Jak snížit jas monitoru na počítači

Naučit se upravit jas obrazovky v systému Windows 7

Uživatelé operačního systému Windows 7 často čelí problému konfigurace jasu obrazovky. Abychom tento problém vyřešili, analyzujeme všechny dostupné způsoby nastavení jasu displeje v systému Windows 7. Kontrola podsvícení obrazovky je poměrně jednoduchý proces, se kterým se i nováček vyrovná. Po seznámení s materiálem můžete nezávisle nakonfigurovat jas přenosného nebo stacionárního počítače.

Chcete.li nastavit jas notebooku nebo monobloku se standardními prostředky sedmi, nejprve přejděte na ovládací panel. Můžete přejít na ovládací panel prostřednictvím nabídky Start nebo vytočit v ovládacím prvku „Execute“

Po spuštění ovládacího panelu musíte přejít do sekce „Systém a bezpečnost“.

Dále přejděte do sekce „Power Power“.

Nyní můžete zvýšit nebo snížit podsvícení obrazovky. Chcete.li to provést, vložte posuvník „jas“ do pozice, která odpovídá vašim preferencím podsvětí monitoru.

Můžete také přejít na nastavení napájení a nastavit jas, ve kterém bude přenosný počítač fungovat z baterie nebo ze sítě.

Způsoby, jak nastavit jas obrazovky v systému Windows 10

Téměř všechny notebooky jsou vybaveny speciálními tlačítky na klávesnici, aby se rychle upravila úroveň úrovně jasu. Například na mém predátorovi Acer pro upravení jasu můžete použít klíče FN pravou rukou / vlevo. Chcete.li zjistit, jak regulovat jas pomocí klávesnice, viz vedení vaší klávesnice.

Windows 7

Nastavení jasu je umístěno v centru „Windows“ pro mobilitu “. Může být otevřen několika způsoby:

snížit, monitoru, počítači
 • Přejděte do nabídky „Start“, otevřete „všechny programy“ a ve složce „Standard“ najdete požadovanou sekci.
 • Ve stejném „startu.up“ ve vyhledávacím panelu říďte název centra.
 • Stiskněte pravou tlačítko na poplatku.

Nyní, abychom snížili nebo přidali podsvícení, stačí přenést posuvník na pravou polohu.

POZORNOST! Pokud současně na sedmi, snížení posuvníku nemění jas, podíváme se na poslední kapitolu.

Pokud jste příliš líní na to, abyste se tam neustále vyšplhali, nebo chcete průběžně konfigurovat jas, můžete to udělat v části „Power Power“. můžete se tam dostat prostřednictvím nabídky „Start“. „Ovládací panel“.

Dále vyberte požadovaný bod. Pokud to nemůžete najít, nastavte další režim prohlížení (je v pravém horním rohu okna).

Zde můžete vidět tři letadla a jedna z nich bude aktivní. Plán můžete přepnout na vyvážené úspory energie nebo vysoký výkon. Nezapomeňte však, že při úspoře energie bude procesor a grafická karta fungovat v režimu Light. Pokud neustále hrajete nebo používáte výkonné programy, doporučuji vám používat vysoký výkon.

Pokud nechcete změnit plán, pak naproti pracovníkovi, klikněte na tlačítko Nastavení. Dále můžete nakonfigurovat jas obrazovky. Nakonec nezapomeňte uložit konfiguraci.

Centrum mobility

POZNÁMKA! Tato metoda byla dříve k dispozici pouze na notebookech, nyní může být situace změněna, ale zatím ji nemůžu zkontrolovat, protože po ruce existuje pouze pracovní notebook. Majitelé stacionárního PC. Napište do komentářů, pokud tato metoda funguje a vy.

Chcete.li se dostat do „centra mobility“, klikněte na tlačítko „Start“ pravým tlačítkem. Můžete také zavolat další nabídku pomocí horkých klíčů:

Otevře se okno, kde okamžitě v prvním bloku uvidíte nápis „jas“. Dále již víte, co dělat. stačí přetáhnout běžec doprava nebo doleva, abyste změnili záři obrazovky.

Používání centra mobility Windows

Otevřete nabídku „Uživatelské úkoly“ kliknutím na ikonu „Start Menu“ pomocí pravého tlačítka myši nebo zadáním „Win X“ (stiskněte a podržte klávesu Windows a stiskněte „X“).

 • Klikněte na centrum mobility (nebo klikněte na B).
 • Uprostřed mobility upravte posuvníky jasu.
 • Pomocí ovládacího panelu
 • Otevřete ovládací panel.
 • Klikněte na „Nakonfigurovat obvyklé parametry mobility“.
 • V okně centra mobility upravte posuvník jasu.

Nastavení postupu pomocí vytvořených nástrojů Windows 7

Aby bylo možné nastavit výchozí nastavení výchozí prostředky „Seven“, musí být provedeny následující konzistentní akce:

Proces úpravy podsvícení monitoru pomocí softwaru z grafického akcelerátoru počítače

Vhodnou metodou pro instalaci příznivého stupně jasu monitoru je ovladač PC Video Accelerator. Následuje příklad metodiky úpravy pomocí NVIDIA. Algoritmus konzistentních akcí sestává z následujících kroků:

S nímž můžete snížit jas?

Na některých klávesnicích notebooků nebo typických klávesnic pro tablety Windows jsou dodávány klíče, se kterými můžete snadno změnit podsvícení obrazovky. Například na notebooku HP Specter 13T můžete použít klávesy F2 a F3 ke snížení nebo zvýšení podsvícení obrazovky.

Na Surface Pro, můžete stisknout FN DEL pro zvýšení/přidání a FN Backspace jej snížit/snižovat/odstranit.

Na notebooku Lenovo Legion Y520 s Windows 10 můžete stisknout F11 a snížit jej a FN F12 jej zvýšit. Hledejte podobné klíče na svém notebooku. Takové kombinace klíčů se obvykle nacházejí na notebookech a tabletech Windows s mobilní klávesnicí.

ODKAZ! Na stolních počítačích neexistují žádné takové klíče, protože okna stolního počítače neumožňuje uživatelům změnit úroveň osvětlení obrazovky.

PC desktopové displeje mají manuální ovládání osvětlení. To se neděje z Windows.

Windows 10

Pokud používáte Windows 10 na tabletu nebo notebooku, pak je rychlý způsob změny osvětlení. Klikněte nebo klepněte na štítek baterie (úhel na pravé straně hlavního panelu). Poté v zobrazeném nabídce klikněte nebo se dotkněte ikony jasu, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku.

Na některých notebookech a tabletech s Windows 10 je podsvícení vyjádřeno jako procento a pohybuje se od 0% do 100%. Na některých zařízeních, jako je Surface Pro, je podsvícení obrazovky vyjádřeno takovými úrovněmi, jako je nejtemnější, tmavá, navrhovaná, jasnější a jasnější. Naznačují jas 0%, 25%, 50%, 75%a 100%.

Používání rychlých akcí z centra podpory (pouze pro Windows 10). Uživatelé systému Windows 10 mohou také použít Centrum podpory ke změně jasu. Můžete kliknout nebo stisknout podpěrné centrum v pravém dolním rohu obrazovky, stisknout Windows A na klávesnici nebo nakreslete prst do pravé strany obrazovky (při použití dotykové obrazovky). V centru podpory stiskněte nebo stiskněte ikonu podsvícení obrazovky, dokud nedosáhnete požadované úrovně jasu.

snížit, monitoru, počítači

ODKAZ! Nezapomeňte, že na některých notebookech a tabletech s Windows 10 je jas vyjádřen jako procento a na jiných. podle slov „nejtemnější“, „tmavý“, „navrhovaný“, „jasnější“ a „jasnější“. Naznačují jas 0%, 25%, 50%, 75%a 100%.

Upravte ovládací prvek z ovládacího panelu (všechny verze) Další metoda pro změnu jasu. použijte ovládací panel. Nebo otevřete ovládací panel a přejděte na „Zvuk a zvuk. Možnosti napájení „nebo klikněte na pravé tlačítko na značce baterie na hlavním panelu a otevřete“ Nastavení jasu obrazovky.»Obě metody vás povedou k oknu Parametry výkonu. Ve spodní části tohoto okna najděte posuvník jasu obrazovky. Použijte jej ke snížení nebo zvýšení podsvícení displeje.

POZNÁMKA. Tento parametr se nezobrazuje na stolních počítačích, pouze na notebookech, tabletech s Windows.

Pomocí centra mobility systému Windows změňte jas obrazovky (všechny verze).

Uživatelé notebooku Windows mohou také použít Centrum mobility k úpravě podsvětí obrazovky. Spusťte aplikaci Mobility Center a pomocí posuvníku „jabů obrazovky“ ji nainstalujte, jak si přejete.

Windows 8

Použijte tlačítko Nastavení (pouze pro Windows 8.Jeden). Pokud používáte Windows 8.1, zvýšit kouzla. Jedním z rychlých způsobů, jak toho dosáhnout, je stisknout Windows C na klávesnici nebo spustit prst z pravého okraje obrazovky do středu (pokud používáte tablet). Poté klikněte nebo klikněte na „Nastavení“.

Ve spodní části tlačítka Nastavení je několik tlačítek. Najděte ten, který se nazývá „obrazovka“ a klikněte nebo klikněte na něj.

snížit, monitoru, počítači

Přesuňte jas jasu nahoru nebo dolů, v závislosti na tom, jak chcete nainstalovat podsvícení obrazovky. Když dokončíte, kliknete nebo páskujete někde mimo zázraky nastavení, aby zmizel z obrazovky.

Upravte podsvícení obrazovky změnou plánu aktivního napájení (všech verzí Windows) Různá zařízení Windows mají různé plány napájení. Některé z nich jsou dodávány s různým nastavením osvětlení, protože snížení osvětlení obrazovky snižuje spotřebu energie a zvyšuje autonomii vašeho zařízení.

Pokud tedy chcete snížit jas, změňte plán na ten, který nabízí nejlepší čas. Pokud chcete zvýšit podsvícení obrazovky, změňte plán na ten, který nabízí větší výkon a méně času z baterie. Chcete.li se dozvědět více o plánech správy energie a jak je změnit, přečtěte si toto vedení: Co jsou plány správy energie a jak je přepnout na Windows.

Ve hrách

Uživatelé často přemýšlejí o „hře“ s jasem obrázku během spuštění různých virtuálních hraček. Zejména horor. Mají jas zodpovědný za atmosféru hry.

snížit, monitoru, počítači

Uživatelé obvykle při spuštění konkrétní hračky se navrhuje stanovit výše uvedený parametr. Před zahájením herní relace se na displeji objeví obrazovka nastavení jasu. Stačí přesunout posuvník jedním nebo druhým směrem a poté změny potvrdit.

Pokud potřebujete snížit jas monitoru na notebooku během hry, můžete použít možnosti aplikace. Chcete.li se vyrovnat s úkolem, potřebujete:

 • Jít do hračky.
 • Otevřete „možnosti“.
 • Přejděte na sekci „Screen“.
 • Nainstalujte parametry displeje obrázku v části „Bash“.
 • Klikněte na tlačítko „Uložit“.

To je vše. Tato možnost obvykle pomáhá nakonfigurovat zobrazení konkrétní hračky. Významnou nevýhodou je, že uživatel bude muset v každé aplikaci nastavit parametry jasu obrazu v každé aplikaci.

Instalace jasu na samotném monitoru

Ve většině případů mají moderní monitory svá vlastní tlačítka ovládání barev na barvě, kontrastu, jasu a dalších parametrech na bydlení. Jako příklad zvažte monitor LG IPS236. Na ovládacím panelu má několik dotykových tlačítek, klikněte na jakékoli a dostat se na nabídku nastavení monitoru.

Vyberte první položku „Nabídka“ a podívejte se na měřítko úpravy jasu, kontrastu a jasnosti. Pomocí šipek se přesuneme na požadovanou linku a nastavíme optimální hodnotu.

Problém s jinými modely monitorů je také vyřešen podobným způsobem, pouze konfigurace a umístění panelu knoflíku se liší.

V zásadě může být v samotném monitoru upraveno mnoho nastavení obrazovky, včetně jasu. A zde už nebude záležet na tom, jaký operační systém je nainstalován na počítači. Při nákupu je k monitoru připojena ruční nastavení parametrů, lze jej také stáhnout z webových stránek výrobce v elektronické podobě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS