Jak provést autodiagnostiku po telefonu

Ředitel „udělej si sám“: výběr počítačových diagnostických přístrojů

Až donedávna se počítačová diagnostika prováděla pouze v autosalonech za účasti drahých profesionálních nástrojů a speciálně vyškoleného personálu. A dnes si každý motorista může pořídit poměrně cenově dostupné zařízení a sledovat stav svého vozu sám. K dispozici jsou nástroje s různými funkcemi. můžete si vybrat ten správný, tj. odpovídající dovednostem a potřebám uživatele.

Diagnostická zařízení pro prodejce (software a adaptéry) nevyrábějí samotní výrobci automobilů, ale specializované firmy. V některých případech dodávají své výrobky na trh a nabízejí i jednodušší a cenově výhodnější řešení pro běžného spotřebitele. Naprostá většina amatérských zařízení jsou však kopie zařízení prodejců: od levných napodobenin s velmi omezenou funkčností až po kvalitní klony.

Smartphone nebo počítač

K diagnostice můžete použít chytrý telefon nebo počítač. Pokud je vozidlo starší, lze jej připojit pouze pomocí počítače a speciálního kabelového adaptéru. Vozidla stará 10 až 15 let (v závislosti na značce a výrobci) lze diagnostikovat pomocí chytrého telefonu nebo tabletu připojeného prostřednictvím bezdrátového diagnostického modulu.

Existují také speciální skenery vozidel. Jedná se o univerzální zařízení s vestavěným adaptérem. Podporují většinu standardů přenosu dat diagnostické sběrnice vozidla. Tato zařízení jsou profesionálním řešením používaným v dílnách a servisních stanicích.

Pro základní diagnostiku postačí chytrý telefon nebo počítač, ale pokud se rozhodnete zakoupit profesionální sadu. Má jednoduché rozhraní, ruštinu a funguje pro většinu značek automobilů.

HobDrive

HobDrive kombinuje inteligentní palubní počítač s diagnostickým softwarem. Aplikace využívá k získání požadovaných informací adaptér ELM327 a senzory GPS.

HobDrive zahrnuje snímání údajů ze snímačů vozidla, diagnostiku motoru, záznam jízdy, plánování trasy a výpočet spotřeby paliva. Plná verze systému HobDrive má oproti demoverzi několik výhod: průběžné sledování chyb, spotřeba paliva za hodinu, den nebo určité časové období. K dispozici pro Android a iPhone.

InCarDoc

InCarDoc zobrazuje všechny parametry motoru a vozidla v reálném čase: rychlost, úhel, teplotu, tlak a další údaje ze snímačů.

Tato aplikace umožňuje kreslení grafů se získanými informacemi v reálném čase. Pokud si přejete, můžete chybové kódy a všechny související údaje odstranit nebo uložit. Zprávy je možné zasílat e-mailem.

Uživatelé si však stěžují i na několik problémů, jako je nestabilní připojení k levným adaptérům a problémy s připojením přes Bluetooth. K dispozici pro Android a iPhone.

DashCommand

DashCommand je možné nainstalovat zdarma, ale jeho demo verze trvá pouze 30 minut, poté budete vyzváni k zakoupení plné verze za 10 USD. Tento program má více metrik pro vykazování a obsahuje různé grafy, které v programu Piston chybí. Proto profesionální mechanici používají DashCommand častěji.

Po spuštění aplikace budete muset souhlasit s podmínkami používání a poté provést několik konfiguračních kroků, abyste získali přesnější informace. Klikněte na „auto“ v hlavní nabídce a přidejte informace o svém autě (rok, značka, model a motor). Po dokončení tohoto kroku ukončete nabídku a připojte se k adaptéru kliknutím na ikonu připojení uprostřed obrazovky.

Pokud máte potíže s připojením, odpojte na několik sekund adaptér OBD-II a zkuste to znovu.

Po připojení si budete moci téměř bez prodlevy prohlížet živá data na různých grafech kliknutím na tlačítko Dashboards a výběrem jedné z níže uvedených možností. V dalších sekcích máte přístup k několika dalším přehledům a funkcím, z nichž většina je na zkušební dobu zdarma. Čtení kódů motoru bohužel vyžaduje zakoupení plné verze.

I když někteří automechanici používají bezplatnou verzi. stačí jim to. Je pravda, že je třeba každých 30 minut obnovit hodnotící období softwaru. Chcete-li to provést, přejděte do nabídky nastavení a v seznamu najděte položku „Úložiště“. Poté přejděte do DashCommand a po vstupu do složky klikněte na „Vymazat data“.

Hob Drive

Aplikace představuje trojí službu. palubní počítač, analyzátor spotřeby paliva a diagnostický nástroj OBD2/ELM327.

K dispozici jsou bezplatné i placené verze. Druhý z nich umožňuje průběžnou diagnostiku chyb vozidla, první provádí neustálé monitorování a včasné upozornění, stejně jako sledování přehřátí a podezřelých zpoždění.

Palubní počítač zaznamenává spotřebu paliva, měří výkon. Má vestavěnou možnost plánování cest. odhad zbývajícího času v nádrži, záznam tankování, statistiky trasy, výpočet nákladů. Rozhraní si můžete přizpůsobit podle svých preferencí, k dispozici je mnoho vestavěných motivů.

Torque Pro

Nejběžnější aplikace pro nezávislou analýzu motoru. Ano, společnost Torque Pro se specializuje pouze na diagnostiku motoru vozidla. To ale neznamená, že byste ji neměli mít v telefonu!

Barevné rozhraní s přehlednými textovými popisky usnadňuje používání.

 • Zjistěte a sledujte spotřebu paliva;
 • Poskytněte informace o zatížení;
 • Výstupní otáčky;
 • Proveďte místní diagnostiku palivového systému;
 • Definice a analýza spotřeby.

Má mnoho funkcí a může být vynikajícím doplňkem základního diagnostického softwaru pro systém Android.

Movi/Movi Pro

Bezplatná verze diagnostikuje většinu chyb, placená verze je dokáže opravit. Velmi jednoduché rozhraní a vysoká přesnost nastavení jsou hlavními výhodami aplikace. Cena však zpochybňuje konkurenceschopnost projektu. Pro začátek vyzkoušejte bezplatnou aplikaci Movi.

Autoscanner

Pomocí diagnostického nástroje Nissan lze provést změny nastavení variátoru: resetovat snímač stárnutí nebo upravit stupeň brzdění motorem. S motorem můžete také „manipulovat“. například vypnout válec pro diagnostické účely.

provést, autodiagnostiku, telefonu

Pomocí diagnostického nástroje Nissan lze provést změny v nastavení převodovky s proměnlivou rychlostí: resetovat snímač stárnutí nebo upravit brzdění motorem. Je také možné „zasahovat“ do práce motoru. například pro diagnostické účely, vypnout jeden válec.

Specializované skenery u autorizovaných prodejců mohou stát až půl milionu a často jsou určeny k diagnostice pouze jedné značky vozu. Ponechme toto profesionální vybavení mimo naši recenzi: zvažte levná (do 6000) zařízení, která pracují se všemi automobily vybavenými konektorem OBD II. Často se jim říká „lunchery“ podle firmy Launch, která vyrábí širokou škálu diagnostických zařízení.

Spouštěče skenerů nenabízejí oproti adaptérům ELM nic navíc. Jsou jednoduše uživatelsky přívětivější. Párování přes Bluetooth nebo Wi-Fi není nutné. displej se rozsvítí a na displeji se zobrazí číslo VIN. Pomocí tlačítek vyberte požadované parametry v nabídce a spusťte diagnostiku. Skener přečte a zobrazí všechny chybové kódy a interpretace kódu je přesnější než u softwaru ELM. Některé nabídky jsou ruské, ale chyby budou popsány v angličtině. Software lze pravidelně aktualizovat stažením nejnovějšího firmwaru z webových stránek výrobce.

Mnozí řemeslníci si kupují obědové talíře také proto, aby udělali dojem na zákazníka. Skener vypadá rozhodně solidněji než chytrý telefon připojený přes adaptér k autu. Tento nástroj je však pouze nástrojem. A je třeba mít šikovné ruce.

Jak diagnostikovat auto pomocí chytrého telefonu

Po zakoupení adaptéru a stažení potřebného softwaru do chytrého telefonu může majitel vozu zahájit diagnostiku (úplné skenování).

provést, autodiagnostiku, telefonu
 • Najděte v autě speciální zástrčku. Jak je popsáno výše, nachází se v blízkosti přístrojové desky nebo pod volantem.
 • Připojte adaptér k portu.
 • Aktivace funkce Bluetooth. Slouží k připojení adaptéru ke smartphonu.
 • Nastartujte vozidlo a ujeďte s ním několik kilometrů.

Elm327. jak používat přes telefon se systémem Android

Mnoho majitelů aut chce ušetřit peníze, a proto používají různé programy pro autodiagnostiku. Vývojáři umožnili její spuštění prostřednictvím chytrých telefonů. Zde je několik způsobů, jak připojit Elm327 Bluetooth k systému Android.

Tuto zkratku zná většina majitelů automobilů. Elm327 je skener nebo adaptér, který se připojuje k palubnímu počítači vašeho vozu prostřednictvím speciálního konektoru. OBD-II.

Jedná se o užitečný adaptér, který se používá k diagnostice automobilů. Můžete jej také použít ke kontrole výkonu a resetování chyb v elektronické řídicí jednotce.

Pro vaši informaci! Skener je pojmenován podle názvu použitého mikrokontroléru. Tento mikrokontrolér propojuje diagnostickou sběrnici vozu a počítač/chytrý telefon. Elm327 vytvořila kanadská společnost, ale čínští výrobci již vyrábějí levné ekvivalenty, které ne vždy fungují správně.

Elm327 má poměrně širokou škálu funkcí. Přesné možnosti závisí na verzi použitého adaptéru, specifických vlastnostech elektronické řídicí jednotky vozidla a diagnostickém softwaru vozidla.

Majitelé automobilů tento skener často používají, protože jeho schopnosti se neomezují pouze na čtení diagnostických kódů. Pomocí Elm327 můžete také zkontrolovat všechny důležité údaje o vozidle.

Důležité! U některých vozidel lze pomocí skenovacího nástroje nastavit funkci automatického zamykání, informace na přístrojové desce a informace na klávesnici.

Skener do auta ELM327

Systémy vozidla jsou diagnostikovány pomocí speciální elektroniky různé úrovně pokročilosti. Důvodem je skutečnost, že se výrobce rozhodl zjednodušit práci diagnostiků a opravářů zavedením jednotného standardu OBD-2. Díky tomu se lze na každé problémové vozidlo napojit a vědět, jakým směrem pracovat na odstranění závady.

V tomto článku bude uveden přehled nejjednodušších a nejdostupnějších prostředků primární diagnostiky, a to univerzálního adaptéru ELM327 https://www.carmod.ru/catalog/adaptery_na_baze_chipa_elm327. V průběhu článku uvedeme návod k použití tohoto automatického skeneru, proto doporučujeme, abyste se této stránky drželi.

Co je ELM 327??

ELM327 je uživatelské rozhraní, které umožňuje majiteli vozu připojit se k řídicí jednotce motoru a senzorům bez profesionálního diagnostického vybavení. V podstatě se jedná o nejjednodušší diagnostický skener pro více značek, který se zapojuje do speciální zásuvky.

Doprovodným hardwarem a softwarem je váš notebook, tablet nebo chytrý telefon se správnými programy, o kterých bude řeč níže.

Závadám se bohužel během provozu vozidla nelze vyhnout. Často se stává, že vůz sám o sobě běží a jezdí jako obvykle, ale elektronika již vydává poplašné signály. Jsou zapsány do paměti řídicí jednotky ve formě kódů a jejich rozluštění je prvním krokem k vyřešení problému. Tohle je skener pro moderního řidiče.

Bohužel zařízení samo nedokáže interpretovat nalezené chyby, takže potřebujete software, který vám je pomůže rozluštit. Všechny kódy a jejich významy lze snadno najít na internetu. Jediné, co je třeba vzít v úvahu, je to, že existují různé modely řídicích jednotek, a proto se kódy mohou lišit. Tento problém však lze vyřešit instalací dalšího softwaru do smartphonu.

 • levnost
 • maximální jednoduchost
 • mnoho kompatibilních programů;
 • Různé způsoby zapojení;
 • možnost vymazat chyby ECU;
 • přijímat data ze snímačů motoru;
 • Získávání údajů o stavu vozidla v reálném čase (virtuální přístrojová deska).

Tento jednoduchý přístroj je tedy vhodný pro každého, kdo chce jednoduše zkontrolovat stav svého vozidla, aniž by se musel zabývat moudrostí diagnostiky. Skutečná diagnostika je složitější než čtení jednoduché chyby, ale když víte, o jakou chybu se jedná, je to dobrý ukazatel toho, co se děje.

Funkce skeneru

ELM327 je univerzální zařízení, které lze připojit prakticky ke všem operačním systémům včetně Windows10. Linux a Osx a speciální software pro počáteční diagnostiku. Klíčové vlastnosti skeneru:

 • přenos dat v režimu Live Data;
 • Funguje prostřednictvím protokolu OBD-2;
 • Bluetooth nebo Wi-Fi pro připojení k přenosným zařízením a notebookům
 • čtení chybových kódů.
 • kompatibilní s jakýmkoli smartphonem se systémem Android;
 • Podpora všech protokolů OBD-2;
 • Bezdrátové připojení;
 • Zobrazení informací ze senzorů týkajících se pohonné jednotky;

Nyní více informací o tom, jak pracovat se skenerem v autě.

provést, autodiagnostiku, telefonu

Jak ji používat?

Při používání kapesního nástroje s různými zařízeními je společná jedna věc: spárování zařízení s počítačem nebo chytrým telefonem. To závisí na způsobu připojení. Základní metody připojení:

Připojení verze s Bluetooth

Strojové skenery se často používají ve spojení s chytrými telefony. Připojení zařízení ELM327 k telefonu přes Bluetooth je snadné, pokud postupujete podle následujících kroků:

 • Nainstalujte příslušný software pro svůj smartphone (viz „Instalace softwaru“). tabulka níže);
 • Připojte adaptér k diagnostické zásuvce;
 • Zapněte zapalování;
 • V nastavení Bluetooth smartphonu vyberte nové zařízení ke spárování (bude se jmenovat OBD-II, avto diag nebo CHX); je to váš skener; zadejte kód pro spárování (1234 nebo 0000 nebo 6789);
 • Po spárování je nastavení připojení dokončeno. Některé aplikace mohou vyžadovat více. V aplikaci Torque si například musíte vytvořit profil svého vozu s několika technickými údaji.

Důležité: Adaptér je zapnutý a pracuje se zapnutým zapalováním, motor je třeba nastartovat pouze v případě, že je třeba sledovat údaje z jeho čidel (např. čidlo teploty oleje). Připojování a odpojování nástroje v zásuvce OBD provádějte pouze při vypnutém zapalování!

Připojení přes Wi-Fi

Kanál Wi-Fi umožňuje připojení k zařízením, jako je iPhone. Jak na to:

 • Připojte skenovací nástroj k diagnostickému konektoru vozidla;
 • V chytrém telefonu nebo tabletu přejděte do nastavení Wi-Fi;
 • Vyberte bezdrátovou síť „OBD-II“, „OBD Wi-Fi“
 • Připojení
 • Hotovo

Srovnávací přehled diagnostického softwaru (tabulka)

 • Zobrazení všech informací přijatých řídicí jednotkou vozidla v reálném čase;
 • Zobrazení dat ve formě virtuálního panelu;
 • Zaznamenávání informací do palubního časopisu;
 • Záznamy o cestách;
 • Podpora zásuvných modulů pro rozšíření funkcí.

Co potřebujete k diagnostice

Diagnostika automobilů již není výsadou autorizovaných prodejců nebo výrobců. Hlavní „mozek“ vozidla. řídicí jednotka. je nyní přístupný více servisům i řidičům.

K testování stavu součástí je určen zvedák ve vozidle, který lze připojit k profesionálnímu přístroji, aby bylo možné analyzovat stav součástí. Ten se nachází pod sedadlem řidiče nebo spolujezdce. Někdy se nachází v oblasti pojistkové skříňky pod volantem nebo v blízkosti sloupku řízení.

Ale svět jde dál a dnes můžete dělat téměř všechny stejné věci bez speciálního vybavení, stačí mít telefon a adaptér. Jedná se o druhou složku, kterou je třeba zakoupit v obchodě nebo objednat na internetu.

Adaptér nejčastěji funguje prostřednictvím připojení Bluetooth. Před zakoupením adaptéru se vyplatí pečlivě zkontrolovat diagnostický port. Může se jednat o tři typy: OBD, OBD-II nebo iOBD. Na základě toho je třeba vybrat vhodný adaptér. V obchodech se nejčastěji prodává pod názvem „OBD adaptér“.

Měli byste si také pečlivě prostudovat názory ostatních řidičů na jednotlivé modely adaptérů. Na trhu je mnoho výrobků, které dokáží vybíjet baterii vozu při vypnutém motoru.

ELM327. Univerzální skener pro ladění motoru automobilu

Efektivní výběr adaptéru pro řešení problémů můžete provést nezávisle na následujících parametrech:- jeho výrobce;. Podle autonomie;- Podle velikosti;- Podle funkce;- Podle značky vozu.

ElectroCat.Skener ELM327 Auto Scanner je univerzální model pro provádění včasné diagnostiky vozidla na vlastní pěst. Podle hodnocení motoristů se jedná o nejžádanější a nejpříznivější diagnostický nástroj. Je ideální pro vozidla modelových let 1996-2012 vybavená testovacím systémem OBD2. Adaptér je schopen řešit následující úkoly:- číst (standardní a speciální) chybové kódy a dekódovat jejich hodnoty;- resetovat chyby;- zobrazovat údaje ze snímačů v reálném čase (otáčky motoru, tlak a průtok paliva, teplota chladicí kapaliny atd.);- číst VIN-kódy vozidla;- sledovat dobu zrychlení atd.д.

Software pro diagnostiku automobilů se systémem Android

Název Popis Cena Hodnocení
Dash Jedná se o bezplatný program, který dokáže provést diagnostiku pomocí libovolného adaptéru. Všechny diagnostické informace o vozidle se zobrazují na přístrojové desce.

V této aplikaci se dozvíte všechny podrobnosti o tom, jak motor funguje.

Pomocí tohoto programu můžete použít ESSD „JANUARY 7“.2/7.2″, „Bosch 1.5.4“.

Software nemá proprietární adaptéry. To může spotřebovávat velké množství energie z vozidla i z telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS