Jak se připojit k televizoru přes počítač

Připojení notebooku nebo počítače s televizí

Chcete.li připojit notebook nebo počítač k televizoru, musíte se rozhodnout o metodě jeho připojení. V závislosti na modelu zařízení se metoda může lišit. Abychom nezkazili plánované prohlížení filmu, použijte jednu z našich rad.

 • Jeden. Možnosti připojení
 • Jeden.1 přes kabel HDMI
 • Jeden.2 kabel DVI
 • Jeden.3 až VGA
 • Jeden.4 Miracast (Widi)
 • Jeden.5 RCA a S-Video
 • Jeden.6 Wi-Fi připojení (nebo Ethernet)
 • Jeden.7 Používání bezdrátového monitoru
 • Jeden.8 SCART
 • 2. Připojení Apple MacBook Pro a Air to TV
 • 2.1 bezdrátové připojení
 • 2.2 Připojení přes kabel
 • 3. Problémy při připojení k televizi HDMI a VGA
 • 3.1 Žádný signál z notebooku/počítače do televize
 • 3.2 Žádný zvuk, ale existuje obrázek

Proč potřebujete připojit televizi k PC

Prvním důvodem, proč se uživatel rozhodne připojit počítač s televizí, je použít jej jako monitor, například ten starý, chci sledovat film nebo hrát velký displej, potřebujete druhou obrazovku.

Druhým cílem, který mohou uživatelé sledovat, je vytvořit místní síť. Tato metoda se nazývá DLNA a naznačuje, že televize bude fungovat nejen jako monitor, ale z ní můžete získat přístup k pevnému disku počítače pro spuštění nebo přenos souborů.

Jak mohu připojit počítač k televizi

Není tolik široce používaných metod připojení:

Chcete.li zjistit, které z nich můžete použít, musíte studovat konektory na počítači a televizi. Na PC najdete pouze první tři typy portů: HDMI, VGA, DVI. Stejné porty najdete v televizním bydlení.

Tyto porty lze od sebe odlišit navenek

Na notebookech najdete microhdmi Called SO. Prakticky se neliší od svého „staršího bratra“ a byl vynalezen, aby zachránil místo na sbor kompaktních notebooků. Kvalita přenosu obrazu a zvuku je uložena stejná jako obvyklá HDMI. Ale pro připojení budete potřebovat asymetrický kabel HDMI-Microhdmi nebo speciální adaptér.

Takový konektor je obzvláště běžný u super.notebooků a netbooků

Red-bílé porty RCA se téměř nenacházejí na moderních televizorů, ale velmi běžné u starých modelů. Máte.li minulost minulé generace, pak „tulipány“ je jediný způsob, jak připojit PC. Na počítači neuvidíte takové porty. „Tulipány“ jsou připojeny pouze pomocí asymetrických kabelů (například RCA-HDMI) nebo adaptérů.

připojit, televizoru, přes, počítač

Tyto přístavy jsou téměř na každé televizi „břicho“

Moderní trh komponent vám ve skutečnosti umožňuje kombinovat dva porty jakéhokoli typu portů: VGA a HDMI, HDMI a DVI, RCA a VGA Nejlevnější je však zvolit stejné páry konektorů. Symetrický kabel stojí méně než požadovaný adaptér.

Pokud se stále rozhodnete propojit dva různé porty, budete muset koupit speciální adaptér. Při nákupu adaptéru věnujte pozornost formátům vstupů a výstupu. Vstup, který se připojíte k počítači, takže by měl být uveden název portu, který je na vašem počítači. Výstup je závěr v televizi, takže jeho název by měl odpovídat názvu portu TV.

Vizuálně: Existuje počítač s podporou VGA a televizí s HDMI. Abychom je připojili, potřebujeme vstupní adaptér ve VGA a výstupní formát ve formátu HDMI.

Neměli byste si kupovat levnější, výrazně snižují kvalitu obrazu a zvuku.

Připojení počítače s televizí pomocí HDMI

HDMI je nejlepší volbou pro připojení počítače s televizí. Za prvé, tento formát poskytuje přenos nejvyšší kvality obrázku v moderních podmínkách. Za druhé, jedná se o jediný port, který je schopen okamžitě vysílat a zvuk. Pokud máte v televizi oddělení HDMI, tato metoda připojení se stává prioritou, i když nemá PC.

Jak připojit počítač bez portu HDMI? Pokud máte na počítači pouze VGA nebo DVI, můžete si koupit vhodný adaptér. Spolu s adaptérem bude také speciální šňůra 3.5–3,5 pro výstup zvuku. Potřebujeme to při připojení.

Hlavní mínus spojení prostřednictvím HDMI je nízká prevalence portu na relativně starých zařízeních. Jinak je tento formát nejvyšší kvalitou a dokonalý ze všech prezentovaných na moderním trhu.

Co by měl být kabel

Kabely pro připojení HDMI jsou odlišné. Standarty a vysoká rychlost jsou nejčastější. Rozdíl mezi nimi je kvalita a formát vysílaného obrazu. Standarkt tedy může přenášet z PC na televizi obrázek v 1080i nebo 720p. Je to relativně levné a je schopen rozdávat dokonale přijatelný obrázek.

Vysoká rychlost je lepší pro fanoušky vynikající grafiky. Takový kabel podporuje formáty 1080R a vyšší (až 4K). Je nutné, pokud plánujete sledovat video ve formátu 3D nebo Deep Color.

Délka kabelu také záleží. Ve většině situací je nejlepší zvolit šňůru asi 5 m. S touto délkou nepotřebuje repiter pro přenos videí a zvuku bez ztráty a díky tomu to stojí relativně levné. Pokud však potřebujete delší kabel, věnujte pozornost jeho technickým charakteristikám. Musí mít postavený.v repiter pro vylepšení signálu. Pokud pochybujete, že zařízení je vybaveno s nimi, je lepší odmítnout koupit. obrázek bude přenášen artefakty a zvuk může být přerušen.

Pokud máte notebook s portem MicroHDMI, budete potřebovat buď hotový kabel (HDMI-MicroHDMI) nebo adaptér).

Pokyny k připojení

Pokyny k připojení jsou následující:

  Před připojením kabelu vypněte počítač i televizi. Pokud máte na obou zařízeních porty HDMI, stačí je spojit s odpovídajícím kabelem. Používáte.li adaptér, pak do výstupního adaptéru hnízda, vložte kabel HDMI z televizoru a do vstupního hnízda. odpovídající kabel z počítače.

Takový kabel se obvykle prodává s televizí s odpovídajícím portem

Žádný zvuk v HDMI

Pokud při připojení přes HDMI není žádný zvuk, pak je problém s největší pravděpodobností v nastavení PC. Nevytáhněte kabel. Pojďme na nastavení zvuku a napravíme tento problém. Metoda funguje pro všechny aktuální verze Windows:

 • Klikněte na pravé tlačítko myši na ikonu sloupce v pravém dolním rohu.
 • V kontextové nabídce vyberte „Přehrát Warpiches“ nebo „Otevřete zvukové parametry“.
 • Budete mít okno se seznamem dostupných zařízení. Mezi nimi musíte najít televizi. bude se nazývat značkou svého výrobce (například Philips).
 • Klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte „Použijte toto zařízení ve výchozím nastavení“.

Vstup HDMI v televizi

Port HDMI v televizi je zpravidla umístěn zezadu nebo na bočním panelu. V našem případě je televize vybavena vstupem HDMI zezadu, vedle počítačového portu VGA.

připojit, televizoru, přes, počítač

Vyberte některý z dostupných portů HDMI.

Který televizor může být připojen k počítači bez vodičů

Nejprve byste měli pochopit, že ne každý televizor může uživatele připojit bez drátů. Zařízení můžete připojit s počítačem pomocí internetu a samotná televize by měla být vybavena technologií chytré televize. Jsou navrženy tak, aby se připojily k síti jednoduše a snadné. Takové televizory jsou připojeny ke zvláštnímu výuce, ve které jsou předepsány všechny hlavní kroky k použití zařízení s maximálním komfortem.

Pokud uživatel nemá televizi s inteligentní technologií, ale zároveň není potřeba připojení zmizet, musí uživatel koupit speciální předponu nebo použít adaptér, který funguje ve stejném odvětví jako předpona. Existuje mnoho možností, jak se dostat z této situace, uživatel si může vybrat správné.

Existuje řada důvodů, proč uživatel nejčastěji chce zařízení připojit k televizi: 1. Na velké obrazovce je jednoduše potřeba pracovat; 2. Uživatel nemá pracovní monitor a neexistuje žádný prostředky pro nákup nových prostředků; 3. Počítač je pro uživatele na nepříjemném místě, a proto je snazší připojit televizor; 4. Potřeba porozumět schopnostem inteligentní televizní televize.

Ne, nezáleží na tom vůbec, protože to vše záleží pouze na televizi. Počítač může být absolutně cokoli. Může to být jednoduchý počítač i notebook.

Všechno je docela jednoduché, uživatel může také ovládat notebook jako obvykle, protože všechna nastavení jsou zachována. V tomto případě se ve formě obrazovky objeví další rozšíření. Jinak je všechno stejné.

Připojení 4K TV k počítači. Ultra HD HDMI

Pokud máte Ultra HD TV (aka 4K) a grafická karta podporuje toto rozlišení, to je šance získat krásný a jasný obrázek. Zkontroloval jsem, všechno funguje. Mám 4K TV od Philips. A v počítači Videkart GeForce GTX 750ti, který podporuje rozlišení až do 4096×2160.

Existuje spousta nuancí. Nejsem hráč, takže se pokusím vysvětlit tak, jak mohu. Faktem je, že můžete zobrazit obrázek 4K od HDMI a já to udělal. Ale s největší pravděpodobností dostaneme frekvenci obnovy snímku 30 Hz. Což je velmi malé. Abychom získali 60 Hz, potřebujeme grafickou kartu s HDMI 2.0 a stejný kabel. Proto se kabel DVI používá k připojení k 4K monitorům. A v televizních televizorů jsem něco nesetkal.

Spojil jsem všechno, spustil počítač a viděl jsem, že obrázek v televizi je nějaké podivné, špatné barvy. Možná je to jen v mém případě.

Všechno je vyřešeno velmi jednoduše. Nejprve jsem se pokusil deaktivovat UHD (Ultra HD) pro port HDMI, ke kterému je počítač připojen v nastavení televize. Obrázek se stal normálním, ale usnesení se ukázalo jako obyčejné, 1920×1080. Tento způsob proto pro nás není příliš vhodný.

Chcete.li získat skutečný obrázek 4K s přírodními barvami, stačí změnit rozlišení obrazovky na maximum 3840×2160 ve vlastnostech displeje na displeji ve Windows 10.

Obrázek se okamžitě stal normální. Automaticky byla také nastavena stupnice 300%. Jinak by všechno bylo velmi malé. V případě potřeby ji lze změnit. Nepokoušel jsem se hrát s takovým řešením. Ale myslím, že to není skutečné. Navíc grafická karta v mém počítači není nejnovější a ne nejsilnější.

připojit, televizoru, přes, počítač

Čekání na vaše komentáře. Zeptejte se a nezapomeňte sdílet rady. Hodně štěstí!

Nastavení bezdrátového připojení televize na notebook

Nic komplikované. Měli byste mít router Wi-Fi, televizi podpory Wi-Fi a notebook nebo počítač s interním nebo externím adaptérem Wi-Fi.

Váš počítač do bezdrátové sítě, myslím, že již je připojen. Připojujeme naši televizi ke stejnému Wi-Fi. Zde jsou pokyny pro připojení LG televizorů a samostatná instrukce pro Philips Android TV.

Po připojení všeho musíme spustit server DLNA na notebooku:

 • Pokud máte televizi LG, doporučuji vám používat program Smart Share Program. Podívejte se na podrobné pokyny pro nastavení-a sledujte filmy z počítače na LG TV (přes Wi-Fi nebo síť)? Nastavení DLNA prostřednictvím inteligentního podílu.
 • K dispozici je také proprietární program pro televizory Samsung. Allshare.
 • Server můžete také nakonfigurovat bez programů třetích stran. V Windows Media Player. Jak to udělat, ukázal jsem v tomto článku. Na příkladu Windows 10.
 • Nejlepší je však použít univerzální program „Home Media Server (UPNP, DLNA, HTTP)“. Také jsem napsal samostatnou instrukci pro nastavení tohoto programu: https: // help-wi-fi.com/Philips-Android-TV/Nastrojka-DLNA-SERVRA-DLYA-TELEVIZORA-PHILIPS-SMOTRIMY-S-KOMPYUTERA-NA TELEVIZORE/. Nevěřte pozornost, že článek je napsán na příkladu televizorů Philips. Vhodné pro všechny televizory.

Tímto způsobem všechno funguje dobře. Ale pokud máte rozpočtový router, nebo rychlost Wi-Fi není příliš vysoká, pak se velké filmy v televizi nemusí hrát velmi hladce. Zastavte celou dobu a t. D. V tomto případě vám doporučuji připojit se k routeru pomocí síťového kabelu, nebo ještě lépe připojit televizor k počítači pomocí kabelu HDMI. Kromě toho se podle HDMI zobrazí plocha na televizi a vše, co se děje na obrazovce notebooku.

24

Sergey

Různé tipy pro nastavení televizorů

Zvuk jak zamknout na sloupcích. Obrázek je na Telik s Nokia a pro sloupce potřebujete zvuk! Existují obrázky, ale ve sloupcích není žádný zvuk. Jak nastavit? Dík!

Napište konkrétně co a jak se připojíte?

Jak připojit inteligentní televizi s internetem bez kabelů?

Váš televizor by měl být vestavěný nebo externí modul Wi-Fi.

Dobrý den, mám problém, nemohu připojit televizi (Smart TV Samsung, asi 6 verze) s počítačem Wi-Fi, abyste sledovali filmy atd

Neexistuje vestavěný Wi-Fi, ale existuje alternativní, Wi-Fi adaptér, TP-Link TL-WR702N, (připojeno k televizi a Works, internet je) je adaptér nakonfigurován v klientském režimu

Programy Share Manager Samsung PC PC, Home Media Server (UPNP, DLNA) nepomáhají, nevidíte televizi

PS Používám modem TP-Link TD-W8961N na síťovém kabelu všechny normy pomocí programů (ale potřebuji bezdrátový přístup)

Ahoj. Aby byl televizor a počítač na stejné síti (teprve potom bude fungovat DLAN), je nutné, aby byl server DHCP odpojen na TL-WR702N. Možná v klientském režimu poskytuje adresa TL-WR702N, nikoli hlavní router. Nemám TL-WR702n, nemohu zkontrolovat.

Toto je 1 z mnoha možností, jak připojit televizi k internetu nebo DR zařízení od Wi-Fi

připojit, televizoru, přes, počítač

1, pro ty, kteří nemají Wi-Fi na Smart TV Samsung (příklad, verze UE40D6100) existuje alternativní, Wi-Fi adaptér, tp-link TL-WR702n, bude muset být bliká a nakonfigurován v. Klientský režim (je mnohem levnější než nativní adaptér Wi-Fi pro televizi)

2, hledání a stahování programu Samsung PC Share Manager a instalace (pokyny jsou na YouTube, jak používat program). spusťte program Samsung PC Share 1) Najděte složku, ve které leží naše soubory nebo soubory; 2) V horní části je tlačítko se zeleným zaškrtnutím, klikněte na něj. tj. Uveďte přístup k této složce; 3) Jdeme do horní nabídky „General Access“ = „Nainstalujte zásadu zařízení“ = Zařízení Nastavte stav „odebráno“. po kliknutí na „Nainstalovat zavedený stav“ (Circular Green Arrow), to znamená Uložit Jdeme do televize, klikneme na tlačítko dálkového ovládání „přehrávač médií“ a to je ono Užíváme si video s PC.

Nezapomeňte na antivirový nebo firewall, může být firewall blokován připojením může být vyžadován, přidejte program Samsung PC Share Manager k vyloučení firewall (firewall), antivirus (pokud program zařízení nevidí)

Zvuk často nevstupuje do televizního přijímače kvůli nesprávnému nastavení PC, takže jej musíte správně nakonfigurovat.

To vyžaduje následující:

 • V „Oznámení“ (zde se zobrazí čas, datum, regulátor na úrovni zvuku, indikátor náboje atd.D.) Stiskněte pravou myš na ikoně dynamiky. Poté se objeví malý seznam nastavení, na kterém musíte vybrat kartu „Playback Device“.
 • Dále se objeví malé okno, ve kterém se zobrazí všechna možná zařízení pro reprodukci zvuku (sluchátka zabudovaná do notebooku dynamiky nebo PC reproduktorů, jakož i další zařízení, která byla připojena k PC). V tomto seznamu by se měla ikona připojená televize objevit. Pokud tomu tak není, pak je televizní přijímač nesprávně připojen k PC (kabel není připojen, neexistuje žádný ovladač atd.D.).
 • Klikneme na ikonu TV a v seznamu, který se otevírá, vyberte kartu „Použít ve výchozím nastavení“.
 • Dále klikněte na „Použít“ a poté „OK“. Pak se na televizním přijímači objeví zvuk.

Pokud se zobrazí ikona televize, ale není aktivní (šedá) nebo po výběru televizoru jako zařízení pro výstup zvuku, není na něm žádný zvuk, musíte restartovat PC. Po restartu by mělo všechno vydělat.

V některých případech je nutné aktualizovat zvukový ovladač takto:

 • Je nutné otevřít „ovládací panel“ (v systému Windows 7, proto musíte kliknout na „Start“.„Ovládací panel“) a pomocí karty Zobrazit (umístěná v pravém horním rohu) nastavte zobrazení „malých ikon“.
 • Dále se objeví velký seznam systémových tinktur, kde musíte vybrat „Správce zařízení“.
 • Dále se objeví nabídka „Správce zařízení“, ve které potřebujeme položku „zvukový a zvukový výstup“. Zde si musíte vybrat ikonu dynamiky.
 • Klikněte na něj a vyberte v seznamu, který se otevře, vyberte „Aktualizovat ovladače“.
 • Dále můžete zahájit automatické vyhledávání zastaralých ovladačů, po kterém systém v případě potřeby načte a nainstalujte nový ovladač. Nebo ruční režim pro nainstalování zvukového ovladače staženého předem. Po instalaci nového ovladače je PC nutné k restartování.

Nyní můžete zvuk vysílat pomocí HDMI Shnur, jak je popsáno výše. Pokud tato instrukce nepomůže, podívejte se na PC na viry a obslužnost HDMI portů na všech zařízeních.

Běžné problémy a způsoby, jak je vyřešit

Problém Rozhodnutí
Neexistuje žádný zvukový ovladač. Bez instalace zvuku s vysokým rozlišením se zvukový signál nebude hrát. Chcete.li zjistit, zda je takový ovladač umístěn, musíte jít do „Správce zařízení“. Najděte nabídku „Zvuková zařízení“. Nový seznam musí najít vybavení, které podporuje zvuk s vysokým rozlišením. Pokud zařízení chybí, pak nastavení zvuku při připojení pomocí kabelu HDMI rozhodně nebude fungovat. Za tímto účelem musí být ovladač nainstalován na počítači. Stahování lze vyrobit z webových stránek výrobce. Uveďte model zvukové karty ve vyhledávacím panelu a poté vyberte ten, který je vhodný pro instalaci z navrhovaných distribucí. V některých případech může samotný OS určit ovladače, které nestačí, pak je stáhnout a nainstalovat.
Připojená televize nehraje zvuk. Je nutné jej definovat jako výchozí zařízení reprodukující zvuk. Klikněte na pravý klíč myši k ikoně zvuku, najděte „Zařízení pro přehrávání“. TV a PC v této době by měly být vzájemně propojeny. Nabídka se objeví, kde bude umístěno zařízení pro přehrávání a je zobrazena zkratka televize. Například v případě modelů LG je zobrazen „LG TV“. Klikněte na zařízení pravého klíče myši. Uveďte „použití ve výchozím nastavení“. Další „OK“. Zvuk se objeví v televizi.
Rozmazaný obrázek. Přejděte do nastavení systému PC a vyberte nabídku, která je zodpovědná za monitor. Zde můžete nastavit rozlišení odpovídající televizi a v případě potřeby změnit obrázek videa.

Pro připojení počítače s televizí není nutné nic nadpřirozeného. Je nutné provádět pouze přípravy, po určení portů na zařízení, vyberte požadované dráty a adaptéry pro připojení dvou zařízení a poté nakonfigurovat PC a TV pro několik kliknutí pro práci, podle potřeby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS