Jak používat touchpad na notebooku ASUS

Počítačová gramotnost s nadějí

Než se přesunete k otázce, jak zapnout nebo zakázat touchpad na notebooku, měli byste objasnit, co to je. touchpad. Notebooky, netbooky a další podobná přenosná zařízení (například tabletový počítač) mají ve své kompozici obvykle postavenou počítačovou myš. Tato postavená myši není vůbec jako známá počítačová myš, kterou lze přesunout na stůl a stisknout tlačítka.

Myš zabudovaný do přenosných přenosných počítačů má zcela odlišné zařízení. Pokud se na stole pohybuje obyčejná myš, pak za to stojí za to, že myši přenosných počítačů, jak se říká, pevně pevně. Ale můžete na to přesunout prsty, což je podle odpovědi zcela podobné pohybu běžné počítačové myš na stole.

Plusy touchpad nebo proč je potřeba touchpad?

Takové pevné zařízení postavené myši je vhodné pro přenosné počítače, kde musíte mít co nejméně pohyblivých částí. Je to právě kvůli skutečnosti, že samotný počítač je obrazný, není žádoucí mít v něm něco jiného.

Na této postavené myši můžete nejen pohybovat prstem, ale také provést mnoho dalších akcí. Například můžete klepnout na postavenou myši, která bude podobná stisknutí levého tlačítka běžné počítačové myš. Ve vyspělejších počítačích, zejména ve výrobě Mac Apple, můžete na postavené myši obrátit obrázek pohyby několika prstů, zvětšit nebo snížit jeho měřítko a provést mnoho dalších pohodlných akcí.

Také postavené.v myších přenosných počítačů mají levá a pravá tlačítka, zcela podobná levým a pravým tlačítkům obyčejné počítačové myš.

Akce na postavené počítačové myš přenosných přenosných zařízení se nejčastěji provádějí dotykem prstů na obdélníkové platformě na těle počítače. Proto byla taková myš nazývána „touchpad“ z anglických slov „dotyk“. dotknout se a „Pad“. platforma. V jednoduchém jazyce

„Touchpad“ znamená „dotýkat se prstů speciálního webu“.

Nevýhody touchpad nebo jako touchpad narušuje uživatele

Jakékoli pohodlí může mít vždy opačnou stranu. nepříjemnosti. Tento „zákon o škodlivosti“ nechodil kolem touchpadu (dotykový panel, postavená myši přenosných počítačů).

Faktem je, že tento dotykový panel je obvykle strukturálně umístěn těsně pod počítačovou klávesnicí (notebook, netbook, tablet počítač atd.Str.). Při práci s klávesnicí můžete nepostřehnutelně ovlivnit sebe náhodou a touchpad, stejný panel (web) umístěný pod klávesnicí.

Touchpad jakýkoli dotek nejen prstem, ale také například košile s manžetou může vnímat jako signál k akci. Podle tohoto falešného signálu půjde signál do počítače z touchpadu, například k posunu kurzoru myši nahoru, dolů, doleva nebo doprava.

A nyní si například představte, že tisknete text. A najednou v určitém okamžiku kurzor myši „přesune“ na úplně jiné místo textu, kde pokračujete, aniž byste něco podezřeli, aby text dále tiskli. Ne každý vlastní metodu slepého tisku, proto při tisku je veškerá pozornost obvykle zaměřena na obrazovku, ale na klávesnici. A prostě si nevšimnete, že kurzor se dlouho „odstěhoval“ a text je zcela vytištěn, kde by měl být.

Nepříjemný? Stále by. A pak musíte vše upravit, hledat, kde je text „vlevo“. Extrahujte to odtud a přesuňte se tam, kde je tento text místo. Pro dlouhou a někdy únavu musí všechno opravit.

Vývojáři přenosných přenosných počítačů se proto již dlouho obávají problému dočasného vypnutí dotykového panelu, dotykového panelu, postavené myši. Pokud to samozřejmě uživatel nepotřebuje. Tato funkce vypnutí (a samozřejmě, pokud je dotykována, je, pokud je touchpad opět žádán) je velmi pohodlná. Proto je užitečné znát a být schopen tuto funkci používat.

Doma, kde lze notebook položit na stůl, mnozí dávají přednost použití běžné počítačové myš. Pouze v tomto případě může nakloněný touchpad výrazně zasahovat, takže vyvstává otázka: jak vypnout/zapnout touchpad?

Výrobci se obávali funkce vypnutí dotyku. K tomu notebooky poskytují speciální klíč nebo kombinaci klíčů. Nemusíte se uchýlit k žádnému speciálnímu technickému nebo softwaru.

Restartujte notebook

Bez ohledu na model a značku přenosného počítače bude první radou k vyřešení problému restartování. Nezáleží na tom, jaké jsou vaše Windows 7, Windows 8, Ubuntu System nebo jiný, možná došlo k chybě jednoho času a po restartu se všechno stane na svém místě.

Na většině notebooků pro zapnutí/odpojení dotyku je poskytnuta speciální kombinace klíčů. Pouze pro různé značky to bude mírně odlišné.

Při použití této metody musíte současně stisknout dva klávesy na klávesnici notebooku: klávesu FN a jeden z funkčních klíčů v horní řadě (F1-F12).

Pro různé značky a modely přenosných počítačů je tato kombinace mírně odlišná. Například pro notebooky ASUS musíte použít následující kombinaci: FN F9.

používat, touchpad, notebooku, asus

Zde je seznam kombinací klíčů pro zapnutí touchpad pro běžné značky notebooků:

 • ASUS. FN F9 nebo FN F7
 • Acer. FN F7
 • Lenovo. FN F8 a FN F5
 • Dell. fn f5
 • Sony. fn f1
 • Toshiba. fn f5
 • Samsung. FN F5

Na tomto seznamu není žádná značka HP, protože na notebookech Hewlett-Packard je zahrnutí dotykového pásu pomocí samostatného klíče speciálně přiděleného pro tuto funkci. Pokud takový klíč neexistuje, pak s největší pravděpodobností pro dokončení tohoto úkolu musíte v levém horním rohu dotykového panelu provést dvojitý stisknutí (nebo dlouhý stisknutí) (sledujte video níže).

Co dělat, pokud touchpad nefunguje na notebooku Asus?

Stále častěji, zejména v nových modelech notebooků ASUS, výchozí nefunguje ve výchozím nastavení. (X540S, X540L, X550). To přináší určité potíže, zejména při instalaci operačního systému. V této situaci vás zachrání pouze myš USB.

Aby bylo možné postavit.v dotyku na notebooku Asus, je nutné z disku, který je zahrnut nebo z oficiálního webu stáhnout ovladač a nainstalovat jej. Ale první věci jako první.

Nejprve se snažíme zapnout touchpad s kombinací klíčů

Někdo řekne, že je to zřejmé, přesto jsme nemohli pomoci, ale psát o tom. Velké množství uživatelů notebooku pro notebooku nemusí o tom vědět.

Na notebookech ASUS je nejběžnější kombinací klíčů pro zapnutí dotyku FNF9. (Stiskněte tlačítko FN a bez jeho uvolnění stiskněte F9).

Zapnutí dotyku v kombinaci notebooku ASUS FNF9 na klávesnici

Pokud po tomto stisknutí nefungoval touchpad, musíte se pokusit nainstalovat ovladače.

Druhý nastavil ovladač

Chcete.li najít ovladač TouchPad na oficiálním webu ASUS, musíte určit model notebooku. Jak to udělat správně napsáno zde.

To bude relevantní, pokud váš notebook prostě nemá CD-ROM nebo/a řídit s ovladačem.

Ovladač ASUS Touchpad se nazývá ATK a/nebo směřovací zařízení a/nebo ovladač touchpad. Pokud existuje několik řidičů s výše uvedenými jmény, vložte vše a restartujte notebook.

Na instalačním disku vypadá takto:

Řidič ASUS Touchpad na jízdách s řidiči

Řidič ASUS Touchpad na oficiálních webových stránkách

Spusťte instalační soubor ovladače a postupujte podle pokynů průvodce instalací a dále stiskněte dole okna. Na konci instalace nezapomeňte restartovat notebook.

Jakmile je notebook restartován, zkontrolujeme výkon touchpadu. Zkuste ji také aktivovat podle první kombinace metod kláves FNF9.

Třetí kontrola nastavení BIOS.

Pokud po instalaci ovladače touchpad stále nefunguje, stojí za to zkontrolovat nastavení BIOS. Je možné, že dotyk je tam jednoduše odpojen.

Po zadání nastavení BIOS přecházíme na kartu Advanced a zkontrolujeme, zda je možnost interního směřovacího zařízení povolena nebo automaticky.

Interní směřovací zařízení, co to je?

Toto je možnost v nastavení AMI BIOS, která je zodpovědná za provoz dotyku notebooku (postavené.v myš). Povolený parametr Tachpad je zapnutý, deaktivovaný je vypnutý.

Používáním zařízení na internetu v nastavení BIOS můžete zapnout a deaktivovat touchpad.

Nastavení zařízení na internetu zodpovědné za provoz Asus Touchpad v BIOS

Pokud po všech výše uvedených akcích dotyk vašeho notebooku ASU nezískal, pak problém s největší pravděpodobností spočívá v jeho vlaku, konektoru nebo samotném touchpad.

V tomto případě notebook rozebírá. Doporučuje se kontaktovat servisní středisko.

Jak povolit čísla na Asus Zenbook 14 Touchpad

Asus Zenbook 14 UM431DA / UM433DA Notebook | Windows 10 | čtrnáct.0 „| Amd Ryzen

 • 1 x USB 3.1 Gen 1 typ-C (až 5 Gbit/s)
 • 1 x USB 3.1 Gen 1 typu A (až 5 Gbit/s)
 • 1 x USB 2.0
 • 1 x Standardní HDMI
 • 1 x slot pro SD karty
 • 1 x ZDROJE Zvukové zpoždění náhlavní soupravy
 • 1 x výživa

Tloušťka: 1,59 SMEKHIRINA: 32,4 SMDLIN: 21,2 cmves: 1,39 kg

Supply Kit: Zenbook 14 (UM431), napájení 45 W, Čech (volitelně)

Podařilo se mi tento notebook chytit v Ryzen 7 3700U / 16 GB DDR4 / 256 GB SSD Konfigurace pro 48 990 rublů. V Newmart (již stojí 53 500 rublů.) IMHO, za takové vlastnosti a cenu, IMBA se ukáže, ale dostanu notebook jen zítra.

O tomto přístroji zde nebylo žádné téma, rozhodl jsem se vytvořit. Majitelé, připojte se k diskusi!

Plánuji na to nainstalovat Linux, pracovat hlavně tam. S ohledem na malé (47 hm.) Pocit, že autonomie nebude šťáva, uvidíme.

Pozdravy! Co linux preferuje?

Ateplih, v současné době nainstalován KDE Neon 5.Osmnáct.0. Existují problémy s reproduktory, v jádru z krabice je všechno velmi špatné, na jádru 5.5 reproduktorů funguje, ale při maximálním objemu, který se nemění.Zbytek pracuje všechno kromě Numpadu na touchpad.

Ruziknf, Windows je třeba vypnout, ne před nakládkou Linuxe, vypněte rychlé načítání bios na Winching. Okna dělají na zvukové kartě některá zbytková nastavení, stará jádra vydávají hrozné zvuky

Existuje korekce pro provoz ovladačů hlasitosti.Analogií: https: // fóra.Linuxmi/Viewtopic.PHP?T = 91453

Byl jsem čelil dalšímu problému, nemohl jsem to překonat nebo na předchozím notebooku, někdy, když jdete do režimu spánku, notebook zamrzne černou obrazovkou s kurzorem a pevně zahřeje notebook, Reisub nefunguje a pouze restartování pouze restartu Zůstává z tlačítka

65 stupňů, pokud jej zvýšíte na 25 wattů, pak

75 stupňů, fanoušci jsou přirozeně hluční

V Rocket League (proton 5.1-GE2, DXVK, AMDGPU 19 ovladačů 19.50, soubor ke stažení najdete výběrem na webových stránkách Radeon RX VEGA 56, Mesa 20.1): Bez odstranění TDP při sníženém rozlišení vykreslení a minimálním jiným nastavením dostanu 50-60 fps při nabíjení a 35-50 na baterii po odstranění TDP, můžete nastavit maximální rozlišení vykreslení a druhého Nastavení průměru a získat 60 fps (s hořícím notebookem v pekle t.Na. Jedna tepelná přilnavost)

CS: Go Danger Zone jde na 30-50 fps na minimám 1080R, stanovíte limit TDP nebo tradičně stabilní 60 fps kdekoli

Jak používat

Dotyková obrazovka je ovládána prsty. Existují také základní kombinace, které vám umožňují spravovat rozpětí na notebookech:

 • One Touch. stisknutím levého tlačítka myši;
 • Dvojité stisknutí dotyku. stisknutím pravého tlačítka myši;
 • Posunutí jedním prstem. zvýrazněním, pohyb prvků plochy;
 • Pohyb tří prstů. procházejte stránky dokumentů;
 • Posunutí dvěma prsty. posouvání stránek;
 • Kruhový pohyb jedním prstem. otáčení obrázků a jiných prvků;
 • Krátké stisknutí třemi prsty. výměna středního tlačítka myši nebo stisknutí kola;
 • Pohyb se stlandenem podél okraje senzoru. rolovací horizontálně, vertikální.

Správa dotykových obrazovek je k dispozici i pro uživatele nováčků. Nastavení trvá jen několik minut a můžete aktivovat touchpad na jakémkoli modelu notebooku. Pokud problémy s aktivací nebyly vyřešeny, může být nutná náhrada senzoru.

Jak zapnout dotykový panel přes ovládací panel?

Pokud touchpad na stránce neposkytuje, nemusí být funkce posouvání nakonfigurováno. Nejprve se ujistěte, že je obecně zapnutý. Protože při opětovné instalaci nebo aktualizaci jakéhokoli programu nebo systému může být vypnut samotný program. Totéž se někdy stane při připojení k notebooku myši.

Jak používat touchpad na notebooku ASUS

(Angličtina. Touchpad. smyslová platforma), smyslový panel. vstupní zařízení indexu, speciální web, citlivé na dotek. Touchpad se obvykle používá k ovládání „ukazatele“ pohybem prstu podél povrchu zařízení. Ve svých vlastnostech působí touchpad roli běžné počítačové myš.

Kurzor můžete ovládat a tento panel vést prstem. Chcete.li spustit požadovaný program nebo otevřít soubor, stačí kliknout na touchpad.

 • Touchpad je integrován přímo do notebooku, takže absence myši (nebo její „brzdy“, „zmrazení“) není problém;
 • Pro připojení jej nepotřebujete drátem;
 • Pohodlí při práci na váze;
 • Nevyžadujte rovný povrch (na rozdíl od myši);
 • Nevyžadujte velký prostor (na rozdíl od myši nebo grafického tabletu)
 • Umístění touchpadu je pevné vzhledem k klávesnici (na rozdíl od myš);
 • Pro pohyb kurzoru po celé obrazovce je dostačující pouze malý pohyb prstu (na rozdíl od myš nebo velké grafické tablety);
 • Kontrola kurzoru pomocí touchpadu nevyžaduje zvláštní dovednosti a závislost;
 • Pomocí jednoho touchpadu (bez dotyku tlačítek) můžete provést část manipulací levého tlačítka myši:
 • Krátký dotek. klikněte
 • Double Short Touch. dvojité kliknutí
 • Neúplný dvojitý dotek s následným pohybem. přesunutí objektu nebo zvýraznění
 • Pro svislé a horizontální posouvání lze použít samostatné části dotykového pásu (pás napravo a nahoře/pod).

Apple, ASUS notebooky touchpadů, stejně jako téměř některá ze synaptik (pomocí samostatného programu), mohou napodobovat stisknutí pravého tlačítka a kola bez použití dalších tlačítek:

 • Rolling. stisknutí dvěma prsty a pohybem
 • Pravé tlačítko je krátký stisknutí se dvěma prsty (tři v Asus)
 • Zvýšení/snižování. natažení/tahání dvou prstů na povrch dotyku vzhledem k sobě navzájem
 • Revoluce. změna v rovině polohy dvou prstů na touchpad v požadovaném směru
 • Twisting. lehký dotek v pohybu zleva doprava nebo naopak se třemi prsty

Existují také různá gesta a čtyři prsty.

Touchpad je odpojen na notebooku s kombinací klíčů

(vedle tlačítka CTRL) F10 (nebo jeden z F1 do F12). Na některých notebookech je touchpad odpojen zvláštním tlačítkem (například Acer Aspire 5738G).

 • Protože se nachází přímo na klávesnici, je snadné se ji dotknout a provádět nesprávnou operaci.
 • Touchpad má nízké rozlišení, což ztěžuje práci, kde jsou potřebnější přesnější pohyby (například u dotykových editorů)
používat, touchpad, notebooku, asus

Velikost dotyku závisí na velikosti jmen. Čím větší je notebook, tím větší je velikost a výhodnější touchpad.

Najděte dotek na dotek, aniž byste museli sundat oči z obrazovky. Abychom poskytli takovou příležitost, začala řada výrobců používat materiály odlišné v texturu. Zejména v řadě Lenovo najdete malou římsu gumy, která omezuje citlivou oblast. Dokonce i lehký dotek vám tedy umožňuje sebevědomě najít hranici touchpad.

Na celém počtu modelů se používá řešení, ve kterém nejsou klíče v touchpadu fyzicky rozděleny. Místo toho má notebook monolitický blok, jehož okraje jsou zpracovány jako nezávislé klíče. Na první pohled je to výhodné: existuje méně trhlin, ve kterých se může hromadit prach a jemné odpadky. Ve skutečnosti však existuje také zadní strana takového designu. Bylo zjištěno, že podvědomě existuje touha tlačit na okraj bloku (což je vyžadováno), ale používat jeho centrální region. Současně střed monolitického bloku obvykle jednoduše není citlivý na lisy. Výsledkem je, že lisování může být několikrát neúspěšně opakováno, dokud uživatel nebude hádat, aby se pohyboval rukou blíže k okraji.

Jak používat touchpad na notebooku

Funkce touchpad na notebooku nebo netbooku! Přijmou jakékoli vybavení jako dárek z mého přidruženého programu VSP.

Jak efektivně používat touchpad na notebooku nebo jak „zahodit“ myš

Zjistěte, jak vytvořit efektivnější a pohodlněji pomocí touchpad na notebooku

Další nevýhodou tohoto návrhu je neschopnost určit s útěkem, aby se určilo, který klíč bude stisknut. Uživatel musí tento proces vizuálně ovládat, což způsobuje zpomalení rychlosti práce. Kromě toho s podobným překladem vzhledu z obrazovky na touchpad a naopak se pozornost nevyhnutelně rozptýlí.

Obecně platí, že při porovnávání myši ztratí touchpad a potěší pouze to, že můžete vždy připojit myš s notebookem.

Touchpad není v práci rozmarný a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Občas, asi jednou za šest měsíců, se doporučuje zkontrolovat přesnost pohybů a pokud se přesnost zhoršuje (pohyby jsou trhavější nebo ostré) k čištění touchpadu. Touchpady jsou velmi dobře chráněny před prachem a vlhkostí (včetně vody), jakož i při vstupu do touchpad cizích předmětů. Touchpad je velmi spolehlivý a zřídka se zlomí, velmi zřídka existují případy rozpadu do pěti let od práce nového touchpad.

Ve většině případů není pro práci touchpad vyžadován žádný zvláštní řidič. Při jeho připojení k počítači je rozpoznáván jako obyčejná „myš“ a při použití intense USB může být připojen a vypnutý „na horké“ t.E. Počítač není vyžadován.

používat, touchpad, notebooku, asus

Při nákupu notebooku se předpokládá, že bude použit v různých podmínkách, kdy je používání myš nepohodlné a někdy nemožné (například ve vlaku nebo v autě. Proto při výběru notebooku byste měli věnovat velkou pozornost touchpad. Podívejme se na několik jednoduchých pravidel týkajících se touchpadu, která je třeba při výběru notebooku řídit:

 • Touchpad by měl být umístěn tak, aby se ho nedotkl při provádění jiných operací (například při stisknutí tlačítek na klávesnici). Obvykle se nachází ve středu klávesnice pod tlačítky.
 • Čím větší je velikost touchpadu, tím lépe, ale nemělo by to zasahovat při kliknutí na tlačítka klávesnice.
 • Touchpad by měl být chráněn před náhodným dotykem. Obvykle je mírně utopen do těla notebooku.
 • Věnujte také pozornost ovládacím tlačítkům myši. Měli by být pohodlní a stisknuty s trochou úsilí.

Standardní metody pro aktivaci TouchPadu na notebooku s Windows 10

Touchpad se zpravidla vypne a zapne dvěma standardními způsoby: pomocí kombinace určitých klíčů a prostřednictvím „ovládacího panelu“. Existují také samostatné nástroje od samotných výrobců notebooků, se kterými můžete zapnout, deaktivovat a nakonfigurovat dotykový panel.

Pomocí klávesnice

Aktivujte dotykovou klávesnici, pokud se náhle vypne a nefunguje, můžete pomocí kombinace speciální klíče, která bohužel závisí na výrobci notebooku. Neexistuje žádná sjednocená kombinace.

Tato kombinace musí být zahrnuta. Obvykle je umístěn vlevo od tlačítka Windows, které spustí nabídku nabídky Systém Start System. Druhým klíčem je jedno z funkčních tlačítek: od F1 do F12. Tlačítko můžete určit pomocí ikony nakreslené ve formě panelu, který lze překročit. Například pro zařízení Sony byla vytvořena kombinace FN F1.

Na tlačítku pro zapnutí a vypnutí touchpadu je ikona obvykle nakreslena ve formě kříženého dotykového panelu

Představte si několik dalších dodržování výrobců a kombinací:

 • Existují dvě možnosti pro Asus: FNF9 nebo FNF7.
 • Pro Lenovo. FNF8 nebo FNF5.
 • Pro Acer. FNF7.
 • Pro Dell použijte FNF5.
 • V Toshiba. FNF5.
 • Samsung také používá kombinaci FNF5.

Na přenosných počítačích z HP v levém rohu dotykového panelu je obvykle tlačítko, které se zapne a vypne touchpad. Pro aktivaci stačí provést dvojité klepnutí.

Pomocí „ovládacího panelu“

Váš dotykový panel může být odpojen, pokud je odnímatelné zařízení „myš“ připojeno k počítači s příslušným aktivovaným parametrem v nastavení systému. Jak deaktivovat tento parametr a zapnout touchpad?

 • Pomocí nabídky System System začneme na obrazovce okno „Ovládací panel“. Otevřete „Ovládací panel“ pomocí nabídky „Start“
 • V seznamu hlavních bloků klikněte na „Zařízení a zvuk“. Spusťte jednu z hlavních sekcí s názvem „Zařízení a zvuk“
 • Okamžitě věnujeme odkazy na odkazy v první části „Zařízení a tiskárny“. Potřebujeme „myš“. Klikneme na to jednou pomocí levého tlačítka. Klikněte na část „Zařízení a tiskárny“
 • Nyní okamžitě přepneme na kartu Clicpad nebo Elan v závislosti na modelu vašeho notebooku. Další možný název sekce je „Parametry zařízení“. Klikněte na tlačítko „Aktivace zařízení“
 • Na kartě klikněte na „Aktivovat zařízení“. Z položky „Odpojení při připojení externí USB myš“ odstraníme značku.

Ve standardním programu od výrobce

Výrobci notebooků, například Dell a Asus, často uvolňují svůj software, se kterým můžete zahrnout a nakonfigurovat touchpad. Pro ASUS se tento nástroj nazývá inteligentní gesto. Obvykle již byla předinstalována. Je třeba jej jen spustit a v něm již deaktivuje funkce deaktivace touchpad s připojením myši myši.

 • Pomocí vyhledávání systému Windows najděte program inteligentního gesta, pokud máte notebook od ASUS. Nástroj může být také spuštěn prostřednictvím průzkumníka Windows. Otevřete systémový disk a složka souborů programu. Měla by to být sekce ASUS. Najděte soubor s aplikací nástroje a otevřete jej a otevřete jej. Otevřete inteligentní gesto ASUS ve složce souborů programu na systémovém disku
 • V okně standardního nástroje od společnosti okamžitě jdeme na kartu Detekce myši. Při připojení myši odstraňte značku z „Odpojení dotykového panelu“ a klikněte na „Použít“
 • Při připojení myši odstraníme značku z „odpojení dotykového panelu“.
 • Aby změny v nastavení vstoupily v platnost, klikněte na tlačítko „Použít“ umístěné v pravém dolním rohu okna.

Jak mohu zapnout nebo deaktivovat touchpad na notebooku.

Metoda 1. Použití tlačítka TouchPad

Mnoho notebooků má další tlačítka nad klávesnicí, která vám umožní zapnout nebo odpojit touchpad. Stačí na to kliknout a získat požadovaný výsledek

Pokud na vašem notebooku nejsou taková tlačítka, opatrně se podívejte na samotný dotyk. Možná v horním rohu je výklenk nebo bod, na kterém musíte dvakrát stisknout, abyste jej povolili nebo deaktivovali.

Metoda 2. FN Keys (F1. F12)

Je nutné současně stisknout klávesu FN, která se nachází v levém dolním rohu klávesnice. Obvykle je označeno modrou barvou. A jeden z klíčů F (horní řada klávesnice). Proč jeden z. Protože každý výrobce notebooku nastaví vlastní nastavení. Obvykle je takový klíč označen ikonou touchpad.

Na mém notebooku je to klíč F9. Můžete to mít jinak. Jak určit? Projděte se kolem všech klíčů a po každém zařazení zkuste práci touchpadu.

V souladu s tím opakované stisknutí těchto klíčů vypne akci dotyku.

Metoda 3. Použití panelu správy Windows

Otevřete ovládací panel / zařízení Zvuk / zařízení pro zařízení / myš

Vyberte kartu „Vlastnosti: myši“ „Elan“ a nainstalujte políčko do kontroly boxu „Odpojte, když je připojen externí USB.Mouse“.

V souladu s tím nastavení příznaku. Touchpad bude odpojen. Pokud odstraníte vlajku, dotyk bude zapnut. Nezapomeňte ušetřit změny.

používat, touchpad, notebooku, asus

Nyní můžete sledovat video o práci manipulátoru touchpad.

Jako vždy vám nabízím svůj zpravodaj. „Nástroje, které pomáhají bloggeru pro začátečníky“. Přihlášením k odběru, na které obdržíte všechny nejnovější informace o nastavení blogu

Dobrá práce pro vás! Budou dotazy nebo přání, napište do komentářů. Pokud byly informace pro vás užitečné, sdílejte je se svými přáteli na sociálních sítích

| Denial of responsibility | Contacts |RSS