Jak povolit Wi-Fi na telefonu Samsung

Telefon se nepřipojí k Wi-Fi. Internet nefunguje. Proč a co dělat?

Na moderních telefonech je schopnost zavolat mobilní komunikace jen jedním z funkcí. A mnoho této funkce není nejvyhledávanější. Co jsme v podstatě dělat na smartphonu? Podíváme se na video, sedět v sociálních sítích, komunikovat ve zprávách, prohlížet stránky, play a t. D., A pro to se musíme připojit k internetu. A když se telefon nepřipojí k Wi-Fi a mobilní internet je velmi pomalý, drahý, nebo není k dispozici vůbec. pak je to celá tragédie. Telefon bez internetu, jako počítač. není jasné, proč potřebujete

Možná jsem trochu přeháněl, ale většinou je to tak. Všechny telefony, které pracují na Androidu (Samsung, Lenovo, Huawei, Xiaomi, Sony, Asus, Meizu a další) a iOS (Apple iPhone) vyžadují připojení k internetu. Přinejmenším pro konfiguraci, aktualizaci programů a systémů, synchronizace a t. D. Nyní nejsou žádné problémy. V téměř každém domě je Wi-Fi router, který distribuuje bezdrátovou síť. K dispozici jsou otevřená síť Wi-Fi sousedů a otevřených sítí z nákupních center, kaváren, obchodů a dalších institucí. I v metru, vlaky, autobusy a letadle mají Wi-Fi. Můžete dokonce zůstat online bez mobilního internetu.

Ale často telefon se prostě nechce připojit k Wi-Fi. Tyto problémy nejsou pouze otevřené, veřejné sítě (kde se zpravidla problémem je na straně samotné sítě). Ale s domácím Wi-Fi. Obvykle jsou problémy s připojením k určité konkrétní síti. A někdy smartphone prostě pracuje s routerem, pak odpojen od něj a již se připojuje. Nebo odmítne se připojit po výměně směrovače, některá nastavení, instalace softwaru a t. D.

Budeme zvážit řešení pro telefony na Android. Pokud máte iPhone, podívejte se na iPhone nebo iPad článek se nepřipojuje k Wi-Fi a co dělat, pokud iPhone (iPad) nevidí Wi-Fi.

Internetová distribuce přes Wi-Fi

Bohužel, Wi-Fi je daleko od všude. A ve zbytku míst musíte být spokojeni s mobilním internetem. Problém je jen že tento druh přístupu k internetu není podporován všemi zařízeními.

Co dělat, pokud je naléhavě potřebný pro vstup do internetu z notebooku? Nebo pokud jste chtěli sedět na internetu z tabletu, který nemá SIM kartu a podporuje pouze Wi-Fi? A jak sdílet přístup k internetu s přítelem, jehož mobilní operátor v této oblasti nefunguje? Všechny tyto otázky lze snadno vyřešit konfigurací existujícího Android Smartphone jako Wi-Fi router (přístupové body).

Vraťte se do nastavení telefonu. Potřebujeme položku „Více“, která je v sekci „Bezdrátová připojení k síti“ nebo „Bezdrátové sítě“, vedle nastavení Wi-Fi.

Název další položky je mírně odpojen v závislosti na výrobci modelu a telefonu. Někdy se nazývá „Připojení přístupového bodu“, někdy „sdílení mobilního internetu“ nebo „wi-fi přístupový bod“. Je zde, že můžete povolit režim přístupového bodu, stejně jako zadat název a heslo pro síť Wi-Fi.

Pokud jste všichni provedeni správně, zobrazí se ve stavovém řádku se zobrazí speciální ikona, která se nachází v horní části obrazovky. Příklad je zobrazen na obrazovce výše.

Nyní se můžete připojit ke svému smartphonu stejným způsobem jako domov wi-fi router.

Jak opravit problém Wi-Fi v Samsung Galaxy A12?

Zde jsou různé metody řešení problémů, které můžete použít k řešení problémů s Wi-Fi na vašem Samsung Galaxy A12.

Začněte se základy

Za předpokladu, že máte problémy s použitím Wi-Fi na vašem Samsung Galaxy A12 (nebo jiným smartphone Android), existuje několik základních okamžiků, o které byste měli postarat.

Za prvé, zkontrolujte, zda máte Wi-Fi. Může se to zdát podivné, ale můžete se pokusit připojit k Wi-Fi, bez něj. Dalším možným hlavním problémem je, že jste byli na obrazovce Wi-Fi na panelu oznámení, ale telefon nezaregistroval pobídky.

Jednoduše řečeno, i když jste klikli na ikonu Wi-Fi, abyste jej zapnuli, buď se nezapnul, protože bez registrace při stisknutí, nebo může to být drobné selhání, které vám neumožňuje povolit wi-pokud pro první čas. příklad. Stačí se několikrát dotkněte ikony Wi-Fi, abyste tyto instance zakáže. Před routerem zkontrolujte, zda jste připojeni ke správnému směrovači.

Zakázat Bluetooth

Někdy Bluetooth volá různé problémy s Wi-Fi, pokud používáte Wi-Fi v pásmu 2,4 GHz. Důvodem je skutečnost, že jak Wi-Fi, tak Bluetooth používají stejnou frekvenci, takže Bluetooth nakonec interferuje s prvními. K dispozici je jednoduchá oprava. Zvýšit frekvenci 5 GHz a měl by problém vyřešit. Samsung Galaxy A12 podporuje rozsahy 2,4 a 5 GHz, takže zkontrolujte, zda ji podporuje a váš router.

Zkontrolujte, zda jste připojeni ke správnému rozsahu

A váš router a telefon by se měly připojit ke stejnému rozsahu pro zajištění nepřerušeného provozu Wi-Fi. ZKONTROLUJTE, KTERÉ JSOU POSKYTOVÁNÍ VAŠEHO PODPORU, V případě Samsung Galaxy A12 podporuje 2,4 GHz kapely. a 5 GHz, potřebujete směrovač, který podporuje obě kapely pro připojení k libovolnému rozsahu, který chcete. Některá stará zařízení podporují frekvenci 2,4 GHz, což znamená, že jejich zařízení jsou neslučitelná s frekvenčním pásem 5 GHz.

Reboot

Reboot Smartphone podobný švýcarskému armádním noži pro odstranění problémů. Ať už se jedná o problém s připojením k Wi-Fi nebo pokud Wi-Fi pracuje správně a t. D., Tato metoda jistě bude fungovat (ve většině případů). Vezměte smartphone, stiskněte a podržte tlačítko napájení a vypněte nebo restartujte.

Pokud směrovač Wi-Fi nefunguje, vypněte směrovač ze zdroje napájení, nechte ho inaktivovat několik minut, a pak jej zapněte. Zkontrolujte, zda existuje problém s Wi-Fi nebo ne. Pokud ne, pokračujte ve čtení této příručky.

Přepnout letový režim

Další účinnou metodou řešení hrozících problémů s Wi-Fi na Samsung Galaxy A12. Přepínání letového režimu. Po zapnutí se automaticky odpojí všechny buněčné a Wi-Fi připojení, i když můžete zapnout poslední a v režimu letu.

Povolit režim letu dá vašemu telefonu rychlou aktualizaci po jakémkoli rádiovém programu a může opravit jakékoli hrozící problémy s Wi-Fi. Odpojte do několika sekund, abyste zjistili, zda tato metoda pracuje pro řešení problémů ve vaší laskavosti. nebo ne.

Aktualizace připojení

Takové otázky jako „nelze se připojit k síti Wi-Fi“ nebo „Problém s připojením k Wi-Fi“ nebo „Pokud Wi-Fi pokračuje v pádu“ a další, můžete tuto metodu použít k opravě.

Chcete-li to provést, přejděte na parametry Wi-Fi kliknutím na ikonu Wi-Fi přes panel oznámení „nebo prostřednictvím“ Nastavení bezdrátového připojení a sítě „.Stiskněte „Wi-Fi“.Stiskněte a podržte zadanou síť (například GetDroidps Wi-Fi) a vyberte „Zapomenout“.

povolit, wi-fi, telefonu, samsung

Když zapomenete zadanou síť Wi-Fi, počkejte několik minut a poté znovu připojte zadáním správného hesla.

Nastavení aktualizace sítě

V mnoha případech může nastavení sítě ovlivnit provoz funkcí připojení a existuje mnoho důvodů. Pro takové případy, jako je například nesprávná síťová konfigurace nebo nějaký druh selhání, díky které byly nastavení resetovány. Zde je návod, jak resetovat nastavení sítě na Samsung Galaxy A12.Klikněte a spusťte aplikaci „Nastavení“.Nyní přejděte do ‚System‘ a restartujte a poté vyberte „Reset Wi-Fi, mobilní sítě a nastavení Bluetooth“.Zvolte ‚Obnovit nastavení‘ a je to hotovo.

Připojte jiné zařízení

Jeden způsob, jak zjistit, zda váš telefon je nebo vinen z router / poskytovatele internetu v otázkách Wi-Fi. Je to jen pro připojení k jinému zařízení. Chcete-li to provést, budete potřebovat samostatný telefon nebo tablet, připojte jej k síti Wi-Fi v režimu konverzace a zkontrolujte, zda to funguje. Za předpokladu, že vložíte telefon na stejné místo, obvykle jej používáte, abyste zjistili, zda je vzdálenost mezi dvěma uzly vinen nebo vadný svůj hlavní smartphone.

Wi-Fi pokračuje v odpojení

To je jeden ze společných problémů s Wi-Fi, které jsou hlášeny uživateli Samsung Galaxy A12 a téměř jakýkoliv smartphone může dojít k tomuto problému.

Jeden z nejčastějších důvodů. vzdálenost. I když se můžete připojit ke zadané síti Wi-Fi na vysoké vzdálenosti (za předpokladu, že jste stále v oblasti REACH), telefon od času může ztratit připojení Wi-Fi. Možná je to důvod, proč je Wi-Fi periodicky odpojen. Je samozřejmé, že přístup k routeru vám pomůže vyřešit tento problém. Kromě toho můžete použít sadu směrovačů a zesilovačů pro zvýšení rozsahu Wi-Fi.

Chyba ověřování Wi-Fi

Pokud se jedná o problém, se kterým se setkáte, můžete použít některou ze dvou možných metod odstraňování problémů, které můžete nasadit. za prvé. Zkontrolujte správné heslo, které jste zadali. Jinak budete určitě získat chybu ověřování, tak správně.

Jak povolit Wi-Fi na telefonu Samsung

Možná, že první věc, která má být provedena při zahájení nového mobilního zařízení. připojení k bezdrátové síti Wi-Fi, takže systém může stáhnout aktualizace pro předinstalované aplikace a firmware, stejně jako aktualizace dat počasí a synchronizovat čas podle své polohy. Jak konfigurovat Wi-Fi na Samsung?

Být na některém z desktopů, snížení záclony „Oznámení a rychlý přístup“ nahoře, zatímco stisknutím tlačítka „Wi-Fi“ otevřete nabídku Nastavení a aktivujte přepínač v blízkosti položky „Zakázat“.

Poté hledáme název přístupového bodu, vyberte jej, zadejte heslo a klikněte na tlačítko „Připojit“.

Pokud aktivujete přepínač v blízkosti položky „Připojit automaticky“, pak bude mobilní zařízení v oblasti pokrytí tohoto přístupového bodu, smartphone se automaticky připojit k síti (v případě, že modul Wi-Fi je není vypnuta).

Kromě uzavřených, tam jsou otevřené přístupové body. Zpravidla jsou instalovány ve veřejných institucích (kavárny, letiště a tak dále). V některých případech bude pracovat v otevřeném internetu, budete muset provést některé akce (například zobrazit reklamu), která bude při připojování k síti uvedeny na počáteční stránce prohlížeče.

Můžete také pravidelně splnit otázku, zda je nutné zakázat Wi-Fi na smartphonu, když opustíte bezdrátovou síťovou zónu. Obecně není nutné to udělat, protože v režimu Síťového skenování není spotřeba baterie tak velká, aby se o to obávala.

Pokud je DHCP zakázán

DHCP je protokol, který umožňuje zařízení, která se připojují k síti, která přijmou IP adresu, stejně jako řadu dalších důležitých parametrů. Bez toho je jejich normální práce prostě nemožné. Takže není možné přenášet data.

Protokol musí obsahovat operační systém na počítači, na který je router připojen. Někdy však v důsledku selhání ve své práci to ne. V tomto případě zůstávají nejen mobilní zařízení bez přístupu k síti, ale také počítač sám.

Chcete-li problém vyřešit, budete muset provést následující kroky:

 • Pomocí vyhledávání naleznete a otevřete ovládací panel;
 • Přejděte do sekce „Odstraňování problémů“;
 • Stiskněte „připojení k Internetu“ pod položkou „Síť“;
 • Ve vyskakovacím okně s vykřičníkem a popisem problému klepněte na tlačítko „Proveďte korekci“;
 • počkejte na konec procedury.

Tato metoda však pracuje daleko od vždy. Faktem je, že operační systém někdy vidí chybu. V tomto případě byste měli použít jiný způsob, jak jej eliminovat. Chcete-li to udělat, budete potřebovat:

 • Volání nabídky „Run“ stisknutím WinR;
 • Zadejte příkaz „ncpa.CPL „;
 • Po přepnutí do části „Síťová připojení“ klikněte na ikonu dvou počítačů pravým tlačítkem myši;
 • Vyberte „Vlastnosti“;
 • Zvolte IP verzi 4 (TCP / IPv4);
 • Stiskněte „Vlastnosti“;
 • V dialogovém okně, které se zobrazí, vložte klíšťata opačné položky, které „obdržíte adresu IP automaticky“ a automaticky přijímat adresu DNS „;
 • Klepněte na tlačítko OK v dialogových oknech střídavě.

Na menu „Top“ v nabídce „Síťová připojení“ můžete projít pouze přes „běh“.

V aplikaci Windows verze pod 10 v části „Síťová připojení“ se můžete dostat z ovládacího panelu. V systému Windows 10, odpovídající ikona. Nyní je sekce dostupná pouze z menu „Run“. Proto, pokud je uživatel Windows 7 nebo 8, může jít do příslušné menu, jen spuštění ovládacího panelu.

Pokud popsané postupy nepomohly, můžete se pokusit provést nastavení sítě. Pro tuto potřebu:

Wi-Fi se nepřipojuje k mobilním telefonům Samsung

Tento problém je jedním z nejzávažnějších, nebudeme moci připojit k síti Wi-Fi, a proto nebudeme mít přístup k internetu, s výjimkou mobilních dat. V ostatních případech je Wi-Fi vypnuto od společnosti Samsung Mobile. Problém, který je úzce připojen.

Vymazat všechna data Wi-Fi

První věc, kterou musíme udělat, je a to je ve většině případů ideální řešení. Vymazat všechna data z Wi-Fi sítě. Mobilní telefony Samsung zahrnují možnost usnadnění procesu, což nás nutí provádět následující kroky a můžeme se okamžitě vrátit k zobrazení bez problémů po obnovení sítě:

Zakázat přesnost GPS

Selhání při připojení k Wi-Fi lze spojit s GPS, protože máme mezi jedním možností uživatele Inteeis pro zlepšení místa, spoléhání se na toto připojení. Chcete-li to zkontrolovat sami, prostě musíme jít do metody umístění nastavení nastavení pro určení umístění pouze telefon ke zlepšení přesnosti Zakázat vyhledávání Wi-Fi. Po odpojení kontrolujeme, zda byla součástí problému.

Analýza problémů s Wi-Fi na Samsung

Mobilní telefony společnosti Samsung kombinují vynikající inteligenci založenou na komponentách a softwaru, které můžeme v tuto chvíli použít k nalezení nedostatků Wi-Fi v Samsungu. Musíme jen otevřít aplikaci Samsung členů, která je na mobilních telefonech ve všech společnostech a my můžeme okamžitě otestovat sekce.

Budeme se muset zaměřit na síť Wi-Fi, ale je vhodné otestovat zbývající komponenty v případě, že problém souvisí s někým jiným. Systém nám pak poskytne svá rozhodnutí a my je budeme moci dokončit, abyste ji opravili.

Jak nastavit Internet na Wi-Fi v Samsung Smartphone

Navzdory skutečnosti, že provozovatelé poskytují velké množství internetového provozu, nejoblíbenější je připojení k síti prostřednictvím Wi-Fi. Tato síť poskytuje rychlou a spolehlivou sloučeninu, která je obecně mnohem levnější. Na smartphonech Samsung se postup instalace provádí v souladu s těmito pokyny.

Na některých zařízeních se cesta může lišit mírně: „Nastavení“ → „Připojení“ → „Wi-Fi„.

Bez ohledu na tuto možnost přesuňte posuvník do stavu „Enabled“ a počkejte několik minut.

 • Po detekci všech dostupných sítí klepněte na požadovanou možnost.
 • Pokud systém požaduje vstup hesla, musí být požadavek proveden zadáním kombinace používané v příslušném poli.
 • Pokud úspěšně provedete všechny akce, nápis „Připojeno“.

Pokud se vyskytnou problémy v procesu provedení, sítě nebudou zjištěny, bude pravděpodobně nutné přidat konfigurační parametry sami přes systémové menu, v části „Přístupový bod“. Můžete jej provést kliknutím na tlačítko „Přidat síť“ a zadejte data přijatá z poskytovatele služeb na stránce.

Můžete přistupovat k položce „Wi-Fi“ nejen prostřednictvím systémového menu, ale také prostřednictvím panelu zástupce. Chcete-li to provést, musíte strávit prstem shora dolů, vynechat závěs, najít ikonu Wi-Fi v menu a mírně dotkněte jej. Systém navrhne vybrat síť ze seznamu dostupných a bude vyžadovat zadání hesla.

Informace o použité síti a její vlastnosti jsou vždy k dispozici. Pro zobrazení hlavních parametrů a vlastností stačí kliknout na řádek s názvem bezdrátového připojení. V okně, které se otevře, můžete zobrazit:

 • Míra přenosu dat.
 • Typ šifrování a bezpečnosti.
 • IP adresa zařízení v lokální síti. Obvykle je instalován routerem automaticky, ale lze jej nakonfigurovat ručně.
 • Internetová adresa protokolu pro správu routeru.

Je třeba mít na paměti, že mobilní zařízení Samsung „Instinktive“ jsou zaznamenána v paměti všechny komunikační kanály, které uživatel používá alespoň jednou.

Telefon nevidí Wi-Fi Router: Možné příčiny

1 Odpojte / povolit Wi-Fi, restartujte telefon a router. Chcete-li začít jen přejděte na nastavení telefonu a vypněte Wi-Fi. Myslím, že každý ví, jak to udělat.

 • V androidu stačí stisknout a podržet tlačítko napájení a poté vyberte „Reload“. V závislosti na výrobci a verzi Androidu mohou být akce mírně odlišné.
 • Na iPhone musíte držet a podržení tlačítka „Domovská stránka“ a tlačítko „Power“. Telefon bude restartován.

Restartovat směrovač. Máte-li k němu přístup. Dost vypnout napájení a zapnout router znovu. Můžete provést několik restartů v řadě. Můžete si přečíst podrobnější zde.

2 Určete, jakou příčinu.

 • Pokud váš telefon nevidí žádnou síť Wi-Fi, ale jsou a další zařízení je najít, pak je jasné, že problém je konkrétně ve smartphonu. Jediné, co mohu poradit, je to restartovat a odstranit kryt z něj. Jestli je. Pokud nepomůže, můžete zkusit provést úplné nastavení resetu. Pokud nepomůže, budete muset přenášet zařízení do servisního střediska.
 • Když zařízení nenajde jednu síť, pak první věc, kterou potřebujete zkontrolovat, zda jeho další zařízení viz. Pokud nevidíte, pak s největší pravděpodobností problém na straně routeru. První restartujte ji. Pokud to nepomůže, viz článek: Směrovač nerozděluje Internet Wi-Fi.
 • Pokud jiná zařízení najdou síť Wi-Fi, a váš telefon není, ale zároveň vidí další sítě, pak s největší pravděpodobností problém v nastavení směrovače. Zpravidla pomáhá změnit bezdrátovou síť a oblast kanálu. Pod to bude mluví o tom podrobněji.

Musíte jít na nastavení směrovače, přejděte na sekci Nastavení Wi-Fi a pokuste se nastavit bezdrátovou síť statického kanálu a další region. Můžete také nastavit šířku kanálu 20 MHz. Lepší.

Na směrovačích TP-Link to vypadá takto:

Podrobněji v článku: Jak najít bezplatný Wi-Fi kanál a změnit kanál na routeru. Kanál a oblast mohou experimentovat. Například, dát americký region. Pokud máte statický kanál v nastavení, pak zadejte „Auto“.

Proč v Android připojení k Wi-Fi bez přístupu k internetu?

Jsem prakticky jistý, že v tomto případě problém na straně přístupového bodu. Je důležité pochopit, že připojení k síti Wi-Fi neznamená připojení k internetu. Wi-Fi síť může být bez přístupu k internetu. Pokud je například router nesprávně nakonfigurován a nemůže se připojit k Internetu, když má poskytovatel nějaké problémy, nezaplatili jste internet a t. D.

V tomto případě je velmi snadné zkontrolovat. Připojte jiné zařízení k této síti Wi-Fi a zkontrolujte, zda na něm funguje. Můžete také připojit telefon nebo tablet, na kterém chyba „Internet nemusí být k dispozici“ do jiné bezdrátové sítě. Přes který je přístup k internetu a jste se ujistili.

S největší pravděpodobností to ukazuje, že na žádné zařízení nejsou připojení. To znamená, že potřebujete vyřešit problém s přístupovým bodem (router). Pokud je síť vaše, můžete vidět druhou část článku, co dělat, pokud router nedistribuuje internet. Ale nejprve restartujte svůj router.

Pokud se ukáže, že problém je pouze v jednom zařízení Android a s různými sítěmi, zkuste použít následující řešení:

 • Jako obvykle, nejprve restartujte své mobilní zařízení a router.
 • Zkontrolujte nastavení data a času na telefonu. Pokud jsou vystaveny nesprávně. správné. Velmi často není přístup k internetu z tohoto důvodu.
 • Snažíme se „zapomenout na síť“ a znovu se připojíte. Upřímně, je nepravděpodobné, že by to pomohlo, ale můžete zkusit.
 • Snažíme se resetovat parametry sítě na Android. Po tom budete také muset přeinstalovat bezdrátovou síti.
 • Podíváme se na další rozhodnutí v článku, proč na Android tabletu nebo smartphone nefunguje online Wi-Fi. Tam jsem napsal o různých nastaveních na telefonu, tak na routeru.

Pokud znáte některá další řešení, můžete o nich psát v komentářích. Rád bych přidal nové informace do článku. Hodně štěstí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS