Jak používat nástroj pro tvorbu médií Windows 10. Mediální nástroj Windows 10 Media

Windows 10 22H2 Stáhnout s nástrojem pro tvorbu médií

Windows 11 22H2 se začíná 20. září zavádět, a takto jej budete moci získat ručně pomocí nástroje pro tvorbu médií.

V systému Windows 10 je doporučená možnost upgradu na verzi 22H2 používání aktualizace Windows, protože toto vydání je menší aktualizace, která pro většinu zařízení nevyžaduje přeinstalaci většiny zařízení. Pokud však plánujete nainstalovat Windows 10 22H2 s čistým nastavením nebo upgradem na místě, můžete použít nástroj pro vytváření médií.

Nástroj pro vytváření médií je samostatný program, který vám umožňuje stahovat soubory a vytvořit USB Flash Drive Media nebo ISO soubor pro instalaci operačního systému. Stejný nástroj vám také umožní dokončit upgrade na místě bez vytvoření samostatného bootovatelného média.

Tato příručka vás naučí, jak používat nástroj pro vytváření médií k vytvoření bootovacího média USB nebo soubor ISO pro Windows 10 22H2.

Důležité: Tyto kroky jsou určeny k tomu, aby vám pomohly upgradovat, jakmile bude nová verze k dispozici, ne dříve. Byl jsi varován.

Vytvořte flash jednotku USB 22H2 22H2 s nástrojem pro tvorbu médií

Chcete.li použít nástroj pro tvorbu médií k vytvoření bootovatelného média pro instalaci systému Windows 10 22H2 USB, použijte tyto kroky:

 • Otevřená webová stránka podpory Microsoft.
 • V sekci „Vytvořit instalační média Windows 10“ klikněte na tlačítko Stáhnout.
 • Poklepejte na MediaCrationTool22H2.EXE soubor pro spuštění nástroje.
 • Klikněte na tlačítko Acceps.
 • Vyberte možnost „Vytvořit instalační média (USB Flash Drive, DVD nebo ISO soubor) pro další počítač“.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • (Volitelné) Vymažte možnost „Pomocí doporučených možností pro tento počítač“ vyberte správný jazyk, architekturu a vydání a vytvořte Windows 10 USB pro jiné zařízení podle potřeby.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Vyberte možnost „USB Flash Drive“, abyste vytvořili bootovací média.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Vyberte ze seznamu flash jednotku USB a zajistěte, že nemá žádné důležité soubory, protože tento proces smaže všechno.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Klikněte na tlačítko Dokončit.
 • Klikněte na tlačítko Zavřít.

Systém Windows nelze nainstalovat na tento disk. Vybraný disk má tabulku oddílů MBR

Jakmile dokončíte kroky, můžete spustit zařízení pomocí UEFI s jednotkou USB k instalaci Windows 10.

Vytvořte soubor Windows 10 22H2 ISO s nástrojem vytváření médií

Chcete.li stáhnout soubor Windows 10 22H2 ISO s nástrojem pro vytváření médií, použijte tyto kroky:

 • Otevřená webová stránka podpory Microsoft.
 • V sekci „Vytvořit instalační média Windows 10“ klikněte na tlačítko nástroje ke stažení.
 • Poklepejte na MediaCrationTool22H2.EXE soubor pro spuštění nástroje.
 • Klikněte na tlačítko Acceps.
 • Vyberte možnost „Vytvořit instalační média (USB Flash Drive, DVD nebo ISO soubor) pro další počítač“.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • (Volitelné) Vymažte možnost „Pomocí doporučených možností pro tento počítač“ vyberte správný jazyk, architekturu a vydání a vytvořte Windows 10 USB pro jiné zařízení podle potřeby.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Vyberte možnost „Soubor ISO“ a vytvořte soubor ISO Windows 10 22H2.
 • Klikněte na tlačítko Next.
 • Vyberte umístění pro uložení souboru.
 • Potvrďte název obrázku. například Windows_10_22H2_Setup.
 • Klikněte na tlačítko Uložit.
 • Klikněte na tlačítko Dokončit.
 • Klikněte na tlačítko Zavřít.

Po dokončení kroků vytvoří nástroj soubor ISO, který můžete použít k vytvoření bootovacího média nebo namontujte v Průzkumníku souborů pro spuštění nastavení aktualizace 2022.

Můžeme získat provizi za nákupy pomocí našich odkazů, abychom pomohli udržovat bezplatný obsah. Informace o zásadách ochrany osobních údajů.

Veškerý obsah na tomto webu není poskytován bez záruk, expresní nebo předpokládaných. Použijte jakékoli informace na vlastní riziko. Před provedením jakýchkoli změn vždy zálohování zařízení a souborů. Informace o zásadách ochrany osobních údajů.

Protože jste tady.

Mám malou laskavost se zeptat. Toto je nezávislý web a produkční obsah vyžaduje hodně tvrdé práce. Přestože více lidí čte PureInfotech, mnoho z nich používá adblocker. Příjmy z reklamy tak rychle klesají. A na rozdíl od mnoha jiných webů zde neexistují žádné čtenáře blokování Paywallu. Takže můžete vidět, proč je nutná vaše pomoc. Pokud by každý, kdo považuje tento web za užitečný a pomáhá jej podporovat, by byla budoucnost mnohem bezpečnější. Děkuji.

75 dosud zvýšených o 6 lidí.

Jak používat nástroj pro tvorbu médií Windows 10

Microsoft má velmi užitečný nástroj Windows 10, o kterém možná nikdy neslyšíte. Pokud však chcete upgradovat PC nebo provést zcela čistou instalaci, je to nejlepší věc, kterou můžete použít.

To se nazývá nástroj pro tvorbu mediálních systémů Windows 10 a jeho jediným účelem je připravit instalace nejnovější verze buď pro upgrade vašeho aktuálního počítače, nebo vytvoří USB flash disk pro provedení čisté instalace Windows 10.

Nástroj pro tvorbu médií je zdarma a velmi snadno použitelný. Tady je vše, co potřebujete vědět.

Jak používat nástroj pro tvorbu médií Windows 10

Nástroj pro tvorbu médií Windows 10 je perfektní způsob, jak zajistit, abyste na počítači nainstalovali nejnovější verzi nainstalovanou.

Je opravdu snadné použít a vše, co potřebujete, je vyčlenit nějaký čas, aby mu umožnil stáhnout potřebné soubory od společnosti Microsoft.

Stáhněte si nástroj pro tvorbu médií Windows 10 od společnosti Microsoft

Na počítači se systémem Windows 10 si nejprve stáhněte nástroj pro vytváření médií. Krása používání je, že potřebujete pouze toto jediné stahování, není nutné nic jiného, ​​protože si pro vás stáhne správný obrázek.

Nástroj pro tvorbu médií můžete získat přímo od společnosti Microsoft a není to velké stahování, takže nebude dlouho trvat, než bude dokončeno. Nemusíte to ani nainstalovat, protože to bude spuštěno jako samostatná aplikace, což znamená, že ji můžete snadno přenést mezi stroje.

Po stažení můžete použít nástroj pro tvorbu médií k vytvoření spouštěcího flash disk, který lze použít na jiném počítači nebo pro zcela čistou instalaci. Alternativně jej můžete použít k upgradu aktuálního počítače na nejnovější verzi Windows 10.

Pomocí nástroje pro vytváření médií vytvořte bootovatelný flash disk

Otevřete nástroj pro vytváření médií na počítači. Vyberte možnost „Vytvořit instalační média pro jiný počítač“ a přijmout licenční podmínky. Další fáze zahrnuje výběr jazyka, vydání a architektury pro Windows 10.

Vydání bude muset porovnat cokoli, pro co máte licenci, a ve většině případů bude architektura v pořádku jako x64. Musíte si vybrat pouze nebo x86, pokud víte, že jej budete používat na 32bitovém stroji.

Stiskněte tlačítko „Next“, vyberte možnost „USB Flash Drive“ a poté ze seznamu vyberte svůj flash disk. Ještě jednou stiskněte „Next“, pak „dokončit“ a nástroj zahájí proces stahování Windows 10 a vytvoření instalační jednotky USB.

Pomocí nástroje pro vytváření médií upgradujte svůj aktuální počítač

Windows Update by měla dodávat nejnovější verze systému Windows 10 do vašeho počítače, ale není to vždy nejrychlejší. Pokud chcete mít nejnovější a největší, nástroj pro tvorbu médií je jedním z nejlepších způsobů, jak to získat.

Otevřete nástroj pro vytváření médií na počítači. Vyberte možnost „upgradovat tento počítač nyní“ a klikněte na „Další“. Nástroj pro vytváření médií nyní začne stahovat Windows 10 do vašeho PC.

Až je stahování dokončeno a nástroj je připraven nainstalovat Windows 10, budete mít šanci rozhodnout se, co chcete udržet. Klikněte na „Změnit to, co si chcete ponechat“ a dostanete možnosti, abyste si udrželi vše, ponechali pouze své soubory, nebo aby si nic nechali a proveďte novou instalaci.

Až budete spokojeni s výběrem, klikněte na „Instalace“ a začne proces instalace Windows 10.

souhrn

Ať už je důvod, proč potřebujete provést úplnou instalaci Windows 10, nástroj pro vytváření médií je jedním z nejjednodušších způsobů, jak to udělat. Aktualizace Windows může někdy zaostávat v rozšiřování novějších verzí, ale nástroj pro tvorbu médií je rychlý způsob, jak to kolem.

Je také ideální pro stavbu USB flash disk pro instalaci Windows 10 na jiném stroji, a jak to funguje na pozadí, můžete jít o svůj normální den, zatímco to dělá jeho věc.

Vyřešeno: Nástroj pro tvorbu médií Windows 10 nemůže najít USB Flash Drive

Tento článek vám poskytne 5 způsobů, jak opravit „nástroj pro vytváření médií Windows 10 nemůže najít chybu USB Flash Drive“. Můžete se také dozvědět o jednodušších a rychlejších způsobech zálohování a obnovení Windows 10 z tohoto článku.

Od @Yuka naposledy aktualizováno 1. listopadu 2022

Uživatelský případ

Nástroj pro tvorbu Windows 10 nemůže najít USB

„Ahoj, snažím se dostat Windows 10 na USB pro svůj nový počítač, takže jsem si koupil 8GB USB, pak když jsem se pokusil stahovat na USB, nemohl jsem najít USB, přesto jsem to mohl procházet a přesunout /Smazat soubory z toho. Je to zbrusu nový USB a nemá na něm nic. Formát je FAT32.“

Možné důvody pro nástroj pro tvorbu médií Windows 10 nemohou najít USB

Jak všichni víme, společnost Microsoft poskytla nástroj pro tvorbu médií Windows 10, který vám pomůže připravit instalaci nejnovější verze buď pro upgrade vašeho aktuálního počítače, nebo vytvoří USB flash disk pro provedení čisté instalace Windows 10. Podle některých uživatelů jsou náchylní k některým problémům při používání tohoto nástroje, jako je chybová zpráva v okně nastavení Windows 10. „Nemůžeme najít USB flash disk“.

Bez ohledu na to, kolikrát zasáhnou seznam Rebush Drive, tato chybová zpráva se stále objevuje. Kupodivu je USB viditelný ve správě souborů nebo správy disků. Než začneme zkoumat řešení tohoto problému, podívejme se, co by mohlo způsobit tuto chybu.

◑ USB zařízení je poškozeno, poškozeno nebo infikováno malwarem. ◑ Port USB je vadný nebo zlomený. ◑ Řidiči USB jsou zastaralé nebo poškozené. ◑ Storage USB nestačí. ◑ USB zařízení má nepodporovaný formát.

Na základě těchto možných důvodů jsme prozkoumali odpovídající řešení. Podívejme se, jak opravit nástroj pro tvorbu médií Windows 10 nemůže najít problém s flash disk USB.

Jak vyřešit problém „Nelze najít USB Flash Drive“ v systému Windows 10

Zde shrnujeme 6 efektivních metod odstraňování problémů, které můžete vyzkoušet jeden po druhém, dokud nástroj pro tvorbu médií Windows 10 nenalezne problém USB. Řešením tohoto problému jsou obecně rozdělena do dvou typů, jedním je vyřešit problém přímo a druhým je efektivněji vyřešit problém alternativní metodou.

Metoda 1. Použijte další USB port nebo USB jednotku

Když narazíte na nástroj pro vytváření mediálních médií Windows 10, nemůžete najít problém s flash disk USB, nejprve se můžete pokusit změnit port USB počítače pro připojení flash disku. Pokud tuto chybovou zprávu stále dostanete, můžete místo toho, který vydal chybu, jednoduše použít jinou jednotku USB.

Metoda 2. Vyčistěte jednotku USB a změňte formát na FAT32

Diskpart je vestavěný nástroj Windows OS, který pomáhá uživatelům spravovat disky a oddíly nainstalované na ně. Může vám pomoci spravovat, přejmenovat nebo formátovat ovladače připojené k vašemu počítači. Instalační program formátuje USB před vytvořením zaváděcího USB jednotky. Může také způsobit problém „nemůžeme najít USB Flash Drive“, pokud se formátování pokazí. V tomto případě se pokuste přeformátovat USB pomocí disku a změnit formát USB na FAT32.

✩ Poznámka: Následující postupy odstraňování problémů vymaže všechna data z jednotky USB. Před spuštěním těchto kroků se tedy ujistěte, že jste vytvořili zálohy vaší jednotky USB.

 • Zadejte CMD v nabídce Start, klepněte pravým tlačítkem myši na příkazový řádek z výsledku a vyberte Spuštění jako správce.
 • V okně příkazového řádku zadejte DiskPart do nového řádku a kliknutím na klávesu Enter spusťte nástroj DiskPart.
 • Nyní zadejte příkazy pod diskpart po jednom po druhém v okně příkazového řádku a po každém klikněte na klávesu ENTER.
 • Seznam svazku (zobrazit všechny svazky)
 • Vyberte Volume G (pro výběr jednotky USB, nahraďte G dopisem USB Flash Drive)
 • Čisté (vyčistit objem zařízení USB)
 • ukončit (zavřít příkazový řádek)
 • Poté otevřete tento počítač z plochy a klepněte pravým tlačítkem myši na odnímatelný USB jednotku a vyberte formát.
 • V okně formátu vyberte FAT32 v systému souboru a klikněte na tlačítko Start.

Počkejte, až se proces formátování dokončí a znovu spustí nastavení ISO Windows.

Metoda 3. Aktualizujte nebo přeinstalujte své ovladače USB

Když nástroj pro tvorbu médií Windows 10 nemůže najít flash jednotku USB, když chcete provést nastavení Windows ISO, může být problém s vašimi ovladači USB. Tato chyba může být způsobena zastaralými nebo poškozenými ovladači USB. Takže můžete řidiče aktualizovat nebo znovu nainstalovat, abyste zjistili, zda to problém vyřeší.

 • Stisknutím tlačítka Win X a vyberte Správce zařízení z nabídky.
 • Rozbalte univerzální řadiče sériových sběrnic, klepněte pravým tlačítkem myši na zařízení USB a vyberte možnost Aktualizovat ovladač ovladače.
 • Vyberte možnost „Vyhledat automaticky pro aktualizovaný software ovladače“ a počkejte, až Windows prohledává a nainstalujte nejnovější software ovladače.

❀ Tip: Pokud Windows nenajde nejnovějšího ovladače, můžete si jej stáhnout z webových stránek výrobce a nainstalovat jej ručně pomocí možnosti „Procházet můj počítač pro software pro ovladač“.

 • Pokud to problém nevyřeší. Můžete zkusit přeinstalovat ovladače USB. Rozbalte adaptéry USB podle předchozích kroků. Klepněte pravým tlačítkem myši na zařízení USB a vyberte Odinstalovat zařízení.
 • Dále přejděte na kartu Akce a vyberte Změny hardwaru, abyste znovu nainstalovali odstraněné ovladače.

Metoda 4. Zakázat nastavení selektivního pozastavení USB

V systému Windows OS umožňuje funkce selektivního suspendu ušetřit energii zavedením některých portů USB do režimu zavěšeného. Pokud je povoleno, můžete se setkat s nástrojem pro tvorbu médií Windows 10 nemůže najít chybu USB. Chcete.li tento problém vyřešit, můžete zvážit dočasně deaktivaci nastavení selektivního pozastavení USB.

 • Stisknutím tlačítka Win R otevřete dialogové okno Spuštění. Typ ovládacího panelu a stiskněte OK.
 • Klepněte na hardware a možnosti zvukové síly Nastavení plánu plánu. V dalším okně klikněte na Změnit nastavení pokročilého napájení.
 • Vyhledejte a rozšířte možnost Nastavení USB. Rozbalte nastavení selektivního suspendu USB a deaktivujte baterii a připojte možnosti.
 • Poté klikněte na Použít a OK. Nakonec restartujte počítač a použijte tyto změny.

Metoda 5. Použijte hardware a zařízení pro odstraňování problémů

Když zjistíte, že nástroj pro tvorbu médií Windows 10 nemůže najít flash jednotku USB, můžete k vyřešení této chyby použít hardware pro hardware a zařízení Windows Hardware a zařízení. Tento vestavěný nástroj Windows vám pomůže rychle hledat a opravit různé systémové problémy.

 • Zadejte odstraňování problémů do vyhledávacího pole Windows a kliknutím na odstraňování problémů jej otevřete.
 • Klikněte na hardware a zvukový hardware a zařízení. Poté klikněte na další v vyskakovacím okně. Windows začne detekovat problémy a vyřešit problémy, které najde automaticky.

Zálohování a obnovení systému Windows rychleji a snadněji

Jak jsme již zmínili dříve, většina lidí používá nástroj pro tvorbu médií Windows hlavně proto, že chtějí upgradovat svůj počítač nebo chtějí provést čistou instalaci. Při použití tohoto nástroje však mnoho uživatelů uvádí, že se setká s různými problémy. „Nástroj pro tvorbu médií Windows 10 nemůže najít USB“ je jedním z nich.

Naštěstí máte jinou možnost, která vám může pomoci s čistou instalací nebo upgradem Windows. Zde vám představím bezplatný software zálohování a obnovení. Aomei Backupper Standard, který je navržen pro všechny Windows. Umožňuje vám zálohovací systém, soubory, disk, oddíly a poté je obnovit pouhými několika kliknutími. Také můžete vytvářet bootovací média v případě selhání systému nebo tvrdých nehod.

Má mnoho užitečných funkcí, aby bylo možné a efektivní úkoly zálohování a obnovení. Nyní se podívejme blíže na dané funkce tohoto softwaru.

✩ Zálohování harmonogramu: S jeho pomocí můžete stanovit záložní úkoly, které mají být prováděny denně/týdně/měsíčně. Tyto funkce vám mohou pomoci automaticky vytvořit zálohy, aby se zabránilo ztrátě dat a selhání systému. ✩ Schéma zálohování: Poskytuje vám plnou zálohu, přírůstkovou zálohu a diferenciální zálohu. Poslední dvě metody zálohování vám mohou pomoci ušetřit prostor na cílovém disku, protože zálohují pouze změněné soubory (naplánovaná diferenciální záloha je k dispozici pouze na profesionální nebo předběžné verzi Aomei. ✩ Zálohování nebo obnovení na více zařízení: Podporuje zálohování nebo obnovení z různých úložných zařízení, jako je externí pevný disk, interní pevný disk, USB flash disk, NAS, umístění sítě atd.

Použití standardu Aomei Backupper pro zálohování a obnovení systému Windows by bylo snazší ve srovnání s nástrojem pro tvorbu médií Windows 10. Zde jsou konkrétní kroky k zálohování a obnovení systému pomocí USB Flash Drive:

Kroky k zálohování a obnovení systému Windows 10 pomocí Aomei backupper

Než začnete, kliknutím na tlačítko Stáhnout níže nainstalujte tento volný software do počítače:

 • Po instalaci backupper Aomei jej spusťte. Klikněte na zálohu.Zálohování systému.
 • Vybere oddíl systému Windows 10 a příslušné oddíly, které jsou ve výchozím nastavení spuštěny Windows. Klikněte na pole pod šipkou a vyberte zařízení USB jako cíl zálohování.

Tipy: Zálohu si můžete přizpůsobit tak, aby vyhovovaly vašim potřebám kliknutím na „Možnosti“, „Plán“, „Schéma“ vlevo dole od programu. ◑ Možnosti: S touto funkcí můžete pro svůj úkol napsat poznámku, která vám pomůže odlišit ji od ostatních úkolů zálohování. Kromě toho můžete pro tento úkol povolit šifrování a e.mailové oznámení.

 • Poté můžete obnovit výběr Úlohy nebo vyberte soubor obrazu a vyberte zálohu systému, který vytvoříte dříve.

Extra tip: Zálohování a obnova systému OneKey pro Windows 10

Existuje další metoda, která vám může pomoci provádět zálohování systému Windows 10 a snadno se obnovit. Aomei Onekey Recovery vám umožňuje ukládat systém systému Aomei Onekey Recovery oddíl nebo jiné úložiště. Jako jsou místní disky, externí pevné disky, disky solidního stavu, USB flash disky atd. To vám umožní obnovit počítač do předchozího zálohovaného stavu stisknutím klávesy „F11“ (výchozí) nebo „A“ během spuštění počítače.

▶ Chcete.li zálohovat Windows 10, po spuštění Aomei Onekey Recovery vyberte „Onekey System Backup“.

▶ Chcete.li obnovit Windows 10 Při normálním botám počítače, otevřete program a vyberte „Onekey System Recovery“. Pokud váš počítač nedokáže spustit, stiskněte F11 nebo A během spuštění (Legacy Boot) nebo vyberte „Aomei Onekey Recovery“ v bootovací nabídce (UEFI Boot) spuštění programu a poté proveďte obnovení systému z Windows PE.

Abych to shrnul

Většina uživatelů se setká s problémem nástroje pro tvorbu médií Windows 10, nemůže najít flash jednotku USB, když chtějí tento nástroj použít k vytvoření instalačních médií, aby jim pomohli s čistou instalací Windows. Tento článek vám poskytuje 5 řešení tohoto problému a poskytuje vám snadnější způsob resetování systému Windows System.

Backupper Aomei vám umožní zálohovat systém Windows 10 na USB flash disk pouhými několika kliknutími. Tuto zálohu systému můžete použít k obnovení počítače kdykoli. Pokud chcete upgradovat svůj systém Windows 10, tento software vám může také pomoci.

Top 7 způsobů, jak opravit chybu nástroje pro tvorbu médií 0x80042405. 0xA001A [LICENTION MAGION]

Při spuštění nástroje pro tvorbu médií Windows 10 pro instalaci systému Windows 10 nebo upgrade Windows 10 se mohou uživatelé setkat s chybou nástroje pro tvorbu médií Windows 10 0x80042405. 0xA001A, což má za následek neschopnost spustit nástroj pro vytváření médií. Tento článek představuje 7 způsobů, jak opravit chybu nástroje pro vytváření médií 0x80042405. 0xA001A s podrobnými kroky a snímky obrazovky.

Nástroj pro tvorbu médií Windows 10 je užitečným nástrojem, který se široce používá, zejména pro to, když OS Windows narazí do problému a nemůže úspěšně spustit. Umožňuje lidem provádět čerstvou instalaci Windows 10, upgradovat novou verzi Windows 10 nebo opravit některé problémy s bootem.

používat, nástroj, tvorbu, médií, windows, mediální

Někteří uživatelé však uvedli, že během procesu spuštění nástroje pro vytváření médií narazili na chybový kód 0x80042405. 0xA001A, která jim brání ve vytváření bootovacího USB jednotky s tímto nástrojem. Pokud máte potíže ze stejného problému, nepropadejte paniku. Tento článek vám ukáže top 7 metod pro opravu chyby nástroje pro tvorbu mediálních médií Windows 10 0x80042405. 0xA001A.

Snažil jsem se nainstalovat Windows do svého nového počítače a z nějakého důvodu stále dostávám tento kód chyby. Nebyl na to schopen najít žádné odpovědi. Naformátoval jsem své USB na FAT32, jen abych se ujistil, že byl nastaven na FAT32, měl jsem mediální nástroj na svém USB a vypnuto. Stále nic nefunguje a nikdo mi nemohl pomoci. Z www.reddit.com

Při spuštění nástroje pro tvorbu mediálních mediálních nástrojů Windows 10 jste možná splnili stejný problém jako tento uživatel a nevíte, jak jej vyřešit. Nyní se však nemusíte bát, protože vám ukážu, jak vyřešit chybu nástroje pro tvorbu médií Windows 10 0x80042405. 0xA001A s metodami Top 7. Každá metoda má podrobné kroky a obrázky, takže musíte jen sledovat každý krok, který jsem v tomto příspěvku zmínil.

Možné důvody pro chybu nástroje pro tvorbu médií Windows 10 0x80042405. 0xA001A

Důvody, které vedou k chybě nástroje pro tvorbu mediálního systému Windows 10 0x80042405. 0xa001a mohou být různé. Zde shrnu některé možné scénáře, kde se můžete setkat s kódem chyb 0x80042405 0xa001a.

Neprovozili jste nástroj pro tvorbu médií z vnitřního jednotku USB, který chcete použít k vytvoření instalačních médií.

Na jednotce USB není dostatek místa, na kterém se snažíte vytvořit instalační média.

USB není formátován jako systém souborů NTFS.

Některé antivirové programy běží, když provozujete nástroj pro tvorbu médií Windows 10.

Pokud jste se setkali s chybou nástroje pro tvorbu mediálního systému Windows 10 0x80042405. 0xa001a Při výše uvedených příležitostech můžete vyzkoušet následující 7 metod. Než začnete, raději byste měli zakázat veškerý antivirový software a ujistěte se, že použijete jednotku USB s nejméně 8 GB úložného prostoru, protože velikosti souborů ISO Windows 10 rostou každou verzi.

Řešení 1. Stáhněte si a spusťte nástroj pro vytváření médií ve stejné jednotce USB

Toto řešení má chybu nástroje pro tvorbu mediálního systému Windows 10 0x80042405. 0xA001A ve většině případů a je velmi jednoduchý. Když tedy narazíte na chybový kód 0x80042405 0xa001a, měli byste vyzkoušet první jednoduché řešení.

Poznámka: Chcete.li vytvořit instalační média Windows 10, musíte si stáhnout soubor ISO, který kombinuje všechny instalační soubory Windows.

Krok 1. Stáhněte si nástroj pro média Windows 10 do stejného USB, jaký chcete použít jako instalační média. Pokud stáhnete nástroj pro vytváření médií v počítači, můžete jej zkopírovat do USB.

Krok 2. Spusťte nástroj pro vytváření médií ze stejné jednotky USB přímo. Instalační program poté vytvoří instalační média/bootovatelné USB.

Mnoho uživatelů toto řešení vyzkoušelo a úspěšně stanovilo chybu nástroje pro vytváření médií 0x80042405. 0xA001A, ale nevíte důvody.

používat, nástroj, tvorbu, médií, windows, mediální

Řešení 2. Převést jednotku USB z GPT na MBR

Podle některých uživatelů se zdá, že nástroj pro vytváření médií selže, pokud je typem oddílu GPT (tabulka oddílu GUID), i když formátujete jednotku USB na FAT32 a prostor je dostatečný.

Install Windows 10 using a USB Drive (Media Creation Tool)

Jak všichni víme, disk GPT je ve srovnání s disk MBR pokročilejší, takže někteří uživatelé mohou inicializovat svůj USB jednotku na GPT disk, aby si užili výhody GPT disku. Nástroj pro vytváření mediálních médií Windows však vyžaduje, aby vaše jednotka USB byla nastavena jako MBR (záznam Master Boot) místo GPT.

MBR VS GPT, který je lepší pro váš SSD? Zaměřte se na přesný rozdíl, abyste získali odpověď a bezpečně převeďte disk na MBR nebo GPT.

používat, nástroj, tvorbu, médií, windows, mediální

V tomto případě můžete použít správce oddílů zdarma k převodu GPT disku na MBR. Chcete.li převést GPT na MBR bez ztráty dat, budete muset použít volný správce oddílů. průvodce Minitool oddíl.

Minitool Průvodce oddílem zdarma je bezplatný správce oddílů, který vám může pomoci vytvořit oddíl, formátový oddíl, sloučit oddíl, kontrolovat systém souborů, kopírovat disk, migrovat OS na HD/SSD atd. S vydáním Wizard Wizard Wizard Minitool můžete převést GPT na MBR jen několika kliknutími.

Krok 1. Stáhněte si průvodce Minitool Wizard Free Edition kliknutím na následující tlačítko. Nainstalujte jej do počítače a spusťte jej, abyste získali hlavní rozhraní.

Krok 2. Vyberte jednotku USB ve stylu oddílu GPT a vyberte GPT Disk na MBR Disk z levého panelu.

Krok 3. V tuto chvíli můžete vidět, že jednotka USB byl přeměněn na disk MBR, ale toto je jen náhled. Klikněte na tlačítko Použít v levém horním rohu konečně.

Jak můžete vidět z výše uvedených kroků, použití Wizard Wizard Wizard MiniTool pro převod GPT na MBR bez ztráty dat je velmi jednoduché. Pokud je váš disk USB disk GPT a získejte chybový kód 0x80042405, můžete vyzkoušet tuto metodu a převést disk GPT na MBR.

Řešení 3. Formátovat jednotku USB na NTFS

Někteří uživatelé uvedli, že když formátovali jednotku USB na NTFS, fungovalo to bezchybně. A jsou také schopni zavést problematický počítač z USB jednotky.

Normálně je používání USB jednotky FAT32 k vytvoření instalačního média s nástrojem pro tvorbu médií Windows 10 perfektní. Když však uživatelé narazí na 0x80042405 0xa001a chybový kód, část uživatelů úspěšně vyřešila problém formátováním jejich USB jednotky na NTFS.

Můžete naformátovat jednotku USB na NTFS spíše než FAT32, abyste zjistili, zda chyba nástroje pro tvorbu médií Windows 10 0x80042405. 0xa001a lze opravit.

Krok 1. Stáhněte si průvodce Minitool Wizard Free Edition kliknutím na následující tlačítko. Nainstalujte jej do počítače a spusťte jej, abyste získali hlavní rozhraní.

Krok 2. Vyberte oddíl na jednotce USB, který potřebuje formátování a vyberte funkci oddílu formátu z levého panelu.

Krok 3. Formátovat oddíl jako souborový systém NTFS. Poté klikněte na OK.

Krok 4. Nyní si můžete prohlédnout formátovaný oddíl. Poté klepnutím na tlačítko Použít nahoře použijte změnu.

Poznámka: FAT32 na NTFS můžete také přímo převádět prostřednictvím bezplatného vydání Minitool Diartition Wizard, pokud jste zkopírovali nástroj pro tvorbu médií na jednotku USB a nechcete jej formátovat.

Použití Průvodce MiniTool oddílů k přeměně tuku na NTF je zcela zdarma. Po úspěšné konverzi musíte program zavřít a zkusit to znovu.

Řešení 4. Odstraňte oddíl USB Drive a vytvořte oddíl NTFS

Někteří uživatelé také uvedli, že po odstranění starých oddílů z USB jednotky a poté vytvoření nového oddílu NTFS to také fungovalo pro ně.

Krok 1. Stáhněte si průvodce Minitool Wizard Free Edition kliknutím na následující tlačítko. Nainstalujte jej do počítače a spusťte jej, abyste získali hlavní rozhraní.

Krok 2. Vyberte oddíl na jednotce USB a vyberte oddíl smazat z levého akčního panelu.

Krok 3. Poté klikněte na Vytvořit oddíl z levé strany.

Krok 4. Nastavte souborový systém oddílu jako NTFS a poté klikněte na OK.

Krok 5. Klikněte na Poslední kliknutí a povolte čekající operace.

Řešení 5. Zakázat selektivní nastavení USB v možnostech moci

Krok 1. Do vyhledávacího pole pro vyhledávání Windows zadejte ovládací panel a vyberte nejlepší shodu, která jej otevřete.

Krok 2. Vyberte Možnosti napájení.

Krok 3. Klikněte na Změnit, když počítač spí zleva.

Krok 4. Klikněte na změnu nastavení pokročilého napájení.

Krok 5. Rozbalte nastavení USB a poté rozšířte nastavení selektivního suspendu USB.

Krok 6. V nastavení vyberte deaktivované. Poté kliknutím na OK zavřete okno Možnosti Power Možnosti.

Výše uvedené kroky by zabránily vašemu USB jednotky v přechodu do režimu pozastavení, zatímco nástroj pro vytváření médií vytváří instalační média Windows 10, což může zabránit chybovému kódu 0x80042405 0xA001A.

Řešení 6. Změňte typ spuštění služeb souvisejících s aktualizací

Krok 1. Klepnutím pravým tlačítkem myši klepněte na nabídku Start Windows a vyberte běh, poté vstupní služby.MSc a stiskněte klávesu Enter.

Krok 2. Najděte níže uvedené služby a zkontrolujte jejich stav jeden po druhém. Pokud je některá z nich deaktivována, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte Začněte.

Krok 3. Vyhledejte aktualizaci Windows ze seznamu služeb.

Krok 4. Poklikněte na aktualizaci Windows a nastavte typ spuštění na automatický a klikněte na OK.

Krok 5. Zavřete okno služeb a zkuste to znovu.

používat, nástroj, tvorbu, médií, windows, mediální

Řešení 7. Pomocí nástroje Windows 7 USB/DVD ke stažení

Microsoft také vydal nástroj ke stažení Windows 7 pro uživatele Windows 7 Windows 7 USB/DVD, aby vytvořili instalační média. Pokud narazíte na chybový kód 0x80042405 0xa001a Při použití nástroje pro tvorbu mediálního systému Windows 10, můžete vyzkoušet jako alternativu nástroj pro stahování USB/DVD Windows 7 USB/DVD.

Nepochopte, že nástroj USB/DVD Windows 7 lze použít pouze pro výrobu instalačních médií Windows 7. Ačkoli se to nazývá nástroj USB/DVD Windows 7, funguje to bezchybně také v systému Windows 10.

Tento nástroj také téměř provádí stejný úkol jako nástroj pro vytváření médií, ale musíte mít celý soubor ISO již uvedený ve vašem systému. Nyní postupujte podle kroků, jak je uvedeno níže.

Krok 1. Stáhněte si soubor ISO Windows 10 z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft.

Krok 2. Stáhněte si nástroj ke stažení Windows 7 USB/DVD z oficiálního webu společnosti Microsoft a nainstalujte jej do počítače.

Krok 3. Po instalaci spusťte aplikaci jako správce. V prvním kroku budete požádáni o výběr souboru ISO Windows 10 ISO. Vyberte soubor ISO, který stáhnete a pokračujte.

Krok 4. Poté vyberte cílovou jednotku (jednotka USB nebo DVD). Postupujte podle pokynů na obrazovce a budete moci provést zaváděcí jednotku USB jen několika kliknutími.

Po vyzkoušení výše uvedených řešení jste úspěšně opravili chybu nástroje pro tvorbu mediálního systému Windows 10 0x80042405. 0xA001A? Doufám, že výše uvedené opravy vám pomohou vyřešit chybu 0x80042405. 0xA001A při vytváření bootovatelného instalačního disku USB pomocí nástroje pro vytváření médií.

Sečteno a podtrženo

Po přečtení tohoto příspěvku můžete zjistit, že není příliš komplikované vyřešit chybu nástroje pro tvorbu médií Windows 10 0x80042405. Vydání 0xA001A prostřednictvím výše uvedených 7 metod s podrobnými kroky a obrázky.

Máte.li dotaz o tom, jak opravit chybu nástroje pro tvorbu médií Windows 10 0x80042405. 0xa001a nebo pokud máte jiná lepší řešení, můžete zanechat zprávu v následující zóně komentáře a budeme co nejdříve odpovídat. Pokud potřebujete pomoc při používání softwaru Minitool, můžete nás kontaktovat prostřednictvím [chráněné e.mailem].

O autorovi

Irene se připojila k Minitoolu v roce 2018 a od té doby se stala profesionálem v oblasti správy disků a triků Windows. Odbornost společnosti Irene jí umožňuje pomáhat klientům při správě jejich pevných disků, optimalizace jejich operačního systému Windows a odstraňování problémů s technickými problémy, které se objevují.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS