze OS) a povolte funkci.

Pokud chcete pořídit snímek obrazovky touto metodou, jednoduše přejeďte dlaní po obrazovce zleva doprava nebo zprava doleva. Obrazovka by měla blikat a mělo by se zobrazit oznámení, že byl pořízen snímek obrazovky. Pořízený snímek obrazovky můžete zobrazit klepnutím na oznámení nebo v aplikaci Galerie.

Další způsoby pořízení snímku obrazovky na zařízení Sony Xperia

Kromě těchto dvou způsobů pořízení snímku obrazovky existují i další způsoby. Je to neuvěřitelné, ale ve skutečnosti jich může být 4 až 6. Opět pomocí fyzických tlačítek na těle přístroje. Nyní však nebudeme potřebovat kombinaci klíčů. Je potřeba pouze jedno tlačítko. zamknout obrazovku a nahradit tlačítko vypnutí/zapnutí mobilního zařízení.

Tato metoda je jednou z nejjednodušších, ale ne nejpraktičtějších.

Chcete-li na zařízení Sony Xperia pořídit snímek obrazovky, musíte na několik sekund podržet tlačítko. Na obrazovce se zobrazí několik možností: “ Restartovat „, “ Vypnout „, “ Snímek obrazovky „.

Potřebujeme poslední tlačítko. Klikněte na něj a na obrazovce se zobrazí požadovaný obrázek. Nyní se jí můžete zbavit, otevřít ji k prohlížení nebo ji někomu poslat e-mailem, přes messenger nebo sociální sítě.

pořídit, snímek, obrazovky, telefonu, sony

Tato metoda není praktická kvůli častým náhodným „přehlédnutím“, která jsou vlastní dotykové obrazovce. Náhodné přejetí prstem na špatném místě a restart smartphonu. Nebo se vypne a majitel mobilního zařízení musí čekat asi minutu, než se systém zapne, nastartuje a bude opět k dispozici.

Jak odstranit nebo přenést snímek obrazovky

V okamžiku, kdy uživatel otevře snímek obrazovky v „Galerii“ nebo „Správci souborů“, získá plnou funkčnost interakce s obrázkem. Majitel telefonu může například několika kliknutími odstranit jeden nebo několik snímků obrazovky:

Dalším způsobem je otevřít obrázek přes „Galerii“ a mezi dostupnými možnostmi vybrat možnost „Odstranit“. Po potvrzení operace se snímek obrazovky z paměti telefonu odstraní.

V případě, že potřebujete snímek obrazovky přenést přes messenger nebo jiným způsobem, můžete použít stejné pokyny. Jediný rozdíl je v tom, že místo kliknutí na „Odstranit“ kliknete na „Odeslat“, vyberete způsob odeslání a souřadnice příjemce. Odeslání snímku obrazovky se tak neliší od odeslání jakéhokoli jiného obrázku z telefonu.

pořídit, snímek, obrazovky, telefonu, sony

Pořízení snímku obrazovky na telefonu Sony Xperia 10 III pomocí tlačítek

Nejjednodušší způsob, jak pořídit snímek obrazovky, je použít určitou kombinaci kláves:

  • Otevřete část nabídky, kterou chcete zachytit.
  • Stiskněte současně tlačítko napájení a spodní knoflík hlasitosti.

Po provedení výše uvedených kroků se v dolní části obrazovky zobrazí grafické oznámení, že snímek obrazovky byl úspěšně vytvořen. Snímek obrazovky můžete pořídit ihned stisknutím jeho ikony po stisknutí tlačítka snížení hlasitosti a tlačítka napájení.

Pokud nemůžete na svém telefonu Sony Xperia 10 III pořídit snímek obrazovky, doporučujeme vyzkoušet alternativní kombinace kláves uvedené zde. Existují i další způsoby, jak pořídit snímek obrazovky bez použití kláves telefonu.

Proč pořizovat snímky obrazovky na smartphonu

Důvodů, proč pořídit snímek obrazovky, je nespočet. Já je například dělám téměř každý den. Někdy, aby se článek. výše uvedený příklad asistenta je také vytvořen pomocí snímků obrazovky. Někdy jen proto, abyste přeposlali nějakou korespondenci, a někdy dokonce proto, abyste si uložili zajímavý obrázek s popiskem nebo užitečným komentářem.

Další odpovědi na otázky čtenářů a užitečné tipy najdete v našem zpravodajském kanálu Telegram.

Dalším příkladem může být potřeba pořídit snímek obrazovky fotografie z Instagramu. Jako nejtriviálnější příklad jsem uvedl snímek obrazovky, který jsem popsal v samostatném článku o ukládání fotografií z Instagramu. Existují však i pokročilejší způsoby, o kterých jsem hodně mluvil v tomto článku.

Proč potřebujete snímek obrazovky

Pořizování snímků obrazovky v zařízeních Sony

V telefonech Sony Xperia jsou kombinací kláves pro pořízení snímku obrazovky klávesy pro snížení hlasitosti a vypínač. Podržte je současně, dokud obrazovka nezačne blikat a nezobrazí se miniatura snímku. Po pořízení snímku obrazovky se v zásuvce zobrazí také oznámení.

Existuje také alternativní metoda. Snímek obrazovky můžete pořídit také prostřednictvím nabídky napájení. Podržte stisknuté tlačítko napájení, dokud se nezobrazí dialogové okno. Klikněte na „Pořídit snímek obrazovky„.

Smartphone Huawei P40 Pro s nejlepším fotoaparátem 2020 2021. V žebříčku fotoaparátů telefonů získala novinka rekordních 128 bodů a obsadila první místo.

Propagační telefon zdarma. Bezplatné telefony, dotykové telefony a smartphony známých značek, jako je Samsung, iPhone, ale i méně známých značek.

Zanecháním recenze pomůžete ostatním správně se rozhodnout. VÁŠ NÁZOR SE POČÍTÁ.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS