Jak používat iPhone jako modem

Režim modemu přes USB iPhone do systému Windows

Pohodlné rozhraní operačního systému iOS umožňuje v několika krocích provést jakýkoli příkaz na iPhonu. Tento návod vám ukáže, jak aktivovat režim USB modemu na iPhonu.

Zde se dozvíte, jak v iPhonu nastavit připojení k internetu.

iPhone nabízí tři režimy modemu:

 • Připojení telefonu k počítači MAC, Windows 7 nebo 10 přes USB (Lightning) a připojení k internetu;
 • Vytvořte hotspot a sdílejte zabezpečené připojení Wi-Fi s heslem;
 • Připojení k počítači jako modem prostřednictvím párování Bluetooth.
používat, iphone, jako, modem

Jak používat iPhone jako modem

Nejprve se ujistěte, že máte povolena mobilní data a přístup k internetu.

Pak otevřete nastavení a vyhledejte „režim modemu“.

Stává se, že tato funkce není v některých verzích systému iOS předepsána jako samostatná položka v nastavení. Pak je třeba přejít do „cellular“ a najít tam režim modemu.

Pokud tato možnost není k dispozici, musíte nastavení modemu zadat sami. Vyberte možnost „Mobilní datová síť“ a najděte režim modemu. Zde zadáte stejné údaje (APN, uživatelské jméno a heslo) jako v nastavení Internetu. Režim restartování telefonu a modemu se v nastavení zobrazí jako samostatná položka.

Existují tři způsoby, jak iPhone používat jako modem

Pokyny pro připojení iPhonu k počítači přes USB jako modemu

Pokud jste připojeni k počítači pomocí kabelového připojení, použijte telefonní kabel, který se používá také k nabíjení zařízení. Je to výhodné, protože to nevyžaduje mnoho různých kabelů.

Pokyny pro systém Windows

Vzhledem k tomu, že operační systém Windows je v domácím prostředí rozšířenější než ostatní, je třeba v první řadě zvážit připojení k zařízení, které na něm běží. Rozhraní operačního systému „Windows“ se od sedmé řady příliš nezměnilo, takže je nejlepší vzít v úvahu příklad systému Windows 10. iPhone v této situaci funguje pomocí iOS 9. Je nejoptimálnější, protože ve starších a novějších verzích se prakticky nic zásadního nezměnilo.

Připojení zařízení

Přes Wi-Fi

Podívejme se, jak sdílet Wi-Fi z iPhonu do zařízení s různými operačními systémy. Začněte zapnutím Wi-Fi na počítači nebo notebooku.

V systémech Windows 7 a 10 to lze provést pomocí ikony umístěné na hlavním panelu. U notebooků je také možné zapínat a vypínat bezdrátová zařízení pomocí speciálního přepínače nebo funkčních kláves. Které z nich jsou k dispozici, závisí na modelu, proto se podívejte do příručky k notebooku. Wi-Fi můžete spravovat také z Ovládacích panelů.

Jak sdílet internet přes kabel USB

Internet můžete sdílet také z iPhonu do počítače pomocí kabelu USB. Tato možnost je užitečná, pokud počítač není vybaven adaptérem Wi-Fi.

Aby bylo možné úspěšně distribuovat internet přes kabel USB, musí být v počítači nainstalována nejnovější verze iTunes. Než začnete s nastavováním, přejděte na oficiální webové stránky iTunes, stáhněte si instalační program a nainstalujte jej do počítače.

Otevřete nastavení iPhonu, přejděte na „Režim modemu“ a povolte jej.

Pokud se na obrazovce zobrazí zpráva s žádostí o povolení Wi-Fi a Bluetooth, odmítněte ji klepnutím na tlačítko „Pouze USB“.

Po dokončení tohoto úkonu připojte iPhone k počítači. V horní části obrazovky by se měl zobrazit modrý pruh s údaji o počtu připojení.

Pokud se zobrazí výzva „Trust this computer“, klepněte na tlačítko „Trust“.

Poté by se v síťových připojeních počítače mělo objevit nové připojení, které bude podporovat streamování internetu z iPhonu do počítače. V systému Windows můžete zkontrolovat seznam síťových připojení stisknutím klávesy Windows-R a zadáním příkazu „ncpa“.cpl“.

Pokud je připojení funkční, můžete zkontrolovat připojení k internetu.

Omezení

Když je smartphone připojen k počítači přes port USB:

 • Vybíjí se rychleji než obvykle, ale po připojení přes USB zůstává baterie nabitá stejně a během „nečinnosti“ se postupně nabíjí.
 • Modul GSM je aktivní, takže můžete přijímat SMS a telefonní hovory.
 • Připojení k internetu se přeruší při příchozím nebo odchozím hovoru. Obnoví se po ukončení volání.
 • Připojení WAN z iPhonu bude také k dispozici.
 • Mobilní operátoři účtují provoz na základě počtu přijatých a odeslaných paketů.
 • Pokud nemáte neomezený provoz, můžete zkontrolovat stav provozu v nastavení síťového adaptéru otevřením možnosti „Stav“.

Systém Windows 10 má funkci pro nastavení limitu provozu. Pomáhá vám, abyste se nedostali do deficitu a včas zastavili provoz.

Používání iPhonu jako modemu ve Windows

Vzhledem k tomu, že systém Windows je na našich počítačích a noteboocích rozšířenější než OS X, začnu tímto systémem. V příkladu je použit systém Windows 10 a iPhone 6 se systémem iOS 9, ale myslím, že mezi předchozími a budoucími verzemi bude také malý rozdíl.

připojení USB (jako modem 3G nebo LTE)

Chcete-li iPhone používat jako modem přes kabel USB (použijte nativní nabíjecí kabel) v systému Windows 10, 8 a Windows 7, musíte nainstalovat aplikaci Apple iTunes (můžete si ji zdarma stáhnout z oficiálních stránek), jinak se připojení nezobrazí.

Jakmile je vše nastaveno a na iPhonu je aktivován režim modemu, stačí jej připojit přes USB k počítači. Pokud se na obrazovce telefonu zobrazí dotaz na důvěryhodnost tohoto počítače (zobrazí se při prvním připojení), odpovězte „ano“ (jinak nebude režim modemu fungovat).

Po chvíli budete mít v síťových připojeních nové připojení k místní síti „Apple Mobile Device Ethernet“ a internet bude fungovat (měl by). Stav připojení můžete zobrazit kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu připojení na hlavním panelu v pravém dolním rohu a výběrem možnosti „Centrum sítí a sdílení“. Poté vyberte vlevo možnost „Změnit nastavení adaptéru“ a zobrazí se seznam všech připojení.

Sdílení Wi-Fi z iPhonu

Pokud jste aktivovali modem a na iPhonu je aktivní také Wi-Fi, můžete jej používat jako „router“ nebo ještě lépe jako přístupový bod. Chcete-li to provést, jednoduše se připojte k bezdrátové síti s názvem iPhone (vaše_jméno) a heslem, které můžete zadat nebo zobrazit v nastavení modemu telefonu.

Připojení obvykle probíhá bez problémů a internet je na počítači nebo notebooku okamžitě dostupný (za předpokladu, že funguje bez problémů i s jinými sítěmi Wi-Fi).

Modemování iPhonu přes Bluetooth

Pokud chcete telefon používat jako modem Bluetooth, musíte nejprve přidat zařízení (spárovat) v systému Windows. Bluetooth musí být samozřejmě povoleno jak na iPhonu, tak na počítači nebo notebooku. Zařízení lze přidat několika způsoby:

 • Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Bluetooth v systémové liště a vyberte možnost „Přidat zařízení Bluetooth“.
 • Přejděte na Ovládací panely. Zařízení a tiskárny, v horní části klikněte na „Přidat zařízení“.
 • Ve Windows 10 můžete také přejít do Nastavení. Zařízení. Bluetooth, vyhledávání zařízení se spustí automaticky.

Po nalezení iPhonu klikněte na ikonu s ním a klikněte na „Připojit“ nebo „Další“, podle toho, jakou metodu používáte.

V telefonu se zobrazí žádost o spárování, vyberte možnost „Pair“. A v počítači žádost o porovnání tajného kódu s kódem v zařízení (ačkoli na samotném iPhonu se žádný kód nezobrazí). Klikněte na tlačítko „Ano“ v tomto pořadí (nejprve na iPhonu, pak na počítači).

Po dokončení přejděte na síťová připojení systému Windows (stiskněte klávesu Win R, zadejte ncpa.cpl a stiskněte Enter) a vyberte připojení Bluetooth (pokud není připojeno, jinak nemusíte dělat nic).

Na horním panelu stiskněte „Zobrazit síťová zařízení Bluetooth“, otevře se okno se zobrazením vašeho iPhonu. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Připojit přes“. „Přístupový bod“. Internet by se měl připojit a fungovat.

Jak sdílet internet přes Wi-Fi v iPhonu 6

Přejděte do nastavení a přejděte na kartu „Mobilní“ (pokud máte povolený mobilní internet, můžete hned zvolit „Režim modemu“). Zapněte „Mobilní data“, vyberte 3G, případně LTE, a klepněte na „Režim modemu„.

Zbytek je snadný. Aktivace režimu modemu. Pokud je síť Wi-Fi vypnutá, telefon vás požádá o její zapnutí. S tím lze souhlasit, záleží na tom, jak chcete internet distribuovat. Všechno, náš iPhone nebo stejný iPad distribuuje internet prostřednictvím sítě Wi-Fi a přes kabel. Nevím, jestli tuto funkci někdo potřebuje, ale pomocí Bluetooth se můžete připojit k internetu také pomocí iPhonu.

V okně s nastavením režimu modemu se zobrazí heslo. Ve výchozím nastavení je to trochu komplikované. Silné heslo je v pořádku, ale v přístupovém bodu, který běží na iPhonu, silné heslo nepotřebujete. Kliknutím na něj lze heslo změnit. Tento údaj je nepovinný.

Stačí se připojit k síti Wi-Fi, kterou sdílí iPhone, a surfovat po webu. Připojit lze notebooky, chytré telefony, tablety (Android) a další zařízení. Já jsem například připojil notebook se systémem Windows 10.

používat, iphone, jako, modem

Stačí zadat heslo nastavené v nastavení modemu na iPhonu a můžete začít pracovat.

Analýza sítě hotspotů a uživatelů k ní připojených

Jeden z našich čtenářů Aywa se v komentářích ptá: „Jak můžete zobrazit seznam uživatelů připojených k síti iPhone Hotspot??“Společnost Apple bohužel tuto možnost v nastavení nenabízí, ale to neznamená, že neexistuje řešení.

Naopak, existuje řešení, které se jmenuje Fing network scanner z AppStore (iOS). Stažením této aplikace můžete zobrazit zařízení připojená ke stejné síti Wi-Fi, jejich IP a MAC adresy, název a značku zařízení a mnoho dalšího.

Bohužel nebudete moci používat Fing na iPhonu, který je přístupovým bodem, t.к. Přestože distribuuje síť Wi-Fi, není její součástí.

Chcete-li analyzovat síť, musíte vzít jiné zařízení se systémem iOS, nainstalovat aplikaci Fing a připojit ji k hotspotu. Níže je snímek obrazovky z iPadu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS