Jak poprvé nabít smartphone se systémem Android

Jak správně nabíjet nový telefon

Od nástupu prvních mobilních telefonů se uživatelé pravidelně setkávají s otázkou, jak nabít nový smartphone. Na internetu je mnoho rad, ale ne všechny jsou pravdivé. Poprvé nabíjejte baterii klasickým způsobem, neexistují žádná doporučení. Po vybití baterie připojte nabíječku a počkejte, až indikátor ukáže 100 %.

Baterie je nedílnou součástí každého mobilního telefonu. Nestabilní baterie promění i ten nejdražší mobilní telefon v nepoužitelný předmět. V průmyslu se používají baterie, jejichž provoz je založen na různých chemických reakcích. Podívejme se na nejčastější z nich.

Nikl-kadmium (NiCd)

Nízké náklady, vysoká míra obnovy, široký teplotní rozsah, rychlé nabíjení.

Vysoká míra samovybíjení, „paměťový efekt“, velké rozměry, toxicita při nesprávné likvidaci.

Nikl-metal hydrid (NiMH)

Vysoká rychlost samovybíjení, nízký počet nabíjecích/vybíjecích cyklů, složitější (a dražší) nabíjecí zařízení (ve srovnání s NiCd).

Lithium-iontové (Li-Ion)

Vysoká kapacita, žádný paměťový efekt, malé rozměry, dlouhé cykly nabíjení/vybíjení.

Vysoké náklady, rychlé stárnutí (již po 1,5 roce). 2 roky, může se stát, že baterie nebude použitelná.). Bez ohledu na četnost používání existuje potenciální nebezpečí při používání (první modely těchto baterií často explodovaly při nabíjení).

V dnešních chytrých telefonech se nejčastěji používají dva typy baterií. NiMH a Li-Ion. I při stejné kapacitě dávají výrobci často přednost NiMH bateriím, které stojí méně, ale mají delší životnost. Li-Ion baterie mají dlouhou životnost při intenzivním používání a snadno se udržují.

Nikl-kadmiové baterie se v novějších mobilních telefonech téměř nepoužívají, protože byly nahrazeny metalhydridovými modely.

Typy baterií

Je důležité, abyste svůj smartphone se systémem Android poprvé správně nabili, ale k tomu potřebujete vědět, jakou má baterii. V závislosti na modelu a ve větší míře na roce výroby může mít váš smartphone následující typy baterií:

První dvě baterie byly instalovány do starších modelů a dnes se prakticky nevyskytují. Mají vyšší počet cyklů, nejsou citlivé na okolní teplotu, ale jsou silnější, mají nižší kapacitu a paměťový efekt. Měly zvláštní požadavky na nabíjení, což vysvětluje dnešní nepochopení toho, jak nabíjet baterii smartphonu se systémem Android.

Třetí a čtvrtý typ jsou modernější, kompaktnější, s vyšší kapacitou. Moderní přístroje jsou jimi vybaveny.

Moderní technologie vytváří energeticky úsporné baterie s nízkými nároky na údržbu. Řídicí jednotky monitorují stav baterie a zabraňují jejímu hlubokému vybití, přebití a přehřátí, čímž prodlužují její životnost.

Stojí za zmínku, že tablety používají stejné zdroje energie jako chytré telefony. Proto se na tato zařízení vztahují všechna výše uvedená pravidla.

Jak vybrat správnou nabíječku pro telefon

Nabíječka se vybírá individuálně na základě intenzity proudu a optimálního síťového napětí. Tyto informace naleznete v návodu k použití smartphonu.

Pokud je zakoupená nabíječka baterií nekvalitní, bude nabíjení pomalejší než obvykle. Dalším faktorem je, zda se adaptér nebo baterie během procesu doplňování energie zahřívá. Takové nabíječky by se neměly používat.

Jak zjistit skutečnou kapacitu baterie smartphonu se systémem Android

Pro zjištění skutečné kapacity baterie, která se často liší od parametrů uvedených výrobcem na krabici, může moderní spotřebitel použít hardwarové i softwarové metody.

poprvé, nabít, smartphone, systémem

V prvním případě si můžete zakoupit speciální měřič a ve druhém případě můžete použít další bezplatný software z Play Marketu.

Skvělými příklady programů, které mohou zobrazit kapacitu baterie, jsou CPU-Z a 3C Battery Monitor Widget.

Společné tipy

Na síti je k dispozici mnoho různých návodů. Zde jsou některé z nich:

 • Smartphone zcela vybijte a poté jej nabijte ze sítě. Po nabití jej nechte 2-3 hodiny odpojený od sítě.
 • Nechte ji pracovat, dokud se nesníží na 10 %, pak ji dejte nabíjet a nabíjejte ji 10-12 hodin.
 • Třikrát zařízení zcela vybijte (na nulu) a třikrát jej z nabíječky nabijte na 100 %.

Není divu, že jsou uživatelé zmatení, kladou otázky a někdy se uchylují ke zcela zbytečným postupům. Nespěchejte s nabíjením nebo vybíjením telefonu nebo smartphonu, přečtěte si tento článek až do konce!

Typy dobíjecích baterií pro telefony

Baterie je jednou z nejdůležitějších součástí každého telefonu a hlavním zdrojem energie, bez kterého zařízení nemůže fungovat. Její princip činnosti spočívá ve výrobě elektřiny chemickou reakcí.

Všechny baterie lze rozdělit do několika typů, proto doporučujeme se jim podrobně věnovat.

Nikl-kadmium (Ni-Cd). Tyto baterie byly dříve všudypřítomné při výrobě mobilních zařízení a dalších technologií. Na dnešním trhu není tento typ tak populární, i když má všechny své přednosti. To zahrnuje nízkou cenu, rychlé nabíjení a schopnost pracovat při všech teplotách.

Významnou nevýhodou takové baterie bylo vysoké samovybíjení (vybíjení zařízení při nečinnosti), paměťový efekt a poměrně velké rozměry baterie. Vzhledem k tomu se v moderních chytrých telefonech nepoužívá.

Nikl-hořčík (NiMH). Tento typ baterie je pokročilejší verzí Ni-CD baterie. Jeho hlavními výhodami jsou snížený paměťový efekt a výroba šetrnější k životnímu prostředí. Baterie se však příliš nerozšířila, protože se snížila její životnost a zároveň se zvýšila cena.

Lithium-iontové (Li-ion). Důstojnou náhradou za své předchůdce se stal tento typ baterie, který se nyní používá ve většině moderních chytrých telefonů. Zcela postrádají paměťový efekt, na který spotřebitelé čekali. Kromě toho je velikost této baterie malá, což umožňuje vytvářet tenké smartphony, které máme tak rádi.

To samozřejmě zvýšilo cenu baterie a snížilo stabilitu baterie při nízkých teplotách. Další velkou nevýhodou je rychlé stárnutí. Li-ion baterie má v porovnání s předchozími typy několikanásobně kratší životnost. 2 roky.

Lithiový polymer (Li-Pol). Jedná se o nejnovější a nejmodernější typ baterie pro chytré telefony. Přesto na něj výrobci zatím zcela nepřešli a u svých chytrých telefonů spíše používají Li-ion.

Přesto bychom chtěli poukázat na výhody nejnovějšího modelu baterie, mezi které patří vysoká kapacita, schopnost přijímat různé tvary a minimální tloušťka.

Krátké shrnutí

Shrňme si klíčové body:

 • Nevybíjejte smartphone na 0 %, s výjimkou pravidelné údržby;
 • Pokud se zařízení vybije, co nejdříve jej nabijte;
 • Pokud je to možné, dobíjejte smartphone v průběhu dne a udržujte optimální úroveň nabití;
 • Nedovolte, aby se baterie přehřála.

Pokud se budete držet těchto ne záludných pravidel, můžete znatelně prodloužit životnost svého smartphonu.

poprvé, nabít, smartphone, systémem

Shrňme si, jak správně nabíjet smartphone:

 • Používejte pouze originální nabíječky
 • Nenechávejte zařízení dlouho nabité
 • Nepoužívejte smartphone během nabíjení
 • Udržujte nabití na 30-80 procentech
 • Jednou za měsíc proveďte úplné vybití
 • Rychlé nabíjení používejte pouze s vhodnými zařízeními

Dodržujte většinu těchto tipů a můžete maximalizovat výdrž baterie svého zařízení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS