Jak jít do BIOS na notebooku Lenovo?
V našem článku dnes se můžete dozvědět o způsobech, jak zadávat BIOS na notebookech Lenovo. Funkce otevření této nabídky závisí nejen na výrobci, ale také na určitém modelu zařízení, jakož i na verzi použité operační místnosti. Jedno z níže uvedených řešení jistě pomůže dostat se do skořápky, která vás zajímá a nakonfiguruje nezbytné konfigurace.
Vstup do BIOS je nejčastěji nezbytný k deaktivaci zabezpečeného spuštění, přeinstalování operačního systému nebo získání přístupu k funkci obnovení výkonu systému, takže tyto informace budou pro vás určitě užitečné.
Zadáváme bios na Lenovo
Na nejnovějších notebookech od Lenovo je speciální tlačítko, které vám umožní spustit BIOS při restartování. Nachází se poblíž tlačítka napájení a má poznámku ve formě ikony se šipkou. Výjimkou je notebook IdeaPad 100 nebo 110 a podobných zaměstnanců státu z této linky, protože mají toto tlačítko na levém konci. Zpravidla, pokud je v případě jeden, měl by být použit k vstupu do BIOS. Po kliknutí na něj se objeví speciální nabídka, kde je třeba vybrat „Nastavení bios“.
Pokud z nějakého důvodu není toto tlačítko v případě notebooku, použijte tyto klíče a jejich kombinace pro modely různých řádků a epizod:
- Jóga. Navzdory skutečnosti, že společnost vyrábí mnoho různých a odlišných notebooků v rámci této ochranné známky, na většině z nich se pro vchod používá buď F2 nebo kombinace FNF2. U více či méně nových modelů existuje speciální tlačítko pro vstup;
- Ideapad. Tato linka zahrnuje hlavně moderní modely vybavené speciálním tlačítkem, ale pokud to nebylo nebo selhalo, pak F8 nebo smazání lze použít jako alternativu k vstupu do BIOS.
- U rozpočtových zařízení pro typ notebooků-B590, G500, B50-10 a G50-30 je vhodná pouze kombinace klíčů FNF2.

Některé notebooky však mají jiné vstupní klíče, které se liší od klíčů ve výše uvedeném seznamu. V tomto případě musíte použít všechny klíče. od F2 do F12 nebo smazat. Někdy mohou být kombinovány s posunem nebo FN. Který klíč/kombinace by měla být použity, závisí na mnoha parametrech. modelu notebooku, sériové úpravy, zařízení atd.D.
Potřebný klíč lze nalézt v dokumentaci pro notebook nebo na oficiálních webových stránkách Lenovo, řídit při hledání modelu a nalezení základních technických informací pro něj.
Je třeba si uvědomit, že nejvíce běžícími klíči pro vstup do bios na téměř všechna zařízení jsou F2, F8, smazat a nejzáctější jsou F4, F5, F10, F11, F12, ESC. Během restartu se můžete pokusit nasadit několik klíčů (ne současně!). Stává se také, že při načítání na obrazovce nápis s následujícím M „Použijte prosím (požadovaný klíč) pro zadání nastavení“, netrvá dlouho, použijte tento klíč k vstupu k zadání.
Vstup do bios na notebookech Lenovo je poměrně jednoduchý, i když jste při prvním pokusu neuspěli, pak to s největší pravděpodobností uděláte od druhé. Všechny „nesprávné“ klíče jsou notebookem ignorovány, takže neriskujete svou chybu, abyste něco v jeho práci porušili.
Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.
Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.
Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.
Lenovo notebook zatížení z Flash Drive přes BIOS
Nejčastěji tuto operaci provádějí odborníci, aby vyléčili notebook z virů. Různé software se zaznamenávají na odnímatelném médiu, ale obvykle z něj není tak snadné načíst. Problém je v tom, že všechny notebooky Lenovo, počínaje vydáním roku 2013, mají software Bios UEFI, který má certifikované bezpečnostní klíče Secure Boot. Je to oni, kdo vám umožňují načíst notebook pouze při používání instalačního disku s licencí Windows 8.
Aby bylo možné provést načítání od nosiče v takovém BIOS, je nutné vypnout zabezpečenou botu v něm a provést následující akce:
- Bezprostředně po zapnutí notebooku klikněte na klávesnici dva klávesy FN F2 nebo použijte vstup do bios tlačítkem novo novo.
- Vstup do „insydeh20 nastavení užitečnosti“ (zpravidla, ve všech nejnovějších modelech Lenovo, to je on), jděte do sekce „Security“.
- Poté vyberte pozici zdravotně postižených v položce „Secure Boot“, čímž se vypnete protokol zabezpečení.
- V odpovídající části „Boot“ změňte parametr sady „UEFI“ na „Podpora Legacy“.
- Uložte změny provedené zadáním sekce „Exit“ a výběrem parametru „Výstupní změny ukládání“. Z možností navržených počítačem vyberte „Ano“ a počkejte, až dojde k restartu.
- Vložíme odnímatelný nosič do volného vchodu USB a znovu se dostaneme do bios a stiskneme klíč nezbytný pro tento model Lenovo.
- V části „Boot“ vidíme flash disk, který se objevil. Zpravidla je předepsána v nabídce jako USB HDD. Současním stisknutím kláves FN F6 určíme nosič nejprve v seznamu zařízení pro načtení systému.
- Opakujeme akce popsané v 5.
Po všech provedených krocích, notebook zahájí další zatížení z flash disk.
Vezměte prosím na vědomí, že u řady modelů Lenovo není dostatek odpojení. Načíst systém z odnímatelného média může vyžadovat zahrnutí režimu kompatibility.
V různých modelech lze nazvat jak CSM OS, CSM Boot, Legacy BIOS, UEFI a Legacy OS nebo jen CSM.
Windows 8 (8.Jeden)
Výstup operačního systému Windows 8 se téměř shodoval s hromadnou implementací, včetně přenosných počítačů Lenovo, nové verze BIOS. UEFI. Pro uživatele přinesla nová verze základní základny vstup-výstup mnoho zajímavých příležitostí, včetně nového způsobu, jak vstoupit do systému BIOS-Reboot z OS.
-
V systému Windows 8 volejte okno „Parametry počítače“. Chcete.li to provést, můžete otevřít boční panel na ploše a přivést kurzor myši do pravého dolního rohu stiskněte tlačítko „Parametry“ a poté kliknout na nápis: „Změnit v parametrech počítače“.
Nebo na počáteční obrazovce metra-Intese klikněte na tlačítko s obrázkem zařízení.
Způsob 1. Pomocí funkčního klíče zadejte BIOS na notebookech Lenovo
Ve většině případů může funkční klíč, jako je F1 nebo F2, pomoci získat přístup k BIOS. Toto je nejběžnější způsob, jak vstoupit do bios. A takový klíč se také nazývá klíč nastavení BIOS. Fáze použití se budou lišit od různých modelů Lenovo v různých operačních systémech.

Po stisknutí tlačítka napájení stiskněte tlačítko (FN) F2 nebo (FN) F1 5-10krát.
Pokud používáte notebook série ThinkPad, klikněte na logo F1 na logu ThinkPad při načítání notebooku.
Poznámka. U některých speciálních modelů musíte místo stisknutí F1 nepřetržitě stisknout tlačítko Enter během napájení napájení, abyste nejprve získali nabídku spuštění.
Spusťte notebook jako obvykle a restartujte jej. Když uvidíte logo Lenovo, klikněte na F2.
Pokud používáte notebook série ThinkPad, musíte po restartu notebooku stisknout F1 Fn FN F2 a podívat se na logo ThinkPad.
Zkuste zadat BIOS pomocí klávesnice
Na starých a některých nových rozpočtových modelech notebooků Lenovo Bios je spuštěno stisknutím odpovídajících tlačítek na klávesnici. Chcete.li začít, zkuste spustit BIOS pomocí tlačítka Delete (DEL). Chcete.li to provést, vypněte notebook, klikněte na uvedené tlačítko a zapněte zařízení.

Del
Pokud tlačítko Del nefungovalo, udělejte to samé, ale tentokrát použijte klíč F2. Pokud to nefunguje, zkuste stisknout tlačítka FNF2 současně a přidržet je ve upínaném stavu zapněte notebook. BIOS by se měl otevřít.
Pokud se potřebujete dostat přímo do nabídky výběru spouštěcího zařízení, použijte tlačítko F12 nebo kombinaci FNF12.
Speciální klávesy klávesnice
V závislosti na modelu notebooku Lenovo může být vstup do BIOS prováděn různými klíči. F1. F2 a další. Například v B560 funguje pouze klíčová práce F2. Stačí zapnout zařízení, počkat na okno načítání a stiskněte požadované tlačítko na klávesnici. Zpravidla se v přivítaném okně zobrazí náznak níže.
Kombinace FN F2 může také fungovat. Chcete.li jej použít, zapněte notebook a v počáteční fázi zatížení systému podržte klíč FN. Pak to nenechám jít na F2. Poté se otevře hlavní okno BIOS.
Známost
Integrace BIOS zpravidla je druh textové tabulky, navigace, na které je proveditelná pomocí klávesnic klávesnice. Nastavení BIOS Téměř všechna zařízení vám umožňuje nastavit frekvenci provozu hardwarových komponent připojených k osobnímu počítači, jakož i jejich provozních parametrů, měnit konfiguraci energetického režimu, postup zařazení a mnohem více. Mimo jiné vám umožňuje vybrat zdroj načítání operačního systému a samotného OS, pokud existuje několik najednou.
Téměř každý uživatel moderního PC nebo notebooku může čelit potřebě vstoupit. To může být vyžadováno pro konfiguraci jakýchkoli konkrétních parametrů za účelem diagnostiky zařízení připojených k počítači nebo k zapnutí (odpojení) různých hardwarových komponent. Většinou se naučit otevírat a vstoupit do BIOS není vůbec obtížné, ale někteří uživatelé mohou mít problém se skutečností, že BIOS jednoduše odmítá zapnout standardními známými metodami na notebooku. Co dělat v takové situaci?

Jde o to, že na některých modelech notebooků například z Lenovo není vstup do panelu BIOS zcela standardní, o kterém budeme hovořit v tomto článku. Po přečtení do konce můžete snadno otevřít BIOS na jakémkoli notebooku, včetně společnosti Lenovo, a dokonce se naučit, jak znovu nainstalovat bios.
„Příkazový řádek
S pomocí „příkazového řádku“ se můžete také dostat do bios. Tato metoda je mírně podobná té metodě a má smysl, když nemáte příležitost pracovat s počítačovou myš.
-
Kombinujte „Win“ „R“, zavolejte na okno „PRECK“, zadejte CMD do textového pole a klikněte na „Enter“.
Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.
Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.
Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.
Na toto téma:
Zeptejte se nebo zanechte svůj názor na zrušení komentáře