Jak připojím notebook k internetu pomocí Wi-Fi?
Notebook je mobilní počítač. Je navržen tak, aby s ním uživatel mohl pracovat kdekoli. Připojení notebooku k internetu přes kabel není příliš pohodlné. V tomto případě je notebook vázán na jednu pracovní stanici a stává se stolním počítačem. Nyní vám poradíme, jak připojit notebook k internetu přes Wi-Fi a zbavit se otravných kabelů.
Začněme tím, že všechny moderní notebooky, i ty nejlevnější, jsou vybaveny adaptérem pro připojení k síti Wi-Fi. K připojení tedy nepotřebujete žádný další hardware. Všimněte si také, že v tomto článku se budeme zabývat pouze připojením notebooku k síti Wi-Fi za předpokladu, že již máte síť Wi-Fi s přístupem k internetu.
Jak připojit notebook k internetu přes Wi-Fi?? Nejprve je třeba vyhledat ikonu sítě Wi-Fi na hlavním panelu (v pravém dolním rohu obrazovky vedle systémových hodin). Tato ikona může vypadat jinak v závislosti na tom, zda je notebook připojen k síti Wi-Fi (viz „Připojení k síti Wi-Fi“ na předchozí stránce). snímek obrazovky níže).
Tato ikona slouží k ovládání většiny připojení notebooku. Pokud například váš notebook není aktuálně připojen k síti Wi-Fi, musíte kliknout na ikonu sítě Wi-Fi. Jakmile tak učiníte, otevře se malé okno se seznamem všech sítí Wi-Fi dostupných v oblasti. V tomto okně vyberte požadovanou síť Wi-Fi a klikněte na zobrazené tlačítko „Připojit„.
Jsou možné tyto dvě možnosti. Pokud vybraná síť Wi-Fi není chráněna heslem, připojení se vytvoří, jakmile kliknete na tlačítko „Připojit„. Pokud je síť Wi-Fi chráněna heslem, zobrazí se další okno, které vás vyzve k zadání hesla pro přístup k síti.
Zadání hesla je posledním krokem při připojování notebooku k internetu přes Wi-Fi. Po zadání hesla se již nic dalšího nevyžaduje. Internet by měl fungovat automaticky. Na závěr se podívejme na některé typické problémy, se kterými se uživatelé setkávají.
Nemohu najít ikonu Wi-Fi na hlavním panelu. Co dělat?
Pokud se ikona Wi-Fi na hlavním panelu nezobrazuje, je to pravděpodobně proto, že je modul Wi-Fi vypnutý. Chcete-li ji povolit, otevřete Ovládací panely a přejděte do části „Síť a Internet. Centrum síťových připojení a sdílení. Změnit nastavení adaptéru“. Dále je třeba najít připojení označené jako „Bezdrátové síťové připojení“ a povolit je pomocí kontextové nabídky.
V některých případech nemusí být ikona Wi-Fi zobrazena kvůli chybějícím ovladačům. V takovém případě je třeba najít ovladače notebooku a nainstalovat je. To je však poměrně vzácná možnost. Ovladače Wi-Fi obvykle nejsou vyžadovány.
Ikona Wi-Fi je označena červeným křížkem a vyhledávání sítí Wi-Fi nefunguje. Co dělat?
Dalším častým problémem při připojení notebooku k internetu prostřednictvím sítě Wi-Fi je ikona s červeným křížkem. V tomto případě po kliknutí na ikonu nefunguje vyhledávání dostupných sítí a uživatel se nemůže připojit.
Červený křížek obvykle znamená, že modul Wi-Fi je zakázán prostřednictvím Centra mobility nebo speciálního tlačítka na notebooku (nebo kombinace kláves).
Chcete-li tento problém vyřešit, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu baterie na hlavním panelu a otevřete „Centrum mobility systému Windows“.
Poté se zobrazí okno s názvem „Centrum mobility systému Windows“. Zde můžete spravovat funkce, které jsou zodpovědné za úsporu energie baterie. Zde je třeba stisknout tlačítko „Enable wireless“.
Pokud je povoleno bezdrátové připojení „Windows Mobility Center“, pak byl modul Wi-Fi zakázán pomocí speciálního tlačítka na krytu notebooku (obvykle umístěného nad klávesnicí) nebo pomocí kombinace kláves (obvykle kombinace kláves pomocí funkční klávesy Fn). Stiskněte toto tlačítko (nebo použijte kombinaci kláves) a modul Wi-Fi se zapne.
Tvůrce webu comp-security.net, autor více než 2000 článků o opravách počítačů, programování a nastavení operačního systému.
Položte otázku v komentářích pod článkem nebo na stránce Zeptejte se a dostanete odpověď.
Děkuji, váš článek mi pomohl, je to velmi dobře napsáno. Každý na to může přijít, já to pokazil a díky vám jsem svůj problém vyřešil 🙂
Děkujeme za popis řešení problémů s připojením
Změnil jsem heslo na routeru a teď se nemohu připojit k internetu nezobrazí se okno s žádostí o zadání hesla
Otevřete seznam sítí Wi-Fi, klikněte pravým tlačítkem myši na síť a vyberte možnost „Vlastnosti“. Zobrazí se okno, ve kterém můžete změnit heslo k wifi.
Možná jste zakázali modul Wi-Fi. Přejděte na „Ovládací panely. Síť a Internet. Centrum síťových připojení a sdílení. Změnit nastavení adaptéru“ a tam zapněte Wi-Fi. Nebo je třeba nainstalovat ovladače.
Dobrý den,! Jeden notebook už mám připojený k Wi-Fi, ale chtěla jsem připojit svůj starý notebook DELL VOSTRO, aby ho mohl používat můj vnuk, ale nemůžu se připojit. Ve Správci zařízení jsem našel Microsoft Virtual Wi-Fi Mini Adapter, kliknul na něj pravým tlačítkem myši a píše, že zařízení funguje v pořádku. Zkoušel jsem kliknout na baterii, ale není tam žádné Centrum mobility systému Windows, jen ikony zapnutí a vypnutí systému. Zkoušel jsem kliknout na ikonu s přeškrtnutým znakem, že internet není připojen, a pak to zkusit přes správu bezdrátových sítí, ale opět to nefungovalo
Otázky týkající se externího bezdrátového adaptéru
Pokud máte notebook. téměř všechna moderní zařízení mají vestavěný adaptér Wi-Fi! Další věc je, že se možná dostala do rozkladu, a proto se v systému Windows nijak nezobrazuje.
Pokud se jedná o klasický počítač. ve většině případů v levném a středním cenovém segmentu není vestavěný adaptér Wi-Fi (s výjimkou některých matic). karty).
Pokud je adaptér funkční a detekovaný, můžete jej vidět ve Správci zařízení (otevření ve Windows 10/11). kliknutím pravým tlačítkem myši na nabídku START ji otevřete). Na kartě „síťové adaptéry“ je třeba najít zařízení, jehož název obsahuje: „Bezdrátové připojení; Wi-Fi; 802.11“. Viz. příklad níže.
Mimochodem, pokud ovladač pro adaptér Wi-Fi nebyl nainstalován. můžete jej „najít“ na kartě „Další zařízení“. V tomto případě zkuste speciální. nástroje pro aktualizaci ovladačů.
Pokud jej v počítači nemáte, je jedním z nejjednodušších řešení zakoupení externího bezdrátového adaptéru (další informace naleznete v dodatku C). další část tohoto článku).
V ostatních případech. ne. odkazy na pomoc.
Nápověda!
1) Je počítač/notebook vybaven adaptérem Wi-Fi? Jak to zkontrolovat: https://ocomp.info/est-li-na-pc-adapter-Wi-Fi.html
2) Jak zapnout Wi-Fi na notebooku a připojit se k síti: https://ocomp.info/kak-vklyuchit-Wi-Fi-na-noutbuke.html
3) Jak nainstalovat, aktualizovat nebo odinstalovat ovladač Wi-Fi (bezdrátový síťový adaptér): https://ocomp.info/kak-ustanovit-drayver-na-adapter-Wi-Fi.html
používat „tlačítka“ na těle zařízení
Nejoblíbenějším způsobem, jak povolit adaptér Wi-Fi v noteboocích, je použití speciálního. Funkční klávesy (F2, F3, F12 atd.).).
Obvykle stačí stisknout tlačítko pro aktivaci Wi-Fi (mimochodem, někdy se stiskne společně s tlačítkem FN ). např. FNF3.
Na fotografii níže vidíte příklad takového „tlačítka“. Mimochodem, všimněte si, že některé notebooky mají na těchto tlačítkách kontrolky, které pomáhají zjistit, zda adaptér funguje.
Tlačítko Wi-Fi na klávesnici
U některých notebooků je tlačítko napájení adaptéru Wi-Fi umístěno nad hlavní klávesnicí. Na jedné straně je to velmi pohodlné. je možné povolit/zakázat Wi-Fi, aniž by bylo nutné „hrabat se“ v nastavení systému Windows.
Notebook Acer Travelmate 8371. tlačítko Wi-Fi nad klávesnicí
Mimochodem, kromě Wi-Fi jsou stejným způsobem přesunuta i tlačítka pro zvuk, obnovení, přihlášení do BIOSu atd.
Poměrně zřídka, ale přesto je možné se setkat s notebooky, kde je nainstalováno ne tlačítko, ale celý přepínač, a je umístěn na boku notebooku (například vedle jakéhokoli konektoru pro sluchátka). ).
Tlačítko Wi-Fi na boku zařízení // Zahrnuje některé modely Lenovo, Acer atd.
Mimochodem, je velmi výhodné, pokud má notebook na krytu samostatné LED diody, které jsou zodpovědné za pevný disk, Wi-Fi, napájení atd.д. vám pomůže rychle zjistit, co funguje a co ne.
LED na notebooku HP / Wi-Fi adaptér funguje (už není špatný )

Poslední možnost. na těle zařízení nemusí být vůbec žádná tlačítka pro zapnutí/vypnutí adaptéru Wi-Fi. V takovém případě je třeba ji povolit programově (více informací o tom najdete dále v článku).
Mimochodem, pokud používáte adaptér USB, musí být také programově zapnut.к. většina z nich nemá žádná tlačítka pro povolení Wi-Fi (ve výchozím nastavení by měla být vždy povolena, pokud není programově zakázána).
Zkontrolujte, zda jsou ovladače správně nainstalovány
Pokud jsou ovladače nainstalovány nesprávně, nemusí přístupový bod reagovat a Wi-Fi nefunguje, i když kontrolka LED svítí. V tomto případě byste měli nejprve zkontrolovat, zda vaše síťová karta funguje. Klikněte pravým tlačítkem myši na položku Můj počítač a přejděte na příkaz Vlastnosti.

Poté přejděte do sekce „Hardware“-„Správce zařízení“. Všimněte si celého seznamu zařízení, která jsou v notebooku nainstalována. Musíte najít sekci „Síťové adaptéry“ a vyhledat položku „Bezdrátové připojení“, Wi-Fi nebo Wireless. Pokud se zobrazí žlutý trojúhelník s vykřičníkem, bude nutné nainstalovat ovladač bezdrátové síťové karty od začátku.
Stáhněte si ovladače z Internetu nebo použijte disk dodaný s notebookem. Instalace ovladačů je standardní a příliš se neliší od instalace jakéhokoli softwaru. Je možné, že Wi-Fi nebude fungovat okamžitě, ale až po několika nastaveních. Aby adaptér dobře fungoval a bez problémů detekoval bezdrátové sítě, je nutné nastavit automatické získávání IP adresy.
Konfigurace a připojení Wi-Fi v systému Windows 7 a 8
Chcete-li notebook připojit k existujícímu připojení Wi-Fi, klikněte na ikonu „Síť“ v systémové liště a ze seznamu vyberte požadovaný přístupový bod.
Zadejte svůj bezpečnostní klíč (heslo) a klikněte na tlačítko OK. Spojení bude navázáno.
K vybranému bezdrátovému bodu se můžete připojit také stisknutím tlačítka Wi-Fi na modemu (směrovači).
Důležité! Sítě označené ikonou štítu a vykřičníkem nevyžadují heslo. Nejsou nijak chráněny a data se přes ně přenášejí otevřeně.

Připojení ke skryté síti a změna komunikačního profilu
Chcete-li se připojit k neviditelné síti, jejíž název je skrytý, a vytvořit nový profil bezdrátového přístupu, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Síť“ v systémové liště a zadejte „Centrum řízení sítě“.
V seznamu „Změnit nastavení sítě“ ve Windows 7 klikněte na „Nastavit nové připojení nebo síť“; ve Windows 8 (8) klikněte na „Nastavit síť“.1). „Vytvoření a konfigurace nového připojení nebo sítě“.
Vyberte možnost „Ruční připojení k bezdrátové síti“. Toto okno vypadá stejně v systému Windows 8 i 7, takže se podívejme na systém Windows 8, jak jej nastavit.
Zadejte název přístupového bodu (SSID), typ zabezpečení, typ šifrování a heslo. Pokud plánujete síť používat neustále, zaškrtněte políčko „Automaticky spustit připojení“.
Pokud přístupový bod není v seznamu viditelný, je třeba zaškrtnout možnost „Připojit, pokud síť nevysílá“.
V dalším okně můžete změnit nastavení připojení kliknutím na stejnojmenné tlačítko.
Hlavní nastavení. název (SSID), typ sítě a dostupnost. nelze změnit. Nastavení zabezpečení můžete změnit, ale musí být stejné jako nastavení přiřazené přístupovému bodu.
Připojení a konfigurace Wi-Fi v systému Windows XP
Připojení k dostupným bezdrátovým sítím. Chcete-li notebook připojit k existujícím sítím Wi-Fi, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Síť“ v oznamovací oblasti a otevřete „Zobrazit dostupné bezdrátové sítě“.
Vyberte požadovaný přístupový bod ze seznamu a klikněte na tlačítko „Připojit“.
Zadejte své heslo (bezpečnostní klíč) a jeho potvrzení. Po kliknutí na tlačítko „Připojit“ bude navázáno spojení.
Konfigurace bezdrátového připojení
Pokud nemáte bezdrátové připojení, nebudete moci připojit notebook k síti Wi-Fi. Probereme si, jak ji nastavit v systému Windows 10:
Tip: Vše výše uvedené můžete provést i jinak. v hlavní nabídce přejděte do „Ovládacích panelů“, vyberte „Síť a Internet“ a poté přejděte do „Centra síťových připojení a sdílení“.
Bezdrátové připojení je také ještě jednodušší. pomocí tlačítek na klávesnici notebooku. Mnoho modelů bývalo vybaveno speciálním tlačítkem pro zapnutí nebo vypnutí bezdrátové sítě, ale dnes je výrobci instalují méně často. Nyní je k dispozici klávesová zkratka, která obvykle zahrnuje stisknutí klávesy Fn F2 (nebo F3, F7, F12. klávesu snadno poznáte podle ikony sítě).
Několik dalších „triviálních“ důvodů ☝
Mimochodem, je dobré provést jednoduchý test: zda směrovač Wi-Fi vůbec funguje a zda je možné se k němu připojit?
Vezměte telefon, tablet nebo jiný notebook a zkuste se připojit k síti Wi-Fi. Pokud nefungují ani ostatní zařízení, může být problém ve vašem směrovači a jeho nastavení?
Nápověda!
Jak připojit a nastavit nový směrovač Wi-Fi. návod s obrázky
Pokud nic z výše uvedeného nepomůže, zvažte vzdálenost mezi notebookem a adaptérem Wi-Fi a případné překážky mezi nimi: stěny, příčky, skříně atd.
Umístění routeru v bytě: vpravo. Mnohem lepší možnost
Obecně samozřejmě platí, že v ideálním případě byste měli mít přístup k internetu kdekoli v bytě, ale ve skutečnosti tomu tak vždy není.
Pokud je váš router v jedné místnosti a vy v druhé a mezi nimi jsou dvě betonové stěny, budete mít velmi slabý nebo žádný signál.
Zkuste přesunout notebook blíže ke směrovači. to může být příčinou