Jak sdílet internet z počítače prostřednictvím směrovače

Sdílení internetu mezi počítači přes Wi-Fi nebo kabel

Chcete-li k počítači připojit další počítač, můžete použít následující příkazy

 • Patch kabel pro připojení přes porty LAN.
 • Kabel USB se speciálním ovladačem pro připojení přes USB.
 • Dva bezdrátové adaptéry, které nefungují pro příjem jiných sítí (vysílací je nakonfigurován jako hotspot, přijímací je nakonfigurován jako standardní připojení k hotspotu).

Fyzické připojení mezi oběma počítači se liší, ale z hlediska nastavení sítě v operačním systému je vše identické.

Rychlé sdílení Wi-Fi z notebooku. 3 jednoduché příkazy

Čas od času se dostanu do situace, kdy potřebujete rychle nakonfigurovat přístup k internetu přes Wi-Fi z notebooku a nemáte po ruce žádný speciální program. Takže teď to můj router vzdal a nechal můj dům bez připojení k internetu. A není to tak dávno, co se telefon mého přítele odmítl připojit k mému routeru a rychle jsme zorganizovali další Wi-Fi signál z mého notebooku, který situaci zachránil.

A mám 3 příkazy k tomu: netsh wlan set hostednetwork mode=allow netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=FastWifi key=12345678 keyUsage=persistent netsh wlan start hostednetwork

Podrobně vám vysvětlím, jak a co dělat, a na příkladu vám ukážu, jak nastavit systém Windows 7.

Je třeba říci, že průvodce, který se chystám popsat, není příliš jedinečný. Podobné průvodce najdete na internetu, ale myslím si, že dobře organizovaný a aktuální průvodce na hicktimes se velmi snadno čte a sleduje.

Krok 1: Nejprve musíme v notebooku zakázat připojení k Internetu.

Krok 2: Nyní najděte příkazový řádek. Za tímto účelem otevřete nabídku „Start“ a do vyhledávacího pole zadejte dotaz. cmd

Nyní jej spusťte jako správce kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu, která se zobrazí.

Krok 3: Zadejte první příkaz: netsh wlan set hostednetwork mode=allow

Standardní funkce CTRLC/CTRLV v příkazovém řádku nefunguje, ale zkopírujte řetězec a vložte jej kliknutím pravým tlačítkem myši na cmd a výběrem možnosti „vložit“

Pokud je vše v pořádku, máme tento obrázek:

Krok 4: Zadejte údaje o vytvářené síti, její název a heslo pomocí příkazu: netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=FastWifi key=12345678 keyUsage=persistent

Kde „FastWifi“ je název sítě a „12345678“ jeho heslo.

To je to, co jsme dostali:

Krok 5: Nakonec zadejte příkaz pro spuštění našeho přístupového bodu: netsh wlan start hostednetwork

Vidíme:

Krok 6: Nyní musíme přenést práva z našeho současného připojení k internetu na náš nový „router“. To provedete tak, že přejdete do „Centra síťových připojení a sdílení“ a kliknete na „Změnit nastavení adaptéru“.

Najděte ikonu Internetu, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“. Dále vyberte kartu „Přístup“, zaškrtněte políčko „Povolit ostatním uživatelům sítě používat připojení k Internetu tohoto počítače“ a v seznamu „Připojení k domácí síti“ vyberte naše nové připojení, které jsme právě vytvořili.

Krok 7: Zapněte Internet a vychutnejte si výsledek

Pokud chcete udělit plná přístupová práva, a ne pouze přístup k internetu prostřednictvím prohlížeče, klikněte v části „Přístupy“ na „Nastavení“ a zaškrtněte všechna potřebná políčka.

Podtrženo a sečteno: Stačí si zapamatovat 3 příkazy:. netsh wlan set hostednetwork mode=allow. netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=FastWifi key=12345678 keyUsage=persistent. netsh wlan start hostednetwork

Internet můžete nakonfigurovat za 5 minut a na konfigurovaném počítači potřebujete pouze 2 příkazy:. netsh wlan start hostednetwork. pro spuštění přístupového bodu. netsh wlan stop hostednetwork. pro zastavení přístupového bodu

sdílet, internet, počítače, prostřednictvím, směrovače

p.s. je třeba zmínit, že tato metoda je pouze dočasná, protože po restartu notebooku se síť vypne a musí se znovu spustit z příkazového řádku, takže doporučuji podívat se na kvalitní bezdrátové směrovače, abyste doma neměli takové problémy.

Sdílení internetu přes USB na smartphonu se systémem Android

Se systémem Android ve smartphonu můžete velmi rychle distribuovat internet pomocí kabelu USB. Nepotřebujete k tomu žádný další software ani ovladače. Ačkoli je samozřejmě nutná malá příprava.

  Nejprve připojíme smartphone kabelem USB k počítači, otevřeme jeho nastavení, přejdeme dolů a vybereme položku „Pro vývojáře“.

V nastavení vyberte možnost „Pro vývojáře“

Vytvořte místní síť s počítačem povolením funkce „USB Internet

sdílet, internet, počítače, prostřednictvím, směrovače

Klikněte na položku „Změnit parametry adaptéru“

Otevřete vlastnosti internetového připojení

Povolení přístupu k internetu v místní síti v nastavení přístupu

Otevřené vlastnosti pro místní připojení

Vyberte možnost „IP verze 4 (TCP/IPv4)“ a stiskněte tlačítko „Vlastnosti“.

Otevřete nastavení „IP verze 4 (TCP/IPv4)“

Změna IP adresy z 192.168.137.1 na 192.168.0.1 a uložte změny. Internet v telefonu bude fungovat.

Výsledkem je fungující a přenášený internetový kanál mezi telefonem a počítačem.

Sdílení Wi-Fi z počítače do telefonu

Podívejme se, jak v počítači vytvořit virtuální přístupový bod Wi-Fi, ke kterému se lze připojit z telefonu, tabletu nebo jiného zařízení.

Mobilní hotspot pro Windows 10 (přenos přes Wi-Fi nebo Bluetooth)

Desítka má integrovanou možnost Mobile Hotspot pro vytvoření hotspotu Wi-Fi. Jedná se o nejjednodušší způsob přenosu internetu z počítače do chytrého telefonu nebo jiného zařízení:

 • Klikněte na nabídku „Start“ a potom na. Nebo jednoduše stiskněte na klávesnici současně klávesy „Windows“ a I.
 • V parametrech spusťte blok pro sítě a Internet.

Aktivace a konfigurace hotspotu v parametrech

Prostřednictvím „Příkazového řádku“

Tato metoda je vhodná pro všechny varianty systému „Windows“. Budeme muset použít vestavěnou konzolu „Příkazový řádek“ systému. Jak jej spustit a jaké příkazy v něm provádět:

  Na úvodní obrazovce (ve složce Systém) nebo v nabídce „Hledat ve Windows“ vyhledejte položku „Příkazový řádek“.

Otevřete příkazový řádek jako správce

 • netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=“network_name“ key=“network_password“ keyUsage=persistent. vytvoření sítě;
 • netsh wlan start hostednetwork. spuštění sítě.

Na tuto výzvu proveďte postupně dva příkazy

Síť Wi-Fi se v počítači vytvoří okamžitě, ale aby správně fungovala, je třeba získat přístup k síti v počítači:

 • Spusťme okno „Síťová připojení“. Podržte stisknuté tlačítko „Vin“ (tlačítko pro spuštění „Start“) a R na klávesnici. Zadejte kód ncpa.Klikněte na tlačítko „Enter“.
 • Najít funkční adaptér (ten, který má nyní internet). Jedná se o bezdrátovou síť. Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“.

Otevřený přístup k internetu pro další zařízení

Jak jej nastavit automaticky

Abyste nemuseli při každém spuštění počítače otevírat Příkazový řádek a spouštět virtuální přístupový bod, proveďte následující kroky

 • Vytvoření textového dokumentu na pracovní ploše a jeho přejmenování. Soubor můžete pojmenovat, jak chcete, důležité je, aby přípona byla.netopýr.
 • Otevřete soubor a vložte kombinaci pro spuštění netsh wlan start hostednetwork.

Vložte příkaz pro spuštění přístupového bodu v počítači do Poznámkového bloku

Prostřednictvím speciálních aplikací

Při nastavování bezdrátové sítě v počítači se obejdete bez příkazového řádku. Bezplatný software třetích stran vám může pomoci. Velmi snadno se s nimi pracuje. Zde je několik z nich:

  MyPublicWiFi. Žádost si stáhněte z oficiálních webových stránek (http://www).mypublicwifi.com/publicwifi/en/index.html). Stačí stáhnout distribuční balíček a spustit instalaci. Zvolte název a heslo hotspotu Wi-Fi a aktivujte síť. V nastavení nástroje můžete uživatelům v síti omezit přístup k různým webovým stránkám.

V nastavení zadejte jméno, heslo a připojení

V nabídce Síťová karta vyberte zdroj internetu

Heslo přístupového bodu zapište dvakrát

Konfigurace sítě pomocí standardních nástrojů

Nastavení sítě Wi-Fi pomocí standardních prostředků probíhá ve dvou krocích:

Síťovou distribuci můžete aktivovat z příkazového řádku a pomocí ovládacího panelu můžete ostatním zařízením povolit procházení internetu.

Pokud používáte systém Windows 10, můžete použít novou zjednodušenou metodu popsanou v části „Speciální metoda pro Windows 10“.

Než začnete postupovat podle následujícího popisu, musíte se přihlásit k internetu. Měla by být přístupná. zkontrolujte si to otevřením webové stránky.

Vytvoření sítě Wi-Fi

Chcete-li nastavit síť, která bude viditelná pro ostatní zařízení, postupujte podle následujících kroků. Začne však fungovat až po druhém kroku konfigurace.

  K vyhledání a spuštění konzoly příkazového řádku použijte nabídku Start (Windows 7) nebo vyhledávací pole (Windows 8, 10). Můžete vyhledat cmd. Klikněte pravým tlačítkem myši na nalezenou možnost a spusťte příkaz s právy správce.

Otevřete příkazový řádek jako správce

Zadejte a spusťte příkaz pro vytvoření sítě Wi-Fi

Spusťte příkaz pro spuštění sítě a zkontrolujte výsledek

Aktivace přístupu k síti

Po nastavení sítě ji budete moci vidět z jiných zařízení a připojit se k ní. Jedná se však pouze o místní síť bez přístupu k internetu a možnosti přenosu dat, což znamená, že přes ni zatím nelze nic stahovat ani odesílat. Proveďte několik dalších kroků:

  Pomocí nabídky Start (Windows 7) nebo systémového vyhledávacího řádku (Windows 8, 10) vyhledejte Ovládací panely a otevřete je.

Otevřete Centrum síťových připojení a sdílení

Otevřete část „Změna nastavení adaptéru“

Otevřete vlastnosti sítě s přístupem k internetu

Zadejte síť vytvořenou pomocí příkazového řádku

Pokud vás systém upozorní, že se změny projeví až po opětovném připojení, odpojte internet a znovu se připojte.

Hotovo, můžete začít používat vytvořenou síť Wi-Fi pro přístup k internetu.

Speciální způsob pro systém Windows 10

Pokud používáte systém Windows 10 a máte nainstalovanou verzi 1607 (vydanou v srpnu 2016) nebo novější, můžete použít jednodušší způsob přístupu k internetu. Můžete provést následující kroky:

  Pomocí vyhledávacího pole najděte aplikaci „Nastavení“.

Aktivace přístupu k internetu prostřednictvím mobilního hotspotu

Síť je připravena k použití. K testování použijte libovolné zařízení.

Sdílení internetu přes Wi-Fi v systému Windows 7

Jak již bylo zmíněno, sdílení internetu můžete nakonfigurovat stejným způsobem jako ve Windows 8. My se však podíváme na použití sítě Ad-hoc (počítač-počítač) k šíření internetu přes Wi-Fi. Zajímavé na této metodě je, že k nastavení sdílení nemusíte používat příkazový řádek.

Otevření Centra síťových připojení a sdílení v Ovládacích panelech. V části Změnit nastavení sítě klikněte na možnost Nastavit nové připojení nebo síť.

V otevřeném okně vyberte možnost Nastavení bezdrátové sítě mezi počítači a klikněte na tlačítko Další.

 • Název sítě. vymyslete si vlastní název;
 • Typ zabezpečení. vyberte možnost WPA2-ptrsonal;
 • Bezpečnostní klíč. nastavte heslo, které bude nutné zadat pro připojení k síti.

Zaškrtněte políčko Uložit nastavení pro tuto síť a klikněte na tlačítko Další.

Systém automaticky nakonfiguruje internet přes Wi-Fi a zobrazí okno Připraveno k připojení k síti Wi-Fi se zadanými parametry. V zobrazeném okně klikněte na možnost Povolit sdílení internetového připojení.

Jak distribuovat internet z počítače se systémem Windows 10 přes hotspot

Snadný způsob sdílení internetu z počítače přes wifi bez nutnosti dalších nástrojů a dlouhého nastavování. To by mělo být nezbytné:

 • Najděte položku „Sdílení“, otevřete ji a rozhodněte, zda se chcete připojit k síti Wi-Fi nebo k internetu.
 • Stisknutím tlačítka „Změnit“ se zobrazí okno, do kterého musíte zadat přihlašovací jméno a kód pro novou síť, na které počítač a bude sdílet internet.
 • V horní části okna aktivujte možnost „Povolit“.

Po dokončení operace můžete novou síť používat prostřednictvím sítě Wi-Fi. Chcete-li ji použít, připojte se a zadejte heslo. Tato funkce je vypnuta v části „Síť“.

Výhody a nevýhody sdílení internetu bez routeru

Bez jakéhokoli dalšího hardwaru může každý uživatel proměnit svůj počítač ve skutečný rozbočovač a vytvořit síť několika počítačů prostřednictvím řetězce místních připojení. Výhody tohoto přístupu jsou zřejmé: není třeba utrácet peníze za další zařízení, kupovat jeden nebo více routerů a můžete jednoduše připojit jeden počítač k druhému. Má však také nevýhody. Internet můžete distribuovat pouze v rámci jedné sítě a je dobré, když je to Wi-Fi: může k ní být připojeno několik zařízení najednou. A pokud se jedná o místní síť, můžete internet distribuovat vždy jen na jeden počítač. Pokud sdílíte internet v řetězci, budete potřebovat dvě síťové karty v každém počítači. Z důvodu nepřetržitého přístupu k internetu z posledního počítače v řetězci musí celá řada zařízení pracovat v nepřetržitém režimu. To znamená, že v některých případech může být použití distribuce bez směrovače velmi nepohodlné.

Používání Wi-Fi routeru vás zároveň zbaví těchto nepříjemností. I ty nejslabší směrovače pokrývají mnohem větší distribuční oblast než standardní notebooky, stejně jako minimálně čtyři buňky pro místní připojení.

Z hlediska srovnání přenosových rychlostí je nejpomalejším způsobem připojení k internetu hotspot Wi-Fi v notebooku. Některé bezdrátové adaptéry mají přenosovou rychlost nižší než 5-25 Mb/s. Pokud datový tarif vašeho poskytovatele připojení k internetu nabízí vyšší rychlosti, budou vaše zařízení připojená k virtuální síti výrazně omezena v provozu. Síť Wi-Fi je navíc ovlivněna fyzickými překážkami. Zařízení umístěná za stěnou ve vzdálenosti 5-6 metrů tak mohou mít potíže s komunikací: v přenosu informačních paketů se mohou objevit mezery a „díry“. Je proto považován za nejlevnější způsob distribuce internetu, ale nejnespolehlivější a nevhodný pro velké domy.

To je zajímavé: Který je lepší uTorrent nebo MediaGet: Výhody a nevýhody

Současně je přístup k místní síti spolehlivější a rychlejší. Nevýhodou je jejich nedostatečná mobilita: v případě telefonu jste omezeni délkou standardního kabelu USB (použití prodlužovacího kabelu ovlivní rychlost), zatímco síťový kabel může být matoucí a ve většině případů má velmi křehké zástrčky. V případě počítače to samozřejmě není problém, ale pokud je druhým zařízením mobilní telefon nebo notebook, který cestuje po domě, nepříjemnosti budou. Rychlost internetového přenosu po místní síti je prakticky neomezená: průměrná rychlost ethernetového kabelu je 100 Mb/s, USB kabelu. záleží na výrobci, minimálně od 10 Mb/s.

Je poměrně snadné distribuovat internet z počítače do dalších zařízení. Hlavní je postupovat podle pokynů, a pak si budete moci užívat všech požitků internetu ne na jednom počítači, ale na několika zařízeních současně.

To je zajímavé:

Kategorie: Užitečné FISHKI

Kolik bude toto zařízení stát a jaké jsou jeho skutečné přínosy? Díky!

Řekněme, že chcete-li mít v bytě bezdrátovou síť, musíte si koupit Wi-Fi router (bod). A tak k němu připojíte hlavní počítač drátem a řekněme, že notebooky už mají bezdrátový internet. Od 1500 do 4 ёh tisíc bude stát takový router. Záleží na tom, co potřebujete.

Proč by průměrný uživatel potřeboval 655. D-Link za tolik peněz, když jeho byt nemá 500 metrů čtverečních? A gigabitová síť v jednom bytě nedává příliš smysl. 320-tý model stejného D-Link’a s portem USB (pro 3G „píšťalku“ jako záložní připojení k internetu nebo pro běžnou tiskárnu) bude stát zhruba 1500 a bude fungovat ne hůře. Nemluvě o velmi, mimochodem, vysoce kvalitní čínský výrobek TP-Link, který lze obecně zakoupit za 700-800.

Jen jsem hodil odkaz pro příklad. Gigabitová síť mi dává smysl. Nejde o velikost bytu. Mám tam datové úložiště a připojenou televizi a počítač. Opět soudím podle vlastní zkušenosti. Pro běžného uživatele je tedy lepší nepřeplácet další funkce a 100 megabitů nebo dokonce méně bude stačit. Nejdůležitější je zde úroveň signálu a je nutné ji vyčíst spíše na základě konkrétní zpětné vazby uživatele než na základě toho, co je napsáno na krabici od výrobce zařízení. Za 700-800 získáte zařízení odpovídající úrovně. IMHO, jak se říká.

„Za 700-800 získáte zařízení odpovídající úrovně.“. Jak řekli v posledním díle seriálu Nepolapitelní mstitelé: „Není to fakt!“ 8) Například: http://www.3dnews.ru/offsyanka/612497. Zde je samozřejmě 80 % reklamy, ale existují některé rozumné úsudky. A toto: http://www.ulmart.A je to tady, je tu spousta reklam?r=175076;190522;190591;189104;70 k otázce cen těchto slavných zařízení. LinkSys E3000-EE používám i doma (http://www).ulmart.Nemám ji připojenou k ledničce a pračce, myslím. 8) Nejde však o osobní preference, ale o úsporu peněz klienta bez ztráty kvality. Takže i moje odcizená dcera může mít internet se svým notebookem v každém koutě svého ne tak malého bytu v Petrohradě s TP-Link WR340GD, který, aby nezkazil rekonstrukci jejího přítele, prostě visí na šroubech nad vchodovými dveřmi. 8)

Pokud mluvíme o poměru cena/kvalita, pro oči stačí D-link DIR-300/NRU, i to má smysl přeplatit za 320. Odkaz na začátku příspěvku byl něco, co jsem narazil, Nedával jsem žádné rady, ale jen ukázal příklad takového „box s anténami“.

Děkuji ti, Arteme, za osvětu! Vše je velmi jasné! A když si uvědomíte, že jsem začínající uživatel, celý materiál je velmi přístupný.

Není zač. Upřímně jsem si myslel, že video je v některých ohledech trochu matoucí Díky za ocenění mé práce.

Díky za informace, máte pěkné a užitečné stránky =)

Už dlouho si chci pořídit druhý počítač online.

Mám dva počítače. Hlavní počítač s jednou síťovou kartou, takže mi vyhovuje režim 1? Jak nastavit modem Mám ACORP existují různá nastavení a jaká nastavení je třeba provést v druhém počítači pro příjem internetu?

Ano, kabelová verze je pro vás ta pravá. Přesně to, co model ACORP, je multiportový?

Dobrý den. Model neznám, v brožuře jsou uvedeny tyto informace: ACORP sprinter@ADSL LAN120/LAN420 ADSL 2/2 router. Nastavil jsem ho v režimu routeru a funguje, ale nefunguje mi. Můžete nakonfigurovat druhý počítač tak, aby měl jinou IP adresu?

Zjednodušené schéma s různými IP ishniks zde http://support.microsoft.com/kb/306126/en Na počítačovém serveru 192.168.0.1 a 192 v klientském počítači.168.0.2 Brzy nahraji návod, jak nastavit síť. Teď už jste jen nemocný.

Prosím, řekněte mi! Je možné? Konkrétně distribuovat internet od dvou různých poskytovatelů v místní síti, síť je postavena na doméně. Tj. mám lokální síť nějaké organizace založenou na doméně, existují dva kabely od různých poskytovatelů na jednom 1mbit, na druhém 10mbps, je možné distribuovat z obou kabelů tak, aby každá větev dávala do určité skupiny počítačů v doméně.

Můžeš, ale já nejsem v tomto směru příliš kvalifikovaný.

Dej mi tu webovou stránku, kde jsi na konci použil prst

Ahoj tady nerozumím tomu, jak jsem připojil 2 Rooter Mám připojen, ale přijímá signál a nerozděluje se

| Denial of responsibility | Contacts |RSS