Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení iPad

iPad mini (2021). Jak snadno pořídit snímek obrazovky na iPadu Mini / Air / Pro

Vložil Somey Liam / 01 Únor, 2021 16:00

Když se na iPadu díváte na zábavné video nebo si prohlížíte barevný obrázek a chcete pořídit snímek obrazovky, jak pořídit snímek obrazovky na iPadu Mini / Air / Pro?? Jaká je zkratka pro pořízení snímku obrazovky v zařízení iPad Mini / Air / Pro? A kde bude uložen snímek obrazovky uložený v zařízení iPad mini? V tomto článku najdete odpovědi na tyto otázky.

Jak pořizovat snímky obrazovky na iPhonu pomocí virtuálního tlačítka AssistiveTouch

Chcete-li pořídit snímek obrazovky bez použití hardwarových tlačítek na iPhonu, musíte nejprve zapnout virtuální tlačítko AssistiveTouch. Tato funkce se na iPhonu a iPadu používá již delší dobu a je velmi užitečná. Pomocí funkce AssistiveTouch můžete provádět některé akce, které by jinak vyžadovaly hardwarové tlačítko. Na domovské obrazovce iPhonu se zobrazí nabídka softwaru, která slouží k navigaci a provádění základních akcí. Zde je návod, jak můžete v iPhonu nebo iPadu povolit funkci AssistiveTouch.

Otevřete aplikaci Nastavení a přejděte na: Univerzální přístup → Dotyk → AssistiveTouch.

Touch“ width=“740″ height=“733″ /

Nastavte přepínač AssistiveTouch do polohy Zapnuto.

Nyní by se na obrazovce mělo zobrazit neprůhledné tlačítko pro AssistiveTouch.

Znovu se vraťte do hlavní nabídky AssistiveTouch v „Nastavení“ a klepněte na „Přizpůsobit nabídku nejvyšší úrovně“.

Zde byste měli vidět nejméně 6 ikon, které odpovídají různým zkratkám a akcím. Měla by zde být také ikona Uživatel pro vaši vlastní akci. Pokud žádnou nemáte, můžete přidat požadovanou položku kliknutím na tlačítko „“ v dolní části.

Nyní projděte seznam dostupných akcí a vyberte možnost „Snímek obrazovky„. Stiskněte tlačítko „Hotovo“.

Nyní stačí stisknout tlačítko AssistiveTouch a otevřít možnost „Snímek obrazovky“. Zbývá ji vybrat pro pořízení snímku obrazovky na iPhonu bez použití jakýchkoli hardwarových tlačítek.

Můžete také nastavit vytvoření snímku obrazovky, například dvojitým klepnutím na virtuální tlačítko AssistiveTouch. Za tímto účelem:

Přejděte do nabídky AssistiveTouch v aplikaci „Nastavení“.

Vyberte některou z možností dostupných v části „Nastavení akcí“. Jedním dotykem, Dvojitým dotykem nebo Dlouhým dotykem. Můžete například přiřadit akci „dvojité klepnutí“ pro pořizování snímků obrazovky.

Klepněte na možnost „Double-tap“ a z dostupných akcí vyberte „Screenshot“.

Pokyny jsou opět krátké a jednoduché. Když nyní dvakrát klepnete na tlačítko AssistiveTouch, systém vytvoří snímek obrazovky. Pokud vás zajímá, zda se na snímku obrazovky zobrazí tlačítko asistenta, odpověď zní ne.

Jak pořídit dlouhý snímek obrazovky v nepodporovaných aplikacích

Někdy je třeba pořídit stejně dlouhý snímek obrazovky v jiných standardních aplikacích nebo aplikacích třetích stran. Například v aplikaci iMessage nebo jiném messengeru pro uložení celé konverzace.

Stáhnout Tailor. Screenshot Stitching nebo Picsew. Screenshot Stitching z App Store.

Vytvoření série snímků obrazovky v požadované aplikaci, postupné posouvání obrazovky. Nezapomeňte, že snímky pořízené po sobě musí mít společné prvky, aby se daly úspěšně „sešít“ dohromady.

Neposouvejte obrazovku úplně, ale ponechte na obou snímcích jedinou dialogovou větu nebo jiný prvek.

Spusťte jednu ze stažených aplikací a výběrem možnosti Snímky obrazovky pořiďte snímek celé stránky.

Pokud potřebujete výslednou fotografii upravit, použijte vestavěné editory.

První aplikace Tailor umožňuje uložit snímek zdarma, ale s překryvným vodoznakem. Chcete-li tuto funkci zakázat, musíte provést inline nákup za 279

Druhý nástroj, Picsew, jednoduše uspořádá snímky obrazovky jeden po druhém, ale pro plnou funkčnost musíte zaplatit 99 nebo 179 za možnost bezešvého sešívání.

Záložka

Jak pořídit dlouhý snímek obrazovky přes celou stránku na iPhonu a iPadu

Otevřete Safari a přejděte na webovou stránku, jejíž snímek chcete pořídit.

Při pořizování snímku obrazovky postupujte podle obvyklých kroků (detail). Na zařízeních bez Face ID stiskněte tlačítko Power Home a na zařízeních s Face ID tlačítko Power Boost.

V horní části okna vyberte možnost „Celá stránka“.

Stránku můžete vždy oříznout a ponechat jen to, co chcete.

Poznámka: Snímky obrazovky přes celou stránku nejsou vhodné, pokud je v režimu rozdělené obrazovky spuštěna jiná aplikace. Tato funkce je aktivní pouze pro webové stránky v prohlížeči Safari. Pokud tedy potřebujete pořídit snímek obrazovky dlouhé konverzace v iMessage, budete muset použít speciální aplikaci pro pořizování snímků obrazovky, například Tailor.

Editor snímků obrazovky iOS na iPhonu a iPadu: jak povolit a používat

Počínaje systémem iOS 11 nabízí mobilní platforma pro iPhone a iPad nový, funkčnější způsob pořizování snímků obrazovky a dokonce i jejich komentování.

Pokud jde o ovládání, postup zůstává stejný: stisknete a podržíte současně tlačítko Domů na přední straně těla a tlačítko napájení na levém boku po dobu jedné sekundy.

Poté se v levém dolním rohu obrazovky zobrazí malá miniatura, která zobrazuje snímek obrazovky.

pořídit, snímek, obrazovky, zařízení, ipad

Zobrazí se speciální editor, ve kterém můžete obrázky ořezávat a přidávat k nim komentáře pomocí fixu, tužky nebo pera (k dispozici je šest barev).

Můžete přidat digitální podpis, přidat různé prvky, jako jsou kroužky nebo šipky, a podtrhnout určitý prvek pomocí lupy.

Pokud nechcete snímek obrazovky upravovat, stačí kliknout na tlačítko „Hotovo“ v levém horním rohu a uložit jej do fotoalba nebo jej smazat.

Pořízení snímku obrazovky pomocí virtuálního tlačítka

Pokud jsou tlačítka iPadu rozbitá nebo pokud nechcete používat fyzická tlačítka na zařízení k pořizování snímků obrazovky, existuje další možnost. Tlačítko snímku obrazovky lze aktivovat. Tlačítko Assistive Touch je v podstatě určeno k ovládání zařízení pomocí gest, ale konkrétním případem použití je pořizování snímků obrazovky.

Chcete-li tlačítko nakonfigurovat, musíte otevřít nastavení iPadu:

V nastavení musíte přejít do části „Hlavní“ a vybrat řádek „AssistiveTouch“:

Chcete-li funkci aktivovat, musíte přepínač posunout doprava, dokud se nezastaví. Musíte se také ujistit, že nastavení „One-touch“ je nastaveno na „Open menu“. To stačí k tomu, aby se na pravé straně objevilo další tlačítko. Po jeho stisknutí se otevře nabídka a vy musíte vybrat položku „Hardware“:

Dalším krokem je přechod do sekce „Více“:

V této části je třeba vybrat položku „Screen Capture“. Pokud jej stisknete, obrazovka se automaticky zachytí a ozve se charakteristický zvuk, který signalizuje úspěšné provedení operace. V levém dolním rohu se zobrazí miniatura obrázku. Kliknutím na tuto položku přejdete do režimu úprav. Další podrobnosti najdete v předchozí části příručky.

Důležité! Pokud je nastavení „One touch“ nastaveno na „Screenshot“ místo „Open menu“, virtuální tlačítko na ploše bude fungovat pouze jako screenshot a nebudete muset procházet všechny části nabídky této funkce. Tuto možnost vyberte, pokud chcete používat AssistiveTouch pouze k pořizování snímků obrazovky tabletu. V ostatních případech je lepší hodnotu „Otevřít nabídku“ neměnit.

pořídit, snímek, obrazovky, zařízení, ipad

Jak pořídit snímek obrazovky z telefonu

Vezměte prosím na vědomí! Když už mluvíme o možnosti pořídit snímek obrazovky v telefonu, je důležité vzít v úvahu model konkrétního telefonu. u některých je tato funkce přítomna ve výchozím nastavení, zatímco jiní budou muset do zařízení nainstalovat mobilní aplikaci, takže neexistuje žádný „recept“ na spuštění této funkce pro systém Android. Pokud jde o iPhone, situace je následující: vše závisí na generaci zařízení a přítomnosti hardwarového tlačítka domů v rozhraní. Uživatel má také možnost používat software třetích stran.

Ať už uživatel systému Android „vyznává“ jakoukoli verzi, má k dispozici alespoň jednu možnost pořizování snímků obrazovky. Nejprimitivnější z nich má kořeny ve starších verzích smartphonů Samsung a jednotlivých verzích gadgetů Lenovo. Jde o to, abyste mohli současně používat fyzická tlačítka telefonu. Existují i jiné jednoduché způsoby, které jsou pro uživatele méně náročné a v některých případech jsou dokonce jednodušší.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky v mobilním telefonu se systémem Android pomocí samotného smartphonu, je třeba použít jednu z následujících metod:

 • Stiskněte několik tlačítek na zařízení současně: Tlačítko „Power“ a tlačítko pro snížení hlasitosti,
 • spusťte závěrku telefonu, projděte seznam možných funkcí a vyberte funkci „Screenshot“,
 • Podržte stisknuté tlačítko napájení miniaplikace, dokud se neobjeví nabídka, a poté v nabídce vyberte možnost „Snímek obrazovky“.

Jak bylo uvedeno výše, na trhu existuje řada miniaplikací, které rozšiřují výše popsané možnosti snímání. Najdete je na Play Marketu. Mezi navrhovanými programy najdete takové, ve kterých má uživatel kromě funkce vytváření snímků obrazovky také možnost je upravovat, kopírovat a rychle odesílat svým kontaktům v e-mailovém klientovi a dalších aplikacích.

Přehled takových aplikací je samostatným tématem, které vyžaduje pečlivé studium.

Jak pořídit snímek obrazovky části obrazovky iPhone

Pokud potřebujete pořídit snímek obrazovky konkrétního fragmentu, nikoli celé stránky, můžete tak učinit pomocí vestavěného editoru:

 • Snímek obrazovky obvyklým způsobem.
 • Stiskněte výslednou miniaturu v dolní části displeje.
 • Mezi dostupnými nástroji pro úpravy v pravém horním rohu vyberte ikonu ořezu.
 • Pomocí tohoto nástroje vyberte požadovanou oblast obrázku.
 • Stisknutím tlačítka „Hotovo“ uložíte výsledek.

Úprava kliknutím je podporována od iOS 11, takže pokud ji ve svém zařízení nenajdete, můžete použít aplikaci Awesome Screenshot, Screenshot Frame Maker nebo jiné nástroje.

pořídit, snímek, obrazovky, zařízení, ipad

Tip: Pořiďte na iPadu snímek obrazovky s titulky

Snímky obrazovky přes celou obrazovku však můžete pořizovat pouze pomocí vestavěných funkcí iPadu. Nepodporuje nastavení vlastního nebo pevného regionu před pořízením fotografií. Systém iOS 11 Screen Capture také neumožňuje uživatelům nahrávat video s nastavenou velikostí obrazovky. Naštěstí můžete nahrávat video se zvukem, pořídit snímek obrazovky na iPadu pomocí aplikace FoneLab Screen Recorder, Stačí zrcadlit obrazovku iPadu pomocí AirPlay a dalších simulátorů iOS před použitím bezplatné aplikace pro pořizování snímků obrazovky iPadu.

Toto je nejlepší aplikace pro snímání obrazovky pro iPad. Snímání obrazovky můžete pozastavit a obnovit.

 • Nahrávání výukových programů, her, filmů, hovorů a dalších videí bez zpoždění.
 • Snímání zvuku a hlasu z mikrofonu iPadu, iPodu, iPhonu atd. Д. s individuální šířkou a délkou v době záznamu.
 • Nastavení klávesové zkratky, změna výstupní cesty, úprava nastavení videa/audia a správa dalších nastavení před nahráváním.

Společnost FoneLab. Je to také dokonalý záznamník obrazovky pro iPod. Obrazovku iPodu můžete nahrávat se zvukem ve vysoké kvalitě. Obecně platí, že pokud chcete nahrávat video a zvuk s více přizpůsobitelnými funkcemi, neměli byste FoneLab vynechat. Po zrcadlení iPadu do počítače se systémem Windows nebo Mac navíc můžete získat větší displej.

FoneLab Screen Recorder umožňuje zachytit video, zvuk, online. Д. V systému Windows/Mac můžete snadno upravovat velikost, upravovat video nebo zvuk a další funkce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS