Jak povolit tmavý režim v systému Windows 10. Windows 10 Dark Theme

povolit, tmavý, režim, systému, windows

Windows 10 Dark Theme

Všichni děláme naše rozhodnutí na základě současných trendů, které následují všichni po celém světě. A díky tomu, že technologie je v dnešní době konečnou potřebou, se každý z trendů stává s městem docela snadno mluvit s městem. Jedním z těchto trendů jsou tmavá témata Windows 10, která upoutala pozornost milionů uživatelů z celého světa. to jo!! Nejpoužívanější operační systém (Windows 10) na světě znovu získává veškerou popularitu tentokrát, je to pro tmavá témata Windows 10. Různí poskytovatelé služeb se také snaží co nejlépe poskytnout uživatelům to nejlepší z jejich konce (samozřejmě s nepřetržitými aktualizacemi přizpůsobení. Velkou otázkou však je potřeba temných témat? Jaká výhoda budou uživatelé dostat z této funkce Windows 10 Dark Témata?

Opravdu potřebujeme tmavá témata Windows 10?

Na vrcholu mé hlavy, kdykoli slyším o tmavých tématech, jen si myslím, že mi dává trochu úlevy. Například mnoho lidí z celého světa pracuje na svých počítačích nebo notebookech po většinu dne, což má za následek strávení hodin hodin při pohledu na obrazovku. V těchto případech mohou být temná témata na Windows 10 velmi užitečná, když vnější faktory nefungují ve váš prospěch. Například pokud neexistuje správné světlo nebo sedíte před systémovou obrazovkou po nějakou dobu, tmavá témata Windows 10 vám pomůže uvolnit vaše oči, což je velmi nutné.

Zde jsou nejlepší tmavá témata Windows 10 v roce 2023

Operační systém Windows je nejoblíbenějším přístupem k tomu, který je v celém světě miliardy uživatelů používají denně. Od jednotlivce po firemní sektor trávíme všichni hodně času na PC a věřím, že to s ohledem na to, poskytovatel služeb přišel s oficiálním temným tématem na PC Windows 10 PC. Je však skutečností, že každý uživatel bude mít různá očekávání také hledat další temná témata. Je to tak jednoduché jako změna témat mobilního telefonu, s nimiž nebude každý uživatel v pořádku. Různí uživatelé budou hledat různé části celkového tématu a také vyzkoušejí další témata. Proto zde vysvětlujeme nejlepší tmavá témata Windows 10, která mohou uživatelům poskytnout dostatek možností na výběr:

Windows 10 Dark Témata (oficiální)

Protože mluvíme o tmavých tématech Windows 10, věřím, že první musí být vestavěný, který byl vyvinut pouze společností Microsoft. Existuje také mnoho z nás, kteří přímo začínají hledat temná témata pro Windows 10 na internetu. Málo víme, že poskytovatel služeb nám dal možnost použít oficiální tematické téma Windows 10 v samotném systému?

Jediné, co musíte udělat, je, stačí se navigovat do sekce Povolte tmavé téma Windows 10. Tak jednoduché!! Cesta k dosažení k oficiálnímu tmavému tématu Windows 10 je, nastavení barvy personalizace. Zde, v barvách, musíte hledat „Zvolte svůj výchozí režim aplikace“ Změnit aktuální možnost na tma.

Pokud tak učiníte, přinese tmavý režim do každé z těch aplikací, které běží na vašem počítači se systémem Windows 10. Je zřejmé, že po chvilce po použití tohoto režimu vy sami budete znát rozdíl mezi režimem světla i tmavého aplikace.

Existují šance, že po sledování výše uvedené metody nepracuje tmavé téma na vašich aplikacích. Nebojte se tedy následovat níže uvedené kroky, abyste na počítač snadno použili téma Windows Dark: 1. Uveďte příkaz System (Windows R Key) Zadejte regedit. 2. Spusťte příkaz Sledujte proces tím, že se navigujete na níže uvedenou cestu (v právě nyní vyskočeném okně)

Customize Your Windows 10 Desktop! (BEST Dark Theme)

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Témata personalizuje

Zde musíte vytvořit nový přejmenování DWORD tento klíč na AppSuselightTheme a udržet hodnotu 0. 4. Po uložení těchto změn restartujte počítač, jakmile váš systém začnete, budete mít nové téma (oficiální) Windows 10 Dark (oficiální) v žádném okamžiku.

Budou však existovat případy, kdy by mnoho uživatelů nebylo spokojeno s vestavěnými tmavými tématy Windows 10. Vždy hledají více pro tyto uživatele, níže jsou další tmavá témata Windows, která mohou snadno prozkoumat.

Ades Dark Téma pro Windows 10

Nyní, když jsme vyšli z pohodlí zóny vestavěných tmavých témat oken, je čas vyzkoušet další zajímavá tmavá témata, jako je tmavé téma Ades pro Windows 10 PC. to jo!! S snadno nainstalovatelnou funkcí, Ades vám nepřináší napětí. Perfektní směs šedé další měkké barvy, Ades přináší měkkou barevnou kombinaci do různých sekcí na obrazovce Windows 10 PC. Také byste neměli pocit, že neustálá práce na systému bolí vaše oči, díky celkovému zážitku, který budete mít s tématem ADES Dark na Windows PC.

Vzhledem k tomu, že operační systém Windows má mnoho vydání, které v současné době úspěšně běží, existuje několik funkcí z ADE, které nebudou fungovat na starších verzích Windows. Avšak na aktualizovaných verzích Windows bude vše bezchybné s tématem ADES Windows Dark. Také prosím, vězte, že získání tohoto tématu by to nezabralo moc času, protože vše, co musíte udělat, je navštivte oficiální web ADES Dark Theme Stáhnout to samé.

Umístěte tmavý aero

Stejně jako mnoho jiných tmavých témat Windows 10 je i Dark Aero vznášející se také jedním z těch tmavých témat Windows 10, která vyžadují další předpoklady ke stažení a poté začněte používat toto téma. Umístění Dark Aero byl navržen s konečným účelem poskytnout uživatelům něco jedinečného vzrušujícího zároveň. Je zřejmé, že uživatelské rozhraní motivu by bylo jednoduché navigovat i moderní, aby se uživatelé mohli snadno vztahovat.

Použití tohoto tématu Windows 10 Dark na vašem PC je trochu komplikované, takže musíte dát trochu času na získání tohoto modernizovaného temného tématu. Musíte začít přistupovat k PascuxTheme a poté si stáhněte tmavé téma na vašem PC. Jakmile jsou soubory motivu úspěšně staženy, přesuňte je všechny na témata Drive C Windows Resources.

Po uvedení všech těchto souborů na výše uvedenou cestu najděte do sekce System Témata, najdete v seznamu vznášející se tmavé tmavé téma Aero. Pokračujte a použijte to samé na počítači se systémem Windows 10.

Hastpy

Dalším silným, jednoduchým a efektivním tmavým tématem Windows 10 je Hasstpy, která ho zabíjela od doby svého vzniku. Existuje tolik věcí, které byste rádi prozkoumali z tohoto úžasně krásného temného tématu na PC Windows 10 PC. Uživatelské rozhraní, jedinečnost, různé přizpůsobení, které můžete udělat, stojí za to váš čas. Na každém kroku nebo kliknutím na obrazovku Windows 10 PC bude zážitek odlišný pro uživatele, který je prostě úžasný prozkoumat.

Kdykoli existuje mnoho možností, z čeho si můžete vybrat, trochu zmátme, že nás to vadí. S haspy však bude zážitek odlišný, protože je zcela kompatibilní a přizpůsobitelný pro potřeby uživatele. Temné téma na vašem zařízení je o tom, jak vám pomůže z namáhání očí, takže toto téma je jedním z nejlepších, které hledáte.

Nost metro

Dalším poutavým zajímavým tématem PC Windows, který může získat metro NOST, který si díky své jedinečnosti získává popularitu. Speciálně navržené pro aktualizace Windows 10 (Aktualizace výročí 1607, Aktualizace tvůrců 1703, Fall Creators Update 170), NOST Metro dává vašemu zařízení zcela nový vzhled. Nost metro funguje tak, že si můžete vybrat mezi celým bílým pozadím nebo černým pozadím.

Používání tématu NOST Metro Dark na Windows 10 PC vám nepřináší napětí do očí, díky jeho smrtící kombinaci barevných barev. Na panelu přizpůsobení si můžete vybrat mezi tématem White Black Color z tmavého tématu. Nost metro je jedním z těch temných témat, která se stala perfektní kombinací barev, jednoduchosti, účinnosti.

Po temném azuru

Po temném azuru je jedním z těch temných témat, která vás upoutají poprvé, když ji uvidíte. Kompletní výběr tmavého tématu, který uživatelům umožňuje přizpůsobit téměř vše na uživatelském rozhraní motivu. After Dark Cyan Dark bylo vyvinuto stejným vývojářem, který pracoval na metro NOST, takže uživatelé mohou očekávat stejný druh kombinace barev efektivity.

K šokujícímu zjevení je téma After Dark Cyan Dark nástrojem, který je také bez reklam. Temné téma je plně kompatibilní s počítačem Windows 10 vám umožní prozkoumat všechny funkce bez jakýchkoli potíží.

Greyeve

V případě, že hledáte jednoduché, ale efektivní rozhraní na počítači se systémem Windows 10, začněte zkoumat tmavé téma Greyeve. Díky tomuto tématu Windows 10 Dark nebude uživatelé vyžadovat žádný software nebo předpoklady třetích stran, aby jej nainstalovali na PC. Vše, co musíte udělat, je stačí si stáhnout nádherné tmavé téma na PC Windows Apply to samé co nejdříve.

povolit, tmavý, režim, systému, windows

Po úspěšném stažení tématu Greyeve Dark si udělejte cestu, položte stažený soubor na níže uvedenou cestu:

Uživatelské jméno AppData Lokální témata Microsoft Windows

Jakmile se najdete na seznamu, klepněte na téma Greyeve Dark začněte zažít úžasné funkce, díky vývojářům. Jedna věc je jistá, že byste se necítili nespokojeni po celou dobu, bude to stát za každou minutu.

povolit, tmavý, režim, systému, windows

Temné téma Ubuntu

Téma Ubuntu Dark je docela známé jméno, pokud jde o prozkoumání nejlepších tmavých témat Windows 10. Jedinečný výběr tmavého tématu, tmavé téma Ubuntu přichází s celým operačním systémem Ubuntu. Takže pokud jste obeznámeni nebo chcete prozkoumat OS Ubuntu, jděte na temné téma Ubuntu, aniž byste dvakrát přemýšleli. S dostatečným prostorem pro přizpůsobení se Temné téma Ubuntu nepřichází s nepříjemnými reklamami, které jsou v pohodě.

Jedním z omezení, která můžete zažít při zkoumání tmavého tématu Ubuntu, je to, že se nejedná o úplně tmavě zbarvené téma. Zvědavost nalezení toho, o čem je tento mocný nástroj, je však skvělé, že z něj navštívíte web Dark Theme to nejlepší z toho.

Penumbra 10 Dark Theme

Něco dostatečně silného, ​​aby dal celý systém systému Windows celkový člověk, Penumbra 10 Jedna z nejlepších alternativ, na které můžete dostat ruce. Kompletní téma Pitch Black, díky kterému se budete cítit ze světa, kde používá pouze neutrální tmavé barvy (bez míchání barev). Ačkoli vám to přináší ze světového zážitku pro uživatele, instalace to samé může být trochu komplikovaná.

Před instalací tmavého tématu Penumbra 10 Windows 10 musíte začít instalací otevřeného písma na PC. Poté musíte stáhnout software třetích stran (Uxstyle Patch) nainstalujte stejný do svého počítače se systémem Windows. Musíte zde udělat několik vylepšení zkopírováním složky vizuálního stylu ze staženého místa na další uvedenou cestu (Drive C Windows Resources Témata).

Nyní se musíte dostat do sekce motivu prostřednictvím personalizace Vyberte penumbra 10, abyste mohli začít zkoumat toto jedno z nejlepších tmavých témat Windows 10.

Tmavě šedé téma

Jedno z těchto temných témat na počítači se systémem Windows 10, které získávalo popularitu kvůli jeho konceptu bez prefektivity. to jo!! Absolutně tmavé téma, tmavě šedá je naprosto zdarma temné téma, které musíte prozkoumat. Jen si představte, že pracujete na okně, kde je vše v tmavě šedé kombinaci. Přesně. Kdokoli by na to padl, bez druhé myšlenky.

Všechno od nabídky po různé dílčí Windows se stane poutavým do vašeho pohledu. Celý zážitek nelze popsat slovy. Over, to, co dort bere, je proces instalace, který je poměrně jednoduchý následovat. Vše, co musíte udělat, je stáhnout se soubory motivů vložte je do níže uvedeného umístění:

Uživatelský profil AppData Local Microsoft Windows Témata

A po uvedení souborů na výše uvedené místo se musíte navigovat do sekce témat (na počítači Windows 10). Zde najdete své temné téma v seznamu, takže pokračujte v aplikaci stejného začátku zažívání úžasného temného vzhledu.

Zabalení

Témata jsou jedním z těch segmentů, které mohou vašemu zařízení poskytnout celkovým způsobem, aniž byste utratili jediný penny. Od zařízení mobilních telefonů až po osobní počítače může mít každá z těchto zařízení nový vzhled, díky těmto stovkám témat. Proto v roce 2023 mluvíme o nejlepších tmavých tématech Windows 10, která budou přátelská k okům, a také o novém vzhledu vašeho systémového rozhraní. Začněte tedy zkoumat tyto výkonné, efektivní, barevné, bohaté temné témata na vašem PC.

Doporučené hodnoty:

Jak povolit tmavý režim v systému Windows 10

Pokoušet se pracovat brzy ráno s jasnou obrazovkou počítače se může často cítit jako šok pro systém. I když máte odmítnutou úroveň jasu, některé notebooky se pro určité časy dne cítí příliš jasně. To je místo, kde přichází Dark Mode.

Kromě toho, že se vaše oči přestávají, může umožnit tmavý režim v systému, jako je Windows 10.

Zapnutí režimu Windows 10 Dark

V aktualizaci Windows 10. října 2018 Microsoft rozšířil temné téma tak, aby zahrnovalo všechny části průzkumníka souborů. Tato expanze znamená, že věci budou mnohem živější, když povolíte tmavý režim. Zde je návod, jak to můžete povolit v poslední verzi Windows 10.

Krok 1: Přejděte na Nastavení. Můžete jej zadat do vyhledávacího panelu Windows nebo kliknout na ikonu Gear v nabídce Start.

Krok 2: Vydejte se na personalizaci, která obsahuje ikonu štětce přes monitor počítače.

Krok 3: Když se okno otevře, klikněte na barvy v levém postranním panelu.

Krok 4: Pod hlavičkou vyberte svou barvu, klikněte na rozbalovací nabídku. Tato nabídka nabízí tři možnosti motivu: světlo, tmavé a vlastní. Pro režim Dark vyberte Dark. Naproti tomu možnost světla změní vaše nabídky a okna na jasný odstín bílé. Výběr vlastní možnosti spustí další dvě možnosti, které se objeví: Vyberte výchozí režim Windows a vyberte výchozí režim aplikace. Pro tyto možnosti budete vyzváni k výběru světla nebo tmy, pro každou možnost. A tak, takto, s vlastní možností, výběr světla nebo tmy nemusí znamenat, že se bude vztahovat na celý systém najednou. Může to znamenat pouze výběr temného režimu pro určité situace.

Krok 5: Tento krok je volitelný, ale sekce barev v nabídce Nastavení vám také umožňuje dále přizpůsobit váš tmavý režim (nebo jiné režimy) s možností přízvuku s přízvukem. Pokud je povoleno, mohou se barvy přízvuku objevit ve věcech, jako jsou ikony nabídky, nabídka Start nebo na hlavním panelu. Možnosti barevného přízvuku jsou umístěny pod nadpisem Vyberte si svůj přízvuk. Pokud chcete, aby Windows automaticky zvolila barvu přízvuku, která odpovídá vaše tapety, zaškrtněte políčko vedle fráze automaticky vyberte z mého pozadí barvu přízvuku.

Váš operační systém Windows by měl přicházet s přednastavenou sbírkou 48 barevných barev Barvy Windows. Můžete si také vybrat vlastní barvu kliknutím na Plus znamení ikona vedle fráze Vlastní barva. A konečně, můžete také ovládat, kde se tyto barvy zobrazují, zaškrtnutím pole vedle sebe nebo obou těchto frází: Start, hlavní panel a akční centrum nebo Titulní sloupce a hranice oken. Obě tyto možnosti jsou k dispozici pro Temný a Zvyk režimy, ale ne pro Světlo režim. Světlo režim nabízí pouze Titulní sloupce a hranice oken volba. Tyto poslední dvě možnosti by měly být umístěny v Barvy Nabídka pod nadpisem Zobrazit barvu přízvuku na následujících površích.

Bonusový tip: Aktivujte tmavý režim v Microsoft Office tak, aby odpovídal nastavení systému

Pokud jste již nastavili Windows 10 do tmavého režimu, možná budete také chtít udělat totéž s vašimi aplikacemi Microsoft Office. Nejnovější verze Microsoft Office umožňuje aplikaci Dark Mode a přidala možnost použít vizuální prvky, které jste nastavili pro své aktuální pozadí nastavení, do aplikace Office App. Takto:

Krok 1: Nastavte Windows 10 na zařízení do tmavého režimu pomocí kroků uvedených dříve v této příručce.

Krok 2: Otevřete kancelářskou aplikaci jako slovo. Pak zvolte Účet z dolního levého rohu obrazovky. Krok 3: Pod záhlaví Téma kanceláře. Kliknutím zobrazíte všechny možnosti rozbalovací nabídky.

Krok 4: Vyberte Použijte nastavení systému z rozbalovací nabídky. Pokud jste již měli svůj systém nastavení v Dark Mode, vaše aplikace Microsoft Office by měly okamžitě ztmavnout a zčernat.

Poznámka: Pokud se pokoušíte používat Dark Mode ve všech aplikacích Microsoft Office, měli byste to vědět Použijte nastavení systému nemusí fungovat pro každou aplikaci. Tato možnost neexistuje v určitých nabídkách aplikace Office App a pokud nemáte placené předplatné společnosti Microsoft Office nebo Microsoft 365, najdete ještě více omezení. Pokud nemáte plný přístup k softwaru, možná nebudete moci používat Dark Mode nebo černou možnost pro každou aplikaci.

Doporučení editorů

Pokud to může být streamováno, aktivováno hlasem, zlepšeno pomocí aplikace nebo zbití tlačítky rmačování, Tyler do toho. Když není.

Pokud jste v systému Windows 11 těžký multitasker, možná jste si všimli, že váš hlavní panel může být trochu chaotický, když máte najednou příliš mnoho aplikací. Windows 10 měla praktickou funkci přetečení, která pomohla v této situaci, a podle známého úniku systému Windows. Brzy by se mohlo vrátit na Windows 11.

Zatímco Microsoft o tom ještě nic nepotvrdil, @thebookIsClosed je ten, kdo má specifika funkce. S tím byste měli být schopni vidět a přistupovat ke všem vašim otevřeným aplikacím v novém přepadovém koši na hlavním panelu Windows 11.

Téměř dva měsíce od svého uvedení na začátku října byla společnost Microsoft Windows 11 nainstalována na téměř 10% počítačů.

Podle zprávy od AddUPLEXu dosáhl nejnovější operační systém společnosti Microsoft 8.6% „moderních počítačů.„Obrázek je posilován těmi, kteří v současné době provozují zasvěcené sestavení systému Windows 11 a přidávají další 0.3% podílu na trhu OS pro Windows 11.

Microsoft právě učinil dvě velká oznámení týkající se Windows 10 a Windows 11. Pro ty, kteří nejsou připraveni na Windows 11, nebo nemohou upgradovat, se nyní aktualizace Windows 10. listopadu 2021 zavádí. A pro každého, kdo dychtí po upgradu na Windows 11, je nový operační systém nyní k dispozici ke stažení na více způsobilých zařízeních.

Aktualizace Windows 10. listopadu 2021 není tak hlavní, jak dříve vydané byly uvedeny aktualizace. Společnost Microsoft ji zaměřila na produktivitu, řízení a zabezpečení. Aktualizace je však v minulosti stále uvolňována pomocí stejného naměřeného přístupu, aby se zajistilo hladké zavádění. Nebude vám moc chybět, pokud si jej nemůžete stáhnout, protože nové funkce jsou zaměřeny na IT administrátory.

Upgradujte svůj životní stylledigital trendy pomáhá čtenářům udržovat si karty v rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrým úvodníkům a jedinečným plíživým výplachem.

Jak povolit režim Windows 10 Dark. Zde je podrobný návod

V systému Windows 10 máte povoleno otočit pozadí z jasně bílé na černou, aby bylo pro vaše oči přátelštější. Kromě toho je tmavý režim také dobrou volbou, pokud chcete být v pohodě. Tady tedy přichází problém. jak povolit tmavý režim? Nyní vám nabídnu pokyny.

Apple nedávno vydal Mac OS 10.14 Aktualizace operačního systému Mojave a jedním z vrcholů v tomto systému je zavedení režimu Dark. Můžete zažít temný režim v systému Windows? Odpověď je pozitivní. Můžete změnit barvu nejnovější verze Windows 10, aby byla docela v pohodě. Chcete se dozvědět více o režimu Windows 10 Dark? Jen číst!

V současné době má stále více lidí rád temné téma. Řada online verzí aplikací poskytuje podporu temnému tématu:

To je důležitý důvod, proč Microsoft přidává tmavý režim pro několik verzí Windows 10 (první je INSIDER PREVIEWE BUITED 17666). V následujícím obsahu se zaměřím na toto téma. jak používat Dark Mode v Windows 10. A ukážu vám, jak povolit Dark Mode pro prohlížeč Edge a Microsoft Office. Můžete přeskočit na obsah, který vás zajímá.

Jak používat tmavý režim v Windows 10

Je vlastně velmi snadné povolit Windows 10 Dark Mode, pokud neexistují žádné další aplikace ke stažení nebo něco jiného. Zde je návod, jak přepínat mezi světelnými a tmavými režimy.

 • Klikněte na nabídku startu od levého dolního rohu obrazovky.
 • Přejděte dolů a najděte možnost Nastavení a klikněte na ni.
 • Vyberte personalizaci (pozadí, obrazovka zámku, barvy) z panelu Nastavení.
 • Přesunout na kartu Colors ve sloupci levého.
 • Přejděte na dno a podívejte se na sekci s názvem Zvolte svůj výchozí režim aplikace.
 • Zkontrolujte možnost Zkontrolujte zde (možnost světla je ve výchozím nastavení zkontrolována).

Vezměte prosím na vědomí, že můžete kliknout pravým tlačítkem na prázdnou oblast na ploše a vybrat možnost Personalize z kontextové nabídky, abyste přeskočili krok 1 ~ Krok 3 přímo.

Nyní zjistíte, že se vaše Windows 10 okamžitě změní na tmavý režim.

Tato metoda funguje pro samotný systém Windows. Přesto mnoho aplikací v systému bude stále udržovat normální režim světla. Z tohoto důvodu bych vás rád naučil způsob, jak povolit temný režim v jiných aplikacích.

Povolte tmavý režim pro prohlížeč Edge

 • Otevřete Microsoft Edge tím, jak preferujete.
 • Klikněte na tlačítko prezentované třemi tečkami (umístěnými v pravém horním rohu).
 • Vyberte možnost Nastavení z rozevíracího seznamu.
 • Najděte vybrat téma.
 • Vyberte tmavé zde pro výměnu světla (nastaveno ve výchozím nastavení).

Edge Microsoft se změní na tmavý režim v okamžiku, kdy vyberete tma.

Pozor: Myslím, že vás tyto věci možná zajímá.

Povolte Dark Mode for Microsoft Office

 • Open Microsoft Word (Excel, PowerPoint nebo jiné aplikace obsažené v Microsoft Office).
 • Klikněte na nabídku souboru umístěnou v levém horním rohu.
 • Najděte a vyberte možnost účtu na postranním panelu.
 • Podívejte se na možnost Office na pravém panelu.
 • Vyberte černou z rozevíracího seznamu (barevné je ve výchozím nastavení vybráno).

Téma můžete také změnit na černou:

 • Otevřete Microsoft Word.
 • Klikněte na soubor
 • Vyberte možnosti na postranním panelu.
 • Hledejte přizpůsobení své kopie Microsoft Office na kartě General.
 • Najděte téma Office a vyberte z rozbalovacího seznamu Black.
 • Potvrďte kliknutím na tlačítko OK.

Poté zjistíte, že rozhraní bude najednou černé.

Související čtení:

O autorovi

Sarah pracuje jako redaktorka v Minitoolu od absolvování univerzity. Sarah si klade za cíl pomoci uživatelům s problémy s počítačem, jako jsou chyby na disku a ztráta dat. Cítí pocit úspěchu, aby viděla, že uživatelé dostanou své problémy se spoléhají na své články. Kromě toho ráda navazuje přátele a poslouchá hudbu po práci.

Copyright © 2023 Minitool Software Limited, všechna práva vyhrazena.

Jak automaticky přepínat mezi světelnými a tmavými režimy Windows 10

Chcete, aby se Windows 10 automaticky přepnul mezi režimy světla a tmavé? Zde je to, jak to můžete udělat, i když systému postrádá oficiální možnost.

Vedle zabití nastavení personalizace se Windows 10 lodí se dvěma barevnými režimy, včetně režimu „světla“, který aplikuje světlejší barevné schéma napříč aplikacemi a prvky stolních počítačů, jako je nabídka Start, Task a Action Center, a je to režim, a je to režim To funguje dobře během dne. Pak je tu „tmavý“ barevný režim, který vám umožní nastavit tmavší sadu barev přes plochu a aplikace a je vhodnější pro prostředí s nízkým osvětlením.

Ať už se vám na vašem zařízení líbí lehčí nebo tmavší barvy, Windows 10 usnadňuje změnu režimů pomocí aplikace Nastavení. Nenabízí však možnost přepínat mezi dvěma barevnými režimy v závislosti na denní době, podobně jako ostatní OS, včetně Xbox One.

Pokud je přepínání mezi tmavým a světlem (a naopak) možnost, kterou byste chtěli mít na svém zařízení, můžete vytvořit automatizovaný proces pomocí plánovače úloh a několika jednoduchých příkazů PowerShell pro úpravu registru tak, aby přepnul do režimu světla během Denní a tmavý režim v noci, automaticky.

V tomto průvodci Windows 10 vás procházíme kroky a nakonfigurujeme zařízení tak, aby přepnulo mezi režimy světla a tmavých systémů v závislosti na denní době, pomocí několika příkazů PowerShell a plánovače úloh.

(Varování: Toto je přátelská připomenutí, že úpravy registru je riskantní a může způsobit nevratné poškození vaší instalace, pokud to neuděláte správně. Před pokračováním doporučujeme provést dočasnou plnou zálohu vašeho počítače.)

Jak přejít z tmavého na režim systému na systému Windows 10

Chcete.li automaticky přepnout z tmavého na systémový režim v systému Windows 10, použijte tyto kroky:

 • Otevřený start.
 • Vyhledejte plánovač úloh a kliknutím na nejvyšší výsledek otevřete aplikaci.
 • Rozbalte složku knihovny plánovače úloh.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na „Knihovna plánovače úloh“ a vyberte novou možnost složky.
 • Zadejte název pro složku (například mytasky) a klikněte na tlačítko OK.(Rychlá poznámka: Vytváříme novou složku, která udržuje vaše úkoly a systémové úkoly oddělené, což usnadňuje správu úkolů.)
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na složku „mytasks“ (pokud je to použitelné) a vyberte možnost Vytvořit úlohu.
 • Klikněte na kartu „General“.
 • Do pole „Název“ zadejte popisný název pro úlohu. (Například Switch_light_mode).
 • V sekci „Možnosti zabezpečení“ vyberte možnost spustit možnost, zda je uživatel přihlášen nebo ne.
 • Zkontrolujte možnost Nezpracovat heslo.
 • Klikněte na kartu Triggers.
 • Klikněte na tlačítko New.
 • V rámci „Začněte úkol“, vyberte možnost On A Schedule. (Můžete nakonfigurovat jakýkoli požadovaný spoušť.)
 • V části „Nastavení“ vyberte denní možnost.
 • Nastavte čas, který chcete, aby Windows 10 automaticky přepnul do režimu světla. (Například 6:30 a.m.)
 • Klikněte na tlačítko OK.
 • Klikněte na kartu Akce.
 • Klikněte na tlačítko New.
 • Pomocí akce „Spuštění programu“ v části „Nastavení“ zkopírujte a vložte následující cestu: %Systemroot %\ System32 \ WindowsSpowerShell \ V1.0 \ PowerShell.exe
 • Podle pole „Přidat argumenty (volitelné)“ zkopírujte a vložte následující příkaz PowerShell: New-ITEMPROPERTY.PATH HKCU: \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Thees \ Personalize.Jméno SystemseSeslightTheme.Hodnota 1.Zadejte DWORD.Platnost; New-ITEMPROPERTY.PATH HKCU: \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Thees \ Personalize.Jméno AppSuselightTheMeme.Hodnota 1.Zadejte DWORD.Fung výše uvedený příkaz se pokusí vytvořit v registru DWORD SystemSESESLIGHTTHEME a AppSuseLightTheme DWORD a nastavit své hodnoty na 1, což deaktivuje tma a umožňuje režim světla barev napříč aplikacemi a stolním počítačem.
 • Klikněte na tlačítko OK.
 • Klikněte na kartu Nastavení.
 • Zmeškáte se co nejdříve, co je to možné.
 • Zkontrolujte, zda úkol selže, restartujte každou možnost a ujistěte se, že je nastaven na 1 minutu a pouze 3 pokusy o restartování.
 • Klikněte na tlačítko OK.

Jakmile tyto kroky dokončíte, každý den v době, kdy jste zadali Windows 10, se automaticky přepne na režim světla pro aplikace a prostředí na ploše automaticky.

Jak přejít z režimu světla na tmavý systém na Windows 10

Chcete.li automaticky přepnout z režimu světla na tmavý systém v plánu, použijte tyto kroky:

 • Otevřený start.
 • Vyhledejte plánovač úkolů a kliknutím na nejvyšší výsledek otevřete aplikaci.
 • Rozbalte složku knihovny plánovače úloh.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na složku „mytasks“ (pokud je to použitelné) a vyberte možnost Vytvořit úlohu.
 • Klikněte na kartu General.
 • Do pole „Název“ zadejte popisný název pro úlohu. (Například switch_dark_mode.)
 • V sekci „Možnosti zabezpečení“ vyberte možnost spustit možnost, zda je uživatel přihlášen nebo ne.
 • Zkontrolujte možnost Nezpracovat heslo.

How To Enable Or Disable Dark Mode in Windows 10. [Step By Step Tutorial]

 • Klikněte na kartu Triggers.
 • Klikněte na tlačítko New.
 • V rámci „Začněte úkol“, vyberte možnost On A Schedule. (Můžete nakonfigurovat jakýkoli požadovaný spoušť.)
 • V části „Nastavení“ vyberte denní možnost.
 • Nastavte čas, který chcete, aby se Windows 10 automaticky přepnul do tmavého režimu. (Například 6:30 P.m.)
 • Klikněte na tlačítko OK.
 • Klikněte na kartu Akce.
 • Klikněte na tlačítko New.
 • Pomocí akce „Spuštění programu“ v části „Nastavení“ zkopírujte a vložte následující cestu: %Systemroot %\ System32 \ WindowsSpowerShell \ V1.0 \ PowerShell.exe
 • Podle pole „Přidat argumenty (volitelné)“ zkopírujte a vložte následující příkaz PowerShell: New-ITEMPROPERTY.PATH HKCU: \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Thees \ Personalize.Jméno SystemseSeslightTheme.Hodnota 0.Zadejte DWORD.Platnost; New-ITEMPROPERTY.PATH HKCU: \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Thees \ Personalize.Jméno AppSuselightTheMeme.Hodnota 0.Zadejte DWORD.Vynutit výše uvedený příkaz se pokusí vytvořit v registru DWORD SystemSESESLIGHTTHEME a AppSuseLightTheme DWORD a nastavit své hodnoty na 0, což zakáže světlo a umožňuje tmavý režim.
 • Klikněte na tlačítko OK.
 • Klikněte na kartu Nastavení.
 • Zmeškáte se co nejdříve, co je to možné.
 • Zkontrolujte, zda úkol selže, restartujte každou možnost a ujistěte se, že je nastaven na 1 minutu a pouze 3 pokusy o restartování.
povolit, tmavý, režim, systému, windows
 • Klikněte na tlačítko OK.

Po dokončení kroků se každý den v době, kdy zadáte Windows 10.

Pokud se chcete ujistit, že úkol funguje, můžete vždy kliknout pravým tlačítkem pravým tlačítkem myši a vybrat možnost spuštění.

Pokud tuto funkci již nepotřebujete, můžete otevřít složku plánovače úloh pomocí úkolů, které jste vytvořili, a poté klepněte pravým tlačítkem myši a smažte každý úkol. Poté můžete i nadále používat aplikaci Nastavení k přepnutí režimů ze stránky „Personalizace“.

Získejte zpravodaj Windows Central

Všechny nejnovější zprávy, recenze a průvodce pro Windows a Xbox Diehards.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS