Jak povolit subsystém Windows pro Linux. Subsystém Windows 10 Linux

Nainstalujte subsystém Windows pro Linux (WSL)

Subsystém Windows pro Linux (WSL) umožňuje vývojářům provozovat prostředí GNU/Linux na Windows, bez režie tradičního virtuálního stroje nebo dvojitého nastavení spouštění. To zahrnuje funkčnost Linuxové v systému Windows OS bez režie spuštění jiného operačního systému paralelně, a proto snižuje spotřebu zdrojů. Díky tomu je WSL volbou pro lidi, kteří chtějí přepnout mezi dvěma operačními systémy nebo těmi, kteří chtějí získat funkčnost Linux ve svém OS Windows. WSL2 je nová verze architektury, která vám umožní používat Linux na vrcholu Windows 10 nativně a nahrazuje WSL. V tomto článku se naučíte, jak nainstalovat WSL2 na Windows 10.

Nastavení subsystému Windows pro Linux:

Zde je několik kroků k instalaci subsystému Windows pro Linux. Instalujeme WSL na Windows 10.

Krok 1: Otevřete nabídku startu stisknutím tlačítka [Win] nebo kliknutím na ikonu dolního pravého dolní části plochy.

Krok 2: Zadejte CMD. Výsledek podobný tomu by se objevil.

Krok 3: Klikněte na běh jako možnost správce na pravé straně hlavního panelu

Krok 4: Nové okno by se objevilo podobné tomuto

Krok 5: Zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter.

Krok 6: Proces instalace WSL2 začal. Během tohoto procesu bude nainstalovat jádro Linux. Po dokončení procesu je uživatel potvrzen následovně.

Krok 7: Nyní byl WSL úspěšně nainstalován do operačního systému Windows 10. Nyní restartujte operační systém. Při restartování můžete použít WSL2.

Poznámka: Ve výchozím nastavení je distribuce Ubuntu nainstalována ve WSL2. Pokud chcete nějakou konkrétní distribuci, můžete tak získat výměnou příkazu.

WSL.-Nainstalujte WSL.-Nainstalujte.D dist

Kde dist je název distribuce, kterou chcete nainstalovat.

Povolení virtuálního stroje:

Jak již bylo zmíněno, WSL2 je malý virtuální stroj, takže Windows to musí ubytovat. Pokud je to již povoleno, přeskočte proces a restartujte počítač, abyste se ujistili, že je připraven k instalaci. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je PowerShell. Jako administrátor otevírá PowerShell a zadá následující příkaz:

odmítnout.exe /online /enable-feature /fearuName: virtualMachinePlatform /all /norestart

Nyní můžete restartovat počítač a být schopni dělat cokoli na WSL.

Instalace linuxových balíčků:

Zde můžete také nainstalovat balíčky Linux. K dispozici jsou populární příkazy apt a apt-get. Například nainstalujme balíček HTOP na tuto verzi Linuxu a uvidíme, co se stane. Nejprve otevřete terminál Linux a spusťte následující příkaz a aktualizujte mezipaměť úložiště APT balíčků.

Krok 1: Zadejte následující příkaz:

Krok 2: Nyní nainstalujte balíček HTOP pomocí následujícího příkazu.

Krok 3: Po úspěšné instalaci balíčku HTOP můžeme jednoduše spustit a provést HTOP následným příkazem:

Závěr:

Tento článek obsahuje následující metody, o nichž jsme diskutovali výše:

 • Základy WSL (Windows Subsystem pro Linux).
 • Instalační proces WSL (subsystém Windows pro Linux) ve Windows 10.
 • Povolení virtuálního počítače
 • Kroky k aktualizaci WSL (subsystém Windows pro Linux).
 • Instalace balíčku HTOP Linuxu uvnitř WSL.

Jak povolit subsystém Windows pro Linux

Wikihow je „wiki“, podobně jako Wikipedia, což znamená, že mnoho našich článků je napsáno více autory. K vytvoření tohoto článku se autoři dobrovolníků snažili upravovat a zlepšovat jej v průběhu času.

Tento článek byl prohlížen 150 279krát.

Konečně! Linux na Windows je zde! S aktuálním počítačem Windows 10 je snadné získat na vašem počítači Windows spuštěn subsystém Ubuntu Linux spuštěn. Se subsystémem Ubuntu budete moci používat běžné nástroje Linux, například Grep, Awk, a sed, na počítači se systémem Windows volně bez omezení virtuálního stroje nebo objemného prostředí podobného UNIX.

 • Než začneš: Tento článek bude proveditelný pouze tehdy, pokud jste již upgradovali na výroční vydání Windows 10. Naučte se, jak to udělat zde.

Kompatibilita kontroly počítače

Vyberte asi z levého podokna. Tím se uvede spoustu informací o vašem počítači.

Povolení režimu vývojáře

Potvrďte varování. Windows 10 zobrazí varování pro všechny důsledky, které by měly být zváženy před zapnutím režimu vývojáře. Opatrně si přečtěte všechna tato varování a poté stiskněte tlačítko Ano.

Zapnutí subsystému Windows pro Linux

Přejděte do okna „Otočit funkce Windows Funkce“. K němu lze snadno přistupovat zadáním okna Windows ve vyhledávacím panelu.

Po výzvě restartujte počítač. Váš počítač zobrazí obrazovku, která označuje, že se aktualizuje. Toto je vlastně Windows 10 Nastavení subsystému Windows pro Linux.

Nastavení po instalaci

 • Všimněte si, že uživatelské jméno a heslo nemusí být stejné jako uživatelské jméno, heslo používané k přihlášení k vašemu účtu Windows 10.

Komunita QA

Mám 16 GB flashdrive. Bohužel kvůli chybě formátování nebo nesprávnému odpojení ztratil více svých MBS. Teď mám 2.Jak mohu vyřešit svůj problém, 19 MB Flash Místo 16 GB jednotky?

Pokud používáte Windows, použijte k vyčištění jednotky vestavěný nástroj vestavěného příkazového řádku s názvem Diskpart. Alternativně, pokud si nejste jisti používáním nástroje příkazového řádku, použijte grafický obslužný program třetích stran. Doporučuji jednoho s názvem „Rufus“. Rufus je dobrý, protože je relativně snadné a pohodlné používat a je do značné míry nemožné poškodit s ním Windows Drive.

dík! Jsme rádi, že to bylo užitečné. Děkujeme vám za vaši reakci. Jako malé poděkování bychom vám rádi nabídli dárkovou kartu 30 (platný v Gonift.com). Použijte jej k vyzkoušení skvělých nových produktů a služeb na celostátní úrovni bez placení plné ceny. víly, dodávky potravin, oblečení a další. Užívat si! Vyžádejte si svůj dárek, pokud vám Wikihow pomohl, zvažte prosím malý příspěvek, který nás podporuje při pomoci více čtenářům, jako jste vy. Zavázali jsme se poskytnout světu bezplatné zdroje návodů a dokonce nám pomáhá v naší misi. Podpora wikihow

Jak nainstalovat WSL2 (subsystém Windows pro Linux 2) na Windows 10

Zaira Hira

Linux je široce používaný operační systém a je docela důležitý pro vývojáře.

povolit, subsystém, windows, linux

Jsou chvíle, kdy možná budete muset mít operační systémy. Windows i Linux. buď pro práci, studium, nebo dokonce jen experimentování.

Naštěstí Windows poskytuje pohodlný nástroj pro používání Linuxu podél bočních oken. Tento nástroj se nazývá WSL (Windows Subsystem pro Linux). Jeho nedávná verze je WSL2 a v této příručce to podrobně probereme.

 • Co je WSL2 a jaké jsou jeho výhody?
 • Jak nainstalovat WSL2 na Windows 10 s výchozím nastavením.
 • Jak nainstalovat WSL2 s konkrétním linuxem distro.

Co je WSL2?

Subsystém Windows pro Linux poskytuje vrstvu kompatibility, která vám umožní spustit binární spustitelné soubory Linux nativně na Windows.

WSL2 (subsystém Windows pro Linux verze 2) je nejnovější verze WSL. Architektura WSL2 nahrazuje architekturu WSL pomocí lehkého virtuálního stroje. V nové verzi můžete spustit skutečné jádro Linux, které zlepšuje celkový výkon.

Výhody používání WSL

Existují určité výhody WSL oproti tradičnímu nastavení VM:

 • Nastavení pro WSL je jednoduché a není časově náročné.
 • Je to lehká hmotnost ve srovnání s VM, kde musíte přidělit zdroje z hostitelského stroje.
 • Nemusíte nainstalovat žádný obrázek ISO nebo virtuální disk pro stroje Linux, které mají tendenci být těžké soubory.
 • Můžete použít Windows a Linux bok po boku.

Jak nainstalovat WSL2

Nejprve povolte subsystém Windows pro možnost Linuxu v nastavení.

 • Jděte začít. Vyhledejte „Zapnutí nebo vypněte funkce okna.“
 • Zkontrolujte subsystém systému Windows pro linux.

Dále otevřete příkazový řádek a zadejte příkazy instalace.

 • Otevřený příkazový řád jako správce.
 • Spusťte příkaz níže:

Poznámka: Ve výchozím nastavení bude nainstalován Ubuntu. Ale můžete nainstalovat jakékoli distro podle vašeho výběru. Uvidíme později, jak.

Po dokončení instalace budete muset restartovat počítač Windows. Restartujte tedy stroj Windows.

Po restartu můžete vidět takové okno:

Po dokončení instalace Ubuntu budete vyzváni k zadání svého uživatelského jména a hesla.

A to je vše! Jste připraveni používat ubuntu.

Spusťte Ubuntu vyhledáváním z nabídky Start.

A tady máme spuštěnou instanci Ubuntu.

Jak nainstalovat konkrétní linux distro

Pokud používáte výchozí metodu, jak je uvedeno výše, bude nainstalován Ubuntu. Dostupný seznam distridů najdete spuštěním níže uvedeného příkazu na příkazovém řádku Windows:

Chcete.li nainstalovat konkrétní distro, použijte příkaz níže:

Například pro instalaci Debiana by byl příkaz upraven takto:

Postupujte podle pokynů a bude nainstalována konkrétní distribuce.

WSL 2 Setup and Config | Windows Subsystem for Linux 2

Tip: Můžete také hledat aktualizace, jak je uvedeno níže:

Zabalení

WSL je skvělý nástroj pro použití Linuxu na nativním počítači Windows. Poskytuje prostor pro učení zejména těm, kteří právě začínají. Doufám, že jste tento článek považovali za užitečný.

Jak používat subsystém Windows pro Linux

Subsystém Windows pro Linux umožňuje spustit Linux na vrcholu operačních systémů Windows. Zjistěte o funkcích WSL, procesu instalace a často kladených otázek.

Subsystém Windows pro Linux (WSL) je abstrakční vrstva, která umožňuje uživatelům Windows nainstalovat sestavu Linuxu na horní části Windows.

I když existuje několik různých způsobů, jak by uživatel mohl spustit Linux na horní části oken, subsystém Windows pro Linux je jedinečný v tom, že nevyžaduje nastavení duálního bootu nebo virtuální stroj.

Jaké jsou výhody používání subsystému Windows pro Linux?

Subsystém Windows pro Linux nabízí snadný způsob spuštění aplikací Linux na počítači se systémem Windows. Existují však některé další výhody.

Sekundární výhodou je, že WSL bude podporovat více linuxových distribucí. Mezi podporované distribuce Linux patří Ubuntu, OpenSuse, Kali, Arch Linux a Debian.

Kromě toho je WSL plně podporován společností Microsoft a bude spuštěn na Windows 10, verzi 2004 nebo vyšší (je vyžadován sestavení 19041 nebo vyšší). WSL je také podporována pro použití ve Windows 11.

Jaké jsou kroky k instalaci a použití subsystému Windows pro Linux?

Najednou byla instalace subsystému Windows pro Linux poněkud složitý proces. Dnes je tento proces mnohem jednodušší.

Chcete.li nainstalovat subsystém Windows pro Linux, postupujte podle těchto kroků:

Windows 10 Bash & Linux Subsystem Setup

Otevřete okno zvýšeného příkazového řádku.

Typ WSL.-Nainstalujte. Pokud tento příkaz selže (a zobrazí se obrazovku nápovědy WSL), znamená to, že WSL je již nainstalován.

Zadejte následující příkaz a podívejte se na seznam distribucí, které jsou v současné době k dispozici: WSL.-seznam.-online

Nainstalujte distribuci Linuxu zadáním tohoto příkazu: WSL.-Nainstalujte.d

Brien Posey

Obrázek 1. Takto nainstalujete distribuci Linuxu na WSL.

Pokud je výzva, zadejte uživatelské jméno a heslo k dokončení procesu. Uživatelské jméno a heslo, které zadáte, bude používáno pouze WSL a nemusí odpovídat vašim přihlašovacím údajům Windows.

Často kladené otázky

Jaké jsou různé distribuce Linuxu, které mohu použít s subsystémem Windows pro Linux?

Můžete použít Ubuntu, Kali, Debian, Kali, Suse, Oracle, mimo jiné linuxové distribuce.

Jak mohu přistupovat k souborům Linux ze subsystému Windows pro Linux?

Při instalaci WSL jsou soubory Linux uchovávány odděleně od souborů Windows. Přesto jsou souborové systémy těchto dvou operačních systémů přístupné od sebe.

Pokud chcete zjistit, kde jsou soubory Linux uloženy, zadejte do terminálu Linux následující příkaz: Explorer.exe.

Při zadávání tohoto příkazu je důležité zahrnout na konci další období, protože to otevírá průzkumník aktuálního adresáře.

Pokud chcete získat přístup ke svému C: Drive z terminálu Linux, zadejte tento příkaz: CD /MNT /C

povolit, subsystém, windows, linux

Jak mohu spustit aplikace ze subsystému Windows pro Linux?

Když používáte WSL k instalaci distribuce Linuxu, distribuce se otevře do prostředí terminálu (příkazového řádku). Jako takový budete muset spustit aplikaci z příkazového řádku spíše než pomocí prostředí GUI point-and-click.

Spuštění aplikace obvykle zahrnuje dva kroky:

Zadávejte tento příkaz spustitelnou aplikací, pokud to ještě není, zadáním tohoto příkazu: chmod x

Spusťte aplikaci zadáním tohoto příkazu:./

Jaké jsou rozdíly mezi verzemi Windows subsystému Windows a Linux pro Linux?

Hlavním rozdílem je absence prostředí GUI. Pokud byste si například stáhli Ubuntu a nainstalovali jej do virtuálního počítače, dostanete se do prostředí plného GUI. Naopak instalace Ubuntu prostřednictvím WSL vám poskytne prostředí pouze pro terminál. Můžete ručně nainstalovat prostředí GUI, ale WSL ve výchozím nastavení nebude používat GUI.

Jaké jsou rozdíly mezi výkonem mezi verzemi Windows subsystému Windows a Linux pro Linux?

Názory na výkon WSL se liší. Objektivně nebude WSL nikdy tak rychlá jako nativní instalace Linuxu kvůli režii způsobené operačním systémem Windows. Přesto je výkon WSL obvykle docela dobrý a v některých případech se blíží odpovídajícímu nativnímu výkonu Linuxu.

Jaká jsou omezení subsystému Windows pro Linux?

Microsoft nastiňuje několik rozdílů mezi WSL a nativním linuxem. Většina z těchto rozdílů není skutečně omezení, ale alespoň jeden je. VM WSL se automaticky vypne, pokud neexistují žádné otevřené úchyty souborů. To znamená, že WSL je nevhodný pro použití jako výrobní server, pokud nezůstane v neustálém používání.

Jaké jsou některé z nejlepších postupů pro používání subsystému Windows pro Linux?

Společnost Microsoft doporučuje, abyste nepracovali napříč operačními systémy, pokud nemáte přesvědčivý důvod k tomu. Jinými slovy, Windows by měl být použit pro přístup k systému Windows souborů a Linux by měl být použit pro přístup do systému souborů Linux.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS