Jak používat Apple pay v iPhonu

Apple Pay v Rusku už nefunguje s kartami Visa a Mastercard. Jak platit

Před nedávnem jsme vás informovali o tom, že karty Visa a Mastercard přestanou od 10. března dočasně fungovat v Rusku. Podle jejich vyjádření již nebude možné platit kartami těchto platebních systémů v zahraničních službách a internetových obchodech. Tato změna se samozřejmě týká Apple Pay, App Storu a dalších obchodů Apple. Na rozdíl od Googlu, kde jsou placené nákupy aplikací jednoduše nemožné, by Apple měl být stále schopen používat platební systém MIR. Nyní se však objevily zprávy o závadách. Dnes si povíme o všech změnách v obchodech Apple a zjistíme, jestli už můžete svou kartu propojit s Apple Pay.

Apple Pay v Rusku nefunguje? To zatím nikdo nemůže s jistotou říct.

Podle společnosti Visa by jejich karty měly přestat fungovat u zahraničních online prodejců již 10. března 2022 v 00:01. Společnost Mastercard rovněž oznámila pozastavení, ale neuvedla konkrétní dobu. Upravil AppleInsider.Ru a tým našich čtenářů se rozhodli ověřit, jak se změny projeví na platbách. A víte, tady je všechno velmi nejednoznačné.

Apple Pay na iPhonu 6/7/X. jak ho používat a proč nefunguje

Rozdíl spočívá v použití různých rozhraní elektronické peněženky Apple Watch a v propojení samotné platební karty. ApplePay se od podobných platebních nástrojů liší těmito výhodami.

 • Praktičnost. Peněženku a kartu můžete nechat za sebou a jít do obchodu jen s telefonem.
 • Zabezpečení. Platební údaje jsou uloženy ve vloženém čipu, šifrovány a přenášeny ze zařízení do POS terminálu pouze v okamžiku transakce. Platba se uskuteční pouze po ověření totožnosti držitele karty.
 • Ekonomika. Při placení nákupů pomocí Apple Pay se majitel zařízení bude moci účastnit propagačních akcí a získávat bonusové body na svůj účet.

Je třeba poznamenat, které miniaplikace, plastové karty a úvěrové instituce podporují bezkontaktní platební technologii od společnosti Apple. Podívejme se, jaká zařízení „Apple“ se mohou připojit k Apple Pay.

Proč se nebát používat Apple Pay v Rusku?

Platební služby se těší velkému zájmu podvodníků a kyberzločinců. Uživatelé těchto systémů mají proto často obavy o bezpečnost používání těchto služeb. Jak bezpečné je používání Apple Pay?

Časté dotazy uživatelů a odpovědi na ně:

používat, apple, iphonu

Informace o platebních kartách mohou být ohroženy?

Jednou z klíčových vlastností systému Apple je, že údaje o kartě (číslo nebo PIN) jsou v iPhonu a hodinkách Apple Watch uloženy v zašifrované podobě, takže je nelze zobrazit.

A pokud někdo slídí po mém PIN kódu?

Při placení pomocí Apple Pay je pin kód otiskem prstu, který je pro každou osobu jedinečný. Snímky otisků prstů jsou přístupné pouze orgánům činným v trestním řízení. Ve skutečnosti by bylo pro zločince mnohem snazší získat heslo k platební kartě.

Mohou cizí osoby platit nalezenými nebo ukradenými hodinkami Apple Watch?

Uživatelé Apple Pay mohou platit hodinkami Apple Watch bez iPhonu. Tato funkce je užitečná v případech, kdy uživatel z nějakého důvodu nemá přístup k chytrému telefonu. Platební systém na hodinkách Apple Watch vyžaduje zadání číselného hesla, které je nutné pro provedení platby znovu zadat. Pokud to nevíte, nemůžete si nic koupit. Heslo můžete nastavit následujícím způsobem: „Nastavení“. „Kód.“. Zadání náhodné sekvence číslic.

Co mám dělat, když jsem ztratil (ukradl) iPhone s nastaveným Apple Pay??

Apple Pay funguje tak, že systém nefunguje bez příslušného nastavení („Nastavení“). Touch ID a přístupový kód) a aktivace senzoru Touch ID. Zločinec tak nebude moci získat přístup k zařízení. Platební proces Apple Pay je založen na skenování otisků prstů. Pokud navíc hodnota transakce přesahuje 1 000 rublů, může být částka transakce mnohem vyšší. Pokud musíte znovu zadat heslo, ale až po naskenování otisku prstu.

Údaje o platební kartě budou společnosti Apple známy?

Pokud už si kupujete obsah v App Storu nebo platíte za další prostor na iCloudu, nemusíte se obávat, že by společnost Apple získala přístup k údajům o vaší platební kartě, protože jsou již propojeny s vaším účtem.

Aplikace třetích stran mají přístup k Apple Pay?

Přísné zásady společnosti Apple brání tomu, aby se pochybné aplikace objevovaly v jejím značkovém obchodě s aplikacemi. Systém iOS navíc zakazuje instalaci softwaru z neověřených zdrojů. Taková obava je tedy neopodstatněná.

Jsou účtovány další poplatky?

Placení pomocí Apple Pay bez poplatků. To znamená, že uživatel platí pouze částku uvedenou na etiketě výrobku.

Za platbu prostřednictvím platebního systému společnosti Apple se účtuje provize ve výši 0,15 % až 0,17 %. Neplatí však uživatel, ale místo, kde je transakce provedena.

Nastavení MacBooku Pro s Touch Barem

Vše připraveno k odjezdu. V Safari teď můžeš zdarma nakupovat pomocí Apple Pay se snímačem Touch ID.

Nastavení Apple Pay v iPhonu

Pokud se zobrazí zpráva „Vydavatel vaší karty zatím neposkytuje podporu pro vaši kartu“, budete muset změnit kartu nebo provést vklad (minimální požadovaný zůstatek je 1 ).

Jak nakupovat s Apple Pay

Chcete-li platit pomocí Apple Pay online nebo v obchodě, postupujte podle pokynů uvedených zde pro různé typy zařízení Apple.

 • Položení prstu na snímač Touch ID.
 • Držte horní část zařízení ve vzdálenosti 2-3 cm od POS terminálu.
 • Stiskněte a podržte tlačítko, dokud se na obrazovce neobjeví zaškrtnutí a nezobrazí se nápis „Hotovo“.
 • Chcete-li použít výchozí připoutanou kartu, stiskněte dvakrát boční stranu hodinek.
 • Umístěte zařízení displejem směrem dolů k POS terminálu ve vzdálenosti 2-3 cm.
 • Počkejte, až zařízení mírně zavibruje. Apple Watch zobrazí dole zaškrtnutí a nahoře „Hotovo“.
 • Zkontrolujte kontaktní a platební údaje, klepněte na ikonu šipky vedle výchozí karty a vyberte jinou „plastovou“ kartu.
 • Vyberte kartu a potvrďte platbu pomocí Touch ID a zadáním hesla.
 • Na obrazovce se zobrazí zpráva „Hotovo“ se zaškrtnutím, které označuje úspěšné dokončení transakce.

Online z Macu (pokud máš Touch ID)

 • Stiskněte tlačítko „Apple Pay“.
 • Po ověření údajů klepněte na odkaz a potvrďte.
 • Dotykem Touch ID proveďte platbu a postupujte podle pokynů na dotykovém panelu. Pokud Touch ID není aktivní, ťuknutím na obrázek „Apple Pay“ na dotykovém panelu jej povolíte.
 • Na obrazovce se objeví známé oznámení o úspěšném nákupu.

A je to bezpečné?

Ano, při používání Apple Pay nebudou údaje o vaší kartě nikdy sdíleny s obchodníky. Placení iPhonem, Apple Watch, iPadem a Macem je tedy bezpečnější a soukromější způsob nakupování.

Za tímto účelem otevřete aplikaci Peněženka a klikněte na možnost „Přidat platební kartu“. Poté kartu naskenujte nebo zadejte údaje ručně.

Jakmile je aktivace dokončena, zobrazí se propojená karta.

Nastavení Apple Pay na iPhonu 5/5c/5s

Vzhledem k absenci technologie NFC v „pětce“ a čipu pro výměnu dat nemůže chytrý telefon odesílat svá data do platebního terminálu a nemůže ani přijímat data z pokladny. Je to, jako byste se snažili přenášet soubory přes Bluetooth, když telefon nemá žádnou funkci Bluetooth. Chcete-li funkci připojit, musíte svůj chytrý telefon spárovat s hodinkami Apple Watch v jedné z výše uvedených verzí zařízení. To se provádí takto.

 • Zobrazí se seznam dostupných bankovních karet. Vpravo od každého z nich je příkaz „Přidat“, který aktivuje propojení karty s hodinkami Smartwatch. Pokud je seznam použitých karet prázdný, stiskněte tlačítko přidat kartu.
 • Zadejte bezpečnostní kód na zadní straně karty. Stiskněte tlačítko „Další.
 • Počkejte na dokončení aktivace balíčku. Na to budete upozorněni samostatnou SMS zprávou.

To znamená, že otázka, které iPhony podporují ApplePay, je nejdůležitější pro majitele pátého iPhonu. Pokud jde o iPhone starší verze než 5, je jisté, že s ním ApplePay nebude fungovat, ani když používáte chytré hodinky Apple Watch.

Při nastavování ApplePay na hodinkách Watch stačí postupovat podle těchto pokynů na kterékoli verzi iPhonu. Po propojení platebních údajů s mobilní aplikací Watch může kupující nechat kartu i chytrý telefon doma a platit v obchodě pouze pomocí chytrých hodinek.

Jak zakázat Apple Pay v iPhonu

Někdy se objeví nutnost odpojit „plast“ od platebního systému, např. v případě zrušení účtu, ztráty karty nebo zařízení nebo z jiných důvodů. Pokud byl použit platební nástroj, je lepší použít některé metody odstranění, abyste se zbavili všech „ocásků“.

Podívejme se, jak odstranit nepoužívanou bankovní kartu nebo kartu s odměnami.

používat, apple, iphonu
 • přejděte do nastavení smartphonu;
 • přejděte na „iTunes Store a App Store“;. „Zobrazit Apple ID“;
 • v části „Správa platebních metod“ ji smažte tak, že vyberete kartu, kterou nechcete, a kliknete na „Smazat“ v dolní části stránky.
 • otevřete aplikaci a vyberte kartu „Účet“;
 • v nabídce klikněte na „Zobrazit“
 • Poté vyberte možnost „Spravovat platební metody“, označte kartu, kterou nepotřebujete, a klikněte na „Odstranit“.
 • v nastavení smartphonu přejděte na „Safari“. „Automatické vyplňování“;
 • zvolte „Uložené kreditní karty“, poté bude následovat ověření pomocí otisku prstu nebo zadáním kódu;
 • v horním rohu další stránky klikněte na „Změnit“, vyberte nepotřebnou kartu ze seznamu propojených platebních metod a odstraňte ji.

Pokud vám vadí, že se při dvojitém klepnutí na tlačítko Domů objeví služba Apple Pay, můžete tuto možnost vypnout v nastavení v části „Peněženka a Apple Pay“ přesunutím přepínače do neaktivní polohy. Po těchto manipulacích iPhone nereaguje na dvojité klepnutí na „Domů“, když je obrazovka uzamčena.

používat, apple, iphonu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS