Jak propojit kartu obchodu s telefonem

Uložení slevových karet do telefonu pomocí CardParking

Zvyk používat slevové karty je již dlouho součástí našeho života. Jsme zvyklí, že obchody jsou ochotné poskytnout nám slevu za držení věrnostní karty. A často je frustrující, když máme slevu nebo nasbírané bonusy a kartu zapomeneme a nemůžeme ji u pokladny použít. Existují také zkušení shopaholici, kteří s sebou nosí celý štos plastových karet. některé v peněžence, některé v pouzdře na karty a některé jednoduše v dámské kabelce. Nezapomínají karty, ale nosí s sebou spoustu plastových karet.

„Co kdybyste lidem umožnili ukládat karty do mobilního telefonu??“. Kluci z CardParking na to mysleli a vytvořili speciální aplikaci.

А. Přesunutí všech plastových karet s čárovým kódem do smartphonu.

Můžete si vybrat z velkého seznamu obchodů nebo si přidat vlastní obchody podle libosti. Svou kartu si již můžete přidat například do velkých řetězců, jako je Sportmaster, Ikea, Izbenka. Na druhou stranu, pokud obchod, který potřebujete, na seznamu není, můžete poslat požadavek na technickou podporu přímo z CardParking a obchod se na seznamu objeví do 24 hodin.

Velmi pohodlně řeší otázku navigace mezi kartami. Jakmile vstoupíte do obchodu, slevová karta se automaticky objeví na začátku seznamu aplikací.

Б. Obdržíte nové mapy různých obchodů.

Řada prodejců a obchodů distribuuje své slevové karty s jedinečnými slevami prostřednictvím CardParking. Například společnost Ile-De-Bote nabízí uživatelům CardParking 20% slevu na karty přímo v aplikaci, aniž by museli nejprve nashromáždit nákupy v určité výši.

В. Kontrolujte své výdaje.

Po nákupu v obchodě obdržíte zprávu, která obsahuje datum nákupu a částku na účtence. A v souhrnné zprávě za měsíc nebo jiné období můžete vidět, kolik peněz jste utratili v jakémkoli obchodě, a řídit tak svůj rodinný rozpočet.

Pro úplnost dodejme, že jediné karty, se kterými aplikace nefunguje, jsou karty s magnetickým proužkem, které však vydává jen velmi málo obchodů.

Vývojáři mají v aplikaci k dispozici formulář pro zpětnou vazbu, kam mohou zasílat všechny dotazy týkající se používání aplikace a vydávání karet.

Akce a slevy se zobrazují jako jeden pruh v sekci „Akce“. Existují push oznámení, která lze podle potřeby deaktivovat, a to buď pro jeden obchod, nebo pro všechny obchody najednou.

„Přidání“ karty Sberbank do telefonu

zkontrolujte, zda máte povolenou funkci NFC

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je váš telefon vybaven modulem NFC a zda funguje (ve skutečnosti se již začal připojovat k mnoha zařízením nižší třídy).

kartu, obchodu, telefonem

NFC je speciální. technologie pro bezkontaktní přenos dat (na vzdálenost menší než 20 cm).). Tato technologie je široce používaná a v současnosti všudypřítomná. Více informací na Wikipedii.

Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je přejít na kartu „Bezdrátové sítě“ v nabídce nastavení systému Android. Pokud je váš telefon vybaven funkcí NFC, zobrazí se příslušná část nastavení (viz. snímek obrazovky níže).

Pomocí speciálního nástroje NFC-checker můžete také zkontrolovat, zda je NFC. aplikace (např. NFC Check, odkaz na Play Market).

zkontrolujte, zda je nainstalována aplikace Google Pay

Obecně platí, že pokud váš telefon podporuje NFC, je služba Google Pay nainstalována ve výchozím nastavení. Ale pro jistotu vám přinášíme odkaz na Play Market (pokud aplikaci nemáte, nainstalujte si ji).

Další práce. otevřete službu Google Pay.

kartu, obchodu, telefonem

skenování karet / ruční zadávání údajů o kartách

Na kartě „Platba“ se zobrazí všechny karty přidané do aplikace (v mém případě je tam pouze 1).

Chcete-li přidat novou kartu (v mém příkladu přidám kartu Sberbank), musíte kliknout na tlačítko „Platební metody“ (viz nápověda níže). příklad níže).

Poté vás telefon vyzve ke skenování karty: Stačí namířit fotoaparát na kartu a počkat 1-2 sekundy. Údaje o kartě můžete zadat ručně (číslo, datum platnosti, jméno a příjmení, obecně vše, co je uvedeno na přední straně).

Poté je třeba zadat kód CVC (najdete ho na zadní straně karty, viz „Podmínky použití a potvrzení“ na straně 54). nápověda níže).

Kód CVC najdete na zadní straně karty (poslední 3 číslice, viz obrázek níže). příklad níže). Každá karta má svůj vlastní jedinečný kód CVC. Nejčastěji ji potřebujete k potvrzení nákupů online. Z bezpečnostních důvodů: Nikdy tento kód nikomu nepředávejte.

Podmínky použití a povolení

Pokud byly údaje o kartě zadány správně, Google Pay vás v dalším kroku požádá o přečtení podmínek používání (klikněte na „Více“ a poté na „Přijmout“).

Poté bude na telefon spojený s bankovní kartou zaslán potvrzovací SMS kód. Musíte jej zadat do speciálního. které se zobrazí, jakmile kliknete na tlačítko „Pokračovat“ (viz obrázek níže). foto níže).

karta je přidána (výchozí výběr karty)

Pokud byly výše uvedené kroky provedeny správně, objeví se v sekci „Zaplatit“ (v Google Pay) nová karta. Pokud budete mít více karet. můžete si vybrat jednu z nich pro platbu (která bude použita jako výchozí).

Další alternativní možnost

Pokud máte nainstalovanou aplikaci Sberbank Online (odkaz na ni najdete na Play Marketu). pak je tento úkol značně zjednodušen.

Po spuštění a autorizaci v aplikaci otevřete vlastnosti karty (stačí na ni kliknout).

Poté vyberte funkci „Přidat do Google Pay“ (viz „Přidat do Google Pay“). snímek obrazovky níže).

kartu, obchodu, telefonem

V dalších krocích stačí přijmout podmínky a potvrdit rozhodnutí. Karta bude následně přidána. Rychlé a pohodlné!

1) Kolik stojí tyto „hry“ s Google Pay a telefonem??

Zdarma. V současné době si Sberbank ani Google Pay za tyto věci neúčtují poplatky. Co bude dál. nevím.

2) Jak platit smartphonem po přidání karty do služby Google Pay??

Poté se zobrazí zpráva, že platba proběhla (některé chytré telefony vydávají zprávu dop. pípnutí).

3) Na kterých chytrých telefonech funguje služba Google Pay?

Smartphone musí mít NFC a systém Android verze 4 nebo vyšší.4. Ve skutečnosti dnes tyto požadavky splňuje i mnoho levných chytrých telefonů. A jak vidím, toto téma bude od nynějška jen populárnější.

5) Lze do služby Google Pay přidat všechny karty??

Záleží na bance, která kartu vydala. Pokud jde o Sberbank, můžete přidat téměř všechny klasické mezinárodní karty MasterCard, Visa (kromě sociálních verzí).

Přečtěte si také můj další článek na toto téma (viz odkaz níže). Je spíše informační (nejsou tam žádné návody), ale obsahuje také populární otázky a odpovědi.

Jak přidat kartu do služby Google Pay? Chcete-li provádět bezkontaktní platby, jednoduše si nainstalujte aplikaci do svého chytrého telefonu a zadejte údaje o své bankovní kartě. Žádné poplatky za propojení nebo bezkontaktní platby.

Jak odebrat kartu z Android Pay?

Spuštění platební aplikace. Klikněte na obrázek karty;

V dolní části obrazovky se objeví zpráva, kterou je třeba projít. V dolní části se zobrazí řádek „Smazat kartu„.

Pokud se při mazání vyskytnou potíže, odstraňte kartu ze svého platebního profilu Google prostřednictvím.Google.com v části „Platební metody“: najděte požadovanou kartu a klikněte pod ní na „Smazat“.

Doufáme, že náš materiál byl užitečný! Zůstaňte naladěni.

„Přidání“ karty Sberbank do telefonu

zkontrolujte, zda máte povolenou funkci NFC

Nejprve je třeba zkontrolovat, zda je váš telefon vybaven technologií NFC a zda funguje (ve skutečnosti ji začali připojovat k mnoha zařízením nižší třídy).

Pro vaši informaci!

NFC je speciální. technologie pro bezkontaktní přenos dat (do vzdálenosti nejvýše 20 cm).). Tato technologie je široce používaná a v současné době je všudypřítomná. Více na Wikipedii.

Nejjednodušší způsob, jak to udělat. Přejděte na kartu „Bezdrátové sítě“ v nabídce nastavení systému Android. Pokud je telefon vybaven funkcí NFC, zobrazí se v nastavení příslušná část (viz. snímek obrazovky níže).

NFC můžete zkontrolovat také pomocí. aplikace (např. NFC Check, odkaz na Play Market).

zkontrolujte, zda je nainstalována služba Google Pay

Pokud váš telefon podporuje NFC, je služba Google Pay nainstalována ve výchozím nastavení. Ale pro jistotu vám přinášíme odkaz na Play Market (pokud aplikaci nemáte). nainstalovat).

dále pracovat. Přejděte na službu Google Pay.

naskenovat kartu / zadat údaje o kartě ručně

Na kartě „Platba“ se zobrazí všechny karty přidané do aplikace (v mém případě je pouze 1).

Přidání nové karty (v mém příkladu přidám kartu Sberbank). můžete kliknout na „Možnosti platby“ (viz nápověda níže). příklad níže).

Poté vás telefon vyzve ke skenování karty: stačí na ni namířit fotoaparát a počkat 1-2 sekundy. Údaje o kartě můžete zadat ručně (číslo, datum platnosti, jméno a příjmení, vše, co vidíte na přední straně).

Je třeba zadat CVC kód (najdete ho na zadní straně karty, viz příklad níže). nápověda níže).

Kód CVC najdete na zadní straně karty (poslední 3 číslice, viz příklad níže). příklad níže). Každá karta má svůj vlastní jedinečný kód CVC. nejčastěji ho potřebujete k potvrzení platby za nákupy online. Z bezpečnostních důvodů byste tento kód neměli nikomu sdělovat.

podmínky použití a potvrzení

Pokud byly údaje o kartě zadány správně, Google Pay vám v dalším kroku nabídne přečtení podmínek použití (stiskněte tlačítko „Více“ a poté „Přijmout“).

Poté bude na telefon spojený s bankovní kartou zaslán potvrzovací SMS kód. Musíte jej zadat do speciálního. pole, které se zobrazí, jakmile kliknete na tlačítko „Pokračovat“ (viz obrázek níže). foto níže).

je přidána karta (výchozí výběr karty)

Pokud byly výše uvedené kroky provedeny správně, objeví se nová karta v části „Platit“ (v Google Pay). Pokud budete mít přidáno více než jednu kartu. můžete si vybrat jednu z nich pro platbu (bude výchozí).

Další alternativní možnost

Pokud máte nainstalovanou aplikaci Sberbank Online (odkaz na ni najdete na Play Marketu). pak je tento úkol značně zjednodušen.

Po spuštění a autorizaci v aplikaci otevřete vlastnosti karty (stačí na ni kliknout).

Poté vyberte funkci „Přidat do Google Pay“ (viz „Přidat do Google Pay“). snímek obrazovky níže).

V následujících krocích je třeba pouze odsouhlasit podmínky a potvrdit své rozhodnutí. Karta bude následně přidána. Rychle a pohodlně!

1) Kolik stojí tyto „hry“ s Google Pay a telefonem??

Zdarma. V současné době ani Sberbank, ani Google Pay tuto věc zpoplatnit. Co bude dál. nevím.

2) Jak mohu platit smartphonem po přidání karty do služby Google Pay??

Easy. Přijdete do obchodu, u pokladny vytáhnete telefon, odemknete displej a přiložíte ho k terminálu (možná je tu jeden bod: některé obchody používají staré terminály, které nemusí podporovat bezkontaktní platby, ale je jich stále méně a zdá se, že existuje program, který je má do roka či dvou všechny vyměnit).

Poté se zobrazí zpráva, že platba proběhla (některé chytré telefony vydávají dop. pípnutí).

3) Na kterých chytrých telefonech funguje služba Google Pay?

Smartphone musí mít NFC a systém Android verze 4 nebo novější.4. Ve skutečnosti dnes tyto požadavky splňuje i mnoho levných chytrých telefonů. A, jak si myslím,, dále toto téma bude jen získat větší popularitu.

Jak zjistit, zda je váš telefon vybaven technologií NFC

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je NFC součástí seznamu funkcí zařízení, je identifikovat model a název. To vám umožní papírová dokumentace dodávaná s každým smartphonem. Vezměte prosím na vědomí seznam možností v příručce.

Pokud žádné nejsou, vyhledejte na internetu model a požádejte o specifikace zařízení.

kartu, obchodu, telefonem

Na stránkách s recenzemi lze snadno zjistit, zda má telefon možnost bezkontaktních plateb.

Mezi nastaveními telefonu najdete také funkce pro připojení karty. Pokud na domovské obrazovce vyberete ikonu nastavení, měla by se v nastavení zobrazit položka „Připojená zařízení“. Pokud ne, je pravděpodobné, že zařízení není vybaveno funkcí NFC. Tato technologie může chybět i v novějších modelech populárních smartphonů: Samsung, Redmi, Honor a dalších. Proto je nutné si tyto informace před nákupem ujasnit.

Platební aplikace sama dokáže zjistit přítomnost čipu NFC v telefonu. Nainstalujte ji z Play Marketu a spusťte. Nemusíte se registrovat, protože službu zastupuje společnost Google, která má ve vašem zařízení účet. Aplikace ji používá. Software je lehký, má 11 megabajtů a nainstaluje se během několika sekund. Po instalaci je třeba ji spustit a vybrat tlačítko nabídky v horní části. Poté vyberte položku „Nastavení bezkontaktní platby“. Po chvíli se zobrazí nastavení, pokud je v telefonu k dispozici funkce NFC. V opačném případě vás telefon upozorní, že zařízení tuto možnost nemá.

Registrace karty v osobní skříni

Tato metoda se liší tím, že se musíte zaregistrovat ve své osobní klientské skříni (www.moy.magnit.ru). Musíte již mít kartu.

Vezměte prosím na vědomí! Kartu si můžete zakoupit v pokladně Magnetu u kteréhokoli prodavače v obchodě.

Zadejte všechny potřebné údaje (číslo karty, jméno a datum narození, e-mail a heslo, telefonní číslo). Pak stačí dokončit registraci.

Jak aktivovat kartu Sberbank: 4 jednoduché a rychlé způsoby

Pokud ani po 24 hodinách není karta připravena k použití, jedná se o problém, který lze vyřešit zavoláním na bezplatnou linku 900 nebo příchodem na úřad s pasem. Po aktivaci nezapomeňte podepsat plast na zadní straně ve speciálním podpisovém poli. Bez něj vám může být odmítnuta služba. V ruské praxi se to stává zřídka, ale v zahraničí mohou nastat potíže.

Je logické se ptát, co se stane, když tento postup vynecháte? Zůstane pak pouhým kusem plastu v peněžence. Nebudete moci vybírat hotovost, platit v obchodech ani provádět jiné operace.

WalletPasses

WalletPasses vám pomůže zbavit peněženku zbytečné zátěže. slevových karet do obchodů, sportovních klubů, kaváren, restaurací, hospod atd. д.

U pokladny můžete získat slevu, když ukážete čárový kód své karty.

  • nespotřebovává baterii, protože neběží na pozadí;
  • Peněženka není elektronická peněženka;
  • se stará o zabezpečení naskenovaných dat;
  • můžete připojit elektronickou peněženku;
  • funguje spolehlivě a bez výpadků;
  • Nespotřebovává mnoho internetového provozu;
  • Lze použít zdarma;
  • pozitivní zpětná vazba od uživatelů je tou nejlepší reklamou;
  • Kompatibilní se systémem Android; Lze používat zdarma.

Rozdíl oproti Apple Wallet

Ano, Apple má také vlastní peněženku, ale ta slouží k jinému účelu. Do Apple Pay si můžeš přidat lístky do kina, na letadlo nebo vlak a bankovní karty. Obvyklé slevové karty však nejsou podporovány.

„Peněženka“ není náhradou za Apple Wallet, ale zcela jinou aplikací. Navíc je v App Storu k dispozici zcela zdarma, takže si ji může vyzkoušet každý.

Máte mnoho karet a potřebujete „peněženku“?? Řekněte nám to v komentářích!

Sledujte náš kanál Telegram pro zprávy o společnosti Apple a také naši aplikaci MacDigger v systému iOS.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS