Jak sdílet heslo na iPhonu

Jak zjistit heslo Wi-Fi pro iPhone

Síťové heslo se často liší od standardního. Musíte si ho zapamatovat, abyste ho mohli zadat v případě připojení nového zařízení. V případě, že si uživatel nepamatuje přístupový klíč, lze jej zobrazit na zařízení, které bylo připojeno k této síti. Heslo Wi-Fi v iPhonu je uloženo šifrovaně. Takže se na něj nebudete moci dívat standardním způsobem. Ve smartphonu jsou uloženy pouze přístupové klíče pro různé služby v prohlížeči.

iPhone má však užitečnou funkci, která umožňuje sdílet heslo k síti s ostatními uživateli. Za tímto účelem:

 • Přejděte do nastavení smartphonu a připojte se k síti Wi-Fi.
 • Umístěte smartphone, který musí být také připojen k síti, vedle již připojeného smartphonu.
 • Nastavení druhého zařízení na příslušnou síť Wi-Fi. Na obrazovce by se mělo zobrazit pole pro zadání hesla.
 • iPhone, který je již připojen k síti, zobrazí zprávu s příkazem „Sdílet heslo“. Jakmile uživatel klepne na příslušné tlačítko, druhé zařízení se připojí k síti Wi-Fi. Heslo se automaticky uloží do smartphonu. Při příštím připojení již nebudete muset zadávat přístupový klíč.

Tato metoda je vhodná pouze pro smartphone se systémem iOS. Tímto způsobem nebude možné připojit zařízení se systémem Android.

Další informace o sdílení hesla Wi-Fi mezi zařízeními se systémem iOS najdete v tomto videu

Jak zobrazit heslo Wi-Fi pomocí klíčenky

Vyvolejte řetízek na klíče

Pokud chcete připojit zařízení se systémem iOS 11 nebo novějším nebo počítače Mac se systémem macOS High Sierra (10.13) a později použijte Keychain, příjemce by se měl objevit v aplikaci Kontakty. Zapnutí Bluetooth na zařízeních a na externím iPhonu. Dále proveďte následující kroky:

 • Nejprve se ujistěte, že máte v iPhonu povolený iCloud Keychain. Stiskněte aplikaci Nastavení a spusťte ji.
 • Klepněte na svou identitu v horní části okna předvoleb.
 • Klepněte na možnost iCloud Keychain.
 • Posuňte posuvník iCloud Keychain do polohy ON musí být zelený.
 • V nabídce Apple vpravo nahoře vyberte možnost Předvolby systému.
 • Klepněte na iCloud a přihlaste se ke stejnému účtu iCloud na Macu i iPhonu.
 • Zaškrtněte políčko vedle klíčenky. Tím aktivujete iCloud Keychain a během několika minut synchronizujete heslo k iOS s Macem.
 • Spusťte aplikaci Keychain Access v počítači Mac. Přejděte na funkci vyhledávání Spotlight podržením příkazového řádku. Přihlaste se do svazku klíčů a stiskněte klávesu backspace.
 • Do vyhledávacího pole zadejte název sítě Wi-Fi a heslo, které chcete sdílet.
 • V seznamu vyhledávání dvakrát klikněte na položku Wi-Fi.
 • Zaškrtněte políčko Zobrazit heslo.
 • Na stránce, která se otevře, zadejte heslo, které potřebujete pro přístup k síti v Macu.
 • Heslo k připojení Wi-Fi se zobrazí v poli Zobrazit heslo.

Pro MIUI

A nyní si promluvme o uživatelích Xiaomi. Ne nadarmo milují proprietární schránku svého výrobce: má spoustu zajímavých nastavení, která nejsou dostupná v holém Androidu. Ano, ano, to je přesně ten případ, o kterém jsme hovořili v článku „5 nevýhod a jedno plus skořápek Android“. Samotný proces je jednoduchý a opakuje se výše popsaný, tj. zařízení „hosta“ naskenuje QR kód, ve kterém je zašifrováno heslo. Aby „hostitelské“ zařízení vygenerovalo tento kód, proveďte následující kroky:

 • Přejděte do Nastavení. Wi-Fi;
 • Klepněte na název domácí sítě a zobrazí se vyskakovací okno s QR kódem, který můžete naskenovat.
 • Pokud je čtečkou také chytrý telefon Xiaomi, můžete použít vestavěnou aplikaci skeneru.

V tomto okamžiku. Závěrem je třeba poznamenat, že tyto metody přenosu dat z domácí sítě jsou ještě lepší než pouhé nadiktování hesla, protože připojený uživatel nebude znát samotný klíč, který je často zašifrován s důležitými daty nebo může být použit v jiných účtech (na tomto místě je vhodné si připomenout, že dobrá hesla jsou jedinečná, dlouhá a nesmyslná). Pokud znáte další způsoby sdílení hesla k síti Wi-Fi, napište je do komentářů.

Jak se připojit k síti Wi-Fi pomocí kódu QR

Hosté s iPhonem nebo iPadem se systémem iOS 11 nebo novějším stačí namířit fotoaparát zařízení na QR kód a zařízení se automaticky připojí k síti Wi-Fi.

Uživatelé starších smartphonů Apple mohou použít QR Reader pro iPhone nebo Avira QR Code Barcode Scanner.

Uživatelé zařízení se systémem Android si musí nainstalovat skener čárových kódů ZXing nebo jinou aplikaci založenou na knihovně ZXing, která umožňuje skenování čárových kódů.

iPhone 12 (při pokusu o připojení k Wi-Fi):

Pokud ano, iPhone 12 zobrazí okno pro zadání hesla a iPhone X zobrazí zprávu, že můžete zadat heslo.

iPhone X (již je v síti Wi-Fi, může přístup předat):

sdílet, heslo, iphonu

Poté můžete jediným klepnutím na tlačítko Sdílet heslo odeslat heslo Wi-Fi do iPhonu 11 a po krátké prodlevě se na miniaplikaci vyplní pole pro zadání hesla a zařízení bude okamžitě připojeno k síti.

Uživatelé tak nemusí hledat heslo na routeru nebo zadávat kód na cizím zařízení. stačí sdělit hostovi název sítě Wi-Fi a potvrdit připojení na jeho zařízení. Jedinou podmínkou je, že zařízení hosta a „hostitel“ sítě musí být odemčené a vedle sebe.

Jak sdílet heslo Wi-Fi z iPhonu

Poté, co jste zjistili, která zařízení podporují operační systém, můžete přenášet data mezi miniaplikacemi, stojí za to podívat se na pokyny krok za krokem pro tuto elektronickou funkci.

Přenos hesla Wi-Fi z jednoho zařízení Apple do druhého lze provést pomocí funkce AirDrop. Za tímto účelem musí uživatel provést následující kroky:

 • Připojení k síti Wi-Fi, jejíž heslo je třeba přenést. Pokud je zařízení připojeno k jiné síti, přenos dat nebude možný, i když gadget předtím navázal spojení se správným připojením.
 • Přiblížení dvou přenosných zařízení Apple k sobě.
 • Přejděte do nabídky „Nastavení“ smartphonu nebo tabletu, který nezná heslo.
 • V otevřeném okně vyberte podnabídku „Wi-Fi“.
 • Vyberte připojení, do kterého chcete přenést data.
 • Na prvním zařízení se zobrazí okno s žádostí o sdílení hesla.
 • Zbývá jen souhlasit s párovací akcí.

Pokud byly pokyny krok za krokem provedeny správně a přesně, jedno ze zařízení Apple se automaticky připojí k požadované síti Wi-Fi. Heslo není třeba zadávat.

Ujistěte se, že zařízení, které bude použito k přenosu přihlašovacích údajů, je připojeno pouze k síti Wi-Fi, o kterou máte zájem. Pokud přenosný přístroj v okamžiku připojení druhého zařízení bude pracovat s jiným signálem Wi-Fi, zpráva o přenosu hesla se na displeji smartphonu nebo tabletu Apple jednoduše nezobrazí.

Co byste měli vědět před sdílením hesla

Když vás doma navštíví přátelé nebo příbuzní, pravděpodobně se vás někdy zeptají na heslo pro přístup k internetu, které jste nastavili, bez ohledu na jejich mobilní data. Pokud se řídíte nejtypičtějšími bezpečnostními radami, nebudete mít heslo, které by bylo snadné předat dál. Podivné znaky, spousta malých a velkých písmen a nic z toho vám nedává smysl. Někdy to může být obtížné a těžkopádné. A také mít ji na papíře, abyste si ji mohli zkopírovat, nemusí být nejpohodlnější, pokud má značnou velikost.

To také přispívá k tomu, že hesla téměř nikdy není třeba vyslovovat. Proto je to dobrý systém pro odesílání informací bez prozrazení hesla. Zkopíruje se do zařízení, ale nikdo nebude vědět, co přesně jste do něj vložili. Bezpochyby se jedná o metodu, která by měla být použita vždy, když je to možné, pro všechny ostatní metody, pokud se jedná o operační systém Apple. I když musíte být velmi opatrní při jeho používání, jak uvidíme níže.

Požadavky, které je třeba zvážit

Mějte na paměti, že se jedná o přenosový systém, jehož účelem je přenášet hesla Wi-Fi přes iPhone do jiných iPhonů, iPadů nebo Maců. To znamená, že pokud máte nainstalované zařízení se systémem Android nebo počítač se systémem Windows, nebude možné tento systém sdílení hesel pohodlně implementovat. To je něco, co na jedné straně dává velký smysl, protože je vytvořeno společností Apple pro její vlastní zařízení. Společnost, která nemá přístup k operačnímu systému Google, jej nemůže implementovat, pokud tak neučiní prostřednictvím aplikace v Obchodě Play, což znamená, že se ztrácí provozní efektivita, kterou tento systém má.

Kromě omezení, která vám může způsobit samotný hardware, který vás nutí zapojit se do ekosystému, existují také softwarová omezení. To je běžná věc, která se týká všech funkcí stejné kategorie. Data společnosti Apple, která musíte mít v nejnovějších verzích iOS, iPadOS a macOS High Sierra nebo novějších.

K tomu se přidává skutečnost, že obě zařízení musí mít aktivní Wi-Fi i Bluetooth. Je důležité, aby žádné ze zařízení, které chcete přenést, nemělo aktivované sdílení internetu. Po provedení této operace se musíte také přihlásit ke službě iCloud pomocí svého Apple ID. Musíte se ujistit, že e-mailová adresa, kterou používáte pro své Apple ID, je uložena v kontaktech jiné osoby. Nakonec byste měli mít na paměti, že zařízení musí být blízko sebe, aby se dostala do dosahu Wi-Fi a Bluetooth.

Pozor na osobní bezpečnost

Uvědomte si, že osoba, která má přístup k vašemu osobnímu připojení k internetu, zvyšuje riziko útoku na vaše osobní údaje. Když je iPhone, iPad nebo Mac ve stejné síti, může být osobní informace rychle k dispozici. Z tohoto důvodu byste například neměli provádět důvěrné postupy, jako je přenos nebo odesílání dokumentace ve veřejných sítích. V takovém případě se k vám může kdokoli připojit bez vašeho vědomí a získat přístup k vašim osobním údajům.

Totéž se stane, pokud nemáte kontrolu nad tím, s kým sdílíte síť Wi-Fi. Je pravda, že společnost Apple poměrně ztěžuje udělování přístupu cizím osobám. Je to proto, že vás nutí zaregistrovat si Apple ID v kontaktech. Samozřejmě byste však měli mít na paměti, že do místní sítě nemůžete povolit přístup nikomu jinému. Vždy by to měla být vaše důvěra, ať už jde o přítele nebo člena rodiny. A je to naprosto oprávněné. Měli byste si také dávat pozor na zahlcení sítě. A jde o to, že spousta připojených lidí může způsobit, že rychlost bude ohrožena opravdu pozoruhodným způsobem.

Pro systém Android

Bohužel neexistuje žádný takový univerzální způsob přenosu hesla z Wi-Fi v systému Android, ale problém lze vyřešit pomocí nástrojů třetích stran. Na Google Play jsou aplikace, které umožňují vygenerovat QR kód, jehož naskenováním se hosté mohou rychle připojit k vaší síti. V zařízení „pro hosty“ nepotřebujete žádné další aplikace, ještě že QR kódy lze číst i běžnými fotoaparáty, a pokud vaše zařízení takovou možnost nemá, Google Play nabízí spoustu možností. Jedinou podmínkou je, že všechny tyto aplikace generující QR kódy vyžadují, aby uživatelé měli práva roota. Našim čtenářům nabízíme několik možností, které jsou zdarma ke stažení na Google Play: Wi-Fi QR Code Generator, Wi-Fi QR Code Creator a QR Code Generator.

Nyní si promluvme o uživatelích Xiaomi. Z nějakého důvodu mají rádi proprietární plášť svého výrobce: má mnoho zajímavých nastavení, která nejsou k dispozici na holém Androidu. Ano, ano, to je přesně ten případ, o kterém jsme hovořili v článku „5 nevýhod a jedno plus skořápek Android“. Samotný proces je jednoduchý a stejný, jak je popsáno výše, to znamená, že zařízení. „host“ naskenuje QR-kód, ve kterém je zašifrováno heslo. Aby „hostitelské“ zařízení vygenerovalo tento kód, proveďte následující kroky:

 • přejděte do Nastavení. Wi-Fi;
 • dotkněte se názvu domácí sítě a zobrazí se vyskakovací okno s QR kódem, který můžete naskenovat.
 • Pokud je čtečkou také chytrý telefon Xiaomi, můžete použít vestavěnou aplikaci Scanner.

To je vše. Na závěr je třeba poznamenat, že tyto metody přenosu dat z domácí sítě jsou ještě lepší než pouhé nadiktování hesla, protože připojený uživatel nebude znát samotný klíč, který je často zašifrován s citlivými údaji nebo může být použit v jiných účtech (na tomto místě je vhodné zdůraznit, že dobrá hesla jsou jedinečná, dlouhá a absurdní).Pokud znáte další způsoby sdílení hesla k síti Wi-Fi, napište je do komentářů.

Jak sdílet heslo

Chcete-li odeslat heslo, musíte jej otevřít v nastavení a vybrat možnost přenosu AirDrop. Funguje pro zařízení připojená k vašemu Apple ID i pro zařízení jiných uživatelů.

Jak odešlu heslo z iPhonu nebo iPadu?

Otevřete Nastavení → Hesla a účty.

Přejděte do nabídky Hesla webu a softwaru a odemkněte je pomocí Face ID nebo Touch ID.

sdílet, heslo, iphonu

Najděte nebo vyhledejte účet a zadejte jej.

Dlouze stiskněte pole s heslem a klikněte na možnost AirDrop.

Vyberte zařízení, do kterého chcete heslo odeslat.

Potvrzení příjmu na jiném zařízení a uložení hesla.

Jak odeslat heslo z počítače Mac

Otevřete Safari a přejděte do Nastavení → Hesla.

Odemkněte svá data zadáním uživatelského hesla Macu a vyberte požadovaný účet.

Klikněte na něj pravým tlačítkem myši, stiskněte možnost „Odeslat přes AirDrop“ a vyberte příjemce.

Potvrzení příjmu na jiném zařízení a uložení hesla do „klíčenky“.

strojní inženýr s dobrými znalostmi technologií a strojírenství. Více než 10 let používáte Mac a iPhone, víte vše o ekosystému a produktech Apple. Nejenže píšu, ale také umím a rád pracuji rukama. Tři roky jsem pracoval jako automechanik, auto si opravuji sám. Navrhl a postavil dům vlastníma rukama od nuly a nasbíral přitom spoustu zkušeností. Miluji staré videohry a komiksy, hraji na kytaru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS