Jak se připojit k televizoru Samsung prostřednictvím telefonu

Jak připojit telefon k televizoru Samsung

Chytrý telefon je samostatný přístroj, který uživateli poskytuje spoustu možností pro komunikaci, práci a zábavu. Někdy však není příliš vhodné provádět některé činnosti na obrazovce mobilního zařízení, takže jsme museli připojit telefon k televizoru.

Telefon a televizor jsou dvě zcela odlišná zařízení. Původně první zařízení sloužilo ke komunikaci s ostatními lidmi, zatímco televizní přijímač hrál pouze roli zábavního zařízení. Situace se v posledních letech výrazně změnila. Z telefonů se staly chytré telefony, z televizorů chytré telefony.

Ale i v dnešní situaci, kdy je každé z těchto zařízení soběstačné, se chytrý telefon a televize skvěle doplňují. Mnoho uživatelů hledá způsob, jak připojit telefon k televiznímu přijímači. Tento druh připojení je důležitý především pro ty, kteří chtějí sledovat obsah na velké obrazovce. Koneckonců, úhlopříčka chytrého telefonu nestačí k tomu, abyste viděli všechny detaily obrazu.

Připojení mobilního zařízení k televizoru vám umožní zobrazit jej na velké obrazovce:

Díky spárování obou zařízení je používání smartphonu pohodlnější. Uživatelé mohou číst informace na velké obrazovce, místo aby museli zírat na malý displej kapesního zařízení.

Připojení telefonu k televizoru pomocí OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřejmější možností je kabelové připojení pomocí vhodného adaptéru.

Na jedné straně ano, v době bezdrátových technologií je připojení po drátě obecně minulostí a není jasné, proč je v domě tolik drátů. Na druhou stranu je to metoda, která přenáší obraz přímo z telefonu bez jakéhokoli zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Pomocí adaptéru OTGMHL můžete k chytrému telefonu navíc připojit klávesnici, myš nebo joystick, a proměnit jej tak v plnohodnotnou herní konzoli nebo počítač a používat chytrý telefon jako systémovou jednotku.

Pokud ne

Telefon musíte vyčistit pomocí speciálního nástroje, například Master Cleaner. Je třeba stáhnout aplikaci prostřednictvím obchodu a odstranit nepotřebné smetí, odstranit chyby z registru.

Ve většině případů by měla fungovat jedna z výše uvedených možností, ale pokud máte starší model, můžete mít problémy. Je třeba zkontrolovat správnou funkci kabelů, vyjmout je z portů a znovu je synchronizovat. Důvodem je, že televizor nemusí zařízení okamžitě rozpoznat.

Pokud jsou kabely v pořádku, televizor nemusí synchronizaci podporovat kvůli zastaralému modelu. V takovém případě si najděte jiné zařízení, například tablet nebo notebook.

Připojení přes HDMI

Své mobilní zařízení můžete připojit pomocí chytrého adaptéru Samsung HDMI. To umožňuje standardní připojení HDMI. Chcete-li připojit adaptér HDTV k zařízení, postupujte podle následujících kroků:

 • Připojte jeden konec univerzálního kabelu HDMI k adaptéru HDTV.
 • Připojte druhý konec k portu HDMI na televizoru. Pokud má televizor více než jeden port HDMI, můžete použít kterýkoli z nich. V nastavení vstupu televizoru musí být vybrán správný port HDMI.
 • Připojte nabíječku k adaptéru HDTV.
 • Připojte nabíječku ke zdroji napájení.
 • Připojte zásuvku na adaptéru HDTV k portu napájení/příslušenství na vašem zařízení. Jedná se o stejný port, který běžně používáte pro připojení nabíječky. Na televizní obrazovce se okamžitě zobrazí to, co je na domovské obrazovce vašeho zařízení.

Většinu obsahu chráněného DRM nelze zobrazit pomocí chytrého adaptéru HDTV.

Připojení telefonu k televizoru přes USB

Pokud je použit kabel USB, televizor rozpozná mobilní zařízení jako USB flash disk. Na rozdíl od rozhraní HDMI nebude USB streamovat obrazovku telefonu do televizoru.

Po připojení k televizoru pomocí kabelu USB vyberte v nabídce zdroje na televizoru možnost USB. V telefonu se automaticky otevře systémové okno s výběrem formátu telefonu pouze pro čtení. Výběr paměťového zařízení USB.

Na obrazovce televizoru se zobrazí okno umožňující procházet mezi složkami. Vyberte mediální soubor, který chcete spustit.

Výhodou použití kabelu USB při připojení k televizoru je, že je přístupný pro všechna mobilní zařízení. Kabel USB není nutné kupovat samostatně, prodává se v balíčku s telefonem. Pokud používáte kabel USB, telefon se automaticky nabíjí pomocí televizoru.

 • není přístup k síti. internetu;
 • v telefonu není možné spouštět aplikace a hry;
 • Přístup je možný pouze k mediálním souborům podporovaným televizorem.

Možnosti připojení

Naše tipy, jak připojit telefon k televizní obrazovce, vám pomohou tuto technologii využít. Nezáleží na tom, jestli máte iPhone nebo smartphone se systémem Android. Zde najdete podrobné pokyny krok za krokem pro připojení přes USB, HDMI nebo bezdrátovou síť a párovací software.

Připojení pomocí kabelu USB

Když se vrátíte z dovolené a vaši nejlepší přátelé se sejdou u stolu s dobrotami z dovolené a vy se s nimi chcete podělit o všechny své dojmy a fotografie, a to i do nejmenších detailů. Až na to, že fotku máš v telefonu a velkou televizi na zdi. Nejjednodušší způsob připojení telefonu k televizoru je pomocí kabelu USB. V tomto případě se smartphone stane flash diskem, což znamená, že soubory můžete spouštět pouze přes rozhraní USB samotného televizoru.

Budete potřebovat mobilní telefon se systémem Android, napájecí kabel (např. pro nabíječky) a televizor s funkčním portem USB. většina moderních modelů jej má.

Připojte kabel mezi televizorem a smartphonem. Zapněte televizor.

V okně zprávy na smartphonu vyberte možnost „Použít jako velkokapacitní paměťové zařízení (jako USB)“.

Na dálkovém ovladači televizoru vyberte v seznamu zdrojů USB (nejčastěji to umožňuje tlačítko Zdroj).

Pomocí šipek na dálkovém ovladači vyberte požadované složky a otevřete soubory. To umožňuje přehrávat obrazové soubory a spustit dříve stažený film na USB flash disku.

Co dělat, když televizor nevidí smartphone přes USB?

Zkontrolujte, zda kabel funguje. Také kabely dodávané s nabíječkami mohou sloužit pouze k nabíjení. Ujistěte se, že používáte kabel dodaný s telefonem, který je určen k připojení zařízení k počítači.

Pokud kabel funguje, zkontrolujte, zda jste na obrazovce smartphonu vybrali správnou položku. Zkuste jej odpojit a znovu připojit k televizoru, přičemž vyberte správnou možnost (ne „Pouze nabíjení“).

Co můžete udělat?

Použití smartphonu jako USB flash disku.

Pokud tyto metody nefungovaly, je možné, že telefon a televizor nejsou kompatibilní pro připojení přes USB. Vyzkoušejte další možnosti níže.

Připojení pomocí kabelu HDMI

Tento způsob připojení telefonu k televizoru umožňuje přeměnit svazek chytrého telefonu a televize na jeden počítač a spouštět všechny soubory z telefonu na velké obrazovce. Některé přístroje mají zásuvku mini-HDMI, ale je to vzácnost. Pokud váš chytrý telefon takový kabel nemá, budete si muset koupit adaptér: u dražších smartphonů to může být kabel USB Type-C na HDMI, adaptér Lightning na HDMI pro iPhone a iPad nebo micro-USB na HDMI (s připojením MHL).

Připojení telefonu k televizoru je snadné: stačí zařízení propojit kabelem a jako zdroj signálu vybrat port, ke kterému je připojen smartphone. Vychutnejte si zobrazení obrazovky telefonu na televizoru.

Přes konektor USB typu C

Tento adaptér pomůže připojit nové smartphony, vlajkové modely s moderním konektorem pro rychlé nabíjení, k televizoru. Nejlepší je zvolit univerzální adaptér, který lze připojit k televizoru pomocí rozhraní HDMI, VGA, DVI nebo MiniDP.

Prostřednictvím Lightning

Tento adaptér umožňuje připojit zařízení Apple (iPhone nebo iPad) k televizoru. Zařízení může být také univerzální a pasovat na jakýkoli televizor. Levnější je koupit jednoduchý adaptér, stojí od 1500 Kč.

Prostřednictvím MHL

Je to způsob, jak připojit starší nebo levnější zařízení k televizoru. Pokud má váš chytrý telefon konektor microUSB, adaptér MHL vám umožní připojit jej k rozhraní HDMI. Technologie Mobile High-Definition Link musí být podporována smartphonem i televizorem. Chcete-li zkontrolovat, zda váš smartphone tuto funkci podporuje, stáhněte si a spusťte aplikaci MHL Checker. Televizor musí mít vedle konektoru HDMI označení MHL.

Přes port Slim

Tato metoda je vhodná, pokud váš smartphone nepodporuje předchozí metodu. To je častější u starších zařízení. Měly by mít také vstup microUSB.

Co můžete udělat?

Použití televizoru jako externího displeje pro hraní her a sledování filmů. Na televizní obrazovce se zobrazuje celá obrazovka smartphonu.

Připojení přes Wi-Fi

Tato metoda funguje pouze na televizorech s Wi-Fi. Zda je jím váš televizor vybaven, můžete zjistit v návodu k obsluze nebo v popisu na internetu. Stojí také za to zkontrolovat, zda je váš smartphone dostatečně moderní: na telefonech se systémem Android mladším než verze 4 nebo iPhonech mladších než 4s nic nefunguje. Vše se podaří, pokud má smartphone v položce „Bezdrátové sítě“ možnost „Wi-Fi Direct“. Obvykle ji najdete v podpoložce nastavení (za třemi tečkami v pravém rohu). Musíte ji aktivovat.

Poté v televizoru, ke kterému chcete telefon připojit přes Wi-Fi, musíte v nabídce najít sekci „Síť“. I zde vyberte možnost Wi-Fi Direct. Poté vyberte telefon ze seznamu dostupných zařízení. pravděpodobně to bude jediné zařízení. Do smartphonu přiletí žádost o připojení. potvrďte ji v otevřeném vyskakovacím okně.

Co můžete udělat?

Zobrazení snímků z chytrého telefonu. Rychlost přenosu je nízká.

Připojení pomocí DLNA

Tato metoda je vhodná pro smartphony se systémem Android a televizory s podporou DLNA. Chcete-li přenášet soubory, musíte připojit telefon a televizor k domácí internetové síti (můžete to provést různými způsoby) a poté v nastavení televizoru zapnout funkci DLNA. Pak vyberte film, obrázek nebo hudbu, klikněte na název souboru a stiskněte: „Menu. vybrat přehrávač“ v nastavení. V seznamu najděte televizor.

připojit, televizoru, samsung, prostřednictvím, telefonu

Co můžete udělat?

Zobrazení souborů ze smartphonu. Pro pokročilá nastavení a prohlížení souborů nejen z galerie je třeba umístit libovolnou aplikaci pro DLNA z Google Play.

Jak připojit telefon k televizoru

Po připojení chytrého telefonu můžete na velké obrazovce používat všechny jeho funkce. Jinými slovy, mobilní telefon je přeměněn na projektor pro následný přenos obrazu do televizoru. Díky tomu budete moci na velké obrazovce

 • Prohlížejte si videa, fotografie a další obsah;
 • spouštět hry a nejrůznější další aplikace;
 • Procházení internetu v plném rozsahu;
 • Provádět prezentace, vizuální ukázky.

Připojte klávesnici Bluetooth nebo herní joystick a maximalizujte zážitek z televizního vysílání prostřednictvím telefonu. Hry na televizoru můžete hrát ještě pohodlněji.

Mobilní zařízení lze použít také jako dálkové ovládání. Chcete-li sledovat videa z telefonu na televizoru, jednoduše vyberte jednu z dostupných možností. Nyní se na každou z nich podíváme blíže.

Co potřebujete k připojení telefonu k televizoru přes rozhraní USB?

Připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu USB je snadné. Vzhledem k tomu, že chytré telefony a televizory jsou vybaveny. K synchronizaci zařízení budete potřebovat:

Drát je součástí základního balení chytrých telefonů, protože je součástí nabíječky. Hlavním požadavkem je, aby připojený mobilní telefon a televizor byly kompatibilní. S připojením nejsou převážně žádné problémy.

připojit, televizoru, samsung, prostřednictvím, telefonu

Možnosti připojení

K synchronizaci mobilního zařízení s televizorem přes HDMI, USB nebo jiné připojení budete potřebovat kabely. Možná bude nutné zakoupit další adaptéry. Praktičtější možností je připojení Wi-Fi, které umožňuje bezdrátové připojení.

Existuje několik způsobů bezdrátové synchronizace:

 • Technologie Wi-Fi Direct;
 • Funkce Miracast;
 • Vysílání na YouTube;
 • Vytvoření mediálního serveru;
 • Používání softwaru třetích stran.

Která možnost je lepší? Abychom mohli objektivně odpovědět na tuto otázku, podrobně rozebereme výhody a nevýhody všech těchto metod.

Používání služby Wi-Fi Direct

Mnoho moderních zařízení je touto možností vybaveno. Připojení přes Wi-Fi Direct je jedním z nejpraktičtějších způsobů připojení smartphonu k televizoru.

Technologie Wi-Fi Direct umožňuje synchronizovat televizor a mobilní telefon bez nutnosti vytvářet místní síť a připojovat se k routeru.

Chcete-li připojit smartphone k televizoru Smart TV, postupujte takto

 • Přejděte do nastavení telefonu.
 • Vyberte část s nastavením bezdrátového připojení.
 • Aktivace funkce Wi-Fi Direct.
 • Nyní otevřete nastavení TV a povolte tuto možnost.
 • Po zahájení skenování se na obrazovce zobrazí oznámení.
 • TV zařízení zobrazí seznam dostupných zařízení pro synchronizaci.
 • Vyberte název smartphonu.
 • Mobilní telefon bude na obrazovce upozorněn na požadavek na připojení.
 • Potvrzení připojení.
 • Přehrávání libovolného souboru ve smartphonu.

Obraz z mobilního zařízení se přenese na velkou obrazovku.

Použití technologie Miracast

Streamování obrazu lze provádět prostřednictvím technologie Miracast. Tato funkce je založena na funkci Wi-Fi Direct, ale vývojáři ji doplnili o některé prvky. Byla například implementována podpora pro přenos 3D souborů. Vyřešen je také problém s vysíláním značného objemu obsahu. Proto je Miracast považován za modernější metodu.

Chcete-li nastavit připojení mobilního zařízení k televizoru pomocí technologie Miracast, otevřete nastavení televizoru a chytrého telefonu a aktivujte tuto funkci na obou zařízeních.

Hlavním problémem je, že tuto možnost podporují téměř všechny mobilní telefony se systémem Android, což se o televizorech říci nedá. Řešením je zakoupení externího adaptéru Wi-Fi. Můžete si ho koupit v každém obchodě s elektronikou a počítačovým hardwarem. Vložte adaptér do portu HDMI nebo USB. Další kroky pro synchronizaci zařízení se nebudou lišit od dříve popsaného návodu.

Vysílání přes YouTube

Služba YouTube je považována za jednu z nejoblíbenějších služeb, pokud jde o rozsah videoobsahu. Klipy vůbec nemusíte sledovat na malé obrazovce. Jak připojit smartphone k televizoru pomocí streamování z YouTube? Postupujte podle pokynů krok za krokem:

 • Před synchronizací zařízení zkontrolujte, zda máte ve smartphonu nainstalovanou aplikaci YouTube. Pokud ji nemáte, stáhněte si ji z trhu.
 • Spusťte aplikaci a otevřete nabídku nastavení. Povolení funkce Sledovat na televizoru. Pokud jste vše provedli správně, na obrazovce se zobrazí pokyny s nápovědou, co dělat dál.
 • Zapnutí aplikace YouTube v televizoru. Přejít do nastavení. Jako typ připojení vyberte „Manuální režim“.
 • Zobrazí se kód. Je třeba jej zadat do příslušného pole v mobilním telefonu. Pak stiskněte tlačítko „Přidat“.
 • Vyberte televizor v seznamu nalezených zařízení a odsouhlaste vysílání. Nyní můžete sledovat videa na velké obrazovce televizoru.

Jak vidíte, nastavení připojení není nic složitého.

připojit, televizoru, samsung, prostřednictvím, telefonu

Nastavení mediálního serveru v telefonu

Jak připojit telefon k televizoru přes Wi-Fi pomocí mediálního serveru? Nejprve se musíte ujistit, že jsou mobilní zařízení a televizor připojeny ke stejné bezdrátové síti. Za druhé, abyste mohli připojit telefon k televizoru, musí podporovat DLNA nebo Miracast. Pokyny:

 • Vezměte si chytrý telefon a přejděte na Google Play.
 • Vyhledání a stažení aplikace Server DLNA.
 • Otevřete hlavní nabídku nástroje.
 • Přidání nového serveru.
 • Do příslušného pole zadejte její název (domácí síť Wi-Fi).
 • Přepněte na kartu „Root“, vyberte složku, kterou chcete zobrazit. Uložení provedených změn.
 • Návrat do hlavní nabídky aplikace. Nyní se zobrazuje předvytvořený server médií.
 • Server spustíte kliknutím na tlačítko „Start“.
 • Otevřete nastavení TV a přejděte do sekce „Video“.
 • Najděte název serveru a vyberte jej. Na obrazovce se zobrazí složky, které můžete zobrazit. Spuštění požadovaného souboru.

Pokud používáte model televizoru s podporou platformy Smart, můžete televizor a chytrý telefon propojit prostřednictvím Media-serveru.

Další software, ke kterému se lze připojit

Existují také speciální mobilní aplikace, které lze použít k nastavení spojení mezi chytrým telefonem a televizorem. Tento typ připojení je založen na technologii „Mirroring“. zrcadlení. To znamená, že obraz z chytrého telefonu bude duplikován na velkou televizní obrazovku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS