Jak rychle utratit nabíjení po telefonu

Proč bylo dříve stanoveno, že zařízení by mělo být propuštěno až 0%

V éře, když ve všech zařízeních byly nikl-metalologidy nebo železné baterie, bylo důležité pozorovat cykly výbojových/nabíjecích zařízení. A to vše proto, že měli „paměťový efekt“. Vysvětlete, co to je.

Pokud byl mobilní telefon umístěn na nabíjení s 25% nabíjení, zbývajících 75% se dostalo do stavu plného náboje a kapacita baterie byla snížena. Proto je s takovými bateriemi správné přinést přístroj, který je „zcela propuštěn“, a poté do stavu „plně nabitý“.

Všechno se však s příchodem nových baterií změnilo.

Jak rychle nabít telefon

Doporučení výrobce můžete rychle nabít až 100 procent. Závisí to na operačním systému nainstalovaném na smartphonu.

Android

Ovladač může poskytnout nesprávné indikace

Chcete.li rychle nabíjet telefon na Androidu, nepoužívejte telefon během nabíjení, vypněte připojení k internetu a bezdrátové moduly.

Pokud potřebujete internet, deaktivujte automatickou synchronizaci a zkontrolujte, které aplikace konzumují RAM na pozadí (zbytečné odpojení).

Pokud zařízení na Androidu nesprávně ukazuje procento baterie, a proto může ovladač vydávat nesprávné hodnoty, je nutné vypnout zařízení a připojit jej k položce.

Iphone

Jednou za měsíc je nutné provést úplné načtení

Apple iPhone nabíjení z adaptéru, nikoli z počítače nebo notebooku. Oficiální dokumentace výrobce uvádí, že takto se váš iPhone nabíjí mnohem rychleji.

Také jednou za měsíc je nutné provést úplné načtení pro správnější zobrazení aktuálního poplatku jako procento.

Windows Phone

Bohužel to nebude fungovat při nabití zařízení na Windows Phone ve stavu off, protože se automaticky zapne, když je připojen adaptér.

Použijte technologii rychlého náboje (pokud je podporován) a/nebo přeměňte telefon do režimu letu, abyste minimalizovali spotřebu energie.

Metody nuceného restartu

Nejradikálnějším a nejúčinnějším způsobem, jak restartovat gadget, je dostat baterii a vložit ji zpět. Ale ne všechny telefony mají odnímatelnou baterii, která situaci komplikuje. V takových případech výrobci vymysleli speciální kombinace klíčů, které pomáhají vrátit zařízení do pracovního stavu.

Doporučení pro zařízení Android

Horké klíče pro opětovné načtení Androidu se liší v závislosti na výrobci. Vhodnou možnost lze vybrat výhradně experimentálně.

A první věcí, kterou můžete vyzkoušet, je standardní vypnutí/zapnutí zařízení pomocí tlačítka na pouzdře. Mnoho telefonů, dokonce i v závislém stavu, nadále reaguje na jeho naléhavé. Chcete.li to udělat, stačí nalepit klíč inkluze na několik sekund. Poté, co obrazovka zhasne, mělo by být zařízení znovu zapnuto.

Pokud první metoda neměla požadovaný účinek, můžete přijít na speciální kombinace.

 • Vytáhněte klíč vypnutí;
 • Paralelně stiskněte tlačítko hlasitosti;
 • Držte dva klíče, dokud není smartphone vypnuto;
 • Zapněte zařízení.

Druhá možnost je prakticky totožná s prvním. Pouze místo kláves snižování objemu by měl být opak sevřen. Některé modely lze odpočívat simultánním tlačítkem upínání vypnutí, snížení a zvýšení objemu za předpokladu, že poslední dva jsou od sebe odděleny.

Pro iOS

Zařízení Apple jsou ovládána trochu jiná, proto si bude muset kombinace pro nucené restarty vybrat jinou. Vývojáři poskytli pravděpodobnost zavěšení systému a poskytli uživatelům příležitost obnovit výkon Yabloko pomocí speciální kombinace klíčů.

Metoda restartování systému závisí na přítomnosti nebo nepřítomnosti tlačítka „domov“.

rychle, nabíjení, telefonu

V raných verzích iPhone můžete problém odstranit současným kliknutím na klávesu „Home“ a tlačítky napájení. Posledně jmenovaný iPhone je restartován stisknutím tlačítka napájení a tlačítkem snižování objemu a jejich držením asi 10 sekund. Někdy možná budete potřebovat trochu více času.

Smartphony zůstávají nestabilní zařízení, navzdory jejich širokým technickým a funkčním schopnostem. Různé poruchy v práci gadgetů často vedou k jejich „mrazivému“. Takový telefon nereaguje na lisování a musí obnovit systém. Dříve by postup mohl provést obvyklý záchvat baterie, dnes budete muset použít speciální kombinaci klíčů. Není nutné čekat na úplné propuštění zařízení.

Doporučení pro akumulátor

Chcete.li prodloužit životnost baterie, měli byste si poslechnout následující doporučení:

 • Je nutné nabít baterii, aniž by čekal, až bude úplně „sedět“. Nedoporučuje se přivést baterii na plnou nulu. V průměru je baterie navržena pro 350-400 cyklů. Jeho životnost může být zvýšena, pokud je toto pravidlo pozorováno.
 • Pro správné fungování a kontrolu stavu zařízení musí být baterii povoleno zcela vypouštět alespoň jednou za měsíc.
 • Nemá smysl koupit baterii v rezervě. Během svého skladování je kapacita snížena.
 • Pokud je telefon zavěšen, to znamená, nevypne se a nerestartuje se, je nutné vytáhnout baterii a znovu ji vložit. Někdy může možnost kombinace tlačítek „napájení“ po dobu deseti sekund pomáhá. Telefon se vypne a pak to bude znovu fungovat. Pokud je baterie nevyhovovatelná, budete muset rozebírat pouzdro na telefon, což se velmi nedoporučuje.
 • Uložte baterii částečně nabitý, jinak se nemusí vůbec zapnout. Je lepší je umístit na chladné místo pro čas „ochrany“.
 • Je důležité vyhnout se přehřátí baterie.

Shrnutí, stojí za to říci, že pro rychlé vybití baterie telefonu není nutné žádné zvláštní znalosti. Stačí si vybrat správnou možnost a dostat se do podnikání.

Byly tam otázky? Poté je nastavte do komentářů!

Jak aktuální vypouštění baterie

Vypouštěcí proud jakékoli baterie je úměrný kapacitě. Ale každý typ baterie má svůj vlastní nenápadnou zásobu kapacity. Další provozovatelnost baterie závisí, zda je proud vybrán pro vybití zařízení. Jak určit požadovaný parametr?

U automobilové baterie se spodní limit stanoví na základě počtu plechovek. Vložená zásoba v jednom prvku je 1,8 V, abyste určili indikátor baterie, musíte vzít částku. Pro 6 plechovek to bude 10,8 v. Vybírací proud vybrat 0,5.0,7 z kontejneru.

U baterií vyrobených z nikl-kadmia a prvků lithium-metal-hydridu, nekonzistentní napětí 1 prvek 0,9 V. Nabíjecí proud je od 0,4a do 0,1 A. čím méně, tím delší baterie trvá.

Lithium-iontové prvky vyžadují prahový výboj nad 2 in. Výbojový proud by měl být 0,5.0,7 s. U prvků lithium-polymeru je výtok 2,5 palce. Vypouštěcí proud se používá až 44 A, stejně jako u ionic. Všechny tyto baterie musí být propuštěny z vyvažovačů, aby nedopustily jeden prvek do nesrovnatelného výboje.

Jak zvětšit dobu telefonu z baterie

Náš zkušený tým editorů a výzkumných pracovníků, kteří ji zkontrolovali, zda se přesnost a úplnost zúčastnila na vytvoření tohoto článku.

Tým manažerů obsahu Wikihow pečlivě sleduje práci editorů, aby zaručil soulad s každým článkem s našimi vysoce kvalitními standardy.

Počet pohledů na tento článek: 177 367.

Z tohoto článku se naučíte, jak prodloužit výdrž baterie iPhone, Android nebo běžného telefonu (nikoli smartphone). Na smartphonu můžete určit, které aplikace a služby používají nejvíce baterií, aby je nejvíce často otevírali.

Vypněte telefon. Ale pouze pokud to zůstane několik hodin, protože proces vypnutí nebo zapnutí telefonu spotřebuje hodně energie. Toto je pravděpodobně nejúčinnější způsob, jak udržet nabíjení baterie mezi nabíjením. Pokud nebudete odpovídat na hovory v noci nebo ve svém volném čase, stačí je vypnout.

 • Chcete.li snížit jas na smartphonu, otřete prst dolů na plochu (Android) nebo otevřete ovládací bod (iPhone) a posuňte sklíčka jasu doleva nebo dolů, dokud se obrazovka zmizí.
 • Pokud máte obrazovku AMOLED, použijte černé pozadí. Spotřebuje méně než náboj, protože obrazovky AMOLED zvýrazňují pouze pixely nezbytné pro obrázek. A pokud je obrázek zcela černý, pak pixely nebudou „hořet“.
 • V době prostojů bude obrazovka telefonu po určité době odpojena. Snižte aktivitu obrazovky smartphonu čtením článku „Jak změnit čas automatické obrazovky na iPhone“.
 • Pokud máte iPhone, vypněte funkci „Zvyšování pro aktivitu“ tak, aby se obrazovka nezapnula, kdykoli ji zvednete. Tento parametr je umístěn v části Nastavení nabídky obrazovky a jasu.
 • Chcete-li vypnout Bluetooth nebo Wi-Fi, otřete prst na plochu (Android) nebo otevřete ovládací bod (iPhone) a páskajte Bluetooth (ikona aplikace vypadá jako motýl otočený) nebo Wi-Fi (ikona aplikace má aplikační ikona forma tří zakřivených linií v jednotném kusu koláče).
 • Podívejte se na internet o odpojení geolokačních služeb a zjistěte, jak zakázat GPS na telefonu.
 • Pokud máte běžný telefon, ne smartphone, podívejte se, jak tyto služby zakázat v nastavení.
 • Chcete.li zapnout režim letu, otřete prst dolů na plochu (Android) nebo otevřete kontrolní bod (iPhone) a klepněte na ikonu ve formě letadla.

Pokud je baterie vypuštěna, zapněte režim úspory energie. Pokud končí nabíjení baterie, zapněte speciální režim na Android nebo iPhone a vyhrajte trochu času. Chcete.li to zjistit, jak to zjistit, naleznete v iPhone oddíl „Zahrnutí režimu úspory energie na Android“ nebo „Enopting Režim úspory energie“.

Odpojte vibrační signál. Při první příležitosti vložte telefon do tichého režimu nebo použijte pouze zvukový signál. Vibrace používají více než náboj než melodie volání.

Používejte kameru mírně. Pokud víte, že telefon nemůžete po nějakou dobu dobít, nepoužívejte kameru, zejména funkci blesku. Flash střelba velmi rychle vypouští baterii.

Zkrátit dobu trvání hovorů. Jak často, jakmile jste slyšeli frázi na telefonu: „Zdá se, že moje nabíjení skončilo“, a pak několik minut konverzace pokračovala? Někdy je vypouštěná baterie pouze příležitostí k dokončení konverzace, ale pokud opravdu potřebujete uložit poplatek, omezte dobu trvání hovorů.

Ujistěte se, že baterie nepřehřívá. Baterie budou stačit na delší dobu, pokud to bude fungovat při pokojové teplotě, protože to nic spotřebovává jako dlouhou expozici vysokým teplotám. Ačkoli je nemožné ovládat počasí, zkuste nenechat telefon na palubní desce auta nebo pod spalujícím sluncem. Kromě toho ji nenoste v kapse, kde se zahřeje z tělesné teploty. Nezapomeňte zkontrolovat baterii během nabíjení. Pokud se zdá být příliš horké, možná je vaše nabíječka vadná.

Pokud může být nutné úplně vypustit telefon

Existuje tedy řada situací, které mohou být nezbytné přesně v vypouštěném mobilním telefonu:

 • Pokud máte novou baterii telefonu a existuje v úmyslu pochopit, jak dlouho plně spotřebovává svůj zdroj v podmínkách aktivního provozu.
 • Pokud plánujete provést speciální testování vašeho zařízení, které určuje jeho úroveň výkonu a „výdrž“ baterie v práci.
 • Pokud potřebujete opustit starý mobilní telefon v pracovním stavu, když jste již zakoupili nový. V tomto případě je nutné vypouštět starou baterii, ponechat ji polovinu a poté. vytáhněte ji z smartphonu.
 • Pokud je baterie nepřesně a je nutné kalibrovat.
 • Také pro měsíční kalibraci baterie, aby se „zabránilo“ nepřesnému provozu ovladače, je nutné zcela vypouštět baterii.
rychle, nabíjení, telefonu

Samozřejmě můžete zasadit smartphone na nulu pouhým přehráváním „prostorné“ počítačové hry déle nebo ponecháním svítilny gadgetu po dlouhou dobu. Doporučuje se však používat speciální programy. Což nebude na internetu obtížné najít.

AKB pro telefony

Čerpání je nezbytné, aby poplatek zůstal co nejdéle. Existuje několik pokynů pro takový postup, ale pro výběr správného, ​​musíte se rozhodnout o typu baterie.

Většinou se používají mobilní zařízení:

Nikl byl použit na starých telefonech s knoflíky. Významně se liší od nových pomůcek. Ten již používal lithium. Liší se v malé velikosti, bezpečnosti a vynikající síle. V lithiové baterii neexistuje žádný „paměťový efekt“, ve které může být ztráta kapacity porušena, pokud je baterie nesprávně nabitá.

Nová zařízení mají své vlastní vlastnosti. Lithium negativně reaguje na nízké teploty, takže v chladu je lepší používat smartphone méně často. Je nutné zajistit, aby se baterie úplně nevypouštěla. Lithium nemá rád nabíjení „do očí“. Nejlepší možností je 80-90 procent.

Co dělat, když je smartphone rychle propuštěn na Android

Autonomní pracovní doba je jedním z nejdůležitějších faktorů, které se berou v úvahu při výběru modelu smartphonu. Se zvýšením úhlopříčky chytrých telefonů, s využitím energeticky náročných aplikací, zvyšování spotřeby energie „železa“ je snížena výdrž baterie smartphonu. Jedním z kroků výrobců řešením tohoto problému je zvýšit kapacitu baterií nainstalovaných v chytrých telefonech. Nyní zřídka vidíte smartphone od „vážného“ výrobce, který je vybaven baterií 3000 mAh nebo méně. Postava 4000 mAh dnes je minimální standardní. Akumulátory takového kontejneru pomocí smartphonu v režimu střední aktivity mu umožňují nabití ne více než jednou denně.

Pokud však ihned po zakoupení smartphonu, čas jeho autonomní práce bez dobíjení ospravedlňuje očekávání, pak se po určitém období provozu sníží výdrž baterie. Toto je přirozený proces, ze kterého neexistuje. Ano, pokud se výdrž baterie znatelně snížila za rok a půl, dva po nákupu dva. Zdá se, že je normální a nevyvolává žádné otázky. Koneckonců, postupem času dochází k „opotřebení“ baterie. Kapacita baterie spadá, již nemůže „absorbovat a držet“ náboj odpovídající kapacitě, která byla původně. Bohužel je nemožné tento proces úplně zastavit, ale je možné zpomalit stárnutí baterie. existuje příležitost (pokud máte zájem o toto téma. přečtěte si článek „Jak správně nabít smartphone pro rozšíření prodloužení životnost baterie “).

rychle, nabíjení, telefonu

Pokud se však „proces“ zkrácení doby autonomní práce stal znatelným měsícem nebo dvěma po zahájení provozu nebo se výdrž baterie okamžitě snížila, musíme již hledat důvod, který vede k rychlé kategorii baterie. Může to existovat několik důvodů, ale pouze jeden může „ovlivnit“. Pokud smartphone začal vypouštět mnohem rychleji než obvykle, problém se objeví v „energeticky intenzivních“ programech a aplikacích, které i na pozadí aktivně „pěstují“ baterii smartphonu a v nastavení úspory energie smartphonu.

Můžete zvýšit výdrž baterie smartphonu se speciálními vybudovanými nástroji pro optimalizaci a uložení baterie Android, odstranění nebo zastavení nevyužitých programů a aplikací pomocí speciálních aplikací.

Zvažte vše na příkladu smartphonu Xiaomi s desátou verzí Androidu (na chytrých telefonech jiných výrobců a smartphonů s dalšími verzemi kotev, vizualizace může být mírně odlišná, ale „obecný význam“ výběru akcí je stejný).

Postavené.v nástrojích

Do vyhledávacího řádku zadejte požadavek „baterie“ a vyberte řádek nalezený na vyžádání.

Ocitnete se v sekci „Úspora energie baterie“.

Zobrazí se zde přibližná zbývající životnost baterie smartphonu, je možné zahrnout způsoby „úspory energie“ a „ultraekonomii energie“, návrh na opravu problémů s spotřebou energie (pokud existuje) a seznam (hodnocení) nejvíce energeticky náročných programů a aplikací.

V „Problémy s spotřebou energie“ můžete povolit nebo deaktivovat navrhované komponenty a vidět, že konkrétní akce ovlivní náboj baterie.

Když je zapnutý režim „úspory energie“, měla by se životnost baterie smartphonu zvýšit o 54%, což je velmi dobré.

Když se zapne režim „ultra úspory“, měl by se autonomní doba smartphonu zvýšit téměř desetkrát, ale energeticky náročné funkce budou omezené a výkon smartphonu bude snížen, což s vysokým stupněm Pravděpodobnost nebude vyhovovat obyčejnému uživateli. Ve skutečnosti v tomto režimu získáte pouze funkce běžného tlačítka tele. odchozí a příchozí výzvy plus možnost odeslání a přijímání SMS. Ačkoli v situaci síly.organy může být zahrnutí tohoto režimu zcela odůvodněné.

Odstranění nebo zastavení nevyužitých programů a aplikací

V průběhu času se v smartphonu hromadí mnoho programů a aplikací, které nepoužíváte, ale které neustále „živí energií“, vypouštění baterie. Takové aplikace lze předinstalovat (t.E. Již nainstalováno do smartphonu při jeho nákupu) a může být nainstalován samotným uživatelem a poté jednoduše zapomenuté pro zbytečné a nezasloužené (neodstraněné). Nejčastěji je to přítomnost velkého počtu zavedených a absolutně zbytečných aplikací a způsobuje prudký pokles výdrže baterie smartphonu.

A pak to všechno záleží na vás. V dlouhém seznamu aplikací vybíráme aplikace, které již nepoužíváme, nebo které prostě nejsou potřeba. Odstraníme je bez lítosti. V důsledku této operace již vzdálené aplikace nebudou konzumovat energii a vypouštějí baterii smartphonu. Autonomní pracovní doba se určitě zvýší!

Aplikace pro analýzu a redukci nabíjení baterie

Existuje mnoho aplikací třetích stran, které analyzují možnosti zvyšování výdrže baterie smartphonu, vyhodnotit rychlost vypouštění baterie a omezit provoz nejvíce „nenasytných“ programů a aplikací.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS