Jak povolit bezdrátovou síť na přenosném počítači HP

Jak povolit Wi-Fi na notebooku HP nebo stáhnout a nainstalovat ovladač?

Pokud máte HP (Hewlett-Packard) notebook. A máte nějaké problémy spojené s Wi-Fi na tomto notebooku, šli jste na adresu. V tomto článku ukážu, jak povolit Wi-Fi na notebooku HP, zkontrolujte dostupnost bezdrátového adaptéru, a v případě potřeby najděte a stáhněte si ovladač Wi-Fi z společnosti HP. Tyto pokyny pro psaní je velmi obtížné, přesněji obtížněji poskytovat konkrétní pokyny. Z toho důvodu, že Hewlett-Packard má spoustu přenosných modelů (velké světlo: 15, 17, 250, 255, elity, závist, Omen a HP pavilon). Existuje mnoho starých notebooků, na kterých je ovládání modulu Wi-Fi výrazně odlišné od nových modelů.

Kromě toho jsou na těchto notebookech instalovány různé verze systému Windows. Někdo má Windows 10 nebo Windows 7 a někdo v obecných Windows XP. Také podle vašich pozorování mohu vyvodit závěry, že na HP notebooky Wi-Fi často nemohou povolit nebo konfigurovat v důsledku skutečnosti, že model notebooku, ke kterému výrobce doporučuje instalovat systém Windows 10 (a ovladač na adrese Místo je pouze pro desítky) Mnoho instalací Windows 7 nebo Windows 8. Nedělám to. A nejen z důvodu možných problémů s bezdrátovou sítí, ale také proto, že programově omezíte možnosti notebooku.

Chcete-li to snazší pochopit všechno, přidělím tři základní případy (nezapomeňte určit, co máte):

 • Když je modul Wi-Fi nakonfigurován a vše funguje. Stačí připojit svůj notebook do sítě Wi-Fi. V tomto případě bude ikona v zásobníku vypadat takto: klikněte na něj, najdeme naši síť a připojte se k němu. Zde můžete použít článek, jak připojit notebook na Internetu Wi-Fi.
 • Když je Wi-Fi zakázán na notebooku. Na notebookech HP může být odpojen jako programově (v nastavení systému Windows v Správci zařízení). Tak a hardware (samostatný spínač nebo kombinace klávesnice). Pokud je Wi-Fi jednoduše vypnuta, ikona zásobníku může vypadat takto (za předpokladu, že internet není připojen k Internetu): V tomto případě musí být zařízení adaptér Wi-Fi.
 • Když ovladač nemá ovladač Wi-Fi na notebooku HP. Ikona zásobníku bude s největší pravděpodobností vypadat takto: v nastavení přenosného počítače HP nebudou žádné nastavení Wi-Fi (bezdrátové připojení k síti). V „Síťových připojeních“ nebude adaptér nebyl žádný adaptér a správce zařízení. Stejně jako v článku na notebooku není žádná bezdrátová síťová připojení Wi-Fi.

Pokud je bezdrátový adaptér. snažíme se povolit Wi-Fi. Pokud nejsou nastavení Wi-Fi a adaptér v systému. nejprve nainstalujte ovladač Wi-Fi. Obě řešení naleznete v tomto článku.

Zapněte Wi-Fi na notebooku HP

Vždycky nejprve jdeme do správce zařízení, na kartě „Síťové adaptéry“. Otevřete správce zařízení může být různými způsoby. Jeden z nich: Volání okna „Run“ stisknutím kombinace kláves WinR a spusťte příkaz mmc devmgmt.MSc.

Pokud mezi adaptéry existuje adaptér v názvu, z nichž je „bezdrátová“, „Wi-Fi“, „802.11 „,“ Dual Band „,“ AC „znamená, že ovladač je nainstalován a bezdrátově s největší pravděpodobností vypnuto. Pokud není takový adaptér. musíte ovladač instalovat (druhá část tohoto článku). Věnujte pozornost ikoně v blízkosti adaptéru. Pokud je u ní střelec, klepněte na tlačítko Adaptér a klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Povolit zařízení „. Pokud máte žlutý vykřičník blízko ní. přeinstalujte Wi-Fi.

Možná poté, co Wi-Fi na vašem HP okamžitě vydělávají. Věnujte pozornost ikoně v zásobníku.

Zkontrolujte další okno síťového připojení. Můžete ji otevřít příkazem NCPA.CPL (v okně „Run“, které lze volat příkazem WinR). Adaptér „Bezdrátová komunikace“ (to je v systému Windows 10). nebo „Bezdrátové připojení k síti“ (Windows 7). Věnujte pozornost stavu tohoto adaptéru. Pokud je zakázáno. zkuste povolit.

Pokud je váš laptop HP nainstalován systém Windows 7, můžete zkusit povolit bezdrátovou komunikaci prostřednictvím centra mobility. Klikněte na kombinaci kláves Winx.

Může existovat stav „Bezdrátová komunikace je zakázána“. Pokuste se to zapnout.

Ostatní články na toto téma:

Správce připojení HP Connection

Chápu, že tento nástroj je relevantní pouze pro Windows 7. Pokud máte sedm, zkontrolujte, je možné, že program HP Connection Manager je již nainstalován na notebooku (můžete vyhledávat v nabídce Start). Spusťte jej a zapněte tam Wi-Fi (bezdrátová síť LAN).

Pokud nástroj HP Connection Manager nástroje na vašem notebooku není. nainstalujte jej. Můžete si stáhnout z webu HP (viz pokyny pro vyhledávání ovladačů). nebo stránky třetích stran.

Samostatný spínač nebo kombinace klíčů (FNF12)

Podívejte se pozorně na bydlení svého přenosného počítače HP. To může mít speciální tlačítko nebo přepínač, se kterým můžete povolit a vypnout bezdrátový modul. Obvykle takové spínače jsou na starých přenosných modelech, a vypadají takto:

Také zapnout Wi-Fi na notebookech HP, můžete použít kombinaci klíčů. Na těchto noteboocích se jedná o klíče Fn F12 (ve většině případů). Na F12 je obvykle aplikována ikona ve formě bezdrátové sítě antény. Také na některých modelech, toto je oddělený klíč, v blízkosti klíče F12 (viz obrázek níže). A na nových notebookech HP, který výrobce doporučuje instalovat Windows 10, na klávesu F12 můžete vidět ikonu Letadlo. V systému Windows 10 můžete povolit a odpojit režim „letadlo“.

Zkuste současně stisknout Fn a F12 a zjistit, zda stav připojení nezměnil (ikonu) v zásobníku systému Windows.

Jak stáhnout a instalovat ovladače na Wi-Fi pro HP Laptop?

Pokud jste ve Správci zařízení nenalezli adaptér Wi-Fi, pak je ovladač s největší pravděpodobností nainstalován.

Aktivace Wi-Fi pomocí tlačítek

Některé přenosné počítače vybavené adaptéry pro připojení nejsou upraveny pro připojení bezdrátových sítí po aktivaci zařízení. Jak povolit Wi-Fi na notebooku? V takových případech pomůže jeden nebo více tlačítek umístěných na notebooku. Může existovat několik možností a přímo závisí na modelu přenosného počítače, stejně jako datum jeho vydání. Na starých modelech je zahrnutí modulu Wi-Fi reprezentováno jako samostatně umístěné Toggler nebo samostatné tlačítko. Takový spínač může být umístěn jak na přední a boční části pouzdra, takže je třeba pečlivě prozkoumat leptop pro takové tlačítko.

Pokud během procesu vyhledávání detekte aktivační tlačítko bezdrátového připojení se nezdařilo, měli byste hledat tlačítko v řadě funkčních kláves. Jsou umístěny v horní části klávesnice a zpravidla označují zpravidla od F1 až F12. Mezi těmito tlačítky musíte najít přesně ten, který je zodpovědný za aktivaci vysílače. Nejčastěji je označena ikonou Wi-Fi ve formě vysílací antény.

Mnozí výrobci se snažili tuto funkci sjednotit, takže můžete povolit Wi-Fi na notebooku pomocí jednoduchého stisknutí kombinace FN F5. Zkuste a s největší pravděpodobností, štěstí se usmívá.

Jak nainstalovat ovladače

Stáhnout ovladače na oficiální webové stránce společnosti HP

Pokud jste zkusili předchozí způsob a selhal, pak pro to potřebujete:

  Jděte na stránku, v našem případě se jedná o stránku: https: // podpora.Hp.COM / RU-CS / Ovladače.

Jak povolit Wi-Fi

Existuje několik způsobů, jak získat přístup k síti. Každý uživatel sám rozhodne, která možnost vybrat si.

Tlačítko napájení

Jaké rozdíly mezi sítí 3G a 4G: funkce, výhody a nevýhody

Moderní klávesnice jsou dodávány s tlačítky zodpovědnými za zapnutí funkce Wi-Fi. Dostatečně zkontrolujte zařízení, vyhledejte tlačítko s anténním obrazem. Síť Wi-Fi by mělo vydělat ihned po proklikách vlastníků.

Poznámka! Někdy je do klávesnice zabudována speciální žárovka, hlášení o fungování funkce nebo jiné funkce. Internet nepřekročil. Pokud je indikátor zapnutý, pak je síť zapnuta, ne. existují problémy.

Správce připojení

Správce připojení. užitečná aplikace, která je také přítomna ve většině notebooků vydaných pod značkou HP. Zahrnutí sítě v tomto případě předpokládá provádění pouze několika funkcí:

 • Přejděte do menu „Start“.
 • Přechod na kartu, kde jsou programy umístěny společně s jinými aplikacemi.
 • Vyhledávání v seznamu označení konektoru HP, jeho aktivaci.
 • Nastavení parametru „Enabled“ v řetězci, který je zodpovědný za Wi-Fi.

Poté byste měli opustit menu a připojit se k síti, kterou máte zájem. Zakázat spojení pomocí stejné aplikace, nic komplikovaného zde.

Nejjednodušší způsob, jak pracovat s počítači na op7 a 10 verzích. V tomto případě vyřešit problém, který potřebujete k provedení následujících kroků:

 • Otevřete panelu „Start“ a přejděte do středu řídicího centra.
 • Najít okno, které vám umožní provádět změny. Obvykle se nachází ve sloupci na levé straně.
 • Bezdrátové připojení widgetu musí být zobrazeno v následujícím okně. Na šedé barvě Neaktivní spojení jsou okamžitě patrné. Stačí kliknout na ikonu pravým tlačítkem myši, chcete-li povolit funkci. V rozevírací nabídce vyberte sekci „Zapne“.

Poznámka! Pokud jsou všechny akce prováděny správně, měla by být bezdrátová síť aktivní. Zelené pásy na modulu potvrdí úspěšné dokončení postupu.

Pro všechny verze operačního systému Windows 7 a výše zůstanou přibližně stejné. Připojit díky tomuto jednodušším.

Ikona na panelu

To se týká desktopové desky, který je umístěn níže. Aktivace internetu v tomto případě předpokládá následující kroky:

 • V pravém dolním rohu pracovní plochy naleznete ikonu spojenou s Wi-Fi. Bezdrátová síť aktivní, pokud je ikona bílá. Jinak bude šedá.
 • Zobrazí se okno, kde je třeba vybrat podobný obrázek pro konfiguraci připojení.
 • Zůstane najít bezdrátovou síť, do které plánujete navázat spojení.

Povolit pomocí tlačítek Wi-Fi

Existuje několik způsobů, jak umožnit Wi-Fi na notebooku HP, které lze rozdělit do dvou kategorií. fyzický a software. Začněme skutečnost, že mnoho modelů HP Wi-Fi se aktivuje pomocí jednoho tlačítka nebo kombinace více tlačítek na klávesnici.

Samostatný tlačítko HP je nejčastěji umístěno nahoře pod obrazovkou nad hlavním notebookem. Je snadné rozpoznat mezi ostatními na ikonu „Wi-Fi“.

Nové notebooky HP jsou častější pro jinou možnost, když je Wi-Fi zahrnuty v kombinaci klíčů. Chcete-li to provést, použijte tlačítko „FN“, který chcete držet současně s „Wi-Fi“. V tomto případě je uvedeno v kombinaci s jakoukoliv jinou funkcí z horního řádku klíčů, například „F2“

Signál, který modul Wi-Fi na přenosném počítači HP zapne, bude světle bílý nebo modrý bezdrátový indikátor.

Nastavení Wi-Fi v závislosti na operačním systému

Obecně platí, že pořadí nastavení zůstává stejné, bez ohledu na to, který operační systém je v současné době používán. Jsou jen některé nuance, se kterými je lepší seznámit se předem.

Anténa pro počítač pro zvýšení signálu Wi-Fi

Windows 10

Další nastavení pro použití dotykové obrazovky. hlavní rozdíl 10. verze systému Windows z předchozích analogů. Požadované ovladače jsou aktualizovány v automatickém režimu. Nastavení by proto nemělo způsobit zvláštní problémy, a to ani u začínajících uživatelům. Stačí vybrat ikonu v dolním rohu vpravo a potom se rozhodnout, která volná síť pro použití při připojení.

Poznámka! Uvedení klíště v blízkosti příslušné položky, uživatel může učinit tak, aby byly přístupové body automaticky vybrány. Kříž se zobrazí na ikonu, pokud adaptér nebyl zařazen z jednoho důvodu nebo jiného. Situace je snadno opravena, pokud kliknete na správné tlačítko.

Bezdrátové sítě jsou často chráněny heslem, takže je zavedena, když je připojení první.

Windows 7

V tomto případě se první krok při nastavení Wi-Fi stane přístup k „ovládacím panelu“. Uživatelé by měli mít zájem o položku nazvané „Pokročilé systémové parametry“.

 • Přejděte na kartu „Název počítače“.
 • Vyberte možnost „Změnit“.
 • Na obrazovce monitoru se zobrazí speciální okno zobrazující název domény nebo samotného osobního počítače.
 • Při provádění změn, neuděláte bez restartování počítače.

Dalším krokem je výběr bezdrátové ikony. Před vlastníkem zařízení se zobrazí panel s názvem „Síť a sdílené centrum přístupu“. Chcete-li se zobrazit s vhodnou položkou, musíte stisknout klávesu potvrzení. Bude existovat seznam, ze kterého zvolíte funkci „Přidat“. Vytvořit síť „počítačový počítač“. Pokračovat v kliknutí „Další“.

Důležité! Jména a síťové parametry. pole, které v případě potřeby vyplňte upravené údaje. Zbývá potvrdit všechna akce, povolit přístup k Internetu. Po kliknutí na tlačítko „Zavřít“ by bezdrátové připojení mělo fungovat téměř okamžitě.

Začlenění řízení Wi-Fi

Povolit lze provést v několika metodách.

1 Metoda: Použití Správce připojení HP

Algoritmus akce se skládá z následujících kroků:

 • Přihlaste se do menu „Start“;
 • Pak přejděte do sekce „Všechny programy“;
 • Dále otevřete „Správce připojení HP Connection“;
 • Ve sloupci Wi-Fi Klikněte na ikonu „Enable / Disable“.

2 Metoda: Pomocí tlačítek na notebooku NR

Nejčastěji v notebookových modelech značky HP aplikuje kombinaci tlačítek na klávesnici. Například je nutné, držet „FN“, klikněte na „F12“. Někdy namísto „F12“ se předpokládá další tlačítko, ale obraz je vždy přítomen na tomto klíči s symbolem Wi-Fi.

K dispozici jsou notebooky společnosti HP, vybavené speciálními tlačítky, které provádějí aktivační funkci aktivace adaptéru WAFA. Například v dřívějších modelech, takový klíč byl umístěn nad klávesnicí a v následujících modelech, výrobce začal jej umístit pod klávesnicí.

Často existují moderní modely, ve kterých je metoda aktivace Wi-Fi implementována pomocí dotykové tlačítko, které je označeno znakem Ikona Wi-Fi bezdrátové sítě. Někdy vedle symbolu zobrazujícího bezdrátovou síť je symbol „X“. Pokud je tento symbol aktivní, Wi-Fi je ve stavu OFF.

Možnost: Aplikace pro zapnutí Wi-Fi

Výrobce Samsung pro správu mnoha funkcí vytvořil aplikaci Samsung Snadná nastavení aplikace. Tento nástroj vám pomůže spravovat bezdrátové adaptéry na notebooku a všech dostupných sítích Wi-Fi. A bude to nutné, v případě potřeby proveďte přístupový bod z počítače. Pak bude možné distribuovat internet přes Wi-Fi, notebook k použití namísto routeru.

Wi-Fi se nezapne

Někdy žádná akce pomáhá aktivovat přenos dat na notebooku. Nebo v nastavení systému Windows není možné najít bezdrátový komunikační modul. V obou případech má smysl aktualizovat ovladače síťových karet.

Mělo by se také rozlišovat podle situací, kdy modul nefunguje a setrvají důrazně zachycuje signál, což také není výjimkou ani pro více či méně nových technik.

Ujistěte se, že notebook pracuje na bezdrátové síti: relevantní pro staré modely

Před přepnutím na aktualizaci softwaru stojí za instalaci přítomnosti bezdrátového komunikačního modulu v jeho notebooku. Můžete to udělat například na stránkách https: // www.Hp.COM / RU-CS / notebooky / zobrazení-all-notebooky-a-2-in-1s.html. Ve vyhledávacím panelu zadáváme jméno notebooku (obvykle je uveden na spodní části zařízení) a hledáme informace o přítomnosti adaptéru. Pokud je k dispozici. pohybuje se.

Můžete se pokusit povolit nebo restartovat systém Windows. Více informací o tom jsme napsali v článku „Ztracené wi-fi ikona na notebooku s Windows 10“ (oddíl 3.4).

Aktualizace / instalace ovladače adaptéru Wi-Fi

Takže bezdrátový modul v notebooku je k dispozici. To znamená, že ho řidič vyžaduje. To je obvykle šité do systému, ale po přeinstalaci přípravku OurSER nebo některé chyby softwaru může být nutné jej znovu nainstalovat nebo aktualizovat.

 • Chcete-li aktualizovat software, použijte Správce zařízení.
 • Klikněte na klávesnici „Windowsr“, zadejte příkaz „devmgmt.MSC „, klikněte na“ OK „.
 • Najít „Síťová zařízení“ seznam.
 • Aktualizace ovladače pro síťovou kartu a modul Wi-Fi na tlačítko Horní (4 na obrazovce).

Pokud nejsou v dispečera žádná síťová zařízení, nejsou nainstalovány a všechna akce musí být provedena ručně.

Hewlett-Packard vyrábí své vlastní řidiče jejich výrobků. Chcete-li najít software pro konkrétní zařízení, musíte jít do webu HTTPS: // Podpora.Hp.COM / RU-E / Ovladače / notebooky a určete sériové číslo zařízení v příslušném řádku. Můžete také najít na dně notebooku. Nebo číslo by mělo být registrováno v záruční listině, pokud existuje. V extrémních případech můžete umístit stránky určit model notebooku, ale bude trvat déle.

Seznam dostupných pro stažení:

 • Najdeme a nasazujeme řetězec „řidiče“;
 • V otevřeném seznamu vyberte ovladač v názvu, z nichž existují slova „LAN“ nebo „Wireless“ a klikněte na tlačítko Stáhnout „;
 • Stahování se spustí automaticky a po jeho dokončení bude ponechána jednoduše klikněte na stažený soubor a přejděte do instalace;
 • Sledujeme pokyny instalačního programu na cestě, označování zaškrtnutí s licenční smlouvou;
 • Po dokončení restartování instalace „Nout“.

Někdy seznam ovladačů obsahuje několik možností.

To se děje, protože na stejném modelu notebooků lze instalovat síťové karty různých výrobců. Nezbytné informace lze obvykle nalézt v nastavení síťových připojení.

Pokud však řidič chybí a adaptér není zobrazen vůbec v systému Windows, pak nic strašného. Každý ovladač můžete zkontrolovat. nevhodný nástroj prostě nebude nainstalován nebo nebude hlásit, že síťové vybavení není nalezeno.

povolit, bezdrátovou, přenosném, počítači

Pokud se notebook vidí, ale nepřipojí se k síti Wi-Fi, pak postupujte podle doporučení našeho jiného článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS