Jak resetovat zařízení Samsung

Obnovení továrního nastavení zařízení Samsung Galaxy

Resetování telefonu znamená nucené odstranění všech informací, včetně seznamů kontaktů, zpráv, fotografií a videí, hudebních souborů, nastavení pošty a messengeru, všech nainstalovaných aplikací. U některých modelů se také nazývá možnost resetování. reset, tvrdý reset, reset do továrního nastavení. Software ve smartphonu se obnoví do stavu nového.

Jedná se o krajní opatření, které lze použít v několika případech.

 • Pokud se vyskytne problém v provozu zařízení, když selžou jiné metody nápravy, včetně prostého restartu.
 • Před prodejem telefonu jinému uživateli je nutné provést úplné odstranění dat.
 • Aktualizace firmwaru také obnoví tovární nastavení zařízení.

Proč se to dělá

Obnovení systému Android je operace, která vymaže naprosto všechna data: fotografie, mezipaměť, videa, paměť RAM, schránku, aplikace a různé widgety stažené majitelem po zakoupení smartphonu.

Kdy můžete chtít obnovit tovární nastavení telefonu se systémem Android

 • Pokud má majitel v úmyslu gadget prodat. V takovém případě budou všechny důvěrné informace vymazány a neměly by k nim mít přístup neoprávněné osoby.
 • Když se zařízení zasekne a má závadu při nejjednodušších operacích. Obvykle je to způsobeno zablokováním paměti RAM a je to nejjednodušší způsob, jak ji vyčistit.
 • Do systému se dostal virus a antivirový program jej nedokáže sám odstranit. Můžete provést tvrdý reset nebo obnovení továrního nastavení telefonu a úplně naformátovat paměť.

Zálohování je nutností

Po dokončení tvrdého resetování zařízení Samsung budou odstraněny uživatelské soubory, aplikace a informace o účtu. Pokud obnovujete nastavení pomocí nástroje Obnovení. nemůžete nic uložit, pokud používáte kartu Nastavení. před zahájením postupu proveďte synchronizaci a zálohování.

Důležité! V různých verzích systému Android se tato možnost může jmenovat jinak. Například „Synchronizovat a zálohovat“.

 • Přejděte do možností zařízení a otevřete kartu „Cloud a účty“.
 • Klikněte na „Samsung Cloud„. Otevře se nabídka správy cloudového úložiště. Zde můžete vidět datum a čas poslední synchronizace a dostupný úložný prostor v cloudu.
 • Klepněte na možnost „Možnosti zálohování“.
 • Pokud je zaškrtnuto přepínač „Automatické zálohování“, vaše data se pravidelně nahrávají do služby Samsung Cloud.
 • Pokud je plánované kopírování vypnuto, klepněte na „Archivovat nyní“.
 • Zavedení virtuální jednotky obvykle trvá několik minut.
 • Po resetování znovu otevřete „Cloud a účty“. Přejděte do služby Samsung Cloud a klepněte na možnost „Obnovit. Po přihlášení k osobnímu účtu se do telefonu opět stáhnou informace, kontakty a mediální soubory.

Zálohování pomocí nástroje Titanium Backup

Důležité! Funguje pouze v případě, že máte práva ROOT.

Titanium Backup umožňuje zálohovat aplikace, které nelze nahrát do cloudu.

 • Po stažení nástroje mu udělte práva pro zápis a čtení pomocí práv ROOT. Postup se provádí při prvním spuštění.
 • Otevřete kartu „Dávkové akce“. Klepněte na možnost „Zálohovat veškerý uživatelský software“. Vpravo od této možnosti se zobrazuje aktuální počet nainstalovaných her a programů.
 • Zaškrtněte políčka u aplikací, které si přejete zachovat. Vezměte prosím na vědomí, že záložní soubor může zabrat až několik GB místa.
 • Klepnutím na zelené zaškrtnutí v pravém horním rohu spustíte. Zálohy budou připraveny za 10-15 minut. Tato doba se může lišit více či méně v závislosti na výkonu zařízení a počtu aplikací.
 • Všechny soubory s kopiemi programů jsou uloženy ve složce Titanium Backup na paměťové kartě. Před provedením tvrdého resetování v zařízení Samsung přesuňte zálohu do počítače nebo na vyměnitelnou paměťovou kartu.

Zálohování pomocí aplikace EaseUS

Důležité! K používání aplikace potřebujete počítač s přístupem k internetu.

Oblíbená zálohovací aplikace funguje s nejnovější verzí systému Android 8.0 Oreo a umožňuje ukládat zálohy do počítače nebo na externí paměťovou kartu.

 • Stáhněte si nástroj z oficiálních stránek a nainstalujte jej do počítače i do telefonu.
 • Připojte miniaplikaci k počítači pomocí kabelu USB. Otevřete aplikaci a klikněte na „Device Fast Scan (USB Hub)“.
 • Jakmile je zařízení detekováno systémem, zobrazí se seznam souborů a programů. Zaškrtněte informace, které chcete po tvrdém resetování zachovat.
 • Klikněte na „Spustit zálohování“ a vyberte cílovou složku. Doporučujeme vše nejprve uložit do počítače, protože někdy nástroj nezkopíruje data aplikace na kartu SD správně.
 • Tento proces obvykle netrvá déle než 10-15 minut. Doba kopírování závisí na počtu a velikosti programů a her.
 • Po obnovení továrního nastavení stáhněte záložní kopii zpět do zařízení stisknutím tlačítka „BackUp Load to Device“.

Jak provést tvrdý reset v zařízeních Samsung Galaxy S a A series. pokyny krok za krokem

Chcete-li provést reset zařízení Samsung Galaxy S a řady A, postupujte podle následujících kroků:

 • Stiskněte tlačítko napájení. Současné zvýšení hlasitosti a Home. Všimněte si, že se mohou zobrazit obrazovky s nápisy „Nainstalovat aktualizaci“ a „Žádný příkaz“, ale na těchto obrazovkách nemusíte dělat nic jiného než čekat, až se zobrazí obrazovka obnovení systému Android.
 • Na obrazovce pro obnovení systému Android stiskněte tlačítko pro snížení hlasitosti. Dokud není vybrána možnost „Vymazat data / Obnovit tovární nastavení“.
 • Stiskněte tlačítko napájení.
 • Stiskněte tlačítko snížení hlasitosti na obrazovce s upozorněním. Dokud se nezvýrazní možnost „Ano“.
 • Stiskněte tlačítko napájení.
 • Po několika sekundách se znovu objeví obrazovka Android Recovery s vybranou možností Restartovat systém nyní. Stiskněte tlačítko napájení. Restartování zařízení.

Po resetování zařízení se po několika minutách zobrazí uvítací obrazovka a můžete zařízení nakonfigurovat.

Systémové nástroje

Společnost Samsung poskytla uživatelům možnost resetovat zařízení prostřednictvím nastavení zařízení.

Vstupte do „Nastavení“ jakýmkoli dostupným způsobem (přes zástupce aplikace menu nebo stisknutím příslušného tlačítka na závěsu zařízení).

resetovat, zařízení, samsung

Ve skupině „Obecná nastavení“ se nachází položka „Zálohování a reset“. Zadejte tuto položku jedním klepnutím.

Vyhledejte možnost „Obnovit data“ (její umístění závisí na verzi systému Android a firmwaru zařízení).

Aplikace vás upozorní na odstranění všech uživatelských dat uložených v paměti (včetně nastavení mobilního telefonu 3G). Ч. Účty). V dolní části seznamu je tlačítko „Resetovat zařízení“, které je třeba stisknout.

Zobrazí se další varovná zpráva a tlačítko „Smazat vše“. Po kliknutí se spustí proces vymazání osobních údajů uživatele uložených v zařízení.

Pokud používáte grafické heslo, kód PIN nebo snímač oční duhovky či otisků prstů, musíte odemknout.

Po dokončení procesu se telefon restartuje a vy se ocitnete v původním stavu.

Navzdory své jednoduchosti má tato metoda významnou nevýhodu. pro její použití je třeba telefon zavést do systému.

Jak provést tvrdý reset smartphonu pomocí počítače

Chcete-li provést tvrdý reset zařízení Samsung s operačním systémem Android pomocí počítače, musíte

 • Zapněte mobilní telefon a připojte jej k počítači pomocí kabelu USB.
 • V počítači zadejte příkaz „adb shell“.
 • Po navázání připojení ADB k telefonu je třeba napsat „-wipe_data“ a stisknout tlačítko „Enter“.
 • Smartphone se restartuje a obnoví se výchozí tovární nastavení.

Proč se zařízení nezapne a další chyby

V některých situacích se vám nemusí podařit obnovit staré nastavení hned napoprvé. Po provedení resetu se telefon nemusí zapnout. Důvodů může být několik:

 • Chyby během procesu resetování. V takovém případě budete muset operaci provést znovu. Za tímto účelem je třeba zařízení resetovat pomocí funkce Hard Reset.
 • Vybitá baterie. Všechny resetovací operace je nutné provádět s plně nabitou baterií. V opačném případě může proces selhat a vy budete muset celou práci opakovat.

Je možná i jiná situace. Chcete obnovit tovární nastavení telefonu Samsung, zapnete jej, ale telefon se zablokuje. Je snadné to vysvětlit. Společnost Google zahrnula do systému Android 5 zabezpečení, které chrání vaše zařízení před krádeží nebo neoprávněným přístupem.1 a vyšší, Google má zabudované zabezpečení v podobě Google FRP. Pokud provedete obnovení dat, ale předtím neodstraníte účet Google, zařízení se uzamkne. Při aktivaci vás společnost Samsung vyzve k zadání účtu, který jste dříve měli. K přihlášení do systému je třeba zadat heslo. Abyste se této situaci vyhnuli, musíte účet před resetováním odstranit. Jak to udělat správně, je popsáno výše.

Pokud dojde k nepříjemné situaci a vy se rozhodnete telefon resetovat před vymazáním účtu, je třeba zařízení odblokovat. Za tímto účelem:

 • Zadejte účet Google, který jste měli v telefonu před resetem, a klikněte na tlačítko Další.
 • Zadejte heslo k účtu a klikněte na tlačítko Další.
 • Pokud jsou účet a heslo zadány správně, smartphone vás vyzve k pokračování.

Pokud nemáte heslo ke svému účtu, přihlaste se do počítače a přejděte na g.Co/recover. Tam zadejte účet, který jste měli před zrušením údajů. Přitom postupujte podle pokynů, které platily před resetováním hesla. Zadání nového hesla je možné po 24 hodinách.

V případě, že si nepamatujete, jaký byl účet v telefonu, nebo se vám nepodařilo obnovit heslo, budete muset smartphone odnést do servisního střediska Samsung. Vezměte si s sebou doklad o koupi. Balení by mělo obsahovat záruční list, úvěrovou smlouvu a další údaje. Pokud tyto informace nejsou k dispozici, je obtížné je odblokovat.

Jak obnovit tovární nastavení zařízení Samsung

Takový zdánlivě obtížný úkol lze řešit několika způsoby. Podívejme se na každý z nich v pořadí podle složitosti provedení a problému.

Společnost Samsung poskytla uživatelům možnost provést tvrdý reset zařízení prostřednictvím nastavení zařízení.

Přístup k „Nastavení“ je možný jakýmkoli způsobem (přes zástupce aplikace menu nebo stisknutím příslušného tlačítka v závěsu zařízení).

Ve skupině „Obecná nastavení“ je položka „Zálohování a reset“. Zadejte tuto položku jedním klepnutím.

resetovat, zařízení, samsung

Najděte možnost „Obnovit data“ (její umístění závisí na verzi systému Android a firmwaru zařízení).

Aplikace vás upozorní na vymazání všech uživatelských dat uložených v paměti (včetně. Ч. Účty). V dolní části seznamu je tlačítko „Resetovat zařízení“, které je třeba stisknout.

Zobrazí se další varování a tlačítko „Smazat vše“. Po kliknutí se spustí proces vymazání osobních údajů uživatele uložených v zařízení.

Pokud používáte grafické heslo, kód PIN nebo snímač oční duhovky či otisků prstů, je třeba tuto možnost předem odemknout.

Po dokončení procesu se telefon restartuje a zobrazí se vám dokonale čistý displej.

Navzdory jednoduchosti má tato metoda významnou nevýhodu. pro její použití je třeba telefon zavést do systému.

Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete navrhnout vlastní způsob resetování zařízení Samsung, napište do komentářů k tomuto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS