Jak si zapamatovat heslo k routeru Wi-Fi

Co dělat, když jsem zapomněl účet routeru

Wi-Fi je nainstalováno téměř v každém domě. Je tedy těžké si představit člověka, který žije bez internetu. Lidé se k síti připojují v kavárnách a na veřejných místech, s heslem nebo bez překážek. Domácí síť je však pravděpodobněji uzamčena. Chcete-li tedy připojit další zařízení, musíte zadat heslo. Pokud toto písmeno nebo číslo zapomenete, může to způsobit problémy. Pokud zapomenete heslo na směrovači, je možné, že nebudete moci přistupovat k internetu.

Jak zjistit heslo Wi-Fi bez nutnosti resetování se dozvíte v následujícím návodu

Zobrazení hesla na zařízení, kde bylo dříve uloženo

Pokud máte počítač nebo notebook se systémem Windows 10, 8 nebo Windows 7, na kterém jste uložili nastavení bezdrátové sítě (t.е. automaticky se připojuje k síti Wi-Fi), můžete zobrazit uložené heslo k síti a připojit se z jiného zařízení.

Další informace o této metodě: Jak zjistit heslo Wi-Fi (dva způsoby). Bohužel to nelze provést na zařízeních se systémem Android a iOS.

V nastavení směrovače Wi-Fi

Proč se vlastně nepodívat na heslo, kde je přímo nastaveno?? To znamená, že v nastavení směrovače!

Mimochodem, pokud nejste připojeni k síti Wi-Fi na žádném ze zařízení, připojte směrovač k počítači (nebo notebooku) pomocí síťového kabelu. Tímto způsobem můžete přistupovat k jeho nastavení, i když neznáte heslo Wi-Fi.

Schéma připojení k internetu přes směrovač

Pak zpravidla stačí zadat IP adresu do adresního řádku prohlížeče (a stisknout klávesu Enter), abyste získali přístup k webovému rozhraní směrovače.

IP adresa se vloží do adresního řádku aplikace Internet Explorer

U každého modelu zařízení se může IP lišit. Nejčastější z nich:

Pokud se webové rozhraní neotevře, doporučuji vám přečíst si níže uvedený článek.

Nápověda!

Pokyny pro vstup do nastavení směrovače Wi-Fi. https://ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-router.html

Po vstupu do nastavení směrovače je třeba najít část „Bezdrátový režim“ a zaškrtnout políčko. Mimochodem, tato sekce může být v různých směrovačích volána různě.

TP-Link: musíte otevřít kartu „Bezdrátové připojení“. Bezdrátové zabezpečení. Heslo“ (viz „Heslo“ na straně 16). snímek obrazovky níže).

Router od společnosti Rostelecom: část „Nastavení WLAN“. Zabezpečení. Heslo WPA“. Viz. snímek obrazovky níže.

Karta Zabezpečení. Směrovač od společnosti Rostelecom

Tenda: Tady je to opravdu snadné. „Nastavení bezdrátového připojení. Bezdrátové heslo“.

Rád bych upozornil, že zde můžete heslo nejen zobrazit, ale také změnit na takové, které vám vyhovuje a které časem nezapomenete.

Po změně hesla je však nutné znovu připojit všechna zařízení k této síti. Pokud znáte heslo, lze to v zásadě provést velmi rychle.

Jak obnovit zapomenuté heslo pomocí zařízení se systémem Android

Dalším způsobem obnovení zapomenutého hesla je použití smartphonu nebo tabletu se systémem Android. To je užitečné, pokud máte v zařízení se systémem Android stále uložené heslo a máte práva ROOT.

Chcete-li obnovit zapomenuté heslo, jednoduše si stáhněte a spusťte aplikaci Wi-Fi Key Recovery. Aplikace zobrazí podrobnosti o všech sítích Wi-Fi, ke kterým se vaše zařízení se systémem Android kdy připojilo.

Informace o uložených sítích Wi-Fi můžete zobrazit také ručně. Za tímto účelem otevřete příkaz „wpa_supplicant“.conf“, který se nachází ve složce „data/misc/Wi-Fi“.

Pokud tento soubor otevřete v libovolném textovém editoru, zobrazí se vám všechny informace o uložených sítích Wi-Fi.

Jak obnovit heslo Wi-Fi

Všechny informace se časem zapomenou. Hesla, která jsou jen souborem čísel a písmen, se zapomínají ještě rychleji. V tomto článku vám ukážeme, jak si zapamatovat heslo Wi-Fi.

Možnost Zobrazit uložená hesla Wi-Fi v počítači.

Nejjednodušší způsob, jak si zapamatovat heslo k síti Wi-Fi, je podívat se na uložená hesla v počítači. Pokud se k síti Wi-Fi připojíte pomocí notebooku nebo stolního počítače, je heslo k síti Wi-Fi uloženo na něm a můžete si ho zobrazit. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Wi-Fi na hlavním panelu a otevřete Centrum síťových připojení a sdílení.

Přístup k Centru síťových připojení a sdílení můžete získat také prostřednictvím Ovládacích panelů. Chcete-li tak učinit, otevřete Ovládací panely a přejděte do části „Zobrazit stav sítě a úkoly“.

Po otevření Centra síťových připojení a sdílení klikněte na odkaz „Spravovat bezdrátové sítě“.

Poté by se měl zobrazit seznam všech sítí, ke kterým jste se kdy připojili. Chcete-li si zapamatovat heslo Wi-Fi, musíte v seznamu najít požadovanou síť, kliknout na ni pravým tlačítkem myši a vybrat možnost „Vlastnosti“.

Mělo by se zobrazit okno „Vlastnosti bezdrátové sítě“. V tomto okně je textové pole „Bezpečnostní klíč sítě“. V tomto poli najdete heslo Wi-Fi, které bylo uloženo při připojení k této síti Wi-Fi. Chcete-li je zobrazit, zaškrtněte políčko vedle možnosti „Zobrazit napsané znaky“.

Možnost Zobrazení uložených hesel ve smartphonu se systémem Android.

Heslo k síti Wi-Fi si můžete zapamatovat také tak, že si v chytrém telefonu se systémem Android vyhledáte uložená hesla. Váš smartphone musí mít práva ROOT a nainstalovanou aplikaci Root Browser.

Otevřete aplikaci Root Browser a přejděte do složky „/data/misc/Wi-Fi“. Soubor „wpa_supplicant.konf“. Zde jsou uložena hesla Wi-Fi.

Tento soubor lze otevřít v libovolném textovém editoru.

V souboru „wpa_supplicant“.conf“ jsou informace o sítích Wi-Fi rozděleny do logických bloků s názvem „síť“. Každý z těchto bloků obsahuje informace o názvu sítě (SSID), uložené heslo (psk) a další informace.

K dispozici je také aplikace Wi-Fi Key Recovery. Pomocí této aplikace můžete zkontrolovat všechna uložená hesla Wi-Fi, aniž byste museli otevírat systémové soubory.

Samozřejmě také vyžaduje práva ROOT, aby mohla fungovat.

Možnost Zobrazit v nastavení směrovače.

Pokud si nepamatujete heslo Wi-Fi, můžete zkontrolovat nastavení směrovače. Pokud znáte přihlašovací jméno a heslo pro přístup k nastavení směrovače, máte jistotu, že budete moci zobrazit heslo Wi-Fi.

Otevřete libovolný prohlížeč a do adresního řádku zadejte IP adresu směrovače. Pokud nevíte, jakou IP adresu má váš směrovač, můžete zkusit adresu 192.168.1.1 a pak 192.168.0.1. Váš směrovač bude pravděpodobně přístupný z jedné z těchto adres.

Po zadání IP adresy směrovače se zobrazí přihlašovací formulář. Zde je třeba zadat uživatelské jméno/heslo směrovače a poté kliknout na tlačítko „Login“.

Pokud jsou přihlašovací jméno a heslo správné, zobrazí se nastavení směrovače. Zde je třeba najít část s nastavením sítě Wi-Fi. V této části můžete zobrazit heslo pro Wi-Fi.

Více informací o tom, jak se dostat do nastavení směrovače, najdete v našem předchozím článku.

Zobrazení hesla sítě Wi-Fi v nastavení směrovače

Jak zjistit klíč sítě Wi-Fi v routeru Tp-Link

  • První krok: přihlaste se do nastavení směrovače Tp-Link na adrese 192.168.0.1, 192.168.1.1 nebo, pokud se jedná o směrovač TP-Link, místní adresou směrovače: tplinkwifi.net, tplinklogin.net.
  • Druhý krok: přihlaste se do nastavení pomocí uživatelského jména a hesla. Pokud heslo nebylo změněno, zkontrolujte nálepku na zadní straně směrovače. Přihlašovací heslo je často admin.
  • Třetí krok: Přejděte do nabídky „Zabezpečení bezdrátového připojení“ (Bezdrátové připojení)
  • Čtvrtý krok: Heslo se zobrazí v poli „Wireless Password“

Pokud máte potíže, přečtěte si článek o přihlášení do nastavení routeru Tp-Link. tplinkwifi.net. přihlášení do směrovače Tp-Link.

Jak zjistím heslo svého routeru Asus?

Kroky jsou stejné jako u směrovače TP-Link. Adresa je 192.168.1.1. Po přihlášení je heslo k bezdrátovému připojení k dispozici na hlavní stránce nastavení směrovače v poli „WPA-PSK key“.

Zjištění hesla Wi-Fi na směrovači D-Link

Cesta k přihlášení do administrace je stejná, po přihlášení přejděte do nabídky „Nastavení zabezpečení“, heslo se zobrazí v poli „Šifrovací klíč PSK“

Viz Heslo Wi-Fi na webu ZyXEL

Přejděte také do nastavení routeru, po přihlášení přejděte do nabídky „Síť Wi-Fi“, najděte pole „síťový klíč“ a v něm položku „Síťový klíč“.

Tenda

Po vstupu na stránku nastavení přejděte na „Nastavení bezdrátové sítě. Zabezpečení bezdrátové sítě“, heslo se zobrazí v poli „Klíč“.

Linksys

Po zadání nastavení vyhledejte položku nabídky „Bezdrátová síť“. Přejděte na kartu „Zabezpečení bezdrátové sítě“, klíč od Wi-Fi je v poli „Heslo„.

Co dělat, když jste zapomněli přihlašovací heslo k nastavení směrovače?

Pokud byl přístupový kód uložen v prohlížeči, zkuste se podívat do „nastavení. soukromí. uložená přihlášení. zobrazit hesla“. Pokud to nepomohlo, obnovte práva směrovače. Resetování je podrobně popsáno v dalších článcích na tomto webu. Nezapomeňte, že nastavení Internetu bude také obnoveno na výchozí hodnoty. Zapište si nastavení a obnovte je po přihlášení pomocí výchozího uživatelského jména a hesla.

Jak zobrazit uložené heslo k bezdrátové síti

Pokud váš notebook nemá problém s připojením k bezdrátové síti a připojuje se automaticky, je možné, že jste již dávno zapomněli heslo. To může způsobit pochopitelné problémy, pokud chcete k internetu připojit nové zařízení, např. tablet. Zde je uvedeno, jak v tomto případě postupovat v různých verzích systému Windows, na konci průvodce je také samostatná metoda, která je vhodná pro všechny nejnovější operační systémy společnosti Microsoft a umožňuje zobrazit všechna uložená hesla Wi-Fi najednou.

Kroky potřebné k zobrazení hesla Wi-Fi jsou ve Windows 10 a Windows 8 téměř totožné.1. Na webu je k dispozici také samostatný podrobnější návod. Jak zobrazit heslo Wi-Fi ve Windows 10.

Nejprve musíte být připojeni k síti, pro kterou chcete získat heslo. Další kroky jsou následující:

  • Přístup k Centru sítí a sdílení. To lze provést prostřednictvím Ovládacích panelů nebo: V systému Windows 10 klikněte na ikonu připojení v oznamovací oblasti, klikněte na „Nastavení sítě“ (nebo „otevřít Nastavení sítě a internetu“) a na stránce nastavení vyberte „Centrum síťových připojení a sdílení“. V systému Windows 8.1. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu připojení vpravo dole a vyberte požadovanou položku nabídky.
  • V Centru síťových připojení a sdílení se v části Zobrazit aktivní sítě zobrazí v seznamu připojení bezdrátová síť, ke které jste aktuálně připojeni. Klikněte na jeho název.
  • V zobrazeném okně stavu Wi-Fi klikněte na „Vlastnosti bezdrátového připojení“ a v dalším okně na kartě „Zabezpečení“ zaškrtněte políčko „Zobrazit vstupní znaky“, aby se zobrazilo heslo Wi-Fi uložené v počítači.

To je vše, nyní znáte své heslo Wi-Fi a můžete jej použít k připojení dalších zařízení k internetu.

Existuje rychlejší způsob, jak provést stejnou věc: Stiskněte klávesu Windows R a do okna Spustit zadejte ncpa.cpl (pak stiskněte Ok nebo Enter), klikněte pravým tlačítkem myši na aktivní připojení „Bezdrátová síť“ a vyberte „Stav“. Další. pomocí třetího z výše uvedených kroků zobrazte uložené heslo bezdrátové sítě.

zapamatovat, heslo, routeru, wi-fi

Co dělat, když zapomenete heslo k síti Wi-Fi?

Stává se, že potřebujete připojit zařízení k síti Wi-Fi, například notebook nebo chytrý telefon, ale zjistíte, že jste zapomněli heslo k routeru Wi-Fi. Není třeba se obávat! Heslo je velmi snadné získat zpět. Po přečtení tohoto článku se dozvíte, jak snadno zjistit zapomenuté heslo k síti Wi-Fi, a to několika způsoby. Pravděpodobně nebudete muset použít pouze první metodu, protože je nejjednodušší a nejefektivnější, ale uvedu vám další dvě. A je to tady!

Je to také nejpohodlnější a nejjednodušší. Otevřete „Centrum sítí a sdílení“. Poté na levém postranním panelu vyberte možnost „Spravovat bezdrátové sítě“. Nyní vyberte název sítě Wi-Fi, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vlastnosti“. Otevře se okno vlastností. Na kartě Zabezpečení zaškrtněte políčko „Zobrazovat zadané znaky“. To je vše! Vaše heslo je na řádku výše. (Říká se mu bezpečnostní klíč.). Podrobné pokyny najdete na obrázku níže. Obrázek si můžete prohlédnout v plné velikosti kliknutím na něj.

Tato funkce je o něco složitější a měli by ji používat pouze pokročilí uživatelé. V takovém případě se musíte připojit k síti Wi-Fi routeru, abyste si heslo zapamatovali. Otevřete prohlížeč a do adresního řádku zadejte síťovou adresu směrovače. Nejpravděpodobnější adresa je 192.168.1.1 (nebo tento 192.168.0.1). Dále je třeba zadat přihlašovací jméno a heslo pro autorizaci. Obvykle se používá uživatelské jméno admin a heslo admin(nebo 1234). Pokud nemáte štěstí a nemůžete se přihlásit, přečtěte si návod k vašemu routeru, mělo by tam být podrobně popsáno, jak to udělat.

Po vstupu do rozhraní routeru je třeba vyhledat část odpovědnou za zabezpečení Wi-Fi. Může se nazývat „Wireless Security“ nebo „Security“ (jako na obrázku níže). V každém případě by tam, kde je sekce týkající se Wi-Fi, měla být také sekce týkající se zabezpečení. Když jste ji našli, najděte řádek s názvem „Odmaskovat“ nebo „Zobrazit síťový klíč“ a zaškrtněte políčko. Směrovač vám nyní zobrazí klíč.

zapamatovat, heslo, routeru, wi-fi

Existuje program WirelessKeyView. Je zdarma a nevyžaduje instalaci. Postup je velmi jednoduchý: spustíte program a ten vám zobrazí všechna hesla uložená v systému. Stáhněte si jej a spusťte jako správce. Mezi nalezenými hesly bude určitě i vaše heslo Wi-Fi.

Co dělat, když se heslo nepodařilo obnovit

Pokud jste vyzkoušeli všechny výše uvedené metody a heslo se vám nepodařilo získat, existuje jediné řešení. resetovat směrovač. Tím se vrátí firmware do původního stavu. Vezměte prosím na vědomí, že všechna ostatní nastavení, která jste kdy provedli, budou rovněž ztracena.

Chcete-li resetovat router, jednoduše stiskněte tlačítko Reset (obvykle se jedná o malé tlačítko umístěné na zadní straně routeru, které může být mírně zapuštěné) na 10-15 sekund, podržte jej, dokud router nepřejde do režimu resetování. Po opětovném zapnutí směrovače se nastavení resetuje a síť již nebude mít heslo. Vyplatí se ho nastavit hned, abyste zabránili neoprávněným osobám připojit se k vaší síti.

Stisknutím tlačítka reset na 10-15 sekund obnovíte tovární nastavení routeru

Heslo Wi-Fi můžete zobrazit na zařízeních, která jste ke směrovači připojili dříve. K připojení k síti bez hesla můžete použít také technologii WPS. Aktuální přístupový kód se nachází na ovládacím panelu směrovače. Pokud se vám nepodaří obnovit heslo, můžete ho resetovat a poté nastavit nové heslo.

zapamatovat, heslo, routeru, wi-fi
| Denial of responsibility | Contacts |RSS