Jak resetovat nastavení telefonu prostřednictvím počítače

Resetujte Android na tovární nastavení prostřednictvím počítače

Tvrdý reset znamená odstranění všech informací o uživateli v telefonu, s výjimkou předinstalovaných systémových programů, melodií, obrázků a počátečního nastavení systému Android OS. Po úspěšném „tvrdém restartu“ na smartphonu nebude jeho použití žádné stopy.

Resetovat Android na tovární instalace pomáhá vyřešit mnoho problémů, které se objevují při práci s telefonem. A to:

 • Odstranit škodlivý software, zejména otravnou reklamu (často jej uživatel načte spolu s aplikací na jeho zařízení);
 • Zrychlit práci vašeho gadgetu;
 • Odstranit zbytečné soubory, které se odehrávají v paměti zařízení;
 • Eliminujte chyby v práci operačního systému Android, které se objevují v důsledku selhání nebo nesprávné aktualizace služeb Google a mnohem více.

Tato metoda eliminace poruch lze také uchýlit v případech, kdy se zařízení náhle vypne a nezapne se. Takové situace nejsou neobvyklé a společnou příčinou je chybná aktualizace aplikací nebo selhání práce jedné z nich.

Co je třeba udělat před formátováním

Formátování vnitřní paměti na Androidu netrvá moc času (5-10 minut). Mnohem více času od uživatelů bere zachování osobních údajů, t. Na. Po tvrdém restartování budou kontakty, fotografie, videa, programy (kromě předinstalovaného) odstraněny v telefonu).

resetovat, nastavení, telefonu, prostřednictvím, počítače

Při používání zařízení může operační systém Android žít po dlouhou dobu bez selhání a systémových problémů, ke kterým může dojít z několika důvodů.

resetovat, nastavení, telefonu, prostřednictvím, počítače
 • Častá instalace aplikací s neznámými zdroji, které začnou poškozovat soubory OS a systémové soubory.
 • Pluming vzpomínky na mobilní zařízení s dočasnými soubory, mezipaměť a další odpadky, které zůstává po použití aplikací, prohlížečů a her.
 • Poté, co obdržel práva na Superdmin (root-right), sám uživatel nevědomky odstranil data důležitá pro data Android.
 • Komponenty OS jsou virem blokovány nebo odstraněny. Virus, který blokuje telefon a vyžaduje převod peněz na účet, je velmi běžný a hrozí, že jinak bude existovat trestní odpovědnost. Nebojte se, je to čistý rozvod.

Ale jakýkoli důvod, tvrdý reset Androidu pomůže vyrovnat se s problémy. Toto je zvláštní funkce mobilního zařízení, které upustí všechna data do továrního nastavení. Výsledkem je, že uživatel má naprosto čistý pomůcky, jako bezprostředně po nákupu.

Resetovat z nastavení

Resetovat tuto metodu se provádí, pokud je zařízení obvykle spuštěno a funguje, protože je vyrobeno z nastavení.

Otevřete „Nastavení“, vyhledejte „Osobní údaje“ (v různých verzích „Android“ Tato položka může být nazvána „obnovením a resetováním“ a „účty“). Jdeme tam, kde bude nutné kliknout na „Nastavit data na nastavení továrny“. Pak souhlasíme se vším, co navrhují (klikněte na „Zvolit zařízení“, po „Odstranění všeho“).

Jak tvrdě resetovat na Android

Potřeba resetovat nastavení (tvrdý resetování) na Androidu se může vyskytnout ve zcela odlišných situacích: zařízení začalo zamrznout, přestat se zapnout, nebo to jednoduše nemůžete odemknout. A pokud žádné akce nepomohly vyřešit problém, tvrdý reset je skutečnou příležitostí k obnovení pracovní kapacity zařízení. Z článku zjistíte, co dělat.

Obsah: Jak tvrdě resetovat na Android

resetovat, nastavení, telefonu, prostřednictvím, počítače

(!) Pokud jste zapomněli na grafický klíč, pin-kód nebo heslo, nejprve si přečtěte tyto pokyny: resetování zamykání, heslo na Androidu a jak to provést pomocí ADB.

Pokud i po těchto příručkách stále potřebujete pomoc s odstraněním zámku nebo máte další problémy se zařízením, pečlivě si přečtěte tento článek. Stojí za zmínku, že po tvrdém resetování z telefonu bude tablet odstraněn pouze z vnitřní paměti. Soubory, fotografie, hudba, video atd.D. Zůstane nedotčený.

Jak resetovat nastavení Android prostřednictvím obnovy

První metoda je relevantní pro ty pro ty, kteří se vůbec nezapnou, pracují poruchy nebo musíte vrátit přístup k systému smartphonu:

Nyní se musíte dostat do režimu obnovy. Chcete.li to provést, musíte před obrazovkou obrazovky upínat a držet určitou kombinaci klíčů. V závislosti na výrobci zařízení se kombinace může lišit:

 • Snižování tlačítka hlasitosti
 • Objem zvýšené tlačítko napájení
 • Zvýšení/snižování tlačítka hlasitosti „Domů“
 • Zvýšený objem se snižuje na tlačítku napájení

Jak přejít do režimu obnovy na telefonech různých značek je zapsán v tomto novém článku. Jak přejít do nabídky obnovy na Androidu

Pomocí tlačítek se zvýšením, snížení objemu, můžete se pohybovat nahoru a dolů, respektive a potvrdit vaše volby. tlačítko na tlačítko/uzamčení tlačítka. V novějších zařízeních může být nabídka obnovy smyslové.

Vyberte „Otřete data/resetování továrny“.

Dále vyberte „Ano. Odstraňte všechna uživatelská data“.

Takže souhlasíte s vyčištěním vnitřní paměti smartphonu/tabletu.

A na konci „Reboot System Now“.

Celý proces nebude trvat déle než minutu. Po všech akcích Androidu se telefon nebo tablet restartuje. tovární parametry se obnoví. Obdržíte zařízení tak, jak tomu bylo při prvním spuštění.

Režim obnovy Meizu

Meizu vytvořil svůj režim zotavení namísto klasického zotavení. Chcete.li se do toho dostat, použijte kombinaci svazku VCL „nahoru“. Označte pouze položku „Clear Data“ a klikněte na „Start“.

Vymazáme z recavey na Xiaomi

Nabídka Xiaomi Engineering je načtena při kliknutí na napájecí klíč a hlasitost „“. Je k dispozici v několika jazycích- přejít z čínského na angličtinu klikněte:

Vyberte položku „Obnova“

Pokud se chystáte jít do režimu obnovy, klikněte na OK.

Klikněte na „Otřete data“. Senzor zde nefunguje, vybírat a pohybovat, používat klíče napájení a hlasitosti.

Potvrďte stisknutím „Potvrdit“.

Zařízení bude hlásit z úspěšného provedení vymazání. Otevřete hlavní nabídku.

Chcete.li restartovat smartphone, vyberte restart.

Poté „restartujte na systém“.

První načítání systému Android po resetování nastavení může trvat několik minut.

Jak tvrdě resetovat prostřednictvím nastavení

Otevřete položku „obnovení a resetování“. Nezapomeňte zálohovat.

Vyberte „Sada nastavení“.

Poté klikněte na „Resetovat nastavení telefonu (tablet PC)“.

Pokud je nastaven grafický klíč nebo heslo, musíte jej zadat.

resetovat, nastavení, telefonu, prostřednictvím, počítače

Nakonec klikněte na „EVE ALL“.

Poté budou všechna data vyhrazena z vnitřní paměti zařízení.

Reference Nastavení Android 8 8.0 oreo a vyšší

Nabídka „Cetaches“ v Androidu 8.0 podstoupily silné změny. Nyní je funkce „reset na tovární nastavení“ umístěna v části „Systém“ → „Resetovat“.

Tvrdý resetování na Meizu

V FlyMe OS se cesta k funkci liší od skladu Android: GO „Nastavení“ → „On Telefon“ → „Paměť“ → „Reset nastavení“.

Označte položku „odstranění dat“ a klikněte na „Obnovit“.

Tvrdý resetování na Xiaomi

V MIUI vývojáři skryli funkci resetování továrny v „dalším nastavení“. Překročíme cestu nastavení navíc obnovení a resetování nastavení

V nabídce, která se otevírá, můžete vyčistit všechna data z karty SD a účtu MI. Máme zájem o tlačítko „Nastavení resetování“, klikněte na něj.

Pokud je na smartphonu nastaven grafický klíč, musíte jej zadat. Poté bude obnoveno nastavení továrny. Jednotka USB je také vyčištěna na chytrých telefonech Xiaomi, takže se starejte o vytvoření zálohy předem, pokud chcete uložit fotografie, zvuk a další soubory.

Reset nastavení na Android

Tato metoda je ještě jednodušší než předchozí. V Callive vytočte jeden z následujících kódů tajných (služeb). Možná žádný z nich nebude fungovat, vše záleží na výrobci:

Pokuste se také zadat tyto kódy do „nouzového volání“.

Provádíme tvrdé resetování z režimu Fastboot

Vnitřní paměť zařízení Android můžete vyčistit pomocí nástroje FastBoot pro PC, když je zařízení načteno ve stejném režimu (pokud existuje na smartphonu). Při instalaci a spuštění programu, stejně jako ovladače ADB a USB, je popsán. TADY. Na zařízeních, jako jsou Nexus, Pixel, Huawei, HTC, Sony, Motorola, musí poslední LG nejprve odemknout bootloader:

Na Nexus 5x, 6P a Pixel. Aktivujte možnost OEM odemknutí v nastavení „vývojáře“, použijte příkaz

Jak najít tvrdé resetování na telefonu

Existuje několik způsobů, jak použít resetovací funkci na Androidu:

 • Prostřednictvím pravidelné nabídky. Pro provedení tvrdého továrního resetu je to nejjednodušší způsob, že tento proces bude trvat minimálně čas a nevyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti.
 • Pomocí servisních kódů. Ve většině případů jsou univerzální a vhodné se stejným stupněm úspěchu jak pro Samsung, tak pro HTC, LG, Sony a další výrobci chytrých telefonů a tabletů.
 • Stisknutím horkých klíčů v určité kombinaci. Vhodné pro přístroje jakýchkoli značek.
 • Používání počítače (vhodné pro hardwarové vypouštění pouze zkušené uživatele).

Před postupem se doporučuje seznámit se s pokyny pro každou metodu: Pomůže to pochopit, jak nejlépe se vrátit k továrnímu nastavení gadgetu na platformě Android a zabránit fatálním chybám, protože se může celý systém zastavit Úplně práce.

Resetovat z nastavení

Resetovat tuto metodu se provádí, pokud je zařízení obvykle spuštěno a funguje, protože je vyrobeno z nastavení.

Otevřete „Nastavení“, vyhledejte „osobní údaje“ (v různých verzích „Android“ lze tuto položku nazvat „obnovením a resetováním“ a „účty“). Jdeme tam, kde bude nutné kliknout na „Resetování dat pro resetování zařízení“, po „odstranění všeho“).

Přes PC

Jsou chvíle, kdy se telefon nezapne a režim obnovy v mobilním zařízení jednoduše není poskytnut (zřídka, ale to se stane). V tomto případě můžete tvrdě resetovat Android prostřednictvím počítače. Je pravda, že k tomu budete potřebovat specializované programy.

Téměř každý výrobce poskytl své specializované programy gadgetů, které mohou systém aktualizovat, provést zálohu dat, blikat a obnovit zařízení, čímž se Android tvrdě resetuje.

Nejprve si musíte stáhnout tento nástroj. Můžete si jej stáhnout z oficiálních webových stránek vývojáře, stejně jako na jiných webech a blogy. Tam si můžete také přečíst, jak zařízení propustit tímto nástrojem. V zásadě by všechny tyto programy měly být intuitivní, takže by s tím neměly být problémy.

Dále si budete muset stáhnout ovladače pro požadované zařízení „Android“, pokud nejsou v databázi servisního nástroje. Po připojení gadgetu s PC přes USB a spuštění procesu vypouštění.

Každý smartphone Android má režim obnovy, který vám umožní vymazat všechna data z vnitřní paměti smartphonu a vrátit tovární nastavení. Tato metoda však není vždy účinná.

Pokud jste nemohli provést tvrdý resetování (před nastavením továrny) prostřednictvím režimu obnovy, Google poskytl speciální příkazový řádek Android Debug Bridge pro přístup k mobilnímu zařízení a provádět určité příkazy prostřednictvím počítače. Můžete tedy nastavení vyhodit počítačem.

Chceme vás upozornit na skutečnost, že příkazy ADB pro resetování nastavení prostřednictvím počítače jsou určeny pro zkušené uživatele. Ale pokud si pečlivě přečtete naše pokyny, neměli byste mít problémy.

Resetovat

V gadgetech různých modelů a značek se algoritmus akcí a názvu sekcí liší, ale obecně jsou podobné. Budu mluvit o několika způsobech, jak provést tvrdý resetování (a to je to, co se nazývá), abyste si mohli vybrat nejvhodnější.

Prostřednictvím „Nastavení“

 • Přejděte na stejnou kartu jako u zálohování, pouze tentokrát klikněte na část „Obnovení nastavení“.
 • Obdržíte varování, že veškerý obsah bude smazán. Potvrďte své rozhodnutí.
 • Dále uvidíte seznam parametrů, které budou vymazány. Dej mi dobře a.

Vaše účast již není vyžadována: gadget udělá všechno sami, restartujte a obdržíte zeroledský systém.

Pomocí servisních kódů

Pokud jde o jakýkoli jiný systém, existují speciální kódy pro Android a zavede, které vrátíte tovární nastavení.

Tato možnost je vhodná v případech, kdy se vám podaří získat pouze v nabídce nouzové sady.

Můžete však také zadat kombinace se stejnou nabídkou jako jiná telefonní čísla.

Mějte na paměti, že šifry se mohou měnit a lišit se u různých pomůcek. Zkuste jeden z nich:

Resetovat

Po provedení přípravných kroků můžete začít resetovat Android do stavu továrny.

Přes nabídku

Tato metoda je co nejjednodušší a je vhodná pro zařízení, která fungují normálně (alespoň ji lze zapnout a zadat do nastavení).

Pak budou všechny informace o zařízení resetovány, po kterých bude restartován.

Z nabídky obnovy

Tato metoda je vhodná pro případy, kdy se gadget nezapne, funguje nestabilní nebo jste zapomněli na odemknutí hesla.

S tajným kódem

Přejděte na sadu čísel. Zadejte jeden z následujících kódů (použitých pro rychlý přístup k určitým funkcím), který zahájí proces resetování nastavení:

Stiskněte samostatné tlačítko

Existují zařízení, na nichž vývojáři poskytli samostatný tuhý klíč pro vypouštění. Je ve speciální díře s nápisem „resetování“.

Chcete.li použít tlačítko, klikněte na něj s tenkým objektem touto dírou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS