Jak sestavit nástěnný držák pro televizi

Jak zavěsit televizi na zdi: Specializovaná rada, instalace DIY TV

Vzhled LCD a plazmových televizorů jim umožnil nainstalovat je nejen na tradičních nočních stolech nebo nočním stolech, ale také na stěnách. Plochá obrazovka takových modelů neovlivňuje celkový interiér místnosti a umístění televize na zdi šetří hodně prostoru.

Obzvláště často se tato výhoda televizorů s plochou obrazovkou používá v kuchyních, kde členové rodiny, zejména manželky v domácnosti, tráví spoustu času. Ke stěnám jsou připevněna malá velikosti obyčejných zařízení. Ale jak správně opravit televizor na zeď. budeme o tom mluvit dnes.

Typy závorky pro instalaci televize

V prodeji najdete závorky následujících návrhů:

 • Pevný. Tento spojovací prvek sousedící s hustrem zdi než zbytek, protože v designu nejsou žádné rotační prvky a další detaily. V zásadě se taková držák skládá z talíře a 2 upevňovacích prvků, které jsou zašroubovány ke zdi.
 • Nakloněný. Tento design je podobný předchozím možnostem, ale teprve nyní má televize příležitost změnit svah, ale zpravidla se úprava nepřesahuje 30 stupňů 30 stupňů.
 • Otáčení. Takové upevňovací prvky mají další podpůrné prvky a průvodce, díky nim lze zařízení otáčet v horizontální rovině.
 • Kombinovaný. Toto jsou nejzajímavější závody, protože vám umožňují změnit polohu televize téměř 360 stupňů. Existuje pouze jedna nevýhoda. velmi vysoká cena.

Důležité! Věnujte pozornost charakteristikám držáku, které výrobce označil v balíčku. Je zde uvedena maximální úhlopříčka televizoru a její váha, která vydrží držák.

Pokud těmto informacím nevěnujete pozornost, pak po instalaci televize může po nějaké době spadnout na podlahu.

Funkce instalace pro různé typy stěn

Úspěch solidního připojení televizoru závisí nejen na typu návrhu instalace, ale také na materiálu zdi zdi, ale také na nástěnném materiálu.

Pokud je zeď vyrobena z betonu, cihel, monolitických bloků

Můžete bezpečně vyvrtat otvory. Věnujte pozornost průměru díry a umístění kovových paprsků uvnitř stěn.

Při práci s betonem a cihla je vrták umístěn striktně kolmo, a pečlivě upevňuje ruku. Vyladění nástroje povede k nadměrné expanzi děr, hmoždinka nebude moci sedět pevně, televize jednoduše padne. Posílení montážní pěny jsou dřevěné vložky přípustné, ale neposkytuje záruku spolehlivosti.

Věžba by neměla padat příliš hluboko nebo stejně, aby vyčnívala nad zeď. Šrouby šroubují napříč, první diagonálně, poté pod druhým. Tím se zabrání zkreslením.

Stěna sádrokartonu

Vyžaduje úplně odlišný přístup. Ložiskové schopnosti takové struktury jsou výrazně nižší než betonové a cihly. Zde bude irelevantní obyčejná hmoždinka, ale hodí kotva jako „motýl“. Boční „hroty“ posilují spojku, nedovolte, aby se šroub více posouval a letěl zpět. Navenek kotva vypadá jako hmoždinka, ale je vyrobena z kovu, jeho „trny“ jsou znatelně delší. S nimi sádrokartony vydrží náklad až do 35 kg. Pro malou plazmu vážící až 15 kg jsou také vhodné hmoždinky „Hartmuth“ a „Crocodile“. Šrouby se odebírají v odpovídající délce.

Pokud je sádrokartony nainstalováno před stěnou zatížení nebo plného oddílu, a ne sama o sobě, je povoleno vrtat péro, posílit prvky tak dlouho, jak je to možné, pro podporu. Pak bude možné zavěsit těžší televizi. Přítomnost takové podpory můžete zkontrolovat v projektu domu. Pokud je oprava naplánována, mohou také poskytnout vložené a kovové profily pro sádrokartony.

Jak zavěsit televizor na zdi: Výběr optimální vzdálenosti, pravidla a doporučení pro umístění

Kromě výšek je také důležité zvolit správnou vzdálenost od obrazovky, protože na tom bude záviset nejen na zatížení orgánů vidění, ale také množství času, který lze strávit poblíž obrazovky, aniž by to vyprovokovalo oko únava. Oftalmologové poznamenávají, že vzdálenost k obrazovce rovná součtu tří nebo čtyř diagonálů displeje je považována za optimální. Neměli byste plánovat instalaci televize blízko jiného nábytku, abyste neporušili geometrii obrázku, protože oči budou unavené rychleji a obraz se může rozmazávat. Doporučení pro umístění obrazovky vzhledem k diagonálnímu vzhledu takto:

  32 palců se doporučuje zavěsit 2,5 metrů od očí;

 • 40 ”. ne blíže než tři metry;
 • Domácí divadlo s obrazovkou více než 55 palců nesmí být umístěno blíže než ve vzdálenosti čtyř metrů.

Kromě výšky je velmi důležité zvolit správnou vzdálenost od televizoru, protože na tom bude záležet na zatížení očí

Další pravidla, která jsou povinna vzít v úvahu před opravou televizoru na zdi:

 • Zařízení nelze nainstalovat v uzavřeném prostoru, protože v případě nedostatečné větrání se neustále přehřívá, což povede k rychlému selhání.
 • Nemůžete mít obrazovku poblíž topných předmětů, mezi něž patří varná deska, umělé a skutečné krby, ohřívače.
 • Než zavěsíte televizor na zdi, měli byste se ujistit, že je docela odolný a úchyty jsou správně vybrány.

Nedoporučují umístit obrazovky poblíž nebo naproti otvoru okna, protože denní světlo usnadňuje vzhled oslnění na obrazovce, což zabrání pohodlnému prohlížení. Pokud není možné vybrat alternativní místo, doporučuje se umístit husté záclony nebo světlé radosti na okna, které jsou v případě potřeby sníženy.

Při instalaci televize v ložnici je třeba mít na paměti, že v této místnosti je prohlížení bez sezení na gauči, ale leží na posteli

Užitečné rady! Velikost obrazovky musí být vybrána v závislosti na oblasti místnosti. Není třeba se snažit koupit televizi s maximální velikostí, protože na dlouhou dobu nebudete pracovat na velké obrazovce v malé místnosti, protože oči budou unavené.

Materiály:

Při nákupu materiálů musíte věnovat zvláštní pozornost montážním rohů. Měly by být vyrobeny z husté ocelové desky nejméně 2 mm s křížovým oddílem. Kromě toho musí mít rohy vyztužené. Jejich velikost je vybírána jednotlivě v závislosti na hmotnosti televizoru, ale je důležité, aby byly co nejméně 65 mm a lepší 100 mm.

Jak vybrat držák pro televizi: standardy a doporučení

Před zakoupením držáků pro televizní panel je nutné přesně určit, na kterém místě bude zařízení nainstalováno a kolik vybrané zóny odpovídá stanoveným cílům:

držák, televizi
 • Ochrana televize před zvířaty a dětmi, jakož i mechanické poškození;
 • Šetření volného prostoru v místnosti;
 • Vytváření krásného a ergonomického designu.

Pokud se provádí televizní spojovací prvky na zdi a vyberete držák pro její instalaci, je nutné dodržovat určitá pravidla. Za prvé, musíte věnovat pozornost silovým charakteristikám držáku a také zvážit, jakou úroveň zatížení je navržena. V tomto případě je brána v úvahu hmotnost televizních panelů. Pokud je maximální limit montáže 15 kg, pak pro televizi s podobným nebo blízkým tomuto indikátoru, měli byste si vybrat odolnější možnost.

Výběrem držáku musíte věnovat pozornost tomu, jakou úroveň zatížení se vypočítává

Je vhodné koupit produkty důvěryhodných a spolehlivých výrobců, kteří podporují kvalitu produktů na vysoké úrovni. Ale i v tomto případě je lepší hrát ji v bezpečí a koupit si televizní držák na zdi s dalším rozpětím síly (asi o 5-10 kg více).

Hlavní část pro televizi na zdi Rotační posuvné: Volba a instalace

Typy držáků a jejich charakteristiky. Jak si vybrat a namontovat stěny na zdi.

Velikost diagonálu televize má také značný význam. Konzola je vybrána s přihlédnutím k tomuto parametru. Doporučená hodnota (v centimetrech nebo palcích) je obvykle uvedena v charakteristikách upevnění. Pro většinu kupujících je důležitá možnost úpravy. Protože ne všechny hory umožňují změnit polohu obrazovky, musíte se ujistit, že je tato funkce k dispozici. V některých modelech držáků pro televizi jsou na zdi poskytovány další příležitosti, například police, kde můžete dát reproduktory a tuner nebo krabici pro maskování drátů.

Užitečné rady! Je žádoucí, aby bylo tělo televizoru a držák vyrobeno v jedné barvě. V tomto případě nebude uložení příliš nápadné. Šedé, černé a bílé odstíny jsou považovány za standardní, i když najdete kombinované možnosti.

Konzoly označené označením Vesa jsou nejběžnější možností spojovacího prostředku. Produkty většiny výrobců mají takový nápis. Patří do kategorie univerzálních produktů vyrobených v souladu s obecně přijímanými standardy.

Mount je vybrán nejen z výpočtu zatížení, ale také velikostí diagonálu televize

VESA obecně přijímaný systém standardů pro spojovací prvky

Standardy VESA určují rozměrové parametry spojovacích prostředků pro televizory. Podle tohoto systému jsou otvory pro opravu držitelů umístěny ve vzdálenosti 75, 100, 200, 300 nebo 400 mm od sebe navzájem. Po tomto standardu následují všechny domácnosti. Proto jsou vybírány závorky pro Samsung, Sony, LG a další značky s přihlédnutím k parametrům schváleným asociací pro standardizaci elektroniky. Tento systém také určuje průměr montážních vláken.

Hlavní seznam pravidel uvedených pro standardy VESA:

 • Aby se zajistila možnost instalace jakéhokoli zařízení na zeď, musí být na jeho zadní straně vyrobeny 4 otvory. Musí mít vlákno.
 • Aplikované vlákno musí dodržovat jeden z uvedených standardů: M8, M6 nebo M4.
 • Ve většině případů by měly být díry ve vztahu ke středu zařízení umístěny symetricky. V závislosti na velikosti produktu tvoří obdélník nebo čtvercový.
 • Jasně naznačují vzdálenosti mezi otvory.

Doporučené rozměry VESA s přihlédnutím k úhlopříčce televize:

Standardy uvedené v tabulce jsou ve většině případů použitelné, i když existují výjimky. Důvodem je technické vlastnosti některých televizních modelů. Při nákupu spojovacích prostředků proto musíte určitě znát přesnou vzdálenost mezi otvory na zadní stěně zařízení.

Užitečné rady! Pokyny, které jsou připojeny k televizi, obvykle označují doporučený standard VESA. Tyto informace však můžete získat sami a měřit vzdálenost pomocí pravítka.

Při nákupu držáku musíte také znát přesnou vzdálenost mezi otvory na zadní stěně televize

Jak si vybrat správný držák pro televizi na zdi, s ohledem na povrchový materiál

Konfigurační prvky jsou obvykle zahrnuty do držáku. Ve většině případů se jedná o hmoždinky. Jsou schopni odolat stejné hmotnosti jako samotná držák. Parametry pevnosti upevňovacích prvků ve standardní konfiguraci se však stanoví s přihlédnutím ke stěnám s poměrně únosnou kapacitou. Pouze betonové a cihlové povrchy mají potřebné vlastnosti. V moderních budovách pro výrobu zdí se často používají materiály s volnou strukturou, ve kterých není možné bezpečně opravit hmoždinky. Proto budete muset vybrat další opravy.

Pokud se televizor předpokládá na zeď vyrobenou ze sádrokartonu, je pro to lepší použít vázanky. Tyto opravy mohou být kovové nebo plastové. Protože plazmový panel má působivou váhu, je vhodné používat kovové upevňovací prvky.

Pokud je základna pro instalaci dutá nebo vyrobená z hromadných materiálů, musí být v tomto případě použity chemické hmoždinky. Upevňovací prvky určené pro volné povrchy a stěny, které jsou rozpadající se, mají vzhled ampule nebo tobolek s adhezivní kompozicí doplněnou vlánkem nebo kotvou. Fixary pro duté základny, kromě této sady, mají také válec sítí. U tenkých stěn odborníci doporučují používat šrouby nebo cvočky, protože vlastní šrouby a hmoždinky jsou příliš dlouhé. Během instalačního procesu mohou jít z druhé strany zdi ven.

Správné umístění televize

Téměř veškerý volný čas trávíme za sledováním televize. Proto je velmi důležité správně zavěsit televizi, aby nedošlo k problémům s vizí a bolestí hlavy, z dlouhodobého sledování. Existuje řada doporučení pro správnou instalaci televizoru:

 • Střed televizní obrazovky by měl být na úrovni očí strážce.
 • Odchylka úhlu pohledu ve vztahu k obrazovce by neměla být více než deset stupňů, v jednom nebo druhém směru.
 • Nedoporučuje se nainstalovat televizi pod strop pro sledování v poloze lhaní.

Kromě správné polohy televizoru je velmi důležité podívat se na obrazovku z optimální vzdálenosti. Níže je tabulka s doporučenou vzdáleností sledování televize v závislosti na úhlopříčce obrazovky:

držák, televizi

Instalace televizoru na zdi: Step.by.tosstep instrukce

Poté, co jste se rozhodli o místě instalace televizoru, musíte zkontrolovat, zda je ve zdi kabeláž. Můžete to udělat pomocí detektoru zapojení. Teprve poté můžete spustit instalaci.

 • Označujeme na zdi místo instalace podpůrné desky. Pečlivě zkontrolujeme horizontální instalaci. nejmenší zkosení může vést k poklesu televize.
 • Opravujeme návratové desky pomocí spojovacích prostředků, které obvykle přicházejí s televizí
 • Poslední krok zůstal. zavěsit televizi na zdi. Udělejte to lépe společně. I když je obrazovka malá a lehká. pojištění nebude bolet. Háčky na deskách odezvy se drží odpovídajících výčnělků.

Všechno, Mount pro televizi je nainstalován na zdi, televizor visí. Můžete zapnout. Ale tyto pokyny pro zavěšení televize na zdi jsou vhodné pro pevné a nakloněné modely. Závody nakloněných přírody mají pouze dva další kroky-budete muset odstranit desku, která je připojena k televizi. Toto je obvykle jeden nebo dva šroub. Příklad instalace takového držáku pro televizi na zdi v dalším videu.

Jak zavěsit televizi s držákem na zdi

Chcete.li provádět instalační práce na opravu struktury na zdi, můžete zavolat zkušené specialisty, ale to bude znamenat další náklady. Zavěšení držáku pro televizi na zdi vlastními rukama je poměrně jednoduché, pokud máte všechny potřebné nástroje a minimální dovednosti v opravárech. Jakákoli držák na zeď se skládá ze dvou částí: základny a reakce. Základna je upevněna na zdi a návratová část je na zadním panelu televize.

Nejprve byste měli určit místo na zdi, kde bude připojen design. Poté pomocí tužky nebo značky by mělo být provedeno označení. Pro většinu modelů je instalace ve středu prostoru určená pro televizi. Zvláštní pozornost by měla být věnována výšce instalace. Pokud je tento parametr vybrán nesprávně, pak při sledování televize mohou oči unavené a dojde k bolesti hlavy.

Instalační rozměry orel na stěně pro televizi s diagonálem 13-27 palců

Aby nedošlo k chybě při výběru, můžete opravit televizní model vyrobený z jakýchkoli improvizovaných materiálů na zdi a pokusit se ho „sledovat“ půl hodiny. Pokud se po tom cítíte normálně, pak na tomto místě můžete namontovat.

Jak vybrat klimatizaci pro byt: Efektivní chlazení a ventilace vzduchu. Typy a funkce zařízení, další funkce. Výpočet energie podle parametrů místnosti. Tipy péče.

Dalším důležitým bodem je napájení. Opravit držák stojí za to poblíž výstupu, ale aby nedošlo k náhodnému poškození kabeláže při vrtání zdi pro šrouby. V blízkosti televize by neměly být skříňky s houpačkami nebo jinými položkami, které mohou poškodit obrazovku.

Jak již bylo zmíněno, je důležité zvážit hmotnost zařízení při nákupu upevnění. Pro instalaci na zdi nakloněné držáku pro jezdec pro televizi s velkou úhlopříčkou budete potřebovat spolehlivé šrouby, které vydrží významnou hmotnost struktury. Nezapomeňte, že není nutné používat šrouby, které jsou zahrnuty, pokud je to nutné, mohou být nahrazeny odolnějším a dlouhou, například s kotevními šrouby.

Do.it.it.samé instalace držáku může udělat i začátečníky

Stisknutá montážní hora pro televizi

Instalace na stěně držáku pro roh, nakloněné obydlí nebo jakékoli jiné se provádí v následujícím pořadí:

 • Optimální výška je umístěna, místa pro montáž jsou označena;
 • Z základny televize je odstraněn vodorovný stojan. V některých modelech je zašroubován šrouby, které lze snadno odšroubovat konvenčním šroubovákem;
 • Pokyny pro sestavení a instalaci držáku jsou pečlivě čteny. I když již máte zkušenosti s prováděním takové práce, neměli byste tento okamžik zanedbávat, protože model, který jste si vybrali, může mít své vlastní vlastnosti;
 • Montážní prvky držáku se připojí k zadnímu panelu televizoru;
 • Vzdálenost od horní části desky, která bude připevněna ke zdi, se měří do horní části televize. Chcete.li to provést, stačí připojit držák k upevňovacím prvkům již připojeným k televizoru;
 • Výsledná vzdálenost je položena z nezbytné polohy horního okraje televizoru na zdi;

Stěna, na které je držák namontována, by měla být silná a spolehlivá

 • Na zeď se aplikuje upevňovací prvek, s tužkou, jsou označena místa upevňovacích prvků. Aby byla deska rovnoměrně zašroubována, se doporučuje používat úroveň budovy během značek;
 • Otvory jsou vyvrtány pro spojovací prvky. Chcete.li získat minimální množství stavebních zbytků v procesu vrtání, můžete se uchýlit k pomoci druhé osoby, která bude udržovat na vrtném místě krytého vysavače;
 • Do získaných otvorů jsou vloženy kotevní šrouby nebo hmoždinky. S jejich pomocí je část stěny pevné;
 • Pomocí úrovně je znovu zkontrolováno, jak je podpůrná deska zašroubována;
 • Na podpůrné části je namontována držák, na ní je nainstalována televize. Poté stojí za to zkontrolovat sílu celé struktury;
 • Všechny potřebné dráty jsou připojeny. Pokud jsou v soupravě speciální krabice, pak stojí za to skrýt veškerou komunikaci v nich.

Pod podpůrnou deskou držáku můžete navíc namontovat dřevěné tyče

Užitečné rady! Někdy je do držáku zahrnuta šablona papíru s otvory s otvory, kterou lze nastínit na stěně šroubů pro šrouby.

Při vrtání otvorů mějte na paměti, že jejich průměr by neměl překročit průměr hmoždinek. Jinak obdržíte slabou držák, který se může zkreslit pod hmotností struktury. Pokud nainstalujete držák pro televizi s vlastními rukama, nezapomeňte na dekorativní polštářky, které maskují spojovací prostředky. Aby se napravilo takové podšívky, je třeba ji vložit do drážek určených k tomu a stisknutím na charakteristické kliknutí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS